*

Αποστολέας Θέμα: Πίνακες διορισμών 2008-2009  (Αναγνώστηκε 14644 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος teacher86

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες διορισμών 2008-2009
« Απάντηση #42 στις: Ιούλιος 18, 2008, 03:00:00 μμ »
ναι ρε παιδια αυτη την απορία την εχω κι εγω.Πρώτα τι παίζει ρόλο??? Δλδ η σειρά που κοιτάνε για να σε διορίσουν είναι "περιοχη προτιμησης - κατάταξη στον πίνακα" ή πρώτα "κατάταξη" και μετά ποια περιοχή προτιμας? δλδ ΝΑ δώσω ένα παραδειγμα να μου εξηγησετε?

αν έχει πολλά κενά ένα σχολείο στη Νάουσα π.χ. και έχει λιγότερα ένα σχολείο στην Αθήνα.
Είναι κάποιος στη θέση 30 και έχει προτίμηση την Αθήνα.
Είναι και ένας αλλος στη θέση 40 και έχει προτίμηση τη Νάουσα.

Ποιον θα διορίσουν?
δάσκαλε που δίδασκες...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες διορισμών 2008-2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:14:22 »

Αποσυνδεδεμένος sx

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες διορισμών 2008-2009
« Απάντηση #43 στις: Ιούλιος 18, 2008, 03:06:17 μμ »
μια απορια, μετα τις ενστασεις θα βγουν οι τελικοι πινακες, που θα ειναι πινακας 30/μηνου, πινακας 24/μηνου και πινακας 40%(ενιαιος). τα ατομα θα ενταχθουν στους πινακες αυτους αναλογα με τον πινακα εχουν επιλεξει στην αιτηση αναπληρωτη(υπηρχε σχετικο κουτακι να τσεκαρουμε). η ερωτηση μου ειναι αν οι 24/μηνιτες και 30/μηνιτες που πληρουν τις προυποθεσεις που χρειαζονται για διορισμο μεσω ρυθμισης, θα εχουν αφαιρεθει απο τον ενιαιο?η θα βρισκονται και στους 2?ισως λιγο χαζο, αλλα εαν ξερει καποιος να απαντησει για να ξερω τι να περιμενω.


εννοω πριν γινουν οι διορισμοι, τι ακριβως θα περιεχει ο καθε πινακας?

Αποσυνδεδεμένος sabrina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες διορισμών 2008-2009
« Απάντηση #44 στις: Ιούλιος 18, 2008, 03:18:38 μμ »
ναι ρε παιδια αυτη την απορία την εχω κι εγω.Πρώτα τι παίζει ρόλο??? Δλδ η σειρά που κοιτάνε για να σε διορίσουν είναι "περιοχη προτιμησης - κατάταξη στον πίνακα" ή πρώτα "κατάταξη" και μετά ποια περιοχή προτιμας? δλδ ΝΑ δώσω ένα παραδειγμα να μου εξηγησετε?

αν έχει πολλά κενά ένα σχολείο στη Νάουσα π.χ. και έχει λιγότερα ένα σχολείο στην Αθήνα.
Είναι κάποιος στη θέση 30 και έχει προτίμηση την Αθήνα.
Είναι και ένας αλλος στη θέση 40 και έχει προτίμηση τη Νάουσα.

Ποιον θα διορίσουν?

Eίμαι εγώ θέση 30 και έχω διαλέξει Ξάνθη.
Είσαι εσύ θέση 40 κι έχεις διαλέξει Ξάνθη.

Οι πρωτοβάθμιες κάθε περιοχής ανοίγουν συγκεκριμένο αριθμό θέσεων. (πχ αυτή τη φάση θέλω 5). Το υπουργείο επιλέγει ποιες περιοχές θα ανοίξουν σε κάθε φάση (μάλλον βάση κενών)

Ξεκινούν από τη σειρά 1,2,3,4.... Φτάνουν σε εμένα με παίρνουν. Φτάνουν σε εσένα αν έχουν ακόμη θέσεις και δεν εχουν καταληφθεί από τους προηγούμενους σε παίρνουν, αλλιώς πανε στις άλλες σου επιλογές. Εάν και στις άλλες σου επιλογές έχουν καταληφθεί η θέσεις από τους προηγούμενους 39 από εσένα πας στην επόμενη φάση.

