*

Αποστολέας Θέμα: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34  (Αναγνώστηκε 261211 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vecchiarella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #588 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 08:33:45 πμ »
Ciao a tutti
Δεν θέλω να είμαι απόλυτη για τί δεν το ξέρω επίσημα , ψυθιρίζεται όμως, ότι  θα είναι ΠΛΕΟΝ, ο μοναδικός τρόπος να σε καλέσουν, πάντως εμένα με ειδοποίησε πέρσυ το καλοκαίρι μία συνάδελφος της ισπανικής και έστειλα τα χαρτιά μου στην Αθήνα (ήταν Αύγουστος!!!!!) περάσαμε όλοι  από συνέντευξη θα πρέπει να ήταν Οκτώβρης, τα αποτελέσματα βγήκαν από Αθήνα, και τελικά με κάλεσαν τον περασμένο Δεκέμβριο για πρώτη φορά!
Η κλήση γίνεται με βάση 1/ την σειρά προτεραιότητας, 2/τις επιλογές των εκπαιδευομένων (ώρες -καθηγητή)  3/ και από τις ώρες που δίνει ο καθηγητής ως διαθέσιμες .

buongiorno a tutti.Cara artsatal θέλω οπωσδήποτε όταν μπορέσεις να μου απαντήσεις.Οταν λές σειρά προτεραιότητας τι εννοείς?Βάση έτος απόκτησης πτυχίου , βάση μορίων,γιατί έκανα τα χαρτιά μου και θέλω να ξέρω αν προηγούμαι απο το άτομο που δουλεύει φέτος για πρώτη φορά αλλά έχει 6 χρόνια διαφορά στο πτυχίο με μένα,δηλαδή πήρε πτυχίο 6 χρόνια αργότερα και  έχει κατα πολύ μικρότερο βαθμό πτυχίου και δεν φαίνεται πουθενά ότι έχει προϋπηρεσία.Ti ringrazio in anticipo.Καλή δύναμη σε όλους.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 28, 2009, 11:41:47 πμ από vecchiarella »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:51:55 »

Αποσυνδεδεμένος maratel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #589 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 11:03:51 πμ »
καλημερα


ειμαστε πολλοι βλέπω  ;D

πρόσφατα σας ανακάλυψα

καλη επιτυχια σε όσους δίνουν-εγώ προσωπικά δε διάβασα τίποτα απολύτως αλλά θα πάω για να δώ πώς θα με βαθμολογήσουν για να ξέρω για την επόμενη φορά...εκτός κι αν το μετανιώσω τελευταία στιγμή  :P

απ'ό,τι βλέπω πρέπει να γνωριζόμαστε 2-3 εδώ μέσα...λίγοι είμασταν εξάλλου στη σχολή (Θεσ/νικη)...θα το μάθουμε με τον καιρό  ;) εγώ μπήκα '93 και βγήκα '99 γιατί στο ενδιάμεσο δούλευα σαν τρελή και την είχα αφήσει τη σχολή με 2 μαθήματα ξεχασμένα (χαχα Πετρουνια το II  και Mazza)

ααα για αυτό το ενιαίο μητρώο εκπαιδευτικών που λέτε,πρέπει οπωσδήποτε να έχεις μεταπτυχιακό ,σωστά?

a presto!

Αποσυνδεδεμένος vecchiarella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #590 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 11:40:25 πμ »
Benvenuta maratel.Για το μητρώο πληροφορίες στο
http://http://em.gsae.edu.gr/mitroo/
Αν διαβάσεις το φορουμ στο διάφορα θέματα για την εκπαίδευση και μετά ενιαίο μητρώο θα μάθεις περισσότερα.Καλή επιτυχία σε όσους δίνουν.Διάβασα εχθές αυτό το δημοσίευμα ελπίζω να μην γίνει κάτι τέτοιο...
Ορατό το ενδεχόμενο νέας αναβολής των εξετάσεων των εκπαιδευτικών 26/1/09
 

Αθήνα 26.1.2009, 11:47
Το ενδεχόμενο να αναβληθούν για δεύτερη φορά οι προγραμματισμένες για το προσεχές Σαββατοκύριακο εξετάσεις του ΑΣΕΠ για την πρόσληψη εκπαιδευτικών στα δημόσια σχολεία (προκηρύξεις 2Π και 3Π) είναι πλέον ορατό, καθώς οι κινητοποιήσεις των αγροτών συνεχίζονται με αμείωτη ένταση για δεύτερη συνεχόμενη εβδομάδα.

