*

Αποστολέας Θέμα: Πίνακας Αναπληρωτών?!  (Αναγνώστηκε 16419 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος apostolisd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
  • Στρατακης:Λυκουρέντζε μου να σ φιλήσω για ΟΑΕΔίτες
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών?!
« Απάντηση #56 στις: Ιούλιος 19, 2008, 12:02:06 μμ »
godo: κάποιος άλλος δεν έχει άποψη πάνω στο ζήτημα που με απασχολεί; Δεν έχει ξανασυμβεί σε κανέναν άτομα που καλούνται στην ίδια φάση για αναπληρωτές 25-01-08 και με ίδια προυπάρχοντα μόρια απο τον ασεπ του 06, στον καινούργιο πίνακα οι μισοί να έχουν 4,9 μόρια προυπυρεσίας και οι άλλοι μισοί 4,8;;;    και επιπρόσθετα κοπέλα που έχει πάρει το πτυχίο της το 2002 με τα ίδια μόρια να είναι πίσω από όλες μας με πτυχία το 05 και το 06...παράλογο;;;

'Ετσι όπως το θέτεις για την κοπέλα που έχει παλαιότερο πτυχίο,ναι είναι άδικο
Το επίκοτον του προσώπου λίαν παρά φύσιν

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών?!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:10:33 »

Αποσυνδεδεμένος godo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών?!
« Απάντηση #57 στις: Ιούλιος 19, 2008, 01:38:00 μμ »
ευχαριστώ για το ενδιαφέρον...επειδή ειναι η πρώτη φορά που μπαίνω σε όλες αυτές τις διαδικασίες, μελέτησα αναλυτικά όλα τα μόρια των ατόμων που είμασταν στο ίδιο κάλεσμα και με τα μόρια του ασεπ, και τον περσινό πίνακα (ο οποιος είναι σωστός) με την κοπέλα με το παλαιότερο πτυχίο να προηγείται απο όλες μας και είδα ότι κάτι δεν πάει καλά...Απο Δευτέρα θα κινήσω τις διαδικασίες, θα πάρω στο υπουργείο και ανάλογα με ότι μου πούν πάω στην πρωτοβάθμια και κάνω ένσταση. Αλλά προς ποιον πρέπει να είναι η ένσταση; Φαντάζομαι θα θέσω θέμα επανεξέτασης των μορίων αυτών των 12 ατόμων συμπεριλαμβάνοντας και εμένα;

Αποσυνδεδεμένος sofia_il

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!!ΕΝΙΑΙΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ
« Απάντηση #58 στις: Ιούλιος 19, 2008, 02:33:30 μμ »
Παίζει ρολο η ημερομηνία ανάληψης υπηρεσίας. Είναι μια μέρα διαφοράς που μπορεί να σε ρίξει αρκετά πίσω.
Κι εγώ δεν ήξερα πέρυσι, και την 'πάτησα' διότι αυτή η μία μέρα μου στοίχησε 65 θέσεις στον ενιαίο πίνακα διορισμών. Και ενώ θα είχα μια καλή θέση φέτος, με αυτό πέφτω αρκετά πίσω και θα είμαι από τους τελευταίους στους διορισμούς του 40%. Πρόσεξέ το του χρόνου.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 19, 2008, 02:36:23 μμ από sofia_il »

Αποσυνδεδεμένος Asars

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών?!
« Απάντηση #59 στις: Ιούλιος 19, 2008, 02:53:38 μμ »
Godo καλησπέρα. 'Oταν το υπουργείο καλέι αναπληρωτές αφήνει το περιθώριο περίπου τριων ημερών για να γίνει από τους ενδιαφερόμενους ανάληψη υπηρεσίας. Η κάθε μία από αυτές τις μέρες αντιστοιχεί σε μόρια. Ας πούμε τώρα ότι δύο άτομα έχουν τα κοινά στοίχεία που περιέγραψες όμως το πρώτο κλήθηκε δίπλα στο σπίτι του οπότε το ίδιο πρωί έκανε ανάληψη  ενώ το δεύτερο άτομο επειδή κλήθηκε μακρια ή για χ ψ προσώπικούς  λόγους παρουσιάστηκε την τρίτη μέρα. Το πρώτο άτομο έχει δύο ημερών μόρια παραπάνω. 'Ατομα που τα έχουν ψάξει πολύ 'ολα αυτά έχουν δει να χάνονται διορισμοί για μία μέρα. Μήπως η περίπτωση που περιγράφεις είναι τέτοια; 'Ελπίζω να βοήθησα. Καλή επιτυχία για τη νέα χρονιά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών?!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:10:33 »

