*

Αποστολέας Θέμα: 600 θέσεις φιλολόγων στον επόμενο ΑΣΕΠ!  (Αναγνώστηκε 56079 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: 600 θέσεις φιλολόγων στον επόμενο ΑΣΕΠ!
« Απάντηση #238 στις: Ιούλιος 07, 2008, 09:56:19 μμ »
Υπέβαλαν αίτηση περίπου 17 000, προσήλθαν προς εξέταση περίπου 13 000 και οι επιτυχόντες ανήλθαν περίπου στις 5.500..
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: 600 θέσεις φιλολόγων στον επόμενο ΑΣΕΠ!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:23:03 »

Αποσυνδεδεμένος Da_Kancho

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
  • "Στην Ελλάδα είμαστε, τώρα το διαπιστώσατε;"
    • Προφίλ
Απ: 600 θέσεις φιλολόγων στον επόμενο ΑΣΕΠ!
« Απάντηση #239 στις: Ιούλιος 07, 2008, 10:16:52 μμ »

 όλοι επιζητούν μια καλή δουλειά και δη στο Δημόσιο. Το λεγόμενο βόλεμα και το "μήνας μπαίνει μήνας βγαίνει, ο μισθός τρέχει"...


Αυτό συμβαίνει στην Ελλάδα, επειδή δεν παράγουμε τίποτε σαν χώρα (ούτε καν ηθικές αξίες), και θεωρείται προσωπική επιτυχία το να ζεις σε βάρος των άλλων, και μάλιστα θεσμοθετημένα και ισόβια.

Το παραπάνω αποτελεί τμήμα φαύλου κύκλου, όπου η ίδια η χώρα επιβραβεύει πολίτες για διάφορες "υπηρεσίες" τους με τον διορισμό σε μια ισόβια παρασιτική θέση, και από την άλλη, η χώρα δεν έχει στρατηγική κατεύθυνση για τη μεθοδολογία παραγωγής πλούτου ώστε να συντηρούνται μέσω της φορολογίας και οι λεγόμενοι "χαραμοφάηδες". Έτσι όλοι οι πολίτες θέλουν να καταλάβουν μια τέτοια θέση, χωρίς να σκέφτονται από πού θα προκύπτουν οι οικονομικοί πόροι που απαιτούνται για τη μισθοδοσία τους.

Αν αναλύσουμε το παραπάνω, φυσικά προκύπτει λογικό λάθος, δεν μπορεί μια χώρα που δεν παράγει πλούτο, ούτε και ενδιαφέρεται να παράξει πλούτο (όπως φαίνεται από την έλλειψη στρατηγικής κατεύθυνσης για αυτό), να συντηρεί πάρα πολλούς Δημόσιους Υπαλλήλους, αφού προφανώς δεν μπορεί να τους πληρώνει αιώνια με δανεικά.

Μπορούμε επίσης να παρατηρήσουμε το κοινωνικό φαινόμενο, όπου "επιτυχημένη" οικογένεια θεωρείται η οικογένεια όπου όλοι "εργάζονται" στο Δημόσιο, γονείς, παιδιά, ανήψια, ξαδέρφια, γαμπροί, μπατζανάκηδες, νύφες, κουνιάδες κτλ. Το παράδειγμα αυτό δίνουν πρώτοι οι πολιτικοί μας, που κατά τα άλλα είναι υπεύθυνοι για τη χάραξη της στρατηγικής πορείας της χώρας για την ανάπτυξη και παραγωγή πλούτου. Οπότε δεν είναι αξιοπερίεργο που η ανωτέρω πρακτική δεν αναλύεται επαρκώς στις δημόσιες συζητήσεις κοινού ενδιαφέροντος. Επίσης δεν είναι αξιοπερίεργο που στη χώρα μας έχουμε δυο ιδιάζοντες τύπους επιχειρηματικότητας, τον τύπο της επιχειρηματικότητας ανάγκης, και τον τύπο της επιχειρηματικότητας που συναλλάσεται κυρίως με το Δημόσιο.

