*

Αποστολέας Θέμα: Σχετικά με το σύλλογο αναπληρωτών-ωρομίσθιων εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 4662 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dimmy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • every day is a new day
    • Προφίλ
Συνάδελφοι,
Γνωρίζει κάποιος να μου πει πως κάποιος μπορεί να γραφτεί στο σύλλογο ωρομίσθιων-αναπληρωτών  εκπαιδευτικών; (Παίρνω σαν δεδομένο ότι υπάρχει ένας τέτοιος σύλλογος)

Εχει γίνει μια μεγάλη αδικία απο πλευράς του Υπουργείου σε ότι αφορά την προϋπηρεσία των ωρομίσθιων εκπαιδευτικών  και πρέπει να το πολεμήσουμε συλλογικά αυτό!! Και νομίζω ότι ο σύλλογος είναι η καλύτερη λύση για συλλογική προσπάθεια

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος bagia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
το μονο που ξερω οτι υπαρχει ειναι το www.anaplirotes.gr.
αν υπαρχει κατι αλλο ας ενημερωσει καποιος

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Υπάρχει και η ΠΕΑΕ αλλά δεν ξέρω πως μπορεί να γραφτεί κάποιος. Η CHRISSOULA μάλλον θα μπορούσε να βοηθήσει εδώ καλύτερα
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος Nicole06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Συνάδελφοι,
Γνωρίζει κάποιος να μου πει πως κάποιος μπορεί να γραφτεί στο σύλλογο ωρομίσθιων-αναπληρωτών  εκπαιδευτικών; (Παίρνω σαν δεδομένο ότι υπάρχει ένας τέτοιος σύλλογος)

Εχει γίνει μια μεγάλη αδικία απο πλευράς του Υπουργείου σε ότι αφορά την προϋπηρεσία των ωρομίσθιων εκπαιδευτικών  και πρέπει να το πολεμήσουμε συλλογικά αυτό!! Και νομίζω ότι ο σύλλογος είναι η καλύτερη λύση για συλλογική προσπάθεια
http://clubs.pathfinder.gr/anaplirotes ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν νομιζω οτι η ΠΕΑ που ειναι ο συλλογος των αναπληρωτων βοηθησε τους συναδελφους αδιοριστους και ωρομισθιους. Γνωριζω οτι συναδελφοι απο την ΠΕΑ θα διαφωνησουν αλλα αυτο ειναι η δικη μου αποψη. Νομιζω οτι εξυπηρετει ενα κομματι συναδελφων που ειναι πριν το διορισμο και τους ενδιαφερει να μονιμοποιηθουν (πραγμα που το θεωρω απολυτως θεμιτο).
Θελω να πω οτι αυτο που εκφραζω ειναι η προσωπικη μου αποψη
Νομιζω οτι Η ΠΕΑΕ (Πανελληνια ενωση αδιοριστων εκπαιδευτικων ) εκανε περισσοτερα πραγματα τον ενα χρονο μονο που εχει γινει η ανασυσταση της (π.χ. βλεπουμε τα γραπτα μας στον ΑΣΕΠ, παιρνουμε αντιγραφα με τις οδηγιες των διορθωτων και τωρα τελευταια μπορουμε να παρουμε τα γραπτα μας με εισαγγελικη παραγγελια). Επισης με τις ενεργειες της μετα τη διαρροη της υλης των φιλολογων πριν την επισημη ανακοινωση πετυχε να μειωθει εστω και μερικως η υλη. Με τις διαμαρτυριες της φετος μετα απο τοσα χρονια βγηκαν ξανα πινακες ωρομισθιων στη δημοσιοτητα που ειχαμε πολλα χρονια να τους δουμε. Και αλλα πραγματα εχω δει να γινονται μετα απο πολυ τρεξιμο απο τους συναδελφους απο την ΠΕΑΕ.

Εγω αν και τη Χρυσουλα τη γνωρισα μεσα απο τη PDE, oποτε τη χρειαστηκα εγω ή συναδελφοι ηταν παντα εκει.
Για μενα αυτο μετραει. Τα παιδια στην ενωση των αδιοριστων δεν εχουν πραγματικα κανενα συμφερον.
Για οποιον ενδιαφερεται για να δει τι εγινε μεσα σε ενα χρονο.

http://syllogosadioristwnekpaideytikwn.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Με τις διαμαρτυριες της φετος μετα απο τοσα χρονια βγηκαν ξανα πινακες ωρομισθιων στη δημοσιοτητα που ειχαμε πολλα χρονια να τους δουμε.

Σχετικα με αυτο, οι πινακες θα ξαναβγουν φετος? Προς το παρον, τιποτα. Εκτος κι αν πρωτα περιμενουν να οριστικοποιηθει ο Ενιαιος Πινακας για να φτιαξουν μετα τους υποπινακες των ωρομισθιων.

Αν παντως δεν τους βγαλουν μετα την οριστικοποιηση του Ενιαιου πινακα, ελπιζω ο συλλογος να διαμαρτυρηθει ξανα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 547
Σύνολο: 552

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.