*

Αποστολέας Θέμα: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής  (Αναγνώστηκε 109172 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 21, 2008, 02:15:11 μμ »
Αν κάποιος δε ξέρει σε ποιά Α/θμια υγειονομική επιτροπή ανήκεις μπορείς να πάρεις τηλέφωνο στην Β/θμια ή Α/θμια Διεύθυνση της περιοχής σου και αυτοί θα σου δώσουν τηλέφωνο και δ/νση της επιτροπής.
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 21, 2008, 02:19:59 μμ »
Πειτε, 1,2,3 τι χαρτια πρεπει να περιλαμβανει, και αν υπαρχει περιπτωση καθε β/βαθμια να μας κανει τσαλιμακια και να μας τρεχει με εξτρα χαρτια.
Για τα χαρτιά, δες εδώ.
http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=5188.msg80313#msg80313
Δεν υπάρχει περίπτωση κάποια Βθμια να μην το δεχτεί, γιατί το πιστ.υγείας είναι ένα και μοναδικό, και όχι διαφορετικό ανά περιοχή.

Αποσυνδεδεμένος MONIMOS26

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 21, 2008, 03:11:39 μμ »
παρτε το χαμπαρι,το πιστοποιητικο υγειας ειναι μια γραφειοκρατικη μ....κια!το εβγαλα την προηγουμενη βδομαδα στη Θεσνικη,(μοναστηριου 13 ειναι η διευθυνση της επιτροπης για να βοηθησω και τους υπολοιπους) και πραγματικα...γελουσα!ουτε τρελογιατρους,ουτε αιματα,ουτε τιποτε!!ακομη και η φραση που θα σας πουνε''τριτη ή πεμπτη περνατε απο επιτροπη''ειναι ακρως γελεια!!!εκτος και αν το να σε δει ενας γιατρος για περιπου 10 δευτερολεπτα(ακουσον ακουσον)στα ματια και σε ρωτησει ''τι κανεις,ακομη να βγουνε οι αιτησεις μονιμου διορισμου?'' το θεωρουν ''εξεταση απο επιτροπη''!ας γελασω δις!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 21, 2008, 04:08:07 μμ από MONIMOS26 »
ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 21, 2008, 03:35:15 μμ »
Δεν υπάρχει περίπτωση κάποια Βθμια να μην το δεχτεί, γιατί το πιστ.υγείας είναι ένα και μοναδικό, και όχι διαφορετικό ανά περιοχή.
Ακριβώς το ίδιο μου είπαν και εμένα από τη Β/θμια Δ/νση Γ' Αθήνας. Το πιστοποιητικό υγείας και καταλληλότητας είναι ένα και μοναδικό και ισχύει σε όλη τη χώρα. Διαφορετικές μόνο είναι οι εξετάσεις που ζητά η επιτροπή σε κάθε νομαρχία.
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος MONIMOS26

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 21, 2008, 03:37:46 μμ »
καλυτερα θα ηταν να παρεξηγιοσουν αγαπητη mat απο αλλα πραγματα και οχι απο τη λεξη μ....κια!!μην ακουω τωρα τετοιους...σεμνοτυφισμους και τρελενομαι!χαλαρωσε...
αυτο ακριβως με εξεπληξε αρνητικα και μενα και αλλωστε και γω αυτο θα απαιτουσα παρα το γεγονος οτι εμενα η ελλειψη εξετασεων με συνεφερε απολυτα καθως εχασα ελαχιστο απο τον πολυτιμο χρονομου!
ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 21, 2008, 04:31:45 μμ »
Έχουμε πει για το πιστοποιητικό υγείας πολλές φορές ότι:

1. Για να εκδοθεί χρειάζονται κάποιες εξετάσεις, που είναι διαφορετικές από περιοχή σε περιοχή. Άλλη υγειονομική ζητάει μόνο μια ακτινογραφία, άλλη (π.χ. των Κυκλάδων) ζητάει, απ' ό,τι ξέρω καμιά δεκαριά γνωματεύσεις από γιατρούς διαφόρων ειδικοτήτων. Τα "αίματα" και τους "τρελογιατρούς" δεν τα βγάζουμε από το μυαλό μας. Κάποιες υγειονομικές (π.χ. ο Πειραιάς, όπου ανήκω) ζητάνε κι αυτές τις εξετάσεις. Οπότε, καλό είναι να μην παρουσιάζουμε εδώ αυτά που ισχύουν στη δική μας περιοχή σαν να έχουν γενική ισχύ.

