*

Αποστολέας Θέμα: Εσπερινά γυμνάσια  (Αναγνώστηκε 2200 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fractalbit

  • Administrator
  • Νέο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 48
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εσπερινά γυμνάσια
« στις: Σεπτέμβριος 08, 2006, 06:02:06 μμ »
Γνωρίζει κανείς πληροφορίες για τα εσπερινά γυμνάσια; Ωράριο λειτουργίας, επίπεδο μαθητών κ.τ.λ.

Εγώ έμαθα ότι το ωράριο πρέπει να είναι περίπου 18:30 με 22:00 και ότι οι ώρες είναι 35άλεπτα.

Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με αυτά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εσπερινά γυμνάσια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:17:31 »

Αποσυνδεδεμένος spaceoddity

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19 / Η-Μ & Τ.Υ. ΠΣΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Εσπερινά γυμνάσια
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 10, 2006, 08:56:18 μμ »
εδώ οι πληροφορίες για τα εσπερινά γυμνάσια ;D
Μην το ψάχνεις, είναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ 8)
Ωράριο: 19:00-22:15 (θερινό)
           16:00-21:15 (χειμερινό)
Οι ώρες διδασκαλίας είναι 35λεπτα, και γίνεται ως εξής: 2 ώρες μάθημα, δέκα λεπτά διάλειμμα, 1 ώρα μάθημα, δέκα λεπτά διαλειμμα, 2 ώρες μάθημα και τέλος.
Το επίπεδο των μαθητων δεν το έχω δει ακόμη, αύριο ξεκινάω...(είμαι ΠΕ19 σε εσπερινό, και για να συμπληρώσω ωράριο θα αναλάβω και τη Φυσική ως ΠΕ12 που είμαι επίσης λόγω πτυχίου-ηλεκτρολόγος μηχανικός).
Πάντως από τις εγγραφές είναι ως επί το πλείστον μεγάλοι, εργαζόμενοι, οι περισσότεροι χρειάζονται το απολυτήριο για τη δουλειά τους αλλά υπάρχουν και περιπτώσεις που πηγαίνουν για προσωπική ικανοποίηση. Ο διευθυντής μας είπε ότι το επίεδο ποικίλει, άλλοι έχουν πολύ χαμηλό επίπεδο, συνήθως αυτοί που αναγκάζονται να πάνε, ενώ αυτοί που πάνε από προσωπική επιλογή είναι πολύ καλοί και απαιτητικοί (για καλό μάθημα). Το κλίμα το είδα πολύ θετικό, π.χ. όλη τη προηγούμενη βδομάδα ο καθένας μας έκανε ότι μπορούσε για να στήσουμε το γραφείο των καθηγητών (εγώ π.χ. ήμουν σκαρφαλωμένη σε θρανία για να περάσω καλώδιο ethernet από το διπλανό εργαστήριο στο γραφείο μας, με τη βοήθεια του θεολόγου, ενώ η μαθηματικός ετοίμαζε τις μισθολογικές καταστάσεις, η Αγγλικών και η φιλόλογος έκαναν άλλες δουλειές γραφείου, και ήμασταν γενικώς μια αγαπημένη οικογένεια :))
Μην το φοβάσαι, είναι ότι καλύτερο, άσε που θα έχεις όλη τη μέρα ελεύθερη για άλλες ασχολίες-το μόνο "παράπονο" του θεολόγου έίναι ότι θα δουλεύει ενώ οι άλλοι συνάδελφοι στο νησί θα πίνουν καφέ και φοβάται μήπως "ξεκόψει" από την παρέα...η μαθηματικός θα ήθελε να μπορεί να φεύγει Παρασκευή, ή να έφερνε το μικρό της εδώ μαζί αλλά που να το αφήνει απόγευμα...εγώ που είμαι ντόπια δεν έχω τέτοιο πρόβλημα βέβαια.
Αυριο θα κάνουμε μόνο τον αγιασμό, μεθαύριο θα μοιράσουμε βιβλία και θα ξεκινήσουμε σιγά-σιγά.
Ότι άλλο μάθω, θα επανέλθω. Καλή αρχή ;D
"εδώ δεν είναι να'μαι εγώ πάνω από σένα ή εσύ πάνω από μένα. Αλλά ο καθένας μας πάνω από τον εαυτό του."
                                                                Γ. Ρίτσος

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159869
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 325
Σύνολο: 333

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.