Αποσυνδεδεμένος sx

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών?!
« Απάντηση #60 στις: Ιούλιος 19, 2008, 02:59:02 μμ »
δεν ξερω αν ισχυει σε ολες τις διευθυνσεις, αλλα στη διευθυνση κυκλαδων που ειμαι τα 2 τελευταια χρονια, ως ημερομηνια αναληψης θεωρουν την πρωτη μερα για ολους ασχετα με το ποτε παει ο καθενας να δηλωσει σχολεια μεσα στο τριημερο που δινουν.

Αποσυνδεδεμένος godo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών?!
« Απάντηση #61 στις: Ιούλιος 19, 2008, 03:18:08 μμ »
παιδιά θα σας πω όσον αφορά εμένα επειδή ήμουν κοντά. Παρασκευή 25-01-08 βγήκε η προκύρηξη,  με πήραν την ίδια ημέρα απο το γραφείο και πήγα την Παρασκευή στο γραφείο. Μου είπαν για τα χαρτιά που χρειάζεται και ανέλαβα υπηρεσία την Δευτέρα 28-01-08!! Δηλαδή οι άλλες πότε πήγανε και προηγούνται;; ???εφόσον και εγώ πήγα την ίδια ημέρα...Τι μπέρδεμα ρε παιδιά;;Αντε εγώ αγχώνομαι που έχω το ζόρι,  σας ευχαριστώ πολύ που συμμερίζεσται την αγωνία μου  :D Ειμαι καινούργια και μου αρέσει πάρα πολύ...γι αυτό το λέω και το ξαναλέω...

Αποσυνδεδεμένος godo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!!ΕΝΙΑΙΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ
« Απάντηση #62 στις: Ιούλιος 19, 2008, 03:22:48 μμ »
Πολύ σωστό αυτό που προσθέτεις και έχει βάση sophi.  θα σoυ πω όσον αφορά εμένα επειδή ήμουν κοντά στο μέρος που με καλέσανε. Παρασκευή 25-01-08 βγήκε η προκύρηξη,  με πήραν την ίδια ημέρα απο το γραφείο και πήγα την Παρασκευή στο γραφείο. Μου είπαν για τα χαρτιά που χρειάζεται και ανέλαβα υπηρεσία την Δευτέρα 28-01-08!! Δηλαδή οι άλλες πότε πήγανε και προηγούνται;; εφόσον και εγώ πήγα την ίδια ημέρα...Τι μπέρδεμα ρε παιδιά;;Αντε εγώ αγχώνομαι που έχω το ζόρι,  σας ευχαριστώ πολύ που συμμερίζεσται την αγωνία μου   Ειμαι καινούργια και μου αρέσει πάρα πολύ...γι αυτό το λέω και το ξαναλέω...
 

Αποσυνδεδεμένος fan_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 319
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60!!!
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών?!
« Απάντηση #63 στις: Ιούλιος 19, 2008, 03:30:26 μμ »
εγώ κορίτσια πάντως έριξα μια πρόχειρη ματιά (σε 5-6 άτομα) και διαπίστωσα ότι τα άτομα που είναι διοριστέα για τη φετινή χρονιά (2008-2009) υπάρχουν ακόμα στον φετινό πίνακα αναπληρωτών!αυτό γιατί συμβαίνει?δεν θα έπρεπε να έχουν  φύγει?ας εξηγήσει κάποιος πιο σχετικός!!!

