*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2008-2009  (Αναγνώστηκε 18807 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος RENE81

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Καλησπέρα. Γνωρίζει κανείς να μου πει πόση είναι η ωριαία αντιμισθία στους εκπαιδευτικούς στις ΕΠΑΣ του ΟΑΕΔ; Με ενημέρωσαν σήμερα τηλεφωνικά ότι μου δίνουν 5 ώρες και μου είπαν να περάσων να πάρω το ωρολόγιο πρόγραμμα. Υπάρχει η δυνατότητα να γίνει αλλαγή στις ώρες; Πχ μόνο απογευματινά μαθήματα ή άλλη ημέρα;
Τί είδους πρόσληψη γίνεται; Υπάρχει ασφάλιση; Και κάτι άλλο είμαι αυτή τη στιγμή με πρόγραμμα stage. Τί γίνεται σ' αυτή την περίπτωση; Τί με συμφέρει να κάνω;
Ένα τελευταίο ερώτημα καλούν ωρομίσθιους για το σχολικό έτος ή για το σχολικό εξάμηνο;
Παρακαλώ απαντήστε μου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Τα αποτελέσματα για τα ΕΠΑΣ είναι  στα κατα τόπους ΕΠΑΣ ή στα κεντρικά του ΟΑΕΔ στον Άλιμο?

Αποσυνδεδεμένος phni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 233
  • Φύλο: Άντρας
  • πε 17.02
    • Προφίλ
ειναι 13,30 μεικτα 11 καθαρα.τα αποτελεσματα εχουν βγει κανα μηνα στην καθε επας του οαεδ.κριτηρια ανεργια προυπηρεσια.καταθετεις χαρτια το καλοκαιρι στον οαεδ.δεν μετραει σαν προυπηρεσια στο υπεπθ μεχρι τωρα
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 30, 2008, 05:12:24 μμ από phni »

Αποσυνδεδεμένος NewOrder

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα και από μένα παιδιά. Προς όσους έχουν ήδη δουλέψει στα ΕΠΑΣ του ΟΑΕΔ (βλ. υπερμαχία και άλλοι):
1) Περίπου πόσο σύντομα μπαίνουν τα χρήματα της ωρομισθίας συνήθως στο λογαριασμό; Ισχύει αυτό που διάβασα ότι είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα σε σχέση με ωρομίσθιους του ΥΠΕΠΘ και όσους είναι στα ΙΕΚ;
2) Τα μόρια προϋπηρεσίας όντως μετράνε κανονικά αν είσαι επιτυχών στο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ; Η ρύθμιση που συζητιέται, αν όντως περάσει θα αναγνωρίζει τα μόρια προϋπηρεσίας ποιών; (υπερμαχία...;;)

Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος valia32

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Είμαι Πληροφορικός  και μου έδωσαν προχθές από ένα ΕΠΑΣ 14 ώρες. Δεν μπόρεσα όμως να τις δεχτώ λόγω γιατί ήταν απογευματινές και δυστυχώς φέτος μπορώ μόνο τα πρωινά. Μάλιστα έστειλα και fax μη αποδοχής.

Σήμερα τηλεφώνησα σε ένα άλλο ΕΠΑΣ και μου είπαν πως αφού μου έδωσε ώρες εκείνο το σχολείο,  με δεσμευσαν από εκεί και επομένως αυτοί δεν μπορούν να μου δώσουν ώρες....

Ειμαι όμως ψηλά στον πίνακα, επιτρέπεται να δίνουν τις ώρες σε άλλους πιο κάτω από μένα και που δεν έχουν καν πτυχίο, αλλά απλή επάρκεια ή απολυτήριο ΕΠΑΣ...αλλά  που προτιμούνται από το σχολειο αυτό εδώ και πολλά χρόνια; (ο νοών νοείτω)

Έχει νόημα να κάνω ένσταση;

Αποσυνδεδεμένος aex

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Παιδιά είμαι και εγω πληροφορικός και με κάλεσαν από ΕΠΑΣ του ΟΑΕΔ και θα παω Δευτέρα να τα συζητήσουμε! Θα βοηθήσει αν κάποιος ξέρει να μας πει
τι κλίμα επικρατεί;
έχουν βιβλία ή πρέπει να έχεις δικές σου σημειώσεις;
Σε καλούν για ένα εξάμηνο ή όλο τον χρόνο;
Πληρώνουν τακτικά;
Και αυτή η ρημάδα η προυπηρεσία, μετρά στον ΑΣΕΠ όπως γράφει κάποιος παραπάνω ή τουλάχιστον για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ; ???