Το ΑΣΕΠ δεν κρύβει την ανησυχία του για τις εξελίξεις και με συνεχείς επαφές με τα συναρμόδια υπουργεία Εσωτερικών, Παιδείας και Αγροτικής Ανάπτυξης προσπαθεί να διερευνήσει αν και κατά πόσο θα είναι εφικτή η προσπέλαση των υποψηφίων στα εξεταστικά κέντρα, πολλοί από τους οποίους είναι αναγκασμένοι να διανύσουν εκατοντάδες χιλιόμετρα προκειμένου να μεταβούν σε αυτά.

Σε κάθε περίπτωση, η τύχη των εξετάσεων θα εξαρτηθεί από τις απαντήσεις που θα δώσουν στο ΑΣΕΠ τα συναρμόδια υπουργεία, τα οποία θα έλθουν σε επαφή με το συντονιστικό όργανο των αγροτών προκειμένου να διερευνήσουν τις προθέσεις του και συγκεκριμένα το εάν θα επιτραπεί η κατ' εξαίρεση ελεύθερη διακίνηση των υποψηφίων.

Ανεξάρτητα με την τροπή που θα πάρουν τα πράγματα (δεν αποκλείεται στο μεταξύ να ανασταλούν οι κινητοποιήσεις), το ΑΣΕΠ θα εκδώσει σχετική ανακοίνωση, κατά πάσα πιθανότητα την προσεχή Πέμπτη.

Όπως είναι ευνόητο, τυχόν αναβολή των εξετάσεων θα συμπαρασύρει προς τα πίσω και τις ανάλογες για τις άλλες δύο προκηρύξεις πρόσληψης εκπαιδευτικών (4Π και 5Π), που προγραμματίζεται να διεξαχθούν περί τα τέλη Φεβρουαρίου, αλλά και αυτών του διαγωνισμού του υπουργείου Οικονομικών (αναμένονται τον Μάρτιο).

 
 


« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 28, 2009, 11:46:59 πμ από vecchiarella »

Αποσυνδεδεμένος maratel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #591 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 01:04:42 μμ »
σ'ευχαριστώ για το καλωσόρισμα  :)

λογικά θα γίνει ο διαγωνισμός...δεν με απασχολεί ιδιαίτερα αφού έτσι κι αλλιώς δεν έχω διαβάσει,μόνο σκέφτομαι τις ώρες που θα είμαι εκεί το σαββατοκύριακο  ;)  είμαι όμως πραγματικά περίεργη για τον βαθμό μου στο γνωστικό αντικείμενο-θα το περιμένω πώς και πώς!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:51:55 »

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #592 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 02:27:13 μμ »
Ciao a tutti
Δεν θέλω να είμαι απόλυτη για τί δεν το ξέρω επίσημα , ψυθιρίζεται όμως, ότι  θα είναι ΠΛΕΟΝ, ο μοναδικός τρόπος να σε καλέσουν, πάντως εμένα με ειδοποίησε πέρσυ το καλοκαίρι μία συνάδελφος της ισπανικής και έστειλα τα χαρτιά μου στην Αθήνα (ήταν Αύγουστος!!!!!) περάσαμε όλοι  από συνέντευξη θα πρέπει να ήταν Οκτώβρης, τα αποτελέσματα βγήκαν από Αθήνα, και τελικά με κάλεσαν τον περασμένο Δεκέμβριο για πρώτη φορά!
Η κλήση γίνεται με βάση 1/ την σειρά προτεραιότητας, 2/τις επιλογές των εκπαιδευομένων (ώρες -καθηγητή)  3/ και από τις ώρες που δίνει ο καθηγητής ως διαθέσιμες .

buongiorno a tutti.Cara artsatal θέλω οπωσδήποτε όταν μπορέσεις να μου απαντήσεις.Οταν λές σειρά προτεραιότητας τι εννοείς?Βάση έτος απόκτησης πτυχίου , βάση μορίων,γιατί έκανα τα χαρτιά μου και θέλω να ξέρω αν προηγούμαι απο το άτομο που δουλεύει φέτος για πρώτη φορά αλλά έχει 6 χρόνια διαφορά στο πτυχίο με μένα,δηλαδή πήρε πτυχίο 6 χρόνια αργότερα και  έχει κατα πολύ μικρότερο βαθμό πτυχίου και δεν φαίνεται πουθενά ότι έχει προϋπηρεσία.Ti ringrazio in anticipo.Καλή δύναμη σε όλους.

