*

Αποστολέας Θέμα: Που πήγαν οι Οικονομολόγοι ?????  (Αναγνώστηκε 4949 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kamia elpida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Άντρας
  • ...τρέλανε μας
    • Προφίλ
Που πήγαν οι Οικονομολόγοι ?????
« στις: Ιούλιος 04, 2008, 03:29:12 μμ »
Που είστε ρε παιδιά; ----; άντε να μαζευόμαστε....σχόλια-ράδιο arvila όλα----για αναπληρωτές - μόνιμους - ΠΔΣ - ασπαιτε - ασεπ - ενιαίο όλα ----και πολλές (κάθε χρόνο )περισσότερες θέσεις στον ΑΣΕΠ χαχαχαχα..... 8)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 22, 2008, 11:32:30 μμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: kamia - elpida ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΟΙ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΙ?????
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:08:25 »

Αποσυνδεδεμένος knaison

  • Moderator
  • Έμπειρο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 683
  • no comments
    • Προφίλ
    • Goolge
Απ: kamia - elpida ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΟΙ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΙ?????
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 05, 2008, 04:22:35 μμ »
Που είστε ρε παιδιά; ----; άντε να μαζευόμαστε....σχόλια-ράδιο arvila όλα----για αναπληρωτές - μόνιμους - ΠΔΣ - ασπαιτε - ασεπ - ενιαίο όλα ----και πολλές (κάθε χρόνο )περισσότερες θέσεις στον ΑΣΕΠ χαχαχαχα..... 8)

Εσύ έχεις δουλέψει καθόλου ως αναπληρωτής-ωρομίσθιος-ΠΔΣ ?
Έχεις ΑΣΠΑΙΤΕ ?
Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες.
Σύστημα διδασκαλίας είναι η διδασκαλία του συστήματος.
Το lifestyle είναι μαγικό : Από μηδενικό σε κάνει νούμερο.

Αποσυνδεδεμένος kamia elpida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Άντρας
  • ...τρέλανε μας
    • Προφίλ
Απ: kamia - elpida ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΟΙ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΙ?????
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 05, 2008, 05:39:33 μμ »
και ασπαιιτε έχω και έχω δουλέψει φέτος και ως αναπληρωτής---αλλά όπως μου τα λες αντίο ζωή.....

Αποσυνδεδεμένος knaison

  • Moderator
  • Έμπειρο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 683
  • no comments
    • Προφίλ
    • Goolge
Απ: kamia - elpida ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΟΙ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΙ?????
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 07, 2008, 09:35:39 μμ »
Δεν υπάρχει περίπτωση αν έχεις δουλέψει αναπληρωτής με ΑΣΠΑΙΤΕ να μην διοριστείς άδικα ανησυχείς.
Είσαι 100% στην πρώτη 5-αδα.
Σίγουρα θα είσαι και από τους πρώτους.
Στείλε μου p.m. και πέσμου πόσους μήνες δούλεψες.
Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες.
Σύστημα διδασκαλίας είναι η διδασκαλία του συστήματος.
Το lifestyle είναι μαγικό : Από μηδενικό σε κάνει νούμερο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: kamia - elpida ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΟΙ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΙ?????
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:08:25 »

Αποσυνδεδεμένος kamia elpida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Άντρας
  • ...τρέλανε μας
    • Προφίλ
Απ: kamia - elpida ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΟΙ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΙ?????
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 08, 2008, 12:40:17 μμ »
φίλε ksainon δεν συμμερίζομαι την αισιοδοξία σου---φέτος θα τρίβουμε τα μάτια μας με αυτά που θα δούμε στους οικονομολόγους----γνωρίζω ήδη από διαδικτυακή έρευνα που έκανα πως αρκετοί θα είναι πάνω από μένα----αν οι θέσεις είναι 28 παίζω ---αλλιώς με 18 είμαι πολύ χλωμος---κάποτε (last year) με πρόσθετη ενισχυτική καθάριζες και φέτος ήρθαν όλα τούμπα----φαντάζομαι και τα παιδιά που δεν έχουν ασπαιτε ή καμία "κωλάδικη"παιδαγωγική επάρκεια και διαβάζουν για τον ασεπ και τι να πω-----ο καθένας κάνει ότι νομίζει----για να βρεθώ στην ασπαιτε είχα 4-5 προύπηρεσιας (που πλέον δεν μετράει - δύο μάστερ σε ελληνικά πανεπιστήμια (όχι γιαλατζη σου-μου κτλ+) αγγλικά - υπολογιστες. Έδωσα τελευταίο ασεπ και έπιασα βάση - πήγα και αναπληρωτής με την ψυχή στο στόμα----τι άλλο να κάνω για να διοριστώ----αν δεν κάτσει στα 30 αντα μου είμαι για....και δεν ανανεώνουν και τους πίνακες να δούμε τι παίζει!!!! :o