Αποσυνδεδεμένος godo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών?!
« Απάντηση #64 στις: Ιούλιος 19, 2008, 04:21:00 μμ »
Αν και δεν είμαι πολύ σχετική το μόνο που ξέρω είναι ότι οι μισοί απο τους περσινούς ασεπιτες (460) που δεν διορίστικαν την περσινή χρονιά κλήθικαν παρόλο αυτό ως αναπληρωτές και το ξέρω αυτό απο μια φίλη που ήταν σε αυτούς. Αυτοί λοιπόν εφόσον δούλεψαν ως αναπληρωτές μάζεψαν και μόρια άρα πρέπει να υπάρχουν μέσα στον πίνακα των αναπληρωτών με τα μόρια που συγκέντρωσαν, θα φύγουν απο τον πίνακα μόλις διοριστούν! Επιπλέον θα φύγουν και όλοι οι αναπληρωτές που έχουν συγκεντρώσει τα προαπαιτούμενα μόρια για διορισμό, οπότε θα ξεκαθαρίσουν περισσότερο τα πράγματα τότε. Αυτό που πρέπει να δεις και να συγκρίνεις είναι που ήσουν περυσι και που φέτος και να αφαιρέσεις γύρω στοους 800 που θα φύγουν και πόσοι άλλοι απο τις νέες ρυθμίσεις του 24 μηνου και 40 μηνου.. Μές στο άγχος δηλαδή και την αβεβαιότητα...Μέχρι τότε κάνε τις διακοπές σου και τα μπανάκια σου...Τα λέω και σε μένα μήπως και χαλαρώσω...αλλά αυτή η δουλειά θέλει τουλάχιστον μια 10ετία να χαλαρώσεις γιατί μέχρι τότε όλο και κάτι θα σε απασχολεί (αναπλήρωση, διορισμός, τοποθετήσεις, αποσπάσεις, μεταθέσεις...) ουφ..κουράστικα και μόνο που το σκέφτομαι...

Αποσυνδεδεμένος sofia_il

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!!ΕΝΙΑΙΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ
« Απάντηση #65 στις: Ιούλιος 19, 2008, 05:37:24 μμ »
Στην δική μου περίπτωση, βγαίνουν τα ονόματα Τρίτη απόγευμα στο ιντερνετ. Τεταρτη πρωί, 8 η ώρα παρουσιάζομαι στη διεύθυνση. Δεν κάνω ανάληψη υπηρεσίας διότι οι άλλες δεν εμφανίστηκαν ακόμη και σύμφωνα με τον προιστάμενο -για να είμαστε δίκαιοι- πρέπει να τους περιμένουμε όλους. Πέμπτη πρωί κάνω ανάληψη υπηρεσίας. Αποτέλεσμα: 65 θέσεις κάτω.
Μίλησα με τον αιρετό στο τέλος της χρονιάς αλλά δεν γινόταν τίποτα. Κάποια στιγμή ενημέρωσα και τον προιστάμενό μου ο οποίος έπεσε από τα σύννεφα όταν έμαθε τη ζημιά που έπαθα.
Μία μέρα = 0,033 μόρια, 3 μέρες [αν μεσολαβήσει Σαββατοκύριακο] =0,1 μόριο. Να η διαφορά 4,8 ->4,9 μόρια.

Οι νέοι συνάδελφοι καλά είναι να διαβάζουν όλα τα θέματα που συζητιούνται εδώ στο φόρουμ . Οχι μόνο ότι αφορά τους νηπιαγωγούς. Μαθαίνουν έτσι πολλά που θα τους βοηθήσουν στην πορεία. Υπάρχουν χίλιες δυο λεπτομέρειες που καλό είναι να τις γνωρίζουμε.

Αποσυνδεδεμένος sophia_pap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!!ΕΝΙΑΙΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ
« Απάντηση #66 στις: Ιούλιος 20, 2008, 10:08:30 πμ »
Καλημέρα σε όλους σας!!!! Είναι η πρώτη φορά που στέλνω μήνυμα και ζητώ  κ γω τη βοήθειά σας.  Εχω σειρα στον πίνακα των αναπληρωτών 1951. Υπάρχει περίπτωση να με καλέσουν φέτος? Και αν ναι πότε περίπου το υπολογίζεται??? 