Αποσυνδεδεμένος sabrina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες διορισμών 2008-2009
« Απάντηση #45 στις: Ιούλιος 18, 2008, 03:21:14 μμ »
μια απορια, μετα τις ενστασεις θα βγουν οι τελικοι πινακες, που θα ειναι πινακας 30/μηνου, πινακας 24/μηνου και πινακας 40%(ενιαιος). τα ατομα θα ενταχθουν στους πινακες αυτους αναλογα με τον πινακα εχουν επιλεξει στην αιτηση αναπληρωτη(υπηρχε σχετικο κουτακι να τσεκαρουμε). η ερωτηση μου ειναι αν οι 24/μηνιτες και 30/μηνιτες που πληρουν τις προυποθεσεις που χρειαζονται για διορισμο μεσω ρυθμισης, θα εχουν αφαιρεθει απο τον ενιαιο?η θα βρισκονται και στους 2?ισως λιγο χαζο, αλλα εαν ξερει καποιος να απαντησει για να ξερω τι να περιμενω.

Αυτή την απορία την έχω κι εγώ.. Θα βγάλουν την επόμενη βδομάδα αυτούς τους πίνακες μαζί με την εγκύκλιο διορισμού ή θα τα υπολογίσουμε εμείς; (δηλ. παίρνουν ασεπ+30μηνίτες 24μηνίτες για παράδειγμα. Θα πρέπει να βγάλουμε εμείς από τον ήδη πίνακα τα άτομα με λιγότερη προϋπηρεσία ή θα φτιάξουν καινούργιο;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες διορισμών 2008-2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:14:22 »

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες διορισμών 2008-2009
« Απάντηση #46 στις: Ιούλιος 18, 2008, 03:23:42 μμ »
μια ερωτηση βρε παιδια!
ξερετε ποτε πια θα βγει η εγκυκλιος των διορισμων;
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος sabrina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες διορισμών 2008-2009
« Απάντηση #47 στις: Ιούλιος 18, 2008, 03:28:02 μμ »
Λένε (λένε...) 21/7. "Λένε"!

Αποσυνδεδεμένος mizsolitude

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες διορισμών 2008-2009
« Απάντηση #48 στις: Ιούλιος 18, 2008, 03:31:31 μμ »
μια απορια, μετα τις ενστασεις θα βγουν οι τελικοι πινακες, που θα ειναι πινακας 30/μηνου, πινακας 24/μηνου και πινακας 40%(ενιαιος). τα ατομα θα ενταχθουν στους πινακες αυτους αναλογα με τον πινακα εχουν επιλεξει στην αιτηση αναπληρωτη(υπηρχε σχετικο κουτακι να τσεκαρουμε). η ερωτηση μου ειναι αν οι 24/μηνιτες και 30/μηνιτες που πληρουν τις προυποθεσεις που χρειαζονται για διορισμο μεσω ρυθμισης, θα εχουν αφαιρεθει απο τον ενιαιο?η θα βρισκονται και στους 2?ισως λιγο χαζο, αλλα εαν ξερει καποιος να απαντησει για να ξερω τι να περιμενω.

Αυτή την απορία την έχω κι εγώ.. Θα βγάλουν την επόμενη βδομάδα αυτούς τους πίνακες μαζί με την εγκύκλιο διορισμού ή θα τα υπολογίσουμε εμείς; (δηλ. παίρνουν ασεπ+30μηνίτες 24μηνίτες για παράδειγμα. Θα πρέπει να βγάλουμε εμείς από τον ήδη πίνακα τα άτομα με λιγότερη προϋπηρεσία ή θα φτιάξουν καινούργιο;)

Θα βγουν οι ξεχωριστοί πίνακες (ενιαίος διορισμών για το 40%, 30μηνο, 24μηνο+ΑΣΕΠ). Αν κάποιος ανήκει και στις 3 κατηγορίες, το όνομά του θα βρίσκεται και στους 3 πίνακες.