Αποσυνδεδεμένος knaison

  • Moderator
  • Έμπειρο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 683
  • no comments
    • Προφίλ
    • Goolge
Απ: kamia - elpida ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΟΙ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΙ?????
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 08, 2008, 01:06:09 μμ »
Τα ίδια με σένα τράβηξα και εγώ για να μπω στην ΑΣΠΑΙΤΕ με προυπηρεσία σε τράπεζα και μαστερ-αγγλικά. Μόνο που εγώ δεν μπόρεσα να πάρω ΠΔΣ και αναγκάστηκα να δώσω ΑΣΕΠ.
Εγώ πάντως πιστεύω ότι θα διοριστείς.
Δεν μου είπες όμως πόσους μήνες δούλεψες αναπληρωτής?
Πήγες νησάκι?
Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες.
Σύστημα διδασκαλίας είναι η διδασκαλία του συστήματος.
Το lifestyle είναι μαγικό : Από μηδενικό σε κάνει νούμερο.

Αποσυνδεδεμένος kamia elpida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Άντρας
  • ...τρέλανε μας
    • Προφίλ
Απ: kamia - elpida ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΟΙ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΙ?????
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 08, 2008, 02:30:58 μμ »
αδερφέ ksainon (επίτρεψε μου να σε αποκαλώ έτσι)----το ξεφτυλικι που έφαγα για την ΠΔΣ δεν λέγεται πήγα σε ένα κάρο σχολεία στην αττική και είχα τον κάθε μπαμπου-ίνο να με κοιτάει σα ρακοσιλέκτη---επειδή δεν είχα βύσμα ΠΔΣ δεν είδα ---- το Ασεπ έσωσε και μένα για να πάω αναπληρωτής!!!!Ρε φίλε αν διοριστώ θα σε πάω μπουζούκια να γουστάρεις----σε νησί ήμουν αλλά με το Πελό μπροστά αν με πιάνεις----ήταν η καλύτερη χρονιά της ζωής μου από τα φοιτιτικά μου χρόνια-----συνολικά έχω 7 μήνες και 23 μέρες ---επίσης και 19 ώρες ωρομισθία----πλάκα πλάκα πόσα μόρια είναι αυτά;----καλά δεν χρειάζεται να σου πω πως η ειδικότητα μας (τα άτομα) και ξεχωρίζουν και δίνουν άλλο τόνο στο σχολείο χαχα---- 8) και παίζουμε μπάλα φαντεζή---

Αποσυνδεδεμένος knaison

  • Moderator
  • Έμπειρο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 683
  • no comments
    • Προφίλ
    • Goolge
Απ: kamia - elpida ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΟΙ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΙ?????
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 08, 2008, 10:34:48 μμ »
Εννοείται ότι η ειδικότητά μας δίνει άλλο τόνο στα σχολεία σε σχέση με κάτι άλλες μαμούχαλες ειδικότητες που το παίζουν ιστορίες μέσα στο σύλλογο.
Προϋπηρεσία έχεις πολύ καλή.
Αφού έχεις και ΑΣΠΑΙΤΕ αν δε διοριστείς εσύ δεν διορίζεται κανένας.
Κατά τα άλλα στο ίδιο νησάκι πρέπει να ήμασταν. Αν θέλεις στείλε μου σε pm την περιοχή.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 09, 2008, 01:18:27 πμ από knaison »
Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες.
Σύστημα διδασκαλίας είναι η διδασκαλία του συστήματος.
Το lifestyle είναι μαγικό : Από μηδενικό σε κάνει νούμερο.