Αποσυνδεδεμένος GinaSt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών?!
« Απάντηση #67 στις: Ιούλιος 20, 2008, 01:09:33 μμ »
σευχαριστώ πάρα πολύ Gina για την κατάθεση της άποψης σου στο ζήτημα που με απασχολεί!!και να σου ευχηθώ καθώς είδα ότι είσαι στην κόψη του ξυραφιού για διορισμό να σου έρθουν όλα όπως θέλεις  ;) και αν δεν είναι φέτος θα είναι του χρόνου και σίγουρα θα δουλέψεις αναπληρώτρια...με λίγα παραπάνω λεφτουδάκια και αν είσαι τυχερή και πιο κοντά στο σπίτι σου!!Γιατί συμβαίνει αυτό; Βέβαια ξέρω όχι πάντα αλλά κατα κύριο λόγο κόντα μας πέρνουνε και στις επιλογές μας...έτσι δεν είναι; :'(

Ευχαριστώ για τις ευχές σου! Και σε εσένα ότι καλύτερο όπως και σε όλους όσους περιμένουν μια θέση έστω και ως αναπληρωτές. Ευτυχώς παιδιά τα πράγματα έχουν γίνει πολύ καλύτερα για τον κλάδο μας από ότι παλιότερα. Τι να πουν και οι καθηγητές?
Αν κατάλαβα καλά ρωτάς γιατί μας πέρνουν κοντά στο σπίτι μας. Αυτό εξαρτάται απο ποιο μέρος εισαι. Εαν εισαι από βόρεια ελλάδα από όσο ξέρω απο συναδέλφους ειναι πολύ δυσκολό να πας κάπου κοντά στο μέρος σου. Εάν κατάγεσαι απο νησιά είναι πολύ πιο ευκολα τα πράγματα. Εγω ας πουμε είμαι τυχερή γιατι ειμαι απο ρόδο και εδώ υπάρχουν πολλές θέσεις. Βέβαια έκανα ενα χρόνο σε δισπρόσιτο του νομού Ηρακλείου οπότε όσο να ειναι τα μόρια τα μαζεύεις ετσι ωστε να σε καλέσουν από τους πρώτους και να επιλέξεις κάποια κένη θέση που να σε βολεύει περισσότερο.
Ευχες σε όλους! και καλα ξεμπερδέματα godo με το πρόβλημά σου

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών?!
« Απάντηση #68 στις: Ιούλιος 20, 2008, 01:50:41 μμ »
Ειναι πολύ εύκολο να το διαπιστώσεις, αν δεις τα ονόματα των διορσμένων μέσα στον ενιαίο πίνακα διορισμών του 2007-08 στο e-aitisi.. Είχαν διορίσει μέχρι το 530 -540 περίπου αν θυμάμαι καλά, όμως όλα τα ονόματα είναι ακόμα εκεί. Δεν αφαιρέθηκαν ποτέ.
Aυτό που λες συμβαίνει σε όλους τους κλάδους. Ο πίνακας διορισμών ανανεώνεται την επόμενη σχολική χρονιά. Δηλαδή, στον ενιαίο πίνακα διορισμών του 2007-2008 παραμένουν τα ονόματα όσων διορίστηκαν το συγκεκριμένο σχολικό έτος και στον φετινό (2008-2009) αφαιρούνται και "μπαίνουν" μπροστά τα ονόματα όσων θα διοριστούν φέτος κι εκεί θα μείνουν μέχρι την έκδοση του νέου πίνακα για το σχολ. έτος 2009-2010.
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος sophia_pap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών?!
« Απάντηση #69 στις: Ιούλιος 20, 2008, 06:31:09 μμ »
Καλησπέρα!!! Μάλλον σε λαθος σημείο εγραψα το ερώτημά μου.... ( φαίνεται οτι ειμαι καινουρια εδω??? )  Κάποιος βρε παιδια που ξέρει...... Εχω σειρά στον πινακα των    αναπληρωτών  1951  ( την πρώτη μέρα ειχα  1950 !!!! ).  Έχω καμια ελπίδα να με καλέσουν?? και αν ναι  για  πότε το βλέπετε?   ;) ;) ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162165
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 748
Σύνολο: 754

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.