Βέβαια αν πάμε αρκετά πιο πίσω, στη δημιουργία του Νεώτερου Ελληνικού Κράτους, θα παρατηρήσουμε ότι αυτοί που έκαναν τη δουλειά και έδωσαν τη μάχη, ήταν οι διάφοροι λήσταρχοι της εποχής, έχοντας οργανωμένες συμμορίες για να κλέβουν, σκέφτηκαν ότι θα τους συνέφερε αντί να κλέβουν, να παίρνουν "νόμιμα" τους φόρους που πήγαιναν στο Τουρκικό κράτος. Φυσικά υπήρχαν και θεωρητικοί της ανεξαρτησίας, αλλά αυτοί που πραγματικά έβαλαν πλάτη για το σκοπό αυτό ήταν οι συμμορίες, που βέβαια μετά την ανεξαρτησία έδωσαν και την εσωτερική μάχη για το ποιός θα επικρατήσει και ποιός θα καταφέρει να κρεμάσει τον άλλο, να τον κλείσει στη φυλακή κτλ.

Έχοντας λοιπόν αυτό το όραμα (της λεηλασίας των φόρων των πολιτών) οι συμμορίες μετονομάστηκαν σε κράτος και κυβερνητικούς αξιωματούχους, και πλέον είχαν το δικαίωμα, χωρίς το ρίσκο που απαιτούσαν οι ληστείες, να λυμαίνονται το χρήμα που συγκεντρωνόταν από τη φορολογία. Όσο για τους θεωρητικούς της ανεξαρτησίας, αυτοί αν δεν ανακατεύονταν πολύ με τη "λειτουργία" του κράτους, ας συνέχιζαν να λένε τα θεωρητικά τους.

Αν κάνουμε την αναγωγή στο σήμερα, και λαμβάνοντας υπόψη την σχεδόν απόλυτα οικογενειοκρατική μεταβίβαση της εξουσίας στα περισσότερα επίπεδα, φτάνουμε πολύ κοντά σε σημερινές υπαρκτές καταστάσεις και νοοτροπίες που αφορούν στην κατωχύρωση έστω και ενός μικρού μεριδίου από τα λάφυρα (το χρήμα που συγκεντρώνεται από τους φόρους). Έτσι φτάνουμε να λέμε σήμερα <<όλοι επιζητούν μια καλή δουλειά και δη στο Δημόσιο. Το λεγόμενο βόλεμα και το "μήνας μπαίνει μήνας βγαίνει, ο μισθός τρέχει"...>> χωρίς να μας απασχολεί καθόλου αν και πώς και από πού βρίσκονται αυτά τα λεφτά ώστε "μήνας μπαίνει μήνας βγαίνει, ο μισθός τρέχει", ενώ και η (θεωρητική) ανταποδοτικότητα σε υπηρεσίες που οφείλει να παρέχει ένας διορισμένος στο Δημόσιο, έχει εντελώς αποσυνδεθεί από το ότι πληρώνεται για αυτό. Για να είμαι πιο ακριβής, ποτέ δεν είχε συνδεθεί με αυτό από καταβολής του κράτους, γιατί τα χρήματα των φόρων ήταν το λάφυρο, και δεν υπήρχε ποτέ θέμα ανταποδοτικότητας σε υπηρεσίες. Οπότε για να εργαστεί κάποιος, θα πρέπει ή "να έχει προσωπικό κέφι" ή να πληρωθεί έξτρα για αυτό (φακελάκι).

Τα παραπάνω δεν αφορούν ειδικά το χώρο της εκπαίδευσης, αλλά όλο το (στενό και ευρύτερο) Ελληνικό Δημόσιο.

