*

Αποστολέας Θέμα: Ε.Ε.Π και Ε.Β.Π. Προκήρυξη, πίνακες, προσλήψεις  (Αναγνώστηκε 70053 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ioanna2012

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε.Ε.Π και Ε.Β.Π. Προκήρυξη, πίνακες, προσλήψεις
« Απάντηση #196 στις: Οκτώβριος 11, 2014, 01:40:28 πμ »
Ποτε θα παρουν εβπ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ε.Ε.Π και Ε.Β.Π. Προκήρυξη, πίνακες, προσλήψεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:56:04 »

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Ε.Ε.Π και Ε.Β.Π. Προκήρυξη, πίνακες, προσλήψεις
« Απάντηση #197 στις: Οκτώβριος 12, 2014, 01:51:24 πμ »
Ποτε θα παρουν εβπ;

έχουν ήδη πάρει στις περισσότερες αν όχι σε όλες τις περιφέρειες

πήγαινε στην σελίδα τις περιφερικής που σε ενδιαφέρει και θα δεις

Αποσυνδεδεμένος ardilla

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε.Ε.Π και Ε.Β.Π. Προκήρυξη, πίνακες, προσλήψεις
« Απάντηση #198 στις: Οκτώβριος 13, 2014, 11:32:31 πμ »
για τους εεπ αττικης ξερει κανεις τιποτα??υπαρχει καποιο τηλ να ρωτησουμε??ελεος πια με την ελλειψη οργανωσης σ'αυτη τη χωρα..δεν εχουνε προσωπικο στη διευθυνση αττικης λενε!!!!!αν ειναι ποτε δυνατον!

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Ε.Ε.Π και Ε.Β.Π. Προκήρυξη, πίνακες, προσλήψεις
« Απάντηση #199 στις: Οκτώβριος 13, 2014, 10:09:14 μμ »
για τους εεπ αττικης ξερει κανεις τιποτα??υπαρχει καποιο τηλ να ρωτησουμε??ελεος πια με την ελλειψη οργανωσης σ'αυτη τη χωρα..δεν εχουνε προσωπικο στη διευθυνση αττικης λενε!!!!!αν ειναι ποτε δυνατον!

βγήκαν οι πίνακες και ημερομηνία για ενστάσεις εδώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ε.Ε.Π και Ε.Β.Π. Προκήρυξη, πίνακες, προσλήψεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:56:04 »

Αποσυνδεδεμένος pink butterfly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 337
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εργοθεραπευτρια-Φιλόλογος (Msc)
    • Προφίλ
Απ: Ε.Ε.Π και Ε.Β.Π. Προκήρυξη, πίνακες, προσλήψεις
« Απάντηση #200 στις: Ιούλιος 30, 2016, 01:38:15 μμ »
Καλημέρα σας. Εβλεπα πρόσφατα τους πίνακες για το ειδικό επιστημονικό προσωπικό για τα έτη 2014,2015 και είδα ότι σε ειδικότητες που δεν υπάρχει από το πτυχίο παιδαγωγική επάρκεια προηγούνται οι έχοντες παιδαγωγική επάρκεια από όσους δεν έχουν. Για παράδειγμα, σε φυσικοθεραπευτες και εργοθεραπευτες τα άτομα  στις πρώτες θέσεις ήταν έχοντες παιδαγωγική επάρκεια και στη συνέχεια τους υπόλοιπους. Μου έκανε εντύπωση καθώς είδα ότι υπήρχαν νέοι απόφοιτοι με ελάχιστη προϋπηρεσία (5-6 μήνες) ακόμη και με μηδενική προϋπηρεσία στον ιδιωτικό τομέα (δεν πρόλαβαν στο δημόσιο καθώς λίγους μήνες πριν είχαν πάρει το πτυχίο) να βρίσκονται πιο ψηλά από άτομα με προϋπηρεσία. Με μόνο κριτήριο ότι έχουν παιδαγωγική επάρκεια έναντι των άλλων. Δεν είχαν αναπηρία ούτε μαστερ ούτε διδακτορικό και πιστεύω δεν ήταν τριτεκνοι, πολυτεκνοι αφού είχαν πάρει πτυχίο λίγους μήνες πριν την προκήρυξη. Τελικά τι ισχύει; Ηξερα ότι όποιος έχει προϋπηρεσία προσπερνα τον άλλον, αν δηλαδή δεν έχει και παιδαγωγική επάρκεια και προϋπηρεσία μένει πίσω; Ευχαριστώ .Μάλλον στους οριστικους πίνακες τους βάζουν όπως να ναι στη λίστα, άτομο με 1.6 μόρια επειδή έχει παιδαγωγική επάρκεια είναι πιο ψηλά από άτομα με 8+ μόρια χωρίς παιδαγωγική επάρκεια.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 30, 2016, 01:47:51 μμ από pink butterfly »
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΚΛΑΔΟΙ : ΠΕ 29, ΠΕ 87.08, ΠΕ 02.50, ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Ε.Ε.Π και Ε.Β.Π. Προκήρυξη, πίνακες, προσλήψεις
« Απάντηση #201 στις: Ιούλιος 31, 2016, 07:34:44 πμ »
Σωστά είναι όπως είναι. Σύμφωνα με την εγκύκλιο. Και 1000 μόρια να έχεις αν ο άλλος έχει παιδαγωγική και δεν έχεις εσύ, σε περνάει και ας μην έχει τίποτα άλλο.

