*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές, Μόρια και Ενιαίος Πίνακας...  (Αναγνώστηκε 54148 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές, Μόρια και Ενιαίος Πίνακας...
« Απάντηση #112 στις: Ιούλιος 31, 2015, 03:42:05 μμ »
Συμφωνώ για αυτούς της ειδικής αγωγ΄΄ης!Να παραμένουν στον πίνακά τους όπως και οι οαεδίτες και των Σδε!Μας βγήκαν τα μάτια με τον ΑΣΕΠ και αυτοί χωρίς κόπο να έχουν αμέτρητα μ΄΄ορια!!!Πρέπει να αντιδράσουμε!Συνεχή τηλέφωνα στη Ζωγραφάκη για να πιέσει!!!!Και τον Αυγουστο θα μπουν και νέοι ιδιωτικοί!!!άλλη αδικία!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές, Μόρια και Ενιαίος Πίνακας...
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:22:37 »

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές, Μόρια και Ενιαίος Πίνακας...
« Απάντηση #113 στις: Ιούλιος 31, 2015, 03:50:29 μμ »
Τα ΣΔΕ δεν έχουν τρελά μόρια και επιπλέον ζητάνε πολύ ειδικά προσόντα. Επίσης με τις αποσπάσεις μονίμων ελάχιστοι δουλεύουν οπότε κόψτε την καραμέλα αυτή. Ζήτημα πχ αν Αγγλικά πήραν 10 άτομα σε όλη την Ελλάδα λόγω αποσπάσεων-και πολλούς λέω. Επιπλέον είναι ειδική δομή με πολλές απαιτήσεις και απαιτεί συγκεκριμένα προσόντα. Αίτηση μπορεί να κάνει όποιος θέλει. Γιατί δεν κάνατε;
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος kleos02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές, Μόρια και Ενιαίος Πίνακας...
« Απάντηση #114 στις: Ιούλιος 31, 2015, 03:52:12 μμ »
καλησπέρα σας
θα ηθελα να μου ξεκαθαρισει καποιος κατι που με εχει μπερδεψει..
η προϋπηρεσία του 2011-2012 δεν υπολογίζετε...εμενα όμως εκεινη την σχολικη χρονια με προσέλαβαν ως αναπληρωτρια στις 20/01/2012..αυτα τα μορια δεν μου τα εχουν υπολογισει στους πίνακες...θα επρεπε?

Η προυπηρεσία που απέκτησες τα σχολικά έτη 2010-2011 και 2011- 2012 δεν υπολογίζεται στους πίνακες.

20/1/2012 είναι στο σχολικό έτος 2011-2012!!!

Αποσυνδεδεμένος Kathrina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές, Μόρια και Ενιαίος Πίνακας...
« Απάντηση #115 στις: Ιούλιος 31, 2015, 03:58:15 μμ »
EVA 23  σίγουρα έχεις πάρει πτυχίο σχετικά πρόσφατα και δεν έχεις δώσει κανένα ΑΣΕΠ.Για να στο δώσω να το καταλάβεις εσύ δεν μπαίνεις στον πίνακα της γενικής με τις ίδιες-κοινές προϋποθέσεις που μπαίνω εγώ και κάποιοι άλλοι συνάδελφοι.Εκεί είναι το θέμα και η αδικία!
   Έχω και εγώ περίπου 45 μόρια στη γενική,θα ήθελες να μου προσμετρήσουν στον πίνακα της ειδικής να ξεπεράσω περίπου 400 της εδικής. Σημειωτέον έχω σεμινάριο ειδικής αγωγής και έχω προσφέρει και εκεί για λίγο τις υπηρεσίες μου με αποτέλεσμα να γνωρίζω καλά τι μου γίνεται.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές, Μόρια και Ενιαίος Πίνακας...
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:22:37 »

Αποσυνδεδεμένος kleos02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές, Μόρια και Ενιαίος Πίνακας...
« Απάντηση #116 στις: Ιούλιος 31, 2015, 04:06:40 μμ »
Τι γίνεται στην περίπτωση που προσλαμβάνεσαι από πίνακα γενικής σε νομό που περιέχει δυσπρόσιτα και δεν ''ανοίγουν''  τα κενά στη φάση που σε κάλεσαν;;;
 Έχουν αυτό το δικαίωμα ενώ εσύ επέλεξες να πας σ αυτό το σχολείο;;;

Εσύ γνωρίζεις ότι έχει κενά στην ειδικότητά σου εκεί. Τι μπορείς να κάνεις;


Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές, Μόρια και Ενιαίος Πίνακας...
« Απάντηση #117 στις: Ιούλιος 31, 2015, 04:12:02 μμ »
EVA 23  σίγουρα έχεις πάρει πτυχίο σχετικά πρόσφατα και δεν έχεις δώσει κανένα ΑΣΕΠ.Για να στο δώσω να το καταλάβεις εσύ δεν μπαίνεις στον πίνακα της γενικής με τις ίδιες-κοινές προϋποθέσεις που μπαίνω εγώ και κάποιοι άλλοι συνάδελφοι.Εκεί είναι το θέμα και η αδικία!
   Έχω και εγώ περίπου 45 μόρια στη γενική,θα ήθελες να μου προσμετρήσουν στον πίνακα της ειδικής να ξεπεράσω περίπου 400 της εδικής. Σημειωτέον έχω σεμινάριο ειδικής αγωγής και έχω προσφέρει και εκεί για λίγο τις υπηρεσίες μου με αποτέλεσμα να γνωρίζω καλά τι μου γίνεται.
Δεν ισχύουν τα όσα έγραψες στην πρώτη παράγραφο. Όπως φαντάζομαι κάποιος θεωρεί τον εαυτό του επιτυχων απλά επειδή πέρασε τη βάση του Ασεπ.
 Μιλάμε για έναν ΑΣΕΠ τελευταίο το 2008, πριν 7 ολόκληρα χρόνια. Από τότε μέχρι σήμερα έχουν αποφοιτήσει εκατοντάδες συνάδελφοι με όνειρο να ακολουθήσουν αυτό που σπούδασαν. ..κάνουν ο,τι μπορούν και είναι συννομο γι αυτό το όνειρο. Διαβάζω κατηγορίες από εδώ,  κατηγορίες από εκεί. ..λύσεις δε διαβάζω.  Οι κοινές προϋποθέσεις που έχουν κάποιοι θα διαφέρουν από τις κοινές κάποιων άλλων.  Αυτό δε χρήζει του ς πρώτους καλύτερους.  Πρέπει να υπάρχει μακροχρονιο  σχέδιο στην εκπαίδευση για να προβλεφθουν οι αδικίες και όχι δει τη πρόγραμμα του κάθε υπουργός.

Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές, Μόρια και Ενιαίος Πίνακας...
« Απάντηση #118 στις: Ιούλιος 31, 2015, 04:17:13 μμ »
Τι γίνεται στην περίπτωση που προσλαμβάνεσαι από πίνακα γενικής σε νομό που περιέχει δυσπρόσιτα και δεν ''ανοίγουν''  τα κενά στη φάση που σε κάλεσαν;;;
 Έχουν αυτό το δικαίωμα ενώ εσύ επέλεξες να πας σ αυτό το σχολείο;;;

Εσύ γνωρίζεις ότι έχει κενά στην ειδικότητά σου εκεί. Τι μπορείς να κάνεις;
Όταν παρουσίαζε σου δίνουν τα κενά και δηλώνεις.  Ζητάς εγγραφως βελτίωση θέσης στη διεύθυνση σου και εφόσον βγει κενό και κάνουν φαση θα προηγηθεις. Δε γνωρίζω τι ισχύει σε περίπτωση που ο καινούργιος αναπληρωτής προηγείται σε κοινωνικά κριτήρια.

Αποσυνδεδεμένος Kathrina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές, Μόρια και Ενιαίος Πίνακας...
« Απάντηση #119 στις: Ιούλιος 31, 2015, 04:30:37 μμ »
Εσύ ή δεν θέλεις να καταλάβεις αυτό που σου λένε ή πραγματικά δεν έχεις καταλάβει τι  έχει γίνει.Όταν απαντάς να επικεντρώνεσαι στο δια ταύτα και να μην ρίχνεις την μπάλα στην εξέδρα!

Αποσυνδεδεμένος Miriam_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές, Μόρια και Ενιαίος Πίνακας...
« Απάντηση #120 στις: Ιούλιος 31, 2015, 04:39:53 μμ »
Δεν ισχύουν τα όσα έγραψες στην πρώτη παράγραφο. Όπως φαντάζομαι κάποιος θεωρεί τον εαυτό του επιτυχων απλά επειδή πέρασε τη βάση του Ασεπ.
 Μιλάμε για έναν ΑΣΕΠ τελευταίο το 2008, πριν 7 ολόκληρα χρόνια. Από τότε μέχρι σήμερα έχουν αποφοιτήσει εκατοντάδες συνάδελφοι με όνειρο να ακολουθήσουν αυτό που σπούδασαν. ..κάνουν ο,τι μπορούν και είναι συννομο γι αυτό το όνειρο. Διαβάζω κατηγορίες από εδώ,  κατηγορίες από εκεί. ..λύσεις δε διαβάζω.  Οι κοινές προϋποθέσεις που έχουν κάποιοι θα διαφέρουν από τις κοινές κάποιων άλλων.  Αυτό δε χρήζει του ς πρώτους καλύτερους.  Πρέπει να υπάρχει μακροχρονιο  σχέδιο στην εκπαίδευση για να προβλεφθουν οι αδικίες και όχι δει τη πρόγραμμα του κάθε υπουργός.

