*

Αποστολέας Θέμα: ΕΚΕΠΙΣ  (Αναγνώστηκε 2292 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος taba-co

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
ΕΚΕΠΙΣ
« στις: Ιούλιος 03, 2008, 10:33:08 μμ »
Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα εάν γνωρίζει κάποιος να με ενημερώσει πως μπορώ να εγγραφώ στο ΕΚΕΠΙΣ. Απ’ όσο γνωρίζω χρειάζεται να αποκτήσει κάποιος 150 ώρες διδακτικής προϋπηρεσίας στην εκπαίδευση ενηλίκων αλλά τώρα τελευταία ακούγεται ότι το καταστατικό άλλαξε και χρειάζονται 3 χρόνια. Προσπαθώ να επικοινωνήσω με την γραμματεία του ΕΚΕΠΙΣ αλλά δεν σηκώνουν το τηλέφωνο. Τι ακριβώς τελικά ισχύει;

Σας ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΕΚΕΠΙΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:03:55 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΕΚΕΠΙΣ
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 04, 2008, 11:56:17 πμ »
και γω την ιδια απορια ειχα... ειμαι ΠΕ06 και οταν πήρα τηλέφωνο μου ειπαν ότι επρεπε να εχω 1900 ωρες προυπηρεσια ...δ εν καταλαβαινω καθολου τι γινεται... και πως μπορεις να γραφτεις . ξερω συναδελφους με λιγοτερη προυπηρεσια που ειναι ηδη γραμμενοι... αν δεν μιλησεις με τους ιδιους παντως δεν βγαζεις ακρη και μπες και στην σελίδα του ΕΚΕΠΙΣ (παρε τηλεφωνο πριν τις 10) ελπιζω καποιος συναδελφος να μπορει αν σε διαφωτισει καλυτερα
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος fzappa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τη μουσική
    • Προφίλ
Απ: ΕΚΕΠΙΣ
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 04, 2008, 12:52:48 μμ »
Frank Zappa
Remember, information is not knowledge; knowledge is not wisdom; wisdom is not truth; truth is not beauty; beauty is not love; love is not music; music is the best.

Αποσυνδεδεμένος ArsenLupen

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Δε λατρευω τιποτα!!!
    • Προφίλ
Απ: ΕΚΕΠΙΣ
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 04, 2008, 04:50:43 μμ »
Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα εάν γνωρίζει κάποιος να με ενημερώσει πως μπορώ να εγγραφώ στο ΕΚΕΠΙΣ. Απ’ όσο γνωρίζω χρειάζεται να αποκτήσει κάποιος 150 ώρες διδακτικής προϋπηρεσίας στην εκπαίδευση ενηλίκων αλλά τώρα τελευταία ακούγεται ότι το καταστατικό άλλαξε και χρειάζονται 3 χρόνια. Προσπαθώ να επικοινωνήσω με την γραμματεία του ΕΚΕΠΙΣ αλλά δεν σηκώνουν το τηλέφωνο. Τι ακριβώς τελικά ισχύει;

Σας ευχαριστώ.


Ρε μεγάλε πας καλά??? Εχεις ανοιξει 10 τοπικ με το ιδιο θεμα!!! Παντου ρωτας τα ιδια! Σου εχω απαντησει εγω και αλλοι 10 απειρες φορες!! ΚΑΙ ΕΣΥ ΞΑΝΑ ΜΑΝΑ!! ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΚΑΝ ΣΤΟ ΚΟΠΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΓΚΥΚΛΙΟ!!! Το ΕΚΕΠΙΣ ΠΑΝΤΑ ΣΗΚΩΝΕΙ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΑΝ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ SITE! Aν ξελαμπικαρεις και διαβασεις τις απαντησεις σε αυτα που ρωτας σε 10 τοπικ θα δεις οτι ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΟΥΛΕΨΕΙ σε καποιο τομεα ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ για ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ και οχι πλυστρα αλλα στο αντικειμενο σου ΜΕ ΕΝΣΗΜΑ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΩΣΗ!! Η ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΣΟΥ ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΗ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΙΜΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΜΕ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ!

ΞΕΚΟΛΛΑ ΤΩΡΑ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΕΚΕΠΙΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:03:55 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΕΚΕΠΙΣ
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 04, 2008, 08:24:52 μμ »
καλα ντε μη φωναζεις  :-[ και γω εχω μπλοκαρει με το ΕΚΕΠΙΣ διοτι εχω ως οικοδιδασκαλος 3 χρονια προυπηρεσια αλλα δεν την δεχονται ως επαγγελματικη... και ειναι ενα ερωτημα πως γινεται αλλη συναδελφος να εχει ελαχιστες ωρες και αν εχει αρχη διαδικασια πιστοποιησης...
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος taba-co

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: ΕΚΕΠΙΣ
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 04, 2008, 09:30:32 μμ »
Σ'ευχαριστώ catwoman2.
Δεν ξέρω τι έπαθε ο κύριος και πως είναι δυνατόν να έχω ανοίξει 10 topic που καλά καλά και με τις απαντήσεις - συμβουλές σε θέματα που γνωρίζω - δεν έχω απαντήσει ούτε σε τόσα μιας και είμαι αρκετά καινούργιος στο χώρο της εκπαίδευσης.
Αλλά και 10 topic να χα ανοίξει δεν μπορώ να καταλάβω τι έπαθε ο εν λόγω κύριος. Σε υποχρέωσα να μου απαντήσεις;
Τέλος πάντων, νομίζω, πως η λειτουργία του συγκεκριμένου ιστοχώρου είναι να παρέχει πληροφόρηση σε οτιδήποτε έχει σχέση με την εκπαίδευση στους ενδιαφερόμενους μελλοντικούς εκπαιδευτικούς. Δηλαδή, εάν έχεις στην τάξη σου, έναν μαθητή που δεν καταλαβαίνει όσα εσύ μιας και τα πιάνεις εύκολα θα του συμπεριφερθείς με τον ανάλογο τρόπο;
 

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΕΚΕΠΙΣ
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 05, 2008, 02:10:20 μμ »
δεν πειραζει μωρε αστο, μην δινεις σημασια ;D ;D ;D ;D... σφιξαν και οι ζεστες.....
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159736
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 396
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 320
Σύνολο: 333

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.