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
εγω δουλεψα ως αγγλικος για λιγο διαστημα.
Το κλιμα δεν ειναι ιδιαιτερα καλο. Τουλαχιστον στο σχολειο που δουλεψα, η κατασταση ηταν πόλυ αγρια. Βεβαια και το μαθημα των αγγλικων δεν τους ενδιεφερε και αντε να τους κανεις να δουλεψουν. Βιβλία δεν υπήρχαν - δεν ξερω μηπως αλλαξε εντωμεταξυ η κατασταση. Με ειχαν καλεσει για ολο το χρονο (παραιτηθηκα ομως οταν εμεινα εγκυος , διοτι ημουν συνεχως στην τσιτα και αποφασισα οτι δεν αξιζε να ρισκαρω το μωρο για 20-25 μαντραχαλους.
Οχι, δεν πληρωναν τακτικα , αλλα με καθυστερηση 3-4 μηνων.
Αυτα γνωριζω...
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος wizzard

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Παιδιά είμαι και εγω πληροφορικός και με κάλεσαν από ΕΠΑΣ του ΟΑΕΔ και θα παω Δευτέρα να τα συζητήσουμε! Θα βοηθήσει αν κάποιος ξέρει να μας πει
τι κλίμα επικρατεί;
έχουν βιβλία ή πρέπει να έχεις δικές σου σημειώσεις;
Σε καλούν για ένα εξάμηνο ή όλο τον χρόνο;
Πληρώνουν τακτικά;
Και αυτή η ρημάδα η προυπηρεσία, μετρά στον ΑΣΕΠ όπως γράφει κάποιος παραπάνω ή τουλάχιστον για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ; ???

Για την ΑΣΠΑΙΤΕ δεν παιζει κανεναν απολυτως ρολο η προϋπηρεσια..για τον ΑΣΕΠ δεν γνωριζω

Αποσυνδεδεμένος aex

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Για την ΑΣΠΑΙΤΕ δεν παιζει κανεναν απολυτως ρολο η προϋπηρεσια..για τον ΑΣΕΠ δεν γνωριζω
Έχεις δίκιο.. παρασύρθηκα κι εγώ από κάποια παλιά προκήρυξη της ΑΣΠΑΙΤΕ που μετρούσε η προυπηρεσία ενος χρόνου μόνο, από οποιαδήποτε δημόσιο ή ιδιωτικό σχολείο δευτεροβάθμιας....

Ξεκίνησα κι εγώ σε μια ΕΠΑΣ με 2 εργαστήρια αφού οι ώρες στα ολοήμερα δεν αφήνουν πολλά περιθώρια..
Πολύ χύμα τα πράγματα δεν υπάρχει βιβλίο, ύλη, πλάνο εργασίας... το μόνο δεδομένο είναι ο τίτλος του μαθήματος! Άντε και η ώρα-αίθουσα που γίνεται το μάθημα ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 19, 2012, 12:57:39 πμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος rodos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα. Μπορείς να μου πει κάποιος αν οι καθηγητές των ΤΕΕ του ΟΑΕΔ έχουν ενταχθεί κανονικά στον πίνακα αναπληρωτών; και αν ναι πόσοι περίπου φιλόλογοι είναι; Γιατί από παντού μπαίνουν και μερικοί..

Αποσυνδεδεμένος SATELLITE

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Δωρεάν λογισμικό για όλους
Όχι δεν έχει γίνει η ένταξη.

Περισσότερα στο http://clubs.pathfinder.gr/kathigites επίσημο Club.
http://clubs.pathfinder.gr/freeware

Δωρεάν λογισμικό για όλους

Αποσυνδεδεμένος mar84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
    • Προφίλ
ΓΕΙΑ ΣΑΣ,ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΜΕΤΡΑΕΙ Η ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑ ΣΕ ΕΠΑΣ-ΟΑΕΔ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΚΑΙ ΩΡΟΜΙΣΘΙΩΝ..
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Οχι,δεν μετράει.

Αποσυνδεδεμένος mar84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
    • Προφίλ
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :)
ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ..
ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΑΣΕΠ ΜΟΝΟ ΜΕΤΡΑΕΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΣΤΟ ALFAVITA
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 19, 2012, 01:11:28 πμ από Lasid »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159762
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 448
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 260
Σύνολο: 271

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.125 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.