Αποσυνδεδεμένος knaison

  • Moderator
  • Έμπειρο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 683
  • no comments
    • Προφίλ
    • Goolge
Απ: kamia - elpida ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΟΙ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΙ?????
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 08, 2008, 10:39:03 μμ »
συνολικά έχω 7 μήνες και 23 μέρες ---επίσης και 19 ώρες ωρομισθία----πλάκα πλάκα πόσα μόρια είναι αυτά;----

Λοιπόν η προϋπηρεσία σου στον ενιαίο είναι :

Αναπληρωτής => 7,766 μόρια
Ωρομίσθιος     => 0,217 μόρια
__________________________
Σύνολο               7,983 μόρια
Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες.
Σύστημα διδασκαλίας είναι η διδασκαλία του συστήματος.
Το lifestyle είναι μαγικό : Από μηδενικό σε κάνει νούμερο.

Αποσυνδεδεμένος fractal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: kamia - elpida ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΟΙ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΙ?????
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 09, 2008, 08:16:23 πμ »
Συμφωνω είσαι σίγουρα μέσα στους πρώτους 10.Δεν υπάρχουν άτομα με τόση προυπηρεσία και ΣΕΛΕΤΕ. Μόνο όσοι πήγατε φέτος αναπληρωτές .

-Είπες οτι  γνωρίζεις  από διαδικτυακή έρευνα  πως αρκετοί θα έχουν  περισσότερα μόρια από εσένα.Δεν μας λές και μας αυτά τα στοιχεία που βρήκες , γιατί μας ενδιαφέρουν ;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 09, 2008, 08:26:35 πμ από fractal »

Αποσυνδεδεμένος kamia elpida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Άντρας
  • ...τρέλανε μας
    • Προφίλ
Απ: kamia - elpida ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΟΙ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΙ?????
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 09, 2008, 11:34:18 πμ »
fractal ---φέτος πήραν 17 αναπληρωτές οικονομολόγους!!!----περίπου 7-8 είχαν σελέτε----επίσης στην ειδικότητα μας έχουμε γεμίσει από άτομα στην ειδική κατηγορία---πολύτεκνους ανάπηρους πολέμου-πιστολιασμένους-τρίτεκνους-κουτσούς-κουλούς και αρκετά βύσματα!!!!!!!(μάλιστα πέρισι τον 1 τον εντοπίσαν ευτυχώς και τον σουταραν)----η ασπαιτέ πήρε και περίπου και 4 αναπληρωτές με ένα κάρο μόρια που δεν ξέρω κατ'α πόσο θα υπαχθούν στο 24μηνο----πρέπει να έχουν περάσει ασεπ ....άλλωστε  υπάρχουν άτομα στα υποκαταστήματ της σελέτε με προυπηρεσία παρόλο που δεν μετρούσε στην προκύρηξη----βάλε και τίποτα πουθενάδες που θα σκάσουν και θα καταλάβεις----ότι θα γίνει η σφαγή η ίδια :P----επίσης είχαν μείνει και 11 με ασπαιτέ στον ενιαίο-----καταλαβαίνεις ότι αν οι θέσεις είναι 18 αντίο ζωή-----παρόλα αυτά θεωρώ ότι δεν μπορούν να πάρουν λιγότερους από 28 γιατί έτσι καταστρατηγείται το 40% ----πράγμα το οποίο το υπουργείο μου το επιβεβαίωσε----βέβαια όπως λέει και ksainon ---- πολλά αντιφατικά ακούγονται.........καλή τύχη σε όλους-----και του χρόνου σε καμιά παραλία!!!!!