SALVE A TUTTI
1/ Vecchiarella: η σειρά έχει να κάνει με αυστηρα καθορισμένα μόρια. Τουλάχιστον αυτό ίσχυε όταν έκανα εγώ τα χαρτιά μου. Μπορείς να δείς την μοριοδότηση στην ιστοσελίδα του ΙΔΕΚΕ/ΚΕΕ  για τις προξυρήξεις που είναι:
 PROK_EKP_PERIV_ITAL[1].zip - ZIP archive, unpacked size 759.808 bytes
στα αποτελέσματα ανά ΚΕΕ φαίνεται η σειρά και επιπλέον μπορείς να τηλεφωνήσεις και στο ΚΕΕ της περιοχής σου. Από όσο ξέρω αυτό που μετράει δεν είναι ούτε ο χρόνος ούτε και ο βαθμός πτυχίου αλλά ξ/γ, η/υ, προυπηρεσία, αλλά καλό θα ήταν να τα δείς απο την ιστοσελίδα με τα μάτια σου!!   
2/ Παιδιά μη μπερδεύεστε με τα μεταπτυχιακά κλπ, κάντε τα χαρτιά σας και ας ξεκαθαρίσουν εκείνοι τί θα γίνει ΔΕΝ έχετε να χάσετε Τίποτε παρά λίγο απο τον χρόνο σας για να ετοιμάσετε τους φακέλλους!!!
3/ Στο διαγωνισμό να πάμε όλοι μην ξεχνάτε τί είπε ο Τσοπάνογλου!

4/ Καλή επιτυχία σε όλους

LA VITA E' BELLA
 

Αποσυνδεδεμένος vecchiarella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #593 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 10:45:09 μμ »
Cara artsatal σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.Τόσο καιρό κοιτούσα την ιστοσελίδα του ΙΔΕΚΕ χωρίς να προσέξω τις λεπτομέρειες.Έκανα φυσικά τα χαρτιά μου είδα και την μοριοδότηση ,δυστυχώς απο τον κατάλογο κατάλαβα οτι επαιξα και έχασα οχι γιατί δεν έχω τα προσόντα αλλά γιατί δεν είχα κάνει την αίτηση τον Αύγουστο.Δεν πειράζει όπως λες και εσύ la vita e' bella ed io naturalmente dum spiro spero.Comunque ti ringrazio di nuovo.Καλή επιτυχία και καλη δύναμη σε όσους δίνουν.Έφτασε ο καιρός ;D

Αποσυνδεδεμένος Gioia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #594 στις: Ιανουάριος 30, 2009, 01:19:57 μμ »
Buongiorno a tutti!
Ευχαριστώ όσους βοήθησαν για το σχέδιο εργασίας, τελικά έβγαλα άκρη με το ψάξιμο όλο και κάτι βρίσκεις! Δίνουμε αύριο! Che gioia!! :P Κουράγιο σε όλους και τις πιο πιο πιο θερμές ευχές μου για καλή επιτυχία! Θα τα ξαναπούμε από Δευτέρα με τις εντυπώσεις για τα θέματα. Μην αγχώνεστε υπάρχουν πολύ σοβαρότερα θέματα στη ζωή, άλλωστε πάντα υπάρχουν εναλλακτικές... τόσα χρόνια τί κάναμε? ;)

Αποσυνδεδεμένος mmsd

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #595 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 10:17:07 μμ »
Καλησπέρα σε όλους,
πως σας φάνηκε η πρώτη εμπειρία του ΠΕ34 στον ΑΣΕΠ? Εμένα μου φάνηκε πολύ χρήσιμη... για την επόμενη φορά. ;D
Πονηρούτσικη ήταν η ανάπτυξη του γνωστικού (άρθρο) και βεβαίως μεγάλη έκπληξη ήταν η διδακτική. Τσάμπα ψάχναμε όλοι να βρούμε σχέδια μαθήματος. Πάντως μια εμπειρία ήταν,  πάει πέρασε κι αυτό (άντε να μπούμε πάλι σε κανονικούς ρυθμούς)
Καλά αποτελέσματα σε όλους :)

Αποσυνδεδεμένος vecchiarella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #596 στις: Φεβρουάριος 03, 2009, 08:39:28 πμ »
Buongiorno a tutti!! Οταν είδα το γνωστικό στην αρχή μου φάνηκε εύκολο , μετά όπως οι πολλαπλές ήταν λίγο διφορούμενες .Δεν συζητώ κάν για την διδακτική και το σχέδιο μαθήματος και όλα τα υπόλοιπα....Ένας απο τους λόγους πού θα ήθελα να δώσω ήταν για να δω πως θα τα πήγαινα στο γνωστικό γιατί τα άλλα...θέλουν πολύ προσπάθεια.Πως τα πήγατε εσείς που γράψατε?