Να προσθέσω επίσης ότι και ο τρόπος εισόδου στο σύστημα, περαιτέρω αποσυνδέει την οφειλή (με παροχή υπηρεσίας) του Δημοσίου Υπαλλήλου προς την κοινωνία, αφού δεν γίνεται αντιληπτή η κοινωνία ως εργοδότης, αλλά αντίθετα ο διορισμός θεωρείται μια προσωπική επιβράβευση του διορισμένου, είτε από κάποιον γνωστό του πολιτικό, είτε λόγω επιτυχίας ή "επιτυχίας" σε κάποιο, συνήθως διάτρητο, σύστημα διαλογής υποψηφίων. Οπότε είναι αναμενόμενη και η κακή συμπεριφορά, και η αδιαφορία, και η περιφρόνηση προς τον πολίτη, που συνήθως αποτελεί έως και ενόχληση όταν προσέρχεται για να εξυπηρετηθεί. Εξαιρούνται φυσικά οι έχοντες "προσωπικό κέφι" και "μεράκι" και αποτελούν το άλλοθι του συστήματος για τη συσσωρευμένη σήψη αιώνων.
Μην πειράζετε το μυγάκι, έχει διοριστεί Μόνιμο σε Οργανική θέση.

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: 600 θέσεις φιλολόγων στον επόμενο ΑΣΕΠ!
« Απάντηση #240 στις: Ιούλιος 07, 2008, 10:25:15 μμ »
Υπέβαλαν αίτηση περίπου 17 000, προσήλθαν προς εξέταση περίπου 13 000 και οι επιτυχόντες ανήλθαν περίπου στις 5.500..
οι επιτυχοντες ειναι 4.712

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: 600 θέσεις φιλολόγων στον επόμενο ΑΣΕΠ!
« Απάντηση #241 στις: Ιούλιος 07, 2008, 10:27:42 μμ »
Σ' ευχαριστώ vifo για τη διόρθωση. Δε θυμόμουν ακριβώς, γι'αυτό έβαλα στο περίπου.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: 600 θέσεις φιλολόγων στον επόμενο ΑΣΕΠ!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:23:03 »

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: 600 θέσεις φιλολόγων στον επόμενο ΑΣΕΠ!
« Απάντηση #242 στις: Ιούλιος 07, 2008, 10:36:55 μμ »
τιποτα. και να θελω να το ξεχασω δεν μπορω, γιατι αναρωτιεμαι που ειναι οι αλλοι 3.872 μη διοριστεοι; οεο; γιατι οποιον γνωριζω εγω ακομα και ακουστα διοριζεται... :o (θα σας μοιρασω αργοτερα φυλλαδια γνωριμιας να διοριστειτε και οι υπολοιποι! ;) αν και με τη γκαντεμια που με δερνει απο το 2009 θα ειμαι η μονη μη διοριστεα!)
η μονη γνωστη μου αχρηστη αδιοριστη ειμαι εγω!  8)  :-*

Αποσυνδεδεμένος leonigp

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: 600 θέσεις φιλολόγων στον επόμενο ΑΣΕΠ!
« Απάντηση #243 στις: Ιούλιος 07, 2008, 10:55:49 μμ »
Με κάθε σεβασμό, λες χαζομάρες περί αχρηστίας ;). Κι εγώ ξέρω πολύ κόσμο που διορίστηκε ή διορίζεται, ακόμα και μια κοπέλα ένα έτος μικρότερη ( :-[...), αλλά δεν είναι να μας παίρνει από κάτω. Αλλιώς, πώς θα περάσει ο οδοστρωτήρας ΑΣΕΠ από πάνω; Αυτός ο διαγωνισμός δεν αποδεικνύει κανενός την αξία. Π.χ. λένε ότι υπάρχουν άνθρωποι που δίνουν ΙΚΥ για το κύρος στο βιογραφικό, αν και δε χρειάζονται τα χρήματα (μου φαίνεται περίεργο, αλλά όχι και αδιανόητο). Ξέρεις κανέναν που να δίνει ΑΣΕΠ και να περνάει στους διοριστέους, μόνο και μόνο για το θεαθήναι; Για να μπορεί να πει στην άλλη του δουλειά, ξέρεις μπορεί να δουλεύω στο φροντιστήριο "παίρνω 5 καθαρά την ώρα με ετήσια σύμβαση", αλλά είναι από άποψη, καθώς ήμουν στους διοριστέους; Ελπίζω να μη σε προσέβαλα, αλλά, μετά από τόσες εξετάσεις, πτυχίο, ξένες λώσσες, ωδεία, πολλοί και μεταπτυχιακά, στους μόνους που πρέπει να αποδεικνυόμαστε ακατάπαυστα είναι οι μαθητές μας.

