*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009  (Αναγνώστηκε 207417 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος rose-PEO2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1162 στις: Ιούλιος 23, 2009, 05:47:13 μμ »
γεια σας παιδια

1.Η εγκυκλιος καθυστερησε γιατι πολλα άτομα δεν ειχαν λαβει την αναγνωριση απο το ΔΟΑΤΑΠ. Στουσ περισσοτερουσ δοθηκε το χαρτι τησ αναγνωρισης αυτη την εβδομαδα.(το εμαθα απο φιλουσ που δεν την ειχαν παρει ακομη και τους ειδοποιησαν(απο ΔΟΑΤΑΠ) την προηγουμενη παρασκευη οτι απο δευτερα θα ειναι όλα έτοιμα)
2.Τηλεφωνησε μια φιλη στο υπουργειο και τησ απαντησαν πως η προυπηρεσια αποτελει προσον και θα υπολογιστει κατα την καταταξη μας, ενω σε μενα (που πηρα 5 λεπτα μετά) ειπαν ακριβως το αντιθετο!!!!! :-[

Πώς ειναι δυνατον να δουλευω 3 χρονιες ωρομισθια(με σεμιναριο), να εχω σχεδον 10 μηνες προυπηρεσια και ξαφνικα να βρισκομαι στον πατο;
τι δουλεια εχει ο ΑΣΕΠ τησ κανονικης αγωγής; Ο νόμος αναφερεται καθαρα σε ΑΣΕΠ ΕΙΔΙΚΗΣ αγωγησ!! Τον χρησιμοποιουν καθαρα για να βολεψουν άτομα!!!!! :( >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος rose-PEO2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1163 στις: Ιούλιος 23, 2009, 05:52:45 μμ »
Ασ ελπισουμε πωσ θα πρυτανευσει η λογικη και όλα θα διορθωθουν

Αποσυνδεδεμένος annak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1164 στις: Ιούλιος 23, 2009, 06:21:06 μμ »
Γειά και από εμένα!
Σήμερα έκανα αίτηση για αναπληρώτρια-ωρομίσθια κλάδου ΠΕ04.01 στα ΣΜΕΑ.
Πέρα από το πτυχιο, το μεταπτυχιακο, την προυπηρεσία+2 Ασεπ μου(κανένα σε ειδική αγωγή) έχω βεβαίωση Braille απο το ΚΕΑΤ.
Ενω πέρυσι με τα ίδια ακριβώς προσόντα μπήκα στον πίνακα αναπληρωτών-ωρομισθίων για Braille, φέτος, παρόλο που έκανα αίτηση(3 ώρες περίμενα), μου είπαν οτι αν δεν έχεις κανει τουλάχιστον σεμινάριο ειδικής δε μπαίνεις καν στον πίνακα!!!  ???
Αυτό κιαν δεν ευννοεί τα συμφέροντα συνάδελφοι! Αν δε σκάσεις 2500 ευρω για σεμινάριο (που "οργανώθηκε" σε μια νύχτα για να τ αρπάξουν χοντρά...), ούτε στον πίνακα δε σε περιλαμβάνουν!Η δικτατορία των προκυρήξεων....


Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1165 στις: Ιούλιος 23, 2009, 06:25:01 μμ »
Τζαμπα αγχώθηκα. Και στους περσυνους μας πίνακες αυτοί που είχαν τα ίδια προσόντα και ασεπ περνούσαν αυτούς με προϋπηρεσία, αυτό που λεν κ φέτος δηλαδή. Οπότε σκέφτομαι πόσοι καινούργιοι θα είναι με μεταπτυχιακό και ΑΣΕΠ; Οπως τα βλέπω τα πράγματα + - 10 θα παιξει η θεση μου φέτος.
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος rose-PEO2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1166 στις: Ιούλιος 23, 2009, 06:28:59 μμ »
Και εννοειται πως θα περασουν στον ενιαιο πινακα και θα παρουν καποιον χωρισ braille.
Ποσο λογικό ειναι αυτο;
Υπομονη!!!!!
Μπορει σε λιγεσ μερεσ να βγαλουν διευκρινικστικη καινα σασ επιτρεποθν να υποβαλετε τα χαρτια σας

Αποσυνδεδεμένος rose-PEO2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1167 στις: Ιούλιος 23, 2009, 06:37:35 μμ »
Προσ tzzzz
Στουσ περσινουσ πινακεσ η καταταξη των υπολοιπων μεταπτυχιακων γινοταν με βάση την προυπηρεσια τους
τωρα η εγκυκλιος αποκλειει την προυπηρεσια

Αποσυνδεδεμένος amer

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε03
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1168 στις: Ιούλιος 23, 2009, 06:45:40 μμ »
Τζαμπα αγχώθηκα. Και στους περσυνους μας πίνακες αυτοί που είχαν τα ίδια προσόντα και ασεπ περνούσαν αυτούς με προϋπηρεσία, αυτό που λεν κ φέτος δηλαδή. Οπότε σκέφτομαι πόσοι καινούργιοι θα είναι με μεταπτυχιακό και ΑΣΕΠ; Οπως τα βλέπω τα πράγματα + - 10 θα παιξει η θεση μου φέτος.