Σύμφωνα με το δελτίο τύπου του ΥπΕΠΘ (27/6 αν θυμάμαι ημερομηνία), θα διοριστούν φέτος όλοι όσοι έχουν 24μηνο+ΑΣΕΠ και το 1/5 αυτών που έχουν 30μηνο. Αυτοί οι διορισμοί θα είναι επιπλέον του 40%. Αν κάποιος διορίζεται και με τους τρεις τρόπους, προφανώς θα επιλέξει πρώτα το 30μηνο για να έχει καλύτερη τοποθέτηση, καθώς η σειρά για τις τοποθετήσεις είναι 30μηνο, 24μηνο+ΑΣΕΠ, 40% και 60% από ΑΣΕΠ.
after a certain age every artist works with injury

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες διορισμών 2008-2009
« Απάντηση #49 στις: Ιούλιος 18, 2008, 03:33:13 μμ »
οκ, σε ευχαριστω sabrina
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος sabrina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες διορισμών 2008-2009
« Απάντηση #50 στις: Ιούλιος 18, 2008, 03:33:59 μμ »
Θα βγουν οι ξεχωριστοί πίνακες (ενιαίος διορισμών για το 40%, 30μηνο, 24μηνο+ΑΣΕΠ). Αν κάποιος ανήκει και στις 3 κατηγορίες, το όνομά του θα βρίσκεται και στους 3 πίνακες.

Σύμφωνα με το δελτίο τύπου του ΥπΕΠΘ (27/6 αν θυμάμαι ημερομηνία), θα διοριστούν φέτος όλοι όσοι έχουν 24μηνο+ΑΣΕΠ και το 1/5 αυτών που έχουν 30μηνο. Αυτοί οι διορισμοί θα είναι επιπλέον του 40%. Αν κάποιος διορίζεται και με τους τρεις τρόπους, προφανώς θα επιλέξει πρώτα το 30μηνο για να έχει καλύτερη τοποθέτηση, καθώς η σειρά για τις τοποθετήσεις είναι 30μηνο, 24μηνο+ΑΣΕΠ, 40% και 60% από ΑΣΕΠ.


Ευχαριστώ:)

Αποσυνδεδεμένος penny_ct

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 402
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες διορισμών 2008-2009
« Απάντηση #51 στις: Ιούλιος 18, 2008, 03:34:15 μμ »
Μήπως γνωρίζει κανείς γιατί η σειρά που έχουμε στον ενιαίο πίνακα διορισμών και στον πίνακα κατάταξης των αναπληρωτών δεν είναι η ίδια;;

Και κάτι άλλο, τα μόρια που πήραμε από το σχολείο που δουλέψαμε ως αναπληρωτές που φαίνονται;

Αποσυνδεδεμένος melia85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες διορισμών 2008-2009
« Απάντηση #52 στις: Ιούλιος 18, 2008, 03:47:48 μμ »
Μήπως γνωρίζει κανείς γιατί η σειρά που έχουμε στον ενιαίο πίνακα διορισμών και στον πίνακα κατάταξης των αναπληρωτών δεν είναι η ίδια;;

Και κάτι άλλο, τα μόρια που πήραμε από το σχολείο που δουλέψαμε ως αναπληρωτές που φαίνονται;

Αν κοιτάξεις τους 2 πίνακες θα δεις ότι δεν έχουν τον ίδιο αριθμό ατόμων. Ο ενιαίος αναπληρωτών έχει κάποια άτομα παραπάνω. Μάλλον κάποιοι δεν έχουν μπει στον ενιαίο διορισμών (δεν ξέρω τον ακριβή λόγο...ίσως δεν μπήκαν όσοι δολεψαν σε ιδιωτικό.. ??? ???).
Τώρα όσον αφορά τα μόρια ως αναπληρωτής παίρνεις ένα μόριο το μήνα για όσους μήνες έχεις δουλέψει. Τα μόρια του σχολείου θα τα χρησιμοποιήσεις όταν μονιμοποιηθείς για μετάθεση ή απόσπαση. Τώρα δεν σου χρησιμεύουν κάπου.
We don't need no thought control...