Αποσυνδεδεμένος apostolisd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
  • Στρατακης:Λυκουρέντζε μου να σ φιλήσω για ΟΑΕΔίτες
    • Προφίλ
Απ: 600 θέσεις φιλολόγων στον επόμενο ΑΣΕΠ!
« Απάντηση #244 στις: Ιούλιος 07, 2008, 11:01:45 μμ »
vifo:τιποτα. και να θελω να το ξεχασω δεν μπορω, γιατι αναρωτιεμαι που ειναι οι αλλοι 3.872 μη διοριστεοι; οεο; γιατι οποιον γνωριζω εγω ακομα και ακουστα διοριζεται...  (θα σας μοιρασω αργοτερα φυλλαδια γνωριμιας να διοριστειτε και οι υπολοιποι!  αν και με τη γκαντεμια που με δερνει απο το 2009 θα ειμαι η μονη μη διοριστεα!)
η μονη γνωστη μου αχρηστη αδιοριστη ειμαι εγω!    


Δεν πειράζει,να μη λες άχρηστη αδιόριστη,να λες δεν είσαι παιδί θαυμα 8) :-*
Το επίκοτον του προσώπου λίαν παρά φύσιν

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 600 θέσεις φιλολόγων στον επόμενο ΑΣΕΠ!
« Απάντηση #245 στις: Ιούλιος 07, 2008, 11:10:01 μμ »
Αυτό συμβαίνει στην Ελλάδα, επειδή δεν παράγουμε τίποτε σαν χώρα (ούτε καν ηθικές αξίες), και θεωρείται προσωπική επιτυχία το να ζεις σε βάρος των άλλων, και μάλιστα θεσμοθετημένα και ισόβια.

Το παραπάνω αποτελεί τμήμα φαύλου κύκλου, όπου η ίδια η χώρα επιβραβεύει πολίτες για διάφορες "υπηρεσίες" τους με τον διορισμό σε μια ισόβια παρασιτική θέση, .....

Αν αναλύσουμε το παραπάνω, φυσικά προκύπτει λογικό λάθος, ....

Μπορούμε επίσης να παρατηρήσουμε το κοινωνικό φαινόμενο, όπου "επιτυχημένη" οικογένεια θεωρείται η οικογένεια όπου όλοι "εργάζονται" στο Δημόσιο ....

Βέβαια αν πάμε αρκετά πιο πίσω, στη δημιουργία του Νεώτερου Ελληνικού Κράτους, θα παρατηρήσουμε ότι αυτοί που έκαναν τη δουλειά και έδωσαν τη μάχη, ήταν οι διάφοροι λήσταρχοι της εποχής...

Έχοντας λοιπόν αυτό το όραμα (της λεηλασίας των φόρων των πολιτών) ...

Τα παραπάνω δεν αφορούν ειδικά το χώρο της εκπαίδευσης, αλλά όλο το (στενό και ευρύτερο) Ελληνικό Δημόσιο.

Διακρίνω μια ελαφρά σύγχυση (αναγωγές στο '21, γενικευτικά συμπεράσματα, αβίαστες κρίσεις...)
Πάντως, αν τα πιστεύεις όλα αυτά και παρόλα αυτά επιβιώνεις, σου αξίζουν συγχαρητήρια.