Nαι, εντάξει μπορεί να μην είναι πολλά άτομα, αλλά από που κι ως που κάποιος με τα ίδια ακριβώς προσόντα με σένα αλλά με 0 μήνες προυπηρεσία (ενώ εσύ έχεις 9,5 απ'ότι διάβασα) να κρίνεται καταλληλότερος από εσένα λόγω παλαιότητας πτυχίου???Είναι αδιανόητο και βρωμάει βόλεμα ημετέρων!!!

Αποσυνδεδεμένος annak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1169 στις: Ιούλιος 23, 2009, 06:47:31 μμ »
Ασε... :(
Και το παράλογο είναι οτι ενώ αναγνωρίζεται από την προκύρηξη και φέτος η βεβαίωση Braille από τα ΚΕΑΤ, αν έχεις μόνο τη βεβαίωση και οχι σεμινάριο ειδικής δε σε γράφουν καν στον πίνακα....ενω πέρυσι σε έγραφαν....
Μα βάλε με στον πίνακα, έστω και τελευταία σε σειρά, αν κριθεί αντικειμενικα οτι έχω λίγα μόρια!αλλά μη με αποκλείεις...
οχι, πείτε μου, μήπως χάνω κάτι?
Μια οι ΟΑΕΔιτες, μια αυτα...βιαζονται να βαλουν κόσμο οπως οπως?????????ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ!

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1170 στις: Ιούλιος 23, 2009, 06:49:33 μμ »
Το ξέρω, rose αλλα αυτο δε με αγχωνει τοσο γιατι μου φαινεται παραλογο να μας καταταξουν με βαση τη χρονολογια του μεταπτυχιακου κ οχι την προϋπηρεσια οποτε πιστευω πως κατι θα γινει εκτος αν ισχυσει ο διαχωρισμος που ακουγεται 0-10 κ 10-30 μηνες προϋπηρεσιας που κ παλι δεν αλλαζει πολυ τη θεση μου στον πινακα γιατι οσοι ηταν μετα απο μενα δεν ειχαν προϋπηρεσια περυσι. Ξερω ξερω η ελπιδα πεθαινει τελευταια  :P
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1171 στις: Ιούλιος 23, 2009, 06:53:14 μμ »
Ασε... :(
Και το παράλογο είναι οτι ενώ αναγνωρίζεται από την προκύρηξη και φέτος η βεβαίωση Braille από τα ΚΕΑΤ, αν έχεις μόνο τη βεβαίωση και οχι σεμινάριο ειδικής δε σε γράφουν καν στον πίνακα....ενω πέρυσι σε έγραφαν....
Μα βάλε με στον πίνακα, έστω και τελευταία σε σειρά, αν κριθεί αντικειμενικα οτι έχω λίγα μόρια!αλλά μη με αποκλείεις...
οχι, πείτε μου, μήπως χάνω κάτι?
Μια οι ΟΑΕΔιτες, μια αυτα...βιαζονται να βαλουν κόσμο οπως οπως?????????ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ!


Φετος εβαλαν βασικη προϋποθεση το σεμιναριο η μεταπτυχιακο για να μπορεις να γραφτεις σε οποιονδηποτε πινακα. Του χρονου μπορει να το ξαναλλαξουν. Οπως εκαναν μια χρονια με τα σεμιναρια που δεν τα δεχτηκαν. Μπορει σε 2 χρονια να μη δεχονται το μεταπτυχιακο. Η μπορει να δεχονται μονο αυτους που δεν εχουν κανενα απολυτως πτυχιο κ να αποκλειουν ολους τους υπολοιπους. Καθε χρονια παντως καποιον θα ευχαριστουν..  ;)
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος annak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1172 στις: Ιούλιος 23, 2009, 07:03:45 μμ »
...ετσι, ετσι...! καλό μας κουράγιο.... :-[

Αποσυνδεδεμένος theory

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση-ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1173 στις: Ιούλιος 23, 2009, 07:10:58 μμ »
ttzzz:Φετος εβαλαν βασικη προϋποθεση το σεμιναριο η μεταπτυχιακο για να μπορεις να γραφτεις σε οποιονδηποτε πινακα. Του χρονου μπορει να το ξαναλλαξουν. Οπως εκαναν μια χρονια με τα σεμιναρια που δεν τα δεχτηκαν. Μπορει σε 2 χρονια να μη δεχονται το μεταπτυχιακο. Η μπορει να δεχονται μονο αυτους που δεν εχουν κανενα απολυτως πτυχιο κ να αποκλειουν ολους τους υπολοιπους. Καθε χρονια παντως καποιον θα ευχαριστουν.. 
Για να γραφτείς στον Πίνακα Α΄ δεν είναι απαραίτητο να έχεις σεμινάριο ή μεταπτυχιακό!

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1174 στις: Ιούλιος 23, 2009, 07:12:43 μμ »
Πλακα κανεις φανταζομαι..Γιατι ο πινακας Α ειναι τελειως διαφορετικό πράγμα και μπορει να μη χρειαζεται χαρτια, προϋποθετει ομως αναπηρια..
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος theory

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση-ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1175 στις: Ιούλιος 23, 2009, 07:15:11 μμ »
Πρέπει να είσαι τότε προσεκτικός ή προσεκτική σε αυτά που διατυπώνεις!
 ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162191
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 671
Σύνολο: 687

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.