Αποσυνδεδεμένος pink butterfly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 337
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εργοθεραπευτρια-Φιλόλογος (Msc)
    • Προφίλ
Απ: Ε.Ε.Π και Ε.Β.Π. Προκήρυξη, πίνακες, προσλήψεις
« Απάντηση #202 στις: Ιούλιος 31, 2016, 04:54:26 μμ »
Σωστά είναι όπως είναι. Σύμφωνα με την εγκύκλιο. Και 1000 μόρια να έχεις αν ο άλλος έχει παιδαγωγική και δεν έχεις εσύ, σε περνάει και ας μην έχει τίποτα άλλο.
Ευχαριστώ πολύ. Δηλαδή στις προσλήψεις προηγούνται οι έχοντες παιδαγωγική επάρκεια και μετά και μετά ακολουθούν οι υπόλοιποι ανεξάρτητα από τα μόρια; Συγγνώμη που ρωταω απλά δε ξέρω πως λειτουργούν τα πράγματα στο εεπ στην ειδική αγωγή.
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΚΛΑΔΟΙ : ΠΕ 29, ΠΕ 87.08, ΠΕ 02.50, ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Ε.Ε.Π και Ε.Β.Π. Προκήρυξη, πίνακες, προσλήψεις
« Απάντηση #203 στις: Ιούλιος 31, 2016, 11:31:49 μμ »
Ευχαριστώ πολύ. Δηλαδή στις προσλήψεις προηγούνται οι έχοντες παιδαγωγική επάρκεια και μετά και μετά ακολουθούν οι υπόλοιποι ανεξάρτητα από τα μόρια; Συγγνώμη που ρωταω απλά δε ξέρω πως λειτουργούν τα πράγματα στο εεπ στην ειδική αγωγή.

ναι το γράφει η εγκύκλιος τους
γενικά όποια ειδικότητα είναι από ΤΕΙ θέλει παιδαγωγική, των ΑΕΙ θεωρούν ότι την έχουν... μην με ρωτήσεις γιατί. 8)