Αποσυνδεδεμένος knaison

  • Moderator
  • Έμπειρο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 683
  • no comments
    • Προφίλ
    • Goolge
Απ: kamia - elpida ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΟΙ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΙ?????
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 09, 2008, 12:29:22 μμ »
fractal ---φέτος πήραν 17 αναπληρωτές οικονομολόγους!!!----περίπου 7-8 είχαν σελέτε----επίσης στην ειδικότητα μας έχουμε γεμίσει από άτομα στην ειδική κατηγορία---πολύτεκνους ανάπηρους πολέμου-πιστολιασμένους-τρίτεκνους-κουτσούς-κουλούς και αρκετά βύσματα!!!!!!!(μάλιστα πέρισι τον 1 τον εντοπίσαν ευτυχώς και τον σουταραν)----η ασπαιτέ πήρε και περίπου και 4 αναπληρωτές με ένα κάρο μόρια που δεν ξέρω κατ'α πόσο θα υπαχθούν στο 24μηνο----πρέπει να έχουν περάσει ασεπ ....άλλωστε  υπάρχουν άτομα στα υποκαταστήματ της σελέτε με προυπηρεσία παρόλο που δεν μετρούσε στην προκύρηξη----βάλε και τίποτα πουθενάδες που θα σκάσουν και θα καταλάβεις----ότι θα γίνει η σφαγή η ίδια :P----επίσης είχαν μείνει και 11 με ασπαιτέ στον ενιαίο-----καταλαβαίνεις ότι αν οι θέσεις είναι 18 αντίο ζωή-----παρόλα αυτά θεωρώ ότι δεν μπορούν να πάρουν λιγότερους από 28 γιατί έτσι καταστρατηγείται το 40% ----πράγμα το οποίο το υπουργείο μου το επιβεβαίωσε----βέβαια όπως λέει και ksainon ---- πολλά αντιφατικά ακούγονται.........καλή τύχη σε όλους-----και του χρόνου σε καμιά παραλία!!!!!

Οι ειδικές κατηγορίες σίγουρα δεν σε επηρεάζουν. Και εφόσον το υπουργείο σου επιβεβαίωσε ότι φέτος θα πάρουν 28 μην αγχώνεσαι καθόλου είσαι σίογυρα μέσα στην πρώτη 5-αδα. Η προϋπηρεσία σου είναι αρκετά καλή. Τα βύσματα της ΠΔΣ έχουν πολύ μικρότερη. Επίσης μην ξεχνάς ότι όλοι όσοι είναι στον ενιαίο δεν κάνουν αίτηση για μόνιμο διορισμό με αποτέλεσμα οι διορισμοί να φτάνουν πολύ κάτω.
Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες.
Σύστημα διδασκαλίας είναι η διδασκαλία του συστήματος.
Το lifestyle είναι μαγικό : Από μηδενικό σε κάνει νούμερο.

Αποσυνδεδεμένος fractal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: kamia - elpida ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΟΙ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΙ?????
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 09, 2008, 01:18:24 μμ »
Από τους αναπληρωτές που πήρε πέρυσι  8 έχουν ΣΕΛΕΤΕ. Απο αυτούς που έμειναν στον πίνακα , είναι δύσκολο να έχουν μαζέψει προυπηρεσία πάνω απο 3 μήνες (και πολύ σου λέω). Η ειδική κατηγορία δεν μπαίνει πάνω από από αυτούς με ΣΕΛΕΤΕ .

Αποσυνδεδεμένος kamia elpida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Άντρας
  • ...τρέλανε μας
    • Προφίλ
Απ: kamia - elpida ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΟΙ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΙ?????
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 09, 2008, 09:56:56 μμ »
Δύσκολη απόφαση ρε φίλε πολύ δύσκολη!!!!!!!!! :D=====Τα φράγκα που μου λες στο υπουργείο η αγορά δεν τα δίνει σε όλους------εδώ ρε συ έχω φίλους τριαντάρηδες + που δεν πέρνουν 1170!!!!Μαστεράδες κτλπ-----συνήθως ψάχνουν για καμια μεταγραφή σε άλλη εταιρία με καλύτερα φράγκα------εγώ φέτος βρήκα τη χαρά μου-----τα λημέρια σου τ αξέρω---χαχαχαχα-----θα βρεθούμε ξαδέρφια στο τέλος!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162165
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 743
Σύνολο: 748

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.