Οντως πετας την μπαλα στην εξεδρα, εχετε καταλαβει οτι καταστρατηγειται ο πινακας? σημερα περνετε θεσεις αλλων που περιμενουν τη σειρα τους στον γενικης, με το επιχειρημα οτι ειναι προυπηρεσια στα πλαισια της εκπαιδευσης κτλ αυριο με το ιδιο επιχειρημα θα βγουν μπροστα απο ΟΛΟΥΣ ιδιωτικοι. η προυπηρεσια του καθενα πρεπει να μετρα στον  πινακα που εγινε η προσληψη του, οταν θα το καταλαβετε θα ειναι αργα.

Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές, Μόρια και Ενιαίος Πίνακας...
« Απάντηση #121 στις: Ιούλιος 31, 2015, 04:41:19 μμ »
Εσύ ή δεν θέλεις να καταλάβεις αυτό που σου λένε ή πραγματικά δεν έχεις καταλάβει τι  έχει γίνει.Όταν απαντάς να επικεντρώνεσαι στο δια ταύτα και να μην ρίχνεις την μπάλα στην εξέδρα!

Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια! Κατηγορίες και ετικέτες είναι εύκολες. Λυπάμαι που αδυνατω να κατανοήσω το σαλιαροκοπροσκυλα του χθες για τους συναδέλφους της ε.α.

Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές, Μόρια και Ενιαίος Πίνακας...
« Απάντηση #122 στις: Ιούλιος 31, 2015, 04:44:44 μμ »
Οντως πετας την μπαλα στην εξεδρα, εχετε καταλαβει οτι καταστρατηγειται ο πινακας? σημερα περνετε θεσεις αλλων που περιμενουν τη σειρα τους στον γενικης, με το επιχειρημα οτι ειναι προυπηρεσια στα πλαισια της εκπαιδευσης κτλ αυριο με το ιδιο επιχειρημα θα βγουν μπροστα απο ΟΛΟΥΣ ιδιωτικοι. η προυπηρεσια του καθενα πρεπει να μετρα στον  πινακα που εγινε η προσληψη του, οταν θα το καταλαβετε θα ειναι αργα.

Διάβασε την τοποθετηση μου επί του θέματος και μετά κρίνε.  Αφού συμφωνείς και με την συνάδελφο που μας αποκαλεί σαλιαροκοπροσκυλα του χθες,συγχαρητήρια. 

Αποσυνδεδεμένος kleos02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές, Μόρια και Ενιαίος Πίνακας...
« Απάντηση #123 στις: Ιούλιος 31, 2015, 04:47:53 μμ »
Όταν παρουσίαζε σου δίνουν τα κενά και δηλώνεις.  Ζητάς εγγραφως βελτίωση θέσης στη διεύθυνση σου και εφόσον βγει κενό και κάνουν φαση θα προηγηθεις. Δε γνωρίζω τι ισχύει σε περίπτωση που ο καινούργιος αναπληρωτής προηγείται σε κοινωνικά κριτήρια.

Για παράδειγμα προσλαβάνεσαι στις 10 Σεπτέμβρη στην Β- Εύβοιας  και εσύ ως πρώτη επιλογή δηλώνεις τη Σκύρο που είναι δυσπρόσιτη. Γνωρίζεις ότι στη Σκύρο έχει κενό στην ειδικότητητά σου.  Όμως η διεύθυνση σε τοποθετεί στην Κύμη που είναι η τελευταία σου επιλογή και δεν είναι δυσπρόσιτη. Στη συνέχεια στην επόμενη φάση προσλήψεων  τοποθετούν στη Σκύρο άλλον.
Τα βήματα ποια είναι;
Μια απλή αίτηση για βελτίωση θέσης;
 
Τίποτε άλλο;

Κι αν αυτός που προσλάβουν είναι τρίτεκνος τι γίνεται;

Αποσυνδεδεμένος Miriam_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές, Μόρια και Ενιαίος Πίνακας...
« Απάντηση #124 στις: Ιούλιος 31, 2015, 04:51:25 μμ »
Διάβασε την τοποθετηση μου επί του θέματος και μετά κρίνε.  Αφού συμφωνείς και με την συνάδελφο που μας αποκαλεί σαλιαροκοπροσκυλα του χθες,συγχαρητήρια.

Δε συμφωνω με κανενα τετοιο χαρακτηρισμο. την αποψη μου την ειπα. Η μεταφορα προυπηρεσιας απο πινακα σε πινακα δημιουργει τεραστιες αδικιες, γιατι η προσληψη γινεται με αλλα κριτηρια.

Αποσυνδεδεμένος Αρβανίτη Χρυσή

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές, Μόρια και Ενιαίος Πίνακας...
« Απάντηση #125 στις: Ιούλιος 31, 2015, 04:56:48 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι,μια ερώτηση σχετικά με τους πίνακες.Δεν έχει μπει η προϋπηρεσία μου τη χρονιά 2012-2013.Γνωρίζει κανείς τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;Ξεκίνησε η διαδικασία ενστάσεων;Αντιμετωπίζει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;Ευχαριστώ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160910
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 396
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 489
Σύνολο: 489

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.128 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.