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: 600 θέσεις φιλολόγων στον επόμενο ΑΣΕΠ!
« Απάντηση #246 στις: Ιούλιος 07, 2008, 11:11:20 μμ »
δεν παρεξηγουμαι!  :)
μου αρεσει ο σαρκασμος και ο αυτοσαρκασμος ακομη περισσοτερο.  ;)
μονο αχρηστη δεν με θεωρω αφου και μονο να απαριθμησω τα πτυχια μου ανεβαινω.
υστερα σκεφτομαι τον ασεπ και κατεβαινω, οχι απο καμια αλλη αποψη παρα μονο βιοποριστικα αφου δεν το εχω λυσει το θεματακι μου...και οπως και εσυ λες δεν ειναι δυνατον να ζησω οχι οικογενεια ουτε τον εαυτο μου με 5 ε την ωρα.


Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: 600 θέσεις φιλολόγων στον επόμενο ΑΣΕΠ!
« Απάντηση #247 στις: Ιούλιος 07, 2008, 11:13:41 μμ »
vifo:τιποτα. και να θελω να το ξεχασω δεν μπορω, γιατι αναρωτιεμαι που ειναι οι αλλοι 3.872 μη διοριστεοι; οεο; γιατι οποιον γνωριζω εγω ακομα και ακουστα διοριζεται...  (θα σας μοιρασω αργοτερα φυλλαδια γνωριμιας να διοριστειτε και οι υπολοιποι!  αν και με τη γκαντεμια που με δερνει απο το 2009 θα ειμαι η μονη μη διοριστεα!)
η μονη γνωστη μου αχρηστη αδιοριστη ειμαι εγω!    


Δεν πειράζει,να μη λες άχρηστη αδιόριστη,να λες δεν είσαι παιδί θαυμα 8) :-*
παιδι θαυμα ειμαι! διοριστεα δεν ειμαι!  ;) :-*

Αποσυνδεδεμένος Da_Kancho

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
  • "Στην Ελλάδα είμαστε, τώρα το διαπιστώσατε;"
    • Προφίλ
Απ: 600 θέσεις φιλολόγων στον επόμενο ΑΣΕΠ!
« Απάντηση #248 στις: Ιούλιος 07, 2008, 11:37:30 μμ »


Διακρίνω μια ελαφρά σύγχυση (αναγωγές στο '21, γενικευτικά συμπεράσματα, αβίαστες κρίσεις...)
Πάντως, αν τα πιστεύεις όλα αυτά και παρόλα αυτά επιβιώνεις, σου αξίζουν συγχαρητήρια.


Διαφωνείς σε κάτι συγκεκριμένο; Ή διαφωνείς μόνο στη μέθοδο;
Μην πειράζετε το μυγάκι, έχει διοριστεί Μόνιμο σε Οργανική θέση.

Αποσυνδεδεμένος leonigp

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: 600 θέσεις φιλολόγων στον επόμενο ΑΣΕΠ!
« Απάντηση #249 στις: Ιούλιος 08, 2008, 12:02:37 πμ »
Γιατί; Άσχημα είναι 5 ευρώ την ώρα;  Αν δουλεύεις 12 ώρες τη μέρα, χώρια μεταφορικά, σημειώσεις, διορθώσεις, είναι 1200 το μήνα. Και τα Σ/Κ για ύπνο, γιατί για καθημερινές δεν το βλέπω. Όσο για οικογένεια, όπως λέει και μια φίλη μου "είμαστε γυναίκα καριέρας" ;D.
Πάντως είναι απογοητευτικός ο αριθμός των θέσεων. Όλοι έλεγαν για περισσότερες. Αφού όταν το πρωτοείδα αναρωτήθηκα αν εννούσαν 600 για κάθε έτος... Και μετά θυμήθηκα πού ζούμε και προσγειώθηκα.