Αποσυνδεδεμένος pink butterfly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 337
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εργοθεραπευτρια-Φιλόλογος (Msc)
    • Προφίλ
Απ: Ε.Ε.Π και Ε.Β.Π. Προκήρυξη, πίνακες, προσλήψεις
« Απάντηση #204 στις: Αύγουστος 01, 2016, 01:09:41 πμ »
ναι το γράφει η εγκύκλιος τους
γενικά όποια ειδικότητα είναι από ΤΕΙ θέλει παιδαγωγική, των ΑΕΙ θεωρούν ότι την έχουν... μην με ρωτήσεις γιατί. 8)
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Ρωτησα επειδή σε 2 χρόνια θα έχω άλλη ειδικότητα (εργοθεραπευτρια)  και έχω ήδη παιδαγωγική επάρκεια από το πρώτο πτυχίο (φιλολογία), καθώς τελείωσα το 2012 και ήθελα να ξέρω τι γίνεται με τις προσλήψεις του εεπ.Σίγουρα δεν έχουν όλα τα τμήματα ΑΕΙ επαρκή αριθμό παιδαγωγικών μαθημάτων και δε ξέρουμε τι θα ισχύει μελλοντικά. Για καλή μου τύχη, πρόλαβα την αλλαγή προγράμματος σπουδών στο τμήμα μου και παρακολούθησα 17 ώρες παιδαγωγικών (το ανώτατο που μπορούσα να πάρω) και έκανα 1.5 πρακτική άσκηση στο Λύκειο μου (από όπου έχω και επίσημο έγγραφο για την πρακτική που έκανα και τα μαθήματα φαίνονται στην αναλυτική). Ελπίζω για μας τους παλιούς να μην αλλάξει κάτι, αν και για τους νέους αποφοιτους τα 3 τμήματα της φιλοσοφικής (φιλολογία, φπψ, ιστορικό - αρχαιολογικό) δίνουν αυτόματα παιδαγωγική επάρκεια,οπότε  δε νομίζω να αλλάξουν πολλά. Καλό μήνα και καληνύχτα.
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΚΛΑΔΟΙ : ΠΕ 29, ΠΕ 87.08, ΠΕ 02.50, ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Ε.Ε.Π και Ε.Β.Π. Προκήρυξη, πίνακες, προσλήψεις
« Απάντηση #205 στις: Αύγουστος 01, 2016, 02:08:42 πμ »
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Ρωτησα επειδή σε 2 χρόνια θα έχω άλλη ειδικότητα (εργοθεραπευτρια)  και έχω ήδη παιδαγωγική επάρκεια από το πρώτο πτυχίο (φιλολογία), καθώς τελείωσα το 2012 και ήθελα να ξέρω τι γίνεται με τις προσλήψεις του εεπ.Σίγουρα δεν έχουν όλα τα τμήματα ΑΕΙ επαρκή αριθμό παιδαγωγικών μαθημάτων και δε ξέρουμε τι θα ισχύει μελλοντικά. Για καλή μου τύχη, πρόλαβα την αλλαγή προγράμματος σπουδών στο τμήμα μου και παρακολούθησα 17 ώρες παιδαγωγικών (το ανώτατο που μπορούσα να πάρω) και έκανα 1.5 πρακτική άσκηση στο Λύκειο μου (από όπου έχω και επίσημο έγγραφο για την πρακτική που έκανα και τα μαθήματα φαίνονται στην αναλυτική). Ελπίζω για μας τους παλιούς να μην αλλάξει κάτι, αν και για τους νέους αποφοιτους τα 3 τμήματα της φιλοσοφικής (φιλολογία, φπψ, ιστορικό - αρχαιολογικό) δίνουν αυτόματα παιδαγωγική επάρκεια,οπότε  δε νομίζω να αλλάξουν πολλά. Καλό μήνα και καληνύχτα.

Εσύ έχεις αυτόματα επάρκεια (την οποία παίρνεις και ως εργοθεραπεύτρια) γιατί είχες εισαχθεί σε καθηγητική σχολή (Φιλόλογος) πριν το ακαδημαϊκό έτος 2013-2014, αυτό μετράει σύμφωνα με τον νόμο και όχι όσα έκανες  ;)
Τα γράφει η εγκύκλιος αναπληρωτών εεπ-εβπ σελ 12-13.