2. Άπαξ και εκδοθεί όμως το πιστοποιητικό, άσχετα από το τι εξετάσεις χρειάστηκαν για να βγει ανάλογα με την περιοχή, ισχύει παντού. Δηλαδή το πιστοποιητικό της Θεσσαλονίκης που χρειάστηκε μια ακτινογραφία για να βγει ισχύει και στις Κυκλάδες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 21, 2008, 05:37:45 μμ από ioanna89 »

Αποσυνδεδεμένος apostolisd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
  • Στρατακης:Λυκουρέντζε μου να σ φιλήσω για ΟΑΕΔίτες
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 21, 2008, 05:00:23 μμ »
Monime26 καλέ μήπως φοβάσαι να σου πάρουν αίμα;; Πήγαινε στη συναυλία της Μαντόνας και μην το σκέφτεσαι από τώρα.Τελευταία στιγμή σκέψου τις εξετάσεις. Διορίζεσαι βρε... και σκέφτεσαι αίματα?!
Το επίκοτον του προσώπου λίαν παρά φύσιν

Αποσυνδεδεμένος goodman

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 21, 2008, 05:09:20 μμ »
Kαλα τα λετε παιδια, κι ευτυχως που τα λετε εδω γιατι απο εσας παιρνω πληροφορηση γιατι οι επισημοι φορεις δεν ξερουν την τυφλα τους!

Πηρα σημερα χαρτι απο παθολογο και ακτινογραφια θωρακος, με τις δικες σας υποδειξεις!
Καθως κανεις δεν ηξερε να μου το ρημαδι το πιστοποιητικο υγειας απο τι απαρτιζεται! Ο καθενας ριχνει το μπαλακι στον αλλο. Τους ρωτω στο γραφειο κινησης, ρωτω την Α/βαθμια και η απαντηση στην ερωτηση απο τι απαρτιζεται το πιστοποιητικο ξερετε ποια ηταν; Οτι σας που εκει που θα διοριστειτε!!!

Αντε τωρα να τους πεις οτι προσπαθω να γλυτωσω απο λιγο τρεξιμο στο τελος Αυγουστου γι αυτο μαζευω τα χαρτια προκαταβολικα για να ειμαι οσο το δυνατον πιο ετοιμος...

Οποτε, με τετοια απαντηση, μαζευω κι εγω οτι μου λετε εδω! Αφου δεν μου λενε αυτοι, κι αφου ακομη δεν ξερω που θα διοριστω για να μου που εκεινοι, οπως με συμβουλευουν οι φωστηρες του νοσοκομειου και της α/βαθμιας...

Γι αυτο ρωτω και ξαναρωτω, να βγαλω την ακρη. Γιατι μπορει σε αλλες υπηρεσιες να ξερουν τι τους γινεται και να διαφωτιζουν τον κοσμο, αλλα σε αλλες οχι μονο δεν ξερουν (δε θελουν, δεν ξερω) να σου πουν αλλα σε παιρνουν και στο λαιμο τους...


Πχ. για ψυχιατρο δεν μου ειπε κανεις, ουτε για ουρα. Αλλα καλυτερα να τα κανω, για καθε ενδεχομενο, να τα χω κι αυτα ετοιμα να τα παω ολα στην α/βαθμια υγειονομικη επιτροπη. Τι λετε? Να κανονισω ουρα και ψυχιατρο? (εσεις θα μου πειτε, οι αρμοδιοι δεν ξερουν που πανε τα πεντε)



Για να δειτε το μεγεθος της ασχετοσυνης...
Παντου, τους το λεγα: το θελω για διορισμο, το θελω για νεο διορισμο κλπ
Ελεγα δεν ελεγα, αυτοι το βιολι τους. Να ξεπεταξουμε τον κοσμο και ας λεει οτι θελει.