Αποσυνδεδεμένος mizsolitude

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες διορισμών 2008-2009
« Απάντηση #53 στις: Ιούλιος 18, 2008, 03:48:20 μμ »
Μήπως γνωρίζει κανείς γιατί η σειρά που έχουμε στον ενιαίο πίνακα διορισμών και στον πίνακα κατάταξης των αναπληρωτών δεν είναι η ίδια;;

Και κάτι άλλο, τα μόρια που πήραμε από το σχολείο που δουλέψαμε ως αναπληρωτές που φαίνονται;


Στον ενιαίο διορισμών μετράνε μόνο τα μόρια καθαρής προϋπηρεσίας. Στον πίνακα των αναπληρωτών μετράνε και τα μόρια των δύο τελευταίων ΑΣΕΠ (ολόκληρα του τελευταίου, κατά το ήμισυ του προτελευταίου), ενώ τα μόρια προϋπηρεσίας σε δυσπρόσιτο διπλασιάζονται. Επίσης, εκπαιδευτικοί που έχουν προϋπηρεσία σε ιδιωτικά σχολεία δεν εμφανίζονται στον ενιαίο διορισμών αν δε συμπληρώσουν κάποιους μήνες σε δημόσιο σχολείο (νομίζω 20). Εξάλλου στον πίνακα των αναπληρωτών προηγούνται όσοι ανήκουν σε ειδική κατηγορία.
after a certain age every artist works with injury

Αποσυνδεδεμένος penny_ct

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 402
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες διορισμών 2008-2009
« Απάντηση #54 στις: Ιούλιος 18, 2008, 03:53:23 μμ »
Ευχαριστώ!!!       :)

Αποσυνδεδεμένος teacher86

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες διορισμών 2008-2009
« Απάντηση #55 στις: Ιούλιος 18, 2008, 04:02:15 μμ »
ναι ρε παιδια αυτη την απορία την εχω κι εγω.Πρώτα τι παίζει ρόλο??? Δλδ η σειρά που κοιτάνε για να σε διορίσουν είναι "περιοχη προτιμησης - κατάταξη στον πίνακα" ή πρώτα "κατάταξη" και μετά ποια περιοχή προτιμας? δλδ ΝΑ δώσω ένα παραδειγμα να μου εξηγησετε?

αν έχει πολλά κενά ένα σχολείο στη Νάουσα π.χ. και έχει λιγότερα ένα σχολείο στην Αθήνα.
Είναι κάποιος στη θέση 30 και έχει προτίμηση την Αθήνα.
Είναι και ένας αλλος στη θέση 40 και έχει προτίμηση τη Νάουσα.

Ποιον θα διορίσουν?

Eίμαι εγώ θέση 30 και έχω διαλέξει Ξάνθη.
Είσαι εσύ θέση 40 κι έχεις διαλέξει Ξάνθη.

Οι πρωτοβάθμιες κάθε περιοχής ανοίγουν συγκεκριμένο αριθμό θέσεων. (πχ αυτή τη φάση θέλω 5). Το υπουργείο επιλέγει ποιες περιοχές θα ανοίξουν σε κάθε φάση (μάλλον βάση κενών)

Ξεκινούν από τη σειρά 1,2,3,4.... Φτάνουν σε εμένα με παίρνουν. Φτάνουν σε εσένα αν έχουν ακόμη θέσεις και δεν εχουν καταληφθεί από τους προηγούμενους σε παίρνουν, αλλιώς πανε στις άλλες σου επιλογές. Εάν και στις άλλες σου επιλογές έχουν καταληφθεί η θέσεις από τους προηγούμενους 39 από εσένα πας στην επόμενη φάση.

δηλαδη sabrina κοιταζουν πρώτα ποιες περιοχές έχουν αναγκη και μετά παιρνουν με τη σειρά αυτούς που έχουν πρώτη προτίμηση (ή γενικα προτιμηση) σε αυτές???????
δάσκαλε που δίδασκες...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160940
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 26
Επισκέπτες: 620
Σύνολο: 646

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.122 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.