Αποσυνδεδεμένος pink butterfly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 337
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εργοθεραπευτρια-Φιλόλογος (Msc)
    • Προφίλ
Απ: Ε.Ε.Π και Ε.Β.Π. Προκήρυξη, πίνακες, προσλήψεις
« Απάντηση #206 στις: Αύγουστος 01, 2016, 02:38:47 πμ »
Εσύ έχεις αυτόματα επάρκεια (την οποία παίρνεις και ως εργοθεραπεύτρια) γιατί είχες εισαχθεί σε καθηγητική σχολή (Φιλόλογος) πριν το ακαδημαϊκό έτος 2013-2014, αυτό μετράει σύμφωνα με τον νόμο και όχι όσα έκανες  ;)
Τα γράφει η εγκύκλιος αναπληρωτών εεπ-εβπ σελ 12-13.
Ευχαριστώ για τη διευκρίνηση :)
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΚΛΑΔΟΙ : ΠΕ 29, ΠΕ 87.08, ΠΕ 02.50, ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος pink butterfly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 337
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εργοθεραπευτρια-Φιλόλογος (Msc)
    • Προφίλ
Απ: Ε.Ε.Π και Ε.Β.Π. Προκήρυξη, πίνακες, προσλήψεις
« Απάντηση #207 στις: Αύγουστος 05, 2016, 05:25:44 μμ »
Καλησπέρα 😊.Γνωρίζετε μήπως που μπορώ να βρω τις προσλήψεις ανά ειδικότητα επιστημονικού προσωπικού που έγιναν πέρυσι στην περιφέρεια Αττικής; Επιπλέον, όσοι προσλαμβάνονται (γνωρίζω ότι δεν είναι μόνιμοι) τι αρχικό μισθό περίπου παίρνουν το μήνα; Υπάρχει περίπτωση να πάρουν ταμείο ανεργίας το καλοκαίρι αφού τους απολυουν; Ευχαριστώ πολύ.
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΚΛΑΔΟΙ : ΠΕ 29, ΠΕ 87.08, ΠΕ 02.50, ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος vix1985

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε.Ε.Π και Ε.Β.Π. Προκήρυξη, πίνακες, προσλήψεις
« Απάντηση #208 στις: Αύγουστος 05, 2016, 07:29:44 μμ »
Καλησπέρα 😊.Γνωρίζετε μήπως που μπορώ να βρω τις προσλήψεις ανά ειδικότητα επιστημονικού προσωπικού που έγιναν πέρυσι στην περιφέρεια Αττικής; Επιπλέον, όσοι προσλαμβάνονται (γνωρίζω ότι δεν είναι μόνιμοι) τι αρχικό μισθό περίπου παίρνουν το μήνα; Υπάρχει περίπτωση να πάρουν ταμείο ανεργίας το καλοκαίρι αφού τους απολυουν; Ευχαριστώ πολύ.


Θα ψαξεις με μια απλη αναζήτηση τις προσλήψεις που έγιναν το σχολικό έτος που σε ενδιαφέρει και στην περιφέρεια που θες...Δεν είναι δυσκολο να βρεις το αρχειο...
Ο μισθός εξαρτάται απο το αν εχεις μεταπτυχιακο στην ειδικη αγωγη,παιδια κτλ...
Εγώ φέτος που δούλεψα πρώτη χρονια,χωρις μεταπτυχιακο και γαμο, παιδια πήρα 860 καθαρά (1092 μεικτά)
Επίσης, ταμείο μπαίνεις έχεις διακαίωμα να μπεις αρκεί να έχεις τα απαιτιούμενα ένσημα.

Αποσυνδεδεμένος pink butterfly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 337
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εργοθεραπευτρια-Φιλόλογος (Msc)
    • Προφίλ
Απ: Ε.Ε.Π και Ε.Β.Π. Προκήρυξη, πίνακες, προσλήψεις
« Απάντηση #209 στις: Αύγουστος 06, 2016, 11:18:18 πμ »

Θα ψαξεις με μια απλη αναζήτηση τις προσλήψεις που έγιναν το σχολικό έτος που σε ενδιαφέρει και στην περιφέρεια που θες...Δεν είναι δυσκολο να βρεις το αρχειο...
Ο μισθός εξαρτάται απο το αν εχεις μεταπτυχιακο στην ειδικη αγωγη,παιδια κτλ...
Εγώ φέτος που δούλεψα πρώτη χρονια,χωρις μεταπτυχιακο και γαμο, παιδια πήρα 860 καθαρά (1092 μεικτά)
Επίσης, ταμείο μπαίνεις έχεις διακαίωμα να μπεις αρκεί να έχεις τα απαιτιούμενα ένσημα.
Σας ευχαριστώ πολύ 😊 για τις πληροφορίες. Αν επιτρέπετε τι ειδικότητα έχετε;
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΚΛΑΔΟΙ : ΠΕ 29, ΠΕ 87.08, ΠΕ 02.50, ΠΕ 02

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158534
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 362
Σύνολο: 380

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.