Μου δωσαν λοιπον 'ξερη' ακτινογραφια με γνωματευση(βαρεμαρα για να μου δωσουν! κι ας ελεγα για διορισμο!), διχως σφραγιδα διευθυντη και διχως φωτογραφια μου. Ειναι ok?
Η΄ θελει καποια θεωρηση απο Διευθυντη?


Γι αυτο πειτε μου σας παρακαλω:
να κανονισω εξεταση ουρων?
να κανονισω ραντεβου με ψυχιατρο?
να ξαναπαω για σφραγιδα Δ/ντη νοσοκομειου και φωτογραφια?
τι αλλο ξεχασα?




(οι αθεοφοβοι ουτε στρογγυλη σφραγιδα δεν εβαλαν, μονος την αναζητησα...)

Αποσυνδεδεμένος sofiaz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 21, 2008, 05:21:20 μμ »
Πάντως αν είστε στις μαύρες σας, αν έχετε σκοτούρες, αν θέλετε να ξεχαστείτε βρε αδελφέ, πάρτε έναν φίλο κι ελάτε στο Βόλο να κάνετε το ερωτηματολόγιο του ψυχολόγου!!
Χρόόόνια είχα να ρίξω τέτοιο γέλιο!!!
Τι να πρωτοθυμηθώ...
566 ερωτήσεις(!!) που απαντάς με ΝΑΙ ή ΟΧΙ, μερικές από τις οποίες είναι οι εξής:
-Ακούτε φωνές που δεν ξέρετε απο που προέρχονται?
-Βλέπετε οράματα?
-Όταν είστε με άλλους βλέπετε πρόσωπα, ζώα ή αντικείμενα που δεν βλέπουν οι άλλοι??(δλδ αν τα βλέπεις όταν είσαι μόνος δεν πειράζει!!!)
-Είστε ειδικός απεσταλμένος του Θεού?!!!(δλδ αν είσαι του εξαποδώ πάλι δεν πειράζει!!!)
-Συνομιλείς με Αγίους?!!(έχω μια θεία κολλητή με τον Άγιο Νεκτάριο, αυτό πιάνεται?)
-Σας ελκύουν ΠΟΛΥ άτομα του φύλλου σας?(δλδ αν σε ελκύουν λίγο βάζεις όχι?)
-Σας αρέσουν οι ψηλές γυναίκες?!!!(δλδ αν σου αρέσουν οι μικρές και χαριτωμένες είναι αλλιώς?)
-Δυσκολεύεσαι να ουρήσεις περισσότερο απ'ότι οι άλλοι?!!!!(τώρα αυτό που να το ξέρω, κάθομαι και παίρνω μάτι τους άλλους όταν ουρούν?)
-Νιώθεις περισσότερες από 2-3 φορές την εβδομάδα ένα ξεσηκωμό?!!!(πως λέμε ο ξεσηκωμός του Έθνους δλδ?)
-Θα ήθελες να μπεις σε ένα ντουλάπι?!!!(ερώτηση παγίδα, αν πεις όχι είσαι κλειστοφοβικός, αν πεις ναι είσαι διαταραγμένος γιατί τι στο καλό να θες μέσα στο ντουλάπι?)
-Έχετε συχνά διάρροιες ή δυσκοιλιότητα?!!(υπήρχαν τουλάχιστον 5 ερωτήσεις για το πως ακριβώς χ..ζω, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί? Και αν δλδ έχω κολίτιδα ή ευερέθιστο έντερο είμαι τρελλή??)
-Κουτσομπολεύεις συχνά?(αρκετά, ειδικά αυτό με το τεστ το'χω πει σε όσους βρίσκω!!!)
-Προτιμάς τον Λίνκολν ή τον Ουάσινγκτον?????!!!!!(τώρα αυτό τι ρόλο παίζει θα σας γελάσω και δεν το επιθυμώ...)(δλδ μεταφράσαμε αμερικάνικο ερωτηματολόγιο και ΔΕΝ σας σεβόμαστε αρκετά ώστε να μπούμε στον κόπο να το προσαρμόσουμε στα ελληνικά δεδομένα αλλά είμαστε αυτοί που θα αποφανθούμε για την πνευματική σας κατάσταση.... Α, ρε χάλια...)

