*

Αποστολέας Θέμα: Πως θα επηρεαστούν οι ωρομίσθιοι από τις φετινές προσλήψεις?  (Αναγνώστηκε 4341 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nascar1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα


Χτες ανακοινώθηκαν οι προσωρινοί πίνακες. Θα ήθελα να θέσω τον εξής προβληματισμό. Φέτος θα διοριστούν περίπου 198 ΑΣΕΠ+ 132 Προυπηρεσία +33 με 30μηνο-24μηνο. Θα καλύψουν άραγε θέσεις στην δευτεροβάθμια ή και πρωτοβάθμια? Θα υπάρξουν άραγε ανάγκες για ωρομίσθιους? Υπάρχει κάποια πρόβλεψη για το που θα υπάρξουν οι μεγαλύτερες ανάγκες?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος dimdimel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 05
    • Προφίλ
Καλημέρα

Μπορείς να μου εξηγήσεις πως υπολόγισες αυτούς τους αριθμούς?κι εγώ ωρομίσθια ΠΕ 05 είμαι και μένδιαφέρει το θέμα.Απ'οτι ξέρω, στην Α/θμια παίρνουν μόνο ωρομίσθιους για την 2η ξένη γλώσσα.

Αποσυνδεδεμένος nascar1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Είχαν ανακοινωθεί 396 θέσεις ΑΣΕΠ->60%
Άρα με μαθηματικά το 40% είναι 264 θέσεις

Όλα αυτά για 2 χρονιές άρα για φέτος είναι οι μισοι + όσοι προσλαμβάνονται με τις νέες ρυθμίσεις. Όσον αφορά την πρωτοβάθμια και την 2η ξένη γλώσσα υπάρχει έγγραφο του υπουργείου που λέει ρητά ότι μπορούν να συμπληρώνουν ωράριο και καθηγητές δευτεροβάθμιας για συγκεκριμένες ειδικότητες μεταξύ αυτών και οι ξένες γλώσσες...

Αποσυνδεδεμένος drazenpetrovic77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
το πολυ πολυ αν δεν καλεσουνε να παμε διακοπες

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος dimdimel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 05
    • Προφίλ
Για τα γαλλικά τουλάχιστον που είμαι σε θέση να γνωρίζω,πήραν ωρομίσθιους στην Α/θμια ενώ υπήρχαν συνάδελφοι μόνιμοι στη Β/θμια που δίδασκαν ιστορία για να συμπληρώσουν το ωράριό τους. (Μιλάω πάντα για την ίδια περιφέρεια)

Αποσυνδεδεμένος nascar1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Για τα γαλλικά τουλάχιστον που είμαι σε θέση να γνωρίζω,πήραν ωρομίσθιους στην Α/θμια ενώ υπήρχαν συνάδελφοι μόνιμοι στη Β/θμια που δίδασκαν ιστορία για να συμπληρώσουν το ωράριό τους. (Μιλάω πάντα για την ίδια περιφέρεια)


Πάντως θα μπορούσαν αν ήθελαν να τους διαθέσουν. Απλά κανείς δεν συμφωνεί να κάνει κάτι τέτοιο και προφανώς ήθελαν να γλιτώσουν από γκρίνιες...

Αποσυνδεδεμένος dimdimel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 05
    • Προφίλ
Ευτυχώς, για να μαζέψουμε κι εμείς κανένα
 ψίχουλο εεε.. μόριο 'ηθελα να πω!

Αποσυνδεδεμένος kersoras

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 07
    • Προφίλ
Ευτυχώς, για να μαζέψουμε κι εμείς κανένα
 ψίχουλο εεε.. μόριο 'ηθελα να πω!

Είσαι όμως σίγουρη ότι θα ισχύσει αυτό και φέτος; Τώρα θα έχουν σχεδόν τα διπλάσια άτομα και νομίζω ότι αναπόφευκτα θα στείλουν κόσμο με διάθεση στα δημοτικά. Δεν έχουν που να τους βάλους, απο ότι ακούω τουλάχιστον. Οπότε μήπως επηρεάσει και τις προσλήψεις ωρομισθίων αυτός ο αριθμός μονίμων φέτος!

Αποσυνδεδεμένος nascar1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ευτυχώς, για να μαζέψουμε κι εμείς κανένα
 ψίχουλο εεε.. μόριο 'ηθελα να πω!

Είσαι όμως σίγουρη ότι θα ισχύσει αυτό και φέτος; Τώρα θα έχουν σχεδόν τα διπλάσια άτομα και νομίζω ότι αναπόφευκτα θα στείλουν κόσμο με διάθεση στα δημοτικά. Δεν έχουν που να τους βάλους, απο ότι ακούω τουλάχιστον. Οπότε μήπως επηρεάσει και τις προσλήψεις ωρομισθίων αυτός ο αριθμός μονίμων φέτος!