Υ.Γ. Μ'αρέσει η εικόνα vifo. Δικό σου είναι;

Αποσυνδεδεμένος filene

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: 600 θέσεις φιλολόγων στον επόμενο ΑΣΕΠ!
« Απάντηση #250 στις: Ιούλιος 08, 2008, 12:48:40 πμ »
Παιδιά είμαι 39 ετών. Στο διαγωνισμό του 98 περίμενα ήδη 6 χρόνια στην επετηρίδα. Μόνο στον προηγούμενο διαγωνισμό πέτυχα να προσληφθώ ως ωρομίσθια μέσω ασεπ αφού η μόνη προϋπηρεσία που είχα ήταν 1,5 μήνας στην ΠΔΣ. Ξέρετε τι με δίδαξε αυτή η διαδικασία που επαναλαμβάνεται κάθε δυο χρόνια; να μην το βάζω κάτω! Πείτε το μαζοχισμό, ό,τι θέλετε πείτε το όσο είμαι καλά και έχω την υγειά μου θα δίνω και κάθε αποτυχία θα με κάνει να πεισμώνω περισσότερο. Από σας το "νέο αίμα" πάντως περίμενα μεγαλύτερη αποφασιστικότητα.
ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Απ: 600 θέσεις φιλολόγων στον επόμενο ΑΣΕΠ!
« Απάντηση #251 στις: Ιούλιος 08, 2008, 09:00:19 πμ »
φαβάμαι το αύριο ....
σε  τι ψυχολογική κατάαταση θα είμαστε όλοι όσοι διαβάζουμε σκληρά τώρα και τελικά δε καταφέρουμε να μπούμε στους 600;;; 

Και μήπως είναι και 600 οι θέσεις; Στην πραγματικότητα βέβαια οι θέσεις δεν είναι 600, εγώ τις υπολογίζω γύρω στις 540...  :( :'(
....διότι μη ξεχνάμε και τις δοσμένες από πριν στους φιλολόγους με μέσον που θα εκτοπίσουν κάποιους από εμάς που διαβάζουμε  ::) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(για όποιον αμφιβάλλει για το διαβλητό του διαγωνισμού : γνωστή μου τελειόφοιτη πέρασε με την πρώτη και μετά από ένα μόνο χρόνο που δούλεψε πήρε απόσπαση για το υπουργείο παιδείας)


Εγώ, αντιθέτως, πιστεύω στο αδιάβλητο του διαγωνισμού...
Τα μέσα δουλεύουν μετά τον διορισμό, όχι πριν...
Δυστυχώς δεν είναι ψέμα, είναι η πικρή πραγματικότητα. Γνωρίζω γυμνάστρια 25χρονη που είναι λίγο αργή και που τσεκαριμένα δεν άνοιξε βιβλίο και διορίσθηκε πέρσι μέσω ΑΣΕΠ. Με μία λεπτομέρεια: είναι γκόμενα βουλευτή του κυβερνώντος κόμματος. Αντίστοιχα σε άλλη ειδικότητα, διορίσθηκε κόρη μεγαλοστελέχους της ΔΕΗ η οποία γνωρίζω καλά ότι έτρεχε για το σπίτι που έφτιαχνε και το γάμο της και ήταν ωρομίσθια σε τρεις μεριές.
Υ.Σ. Ο άνθρωπος που πέρασε τις συμπληγάδες του ΑΣΕΠ φαίνεται. Μιλάει γιαυτό, δίνει κουράγιο στους άλλους, δεν έχει υφάκι σα να του το χρωστούσαν λέγοντας: "το πρόβλημα δεν είναι να περάσεις!!! Το θέμα είναι να έρθεις κοντά στο σπίτι σου!" Και ήρθαν και οι δύο!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 08, 2008, 09:07:06 πμ από marias »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32321
  • Τελευταία: ikaramper
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161440
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 430
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 354
Σύνολο: 369

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.