Αποσυνδεδεμένος melinula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ34
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #597 στις: Φεβρουάριος 04, 2009, 08:39:18 πμ »
Καλά αποτελέσματα σε όλους. άραγε πότε θα βγάλουν απαντήσεις για το γνωστικό? γιατί από τα άλλα σωθήκαμε...... :'(

Αποσυνδεδεμένος maratel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #598 στις: Φεβρουάριος 04, 2009, 01:26:16 μμ »
καλα αποτελεσματα  :)

το γνωστικο μου φανηκε αρκετα ευκολο,στο δευτερο κειμενο βρηκα πιο πολλες ερωτησεις"παγιδας" αλλα γενικα νομιζω οτι εγραψα καλα σε αυτα. Στην εκθεση-αρθρο,δεν έχω ιδεα πώς θα βαθμολογησουν...

τα παιδαγωγικα-γεν.διδακτικη μου φανηκαν δυσκολα,καποια πραγματα τα εβλεπα πρωτη φορα (δηλ.γνωση,στρουκτουραλισμο,ποια επιστημη δεν ειναι της Διδακτικης κλπ),επιασα 25/32,βαλτε και την αρνητικη..... :P στα περιβοητα σχεδια μαθηματος και project αν και πηγα εντελως ασχετη αποφασισα να μην αφησω τιποτα(πήγα που πήγα!) και να γραψω ό,τι μου ερθει μετα απο τόοοοσα χρόνια διδασκαλίας  ;) έτσι για την τιμη των όπλων. Ας με βαθμολογήσουν όπως νομίζουν!

Καλή εμπειρία για μένα,νομίζω πως περισσότερα θα μπορω να πώ αφού δώ τον βαθμό μου-είμαι πολύ περίεργη πραγματικά για τις βαθμολογιες  ;D τί να έχω στο γνωστικό.....


Αποσυνδεδεμένος vecchiarella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #599 στις: Φεβρουάριος 05, 2009, 08:47:24 πμ »
Buongiorno a tutti! Μήπως καμμιά απο εσάς είναι αξιολογητρια  στο ΚΠΓ γιατί θα ήθελα να μάθω λεπτομέρειες.Έστειλα κάτι αιτήσεις εχθές που βρήκα στην ιστοσελίδα τους αρκούν?

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #600 στις: Φεβρουάριος 05, 2009, 11:57:57 πμ »
SALVE A TUTTI,
1/ Ρε παιδιά τί "αναθέματα" ήταν αυτά της δεύτερης ενότητας?
Από το σχολείο που έδινα,  μόνο τρία άτομα βγήκαν ικανοποιημένα. Η γενική εντύπωση ήταν ότι τα θέματα ήταν αρκετά ποιό δύσκολα απο αυτά που συνηθίζονται, τουλάχιστον στους τελευταίους 2-3 ΑΣΕΠ, απο συναδέλφους δε της γερμανικής και γαλλικής, όπου και εαν ρώτησα, πήρα παρόμοιες απαντήσεις.
Τα της ειδικής διδακτικής "παίζουν" βέβαια ανάλογα με την γλώσσα, αλλά εγώ τουλάχιστον δυσκολεύτηκα!
Όσο για την πρώτη θεματική  θεωρώ ότι ήταν πέραν του δέοντως εύκολη, αν και πιστεύω ότι πολλοί την πατήσαμε σε 1-2 πολλαπλής. Για το γνωστικό το περίμενα γιατί δεν νομίζω να ήθελαν πρώτη φορά που δίνουμε να ξεφτιλίσουν τις σχολές και να φανεί ότι δεν είμαστε ικανοί να γράψουμε ό, τι τόσα χρόνια σπουδάζαμε!!
Εντωμεταξύ κάθε φορά που βλέπω απαντήσεις σε θέματα απο τις εφημερίδες , όλο και κάποιο επιπλέον λάθος βρίσκω, γι' αυτό και εγω ....κατεβάζω τα ρολά ..και περιμένω τα αποτελέσματα!! 
2/ Vechiarella δεν χρειάζεται τίποτε παραπάνω απ' όσα έκανες, θα σε καλέσουν εαν σε χρειαστούν , βέβαια θα σε οφελήσει εαν έχεις παρακολουθήσει τα σεμινάρια για το ΚΠΓ που έγιναν πέρισυ!!!
la vita e' bella

Αποσυνδεδεμένος vecchiarella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #601 στις: Φεβρουάριος 05, 2009, 02:33:07 μμ »
Grazie artsatal και καλά αποτελέσματα ;)Εννοειται οτι κάθε φορά όπως λές όλο και κάτι θα βλέπεις που θα σε προβληματίζει οπότε υπόμονη μέχρι τον Ιούνιο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 732
Σύνολο: 750

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.