Σύμφωνα με όσα λέγονται δύσκολα να κατέβει κάποιος στην πρωτοβάθμια... Φυσικά όλοι οι περσινοί είναι δύσκολο να δουλέψουν ξανά...

Αποσυνδεδεμένος nascar1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πως θα επηρεαστούν οι ωρομίσθιοι από τις φετινές προσλήψεις?
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 02, 2008, 06:09:09 μμ »
Καμία πρόβλεψη μετά την ανακοίνωση των διορισμών για το που έχουν πιθανότητες να δουλέψουν ωρομίσθιοι στα γερμανικά??

Αποσυνδεδεμένος daf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πως θα επηρεαστούν οι ωρομίσθιοι από τις φετινές προσλήψεις?
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 05, 2008, 02:13:13 μμ »
Hallo Leute!
Μήπως έχει ειδοποιηθεί κανείς από εσάς ήδη για ωρομίσθιος.... Μας έχει φάει η αναμονή,,,,
 Μ'αρέσει που θα μας  καλούσαν νωρίς φέτος... Πάλι θα μας τοποθετήσουν καθυστερημένα στα σχολεία, τα οποία θα έχουν ήδη φτιάξει πρόγραμμα και πάλι θα αδαφορήσουν οι διευθυντές αν δεν μας "βγαίνουν οι ώρες" και πάλι θα προτιμήσουν να βολέψουν τους μόνιμους ώστε να φεύγοθν στις 12:30 από το σχολείο ... για να προλάβουν τη λαϊκή.... Τα νεύρα μου!!!!
ΠΕ07

Αποσυνδεδεμένος kersoras

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 07
    • Προφίλ
Απ: Πως θα επηρεαστούν οι ωρομίσθιοι από τις φετινές προσλήψεις?
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 05, 2008, 03:16:39 μμ »
Μίλησα με κάποιες Πρωτοβάθμιες που με ενδιαφέρουν και μου είπαν ότι τις επόμενες μέρες θα αρχίσεουν να καλούν. Δε νομίζουν ότι έχουν καλέσει κάπου σε δημοτικά για τη Β ξένη γλώσσα. εντάξει, πέρσι καθυστέρησε πολύ το πράμα. Επειδή φέτος θα διαθέσουν και οι Δευτεροβάθμιες κόσμο λόγω της υπερραριθμίας στους μόνιμους, κάτι που σημαίνει ότι αυτοί απο αυτήν την εβδομάδα θα είναι κιόλας στα δημοτικά, άρα την παραπάνω θα μας καλέσουν. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Κι εγώ έχω βαρεθεί να κάθομαι και τα νεύρα μου παίζουν άσχημα. Θα ήθελα την Πέμπτη να είμαστε σχολείο, αλλά δυστυχώς... απ'ό,τι βλέπω μεχρι τις 20.09 αποκλείεται... κ ευχαριστημένοι να μαστε. Όσο για το να καλέσουν ωρομίσθιους στα Γυμνάσια, είναι εντελώς άπιαστο όνειρο γιατί ΄φετος οι μόνιμοι περισσεύουν.

Αποσυνδεδεμένος daf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πως θα επηρεαστούν οι ωρομίσθιοι από τις φετινές προσλήψεις?
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 05, 2008, 03:19:52 μμ »
Μάλλον όλοι περνάμε τα ίδια... ΑΝ έχεις οτιδήποτε νεότερο (μιας και απ'οτι βλέπω είσαι τακτικός ..πελάτης) στείλε μηνυματάκι να πάρουμε κουράγιο...
ΠΕ07

Αποσυνδεδεμένος Christianna

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η σημερινή μας ατυχία,είναι η αυριανή μας τύχη.
    • Προφίλ
Απ: Πως θα επηρεαστούν οι ωρομίσθιοι από τις φετινές προσλήψεις?
« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 12, 2008, 12:28:39 πμ »
Συγγνωμη υπάρχει περίπτωση να καλέσουν τόσο νωρίς;Γιατί πέρυσι στην Αχαϊα κάλεσαν 23 Νοεμβρίου. Φέτος απλά περίμενα να μας καλέσουν το πολύ έναν μήνα νωρίτερα!Λες να γίνει κανένα θαύμα και τέλος του μήνα να βρεθούμε στα δημοτικά;Αυτό θα είναι από τα ανύκουστα, κυρίως για την δυτική ελλάδα που παιρνει μετάλλιο στις καθυστερήσεις!όποιος έχει νεά ας ενημερώσει παρακαλώ!
Das Schicksal des Menschen ist der Mensch selber.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159884
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 456
Σύνολο: 470

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.