Πέρα από την πλάκα παιδιά, είχε μέσα πολλές ερωτήσεις που αφορούσαν τις σεξουαλικές προτιμήσεις και τις θρησκευτικές πεποιθήσεις μας. Αυτό δεν είναι παράνομο και ρατσιστικό? Από τη στιγμή μάλιστα που δεν πήγα οικιοθελώς να κάνω το τεστ αλλά με υποχρέωσανε?

Αποσυνδεδεμένος MONIMOS26

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 21, 2008, 05:22:25 μμ »
apostolisd καταρχην ο προσδιορισμος σου ''καλε'' δεν ταιριαζει σε μενα,καλυτερα θα ηταν να τον απευθυνεις σε καποια απονενοημενη ρουβιτσα ή κατι παρομοιο,παντως οχι σε μενα,ειμαι αρρενωποτατος συνειδητοποημενος οποτε...αλλου!
Επισης τα κυρια αγγλικα ονοματα ποτε δεν τα κλινουμε στην ελληνικη,αρα ουτε ''μαντονας'',ουτε''μαρα ι α  καρεης''ουτε τιποτε!
Τριτον,επειδη εχω συμμετασχει πολλες φορες τοσο σε αιμοδοσιες οσο και σε πανεπιστημιακες μελετες θα ημουν απο τους τελευταιους που θα φοβονταν να δωσει αιμα.

Goodman επειδη μαλλον τα εχεις μπερδεψει ολα και σου εχουν κανει το μυαλο blender ελα εδω στην Θεσσαλονικη να βγαλεις πιστοποιητικο με το λιγοτερο κοπο-χρονο.Και να πιεις και ενα παγωμενο φραπε στη παραλια,αλλα αυτα μαλλον απο εβδομαδα γιατι αυριο που θα βγει η εγκυκλιος θα εχουμε αλλα στο μυαλο μας
ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 21, 2008, 05:34:58 μμ »
sofiaz, απίστευτο που σε υπέβαλαν σε αυτές τις ερωτήσεις. Φυσικά και είναι παράνομα και ρατσιστικά όλα αυτά! Κάτι αντίστοιχες γελοιότητες μας είχαν ρωτήσει στο στρατό, και ο μισός θάλαμος βγήκε με ψυχολογικά προβλήματα. Τότε ρίξαμε πολύ γέλιο, αλλά τώρα που το σκέφτομαι ντρέπομαι για λογαριασμό αυτών που συνέταξαν ένα τέτοιο ερωτηματολόγιο.

Αποσυνδεδεμένος goodman

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 21, 2008, 05:42:58 μμ »
apostolisd καταρχην ο προσδιορισμος σου ''καλε'' δεν ταιριαζει σε μενα,καλυτερα θα ηταν να τον απευθυνεις σε καποια απονενοημενη ρουβιτσα ή κατι παρομοιο,παντως οχι σε μενα,ειμαι αρρενωποτατος συνειδητοποημενος οποτε...αλλου!
Επισης τα κυρια αγγλικα ονοματα ποτε δεν τα κλινουμε στην ελληνικη,αρα ουτε ''μαντονας'',ουτε''μαρα ι α  καρεης''ουτε τιποτε!
Τριτον,επειδη εχω συμμετασχει πολλες φορες τοσο σε αιμοδοσιες οσο και σε πανεπιστημιακες μελετες θα ημουν απο τους τελευταιους που θα φοβονταν να δωσει αιμα.

Goodman επειδη μαλλον τα εχεις μπερδεψει ολα και σου εχουν κανει το μυαλο blender ελα εδω στην Θεσσαλονικη να βγαλεις πιστοποιητικο με το λιγοτερο κοπο-χρονο.Και να πιεις και ενα παγωμενο φραπε στη παραλια,αλλα αυτα μαλλον απο εβδομαδα γιατι αυριο που θα βγει η εγκυκλιος θα εχουμε αλλα στο μυαλο μας

Καλα θα ηταν να ερθω για τη δουλιτσα και ενα καφεδακι Θεσσαλονικη αλλα που χρονος με τις υποχρεωσεις.

Για να τα βαλω σε μια σειρα, ας μου πει καποιος (εσεις ειστε η πηγη πληροφορησης, αφου οι αρμοδιοι φορεις δεν ξερουν την τυφλα τους):

- να παω για εξεταση ουρων?
- να παω για εξεταση σε ψυχιατρο? ή ψυχολογο?
- να ξαναπαω με την ακτινογραφια, να μου προσθεσουν τι? φωτογραφια μου + θεωρηση απο τον Δ/ντη του νοσοκομειου?

με αυτα δεν θα ειμαι καλυμενος στην α/βαθμια να μου δωσουν το πιστοποιητικο υγειας, αφου οι ιδιοι δεν μου λενε τι χρειαζεται να βγαλω για να τους τα υποβαλω και να τελειωνουμε?

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 21, 2008, 05:50:12 μμ »
Μου δωσαν λοιπον 'ξερη' ακτινογραφια με γνωματευση(βαρεμαρα για να μου δωσουν! κι ας ελεγα για διορισμο!), διχως σφραγιδα διευθυντη και διχως φωτογραφια μου. Ειναι ok?
Η΄ θελει καποια θεωρηση απο Διευθυντη?

Γι αυτο πειτε μου σας παρακαλω:
να κανονισω εξεταση ουρων?
να κανονισω ραντεβου με ψυχιατρο?
να ξαναπαω για σφραγιδα Δ/ντη νοσοκομειου και φωτογραφια?
τι αλλο ξεχασα?

Ακτινογραφία δίχως φωτογραφία και χωρίς σφραγίδα διευθυντή ΔΕΝ είναι καθόλου οκ. Σήμερα έκανα τα χαρτιά μου και θυμάμαι πως και τα δύο ήταν απαραίτητα. Ειδικά η σφραγίδα του διευθυντή πρέπει να μπαίνει σε όλες τις βεβαιώσεις από το νοσοκομείο. Τουλάχιστον με τις δικές μου έτσι συνέβη.
Συμβουλή μου,
- ή πήγαινε ξανά στην Αθμια Υγειονομική Επιτροπή της περιοχής και απαίτησε να μιλήσεις με τον προϊστάμενο της υπηρεσίας για το ποια χαρτιά ακριβώς χρειάζονται.
- ή πήγαινε στην Αθμια μιας άλλης κοντινής πόλης να κάνεις τα χαρτιά σου (αφού πρώτα τους πάρεις τηλ. και σου πουν ακριβώς τι χρειάζονται),
-ή περίμενε να τα κάνεις στην περιοχή που θα διοριστείς.
Και αυτό σου το λέω γιατί; Χωρίς να ξέρω τα γραφειοκρατικά της εκάστοτε Αθμιας, αλλά με βάση μόνο τη λογική:
1. Αν υποβάλεις στη Αθμια της περιοχής σου ελλιπή δικαιολογητικά (αφού δεν σου εξηγούν ποια θέλουν), η επιτροπή δεν θα σου χορηγήσει το πιστοποιητικό.
2. Αν υποβάλεις στην Αθμια της περιοχής που θα διοριστείς δικαιολογητικά από νοσοκομείο άλλης περιοχής, δεν ξέρω κατά πόσο θα τα δεχτούν.

Αποσυνδεδεμένος apostolisd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
  • Στρατακης:Λυκουρέντζε μου να σ φιλήσω για ΟΑΕΔίτες
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής επιτροπής
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 21, 2008, 06:07:18 μμ »
[Monime26 έτσι σε θέλω  ;D χώστα]
Το επίκοτον του προσώπου λίαν παρά φύσιν

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159780
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 556
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 517
Σύνολο: 529

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.123 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.