*

Αποστολέας Θέμα: Αληθινή Ιστορία  (Αναγνώστηκε 14660 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dimpas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 19 Δ.Τ.Ψ.Σ Ετος εισόδου 1999
    • Προφίλ
Απ: Αληθινή Ιστορία
« Απάντηση #42 στις: Ιούλιος 25, 2008, 05:36:17 μμ »
Δε λέω ότι οι μαθηματικοί ή οι φυσικοί ξέρουν παραπάνω παιδαγωγικά από τους πληροφορικούς, αλλά όταν επιλέγουν τη σχολή τους ξέρουν ότι κατά πάσα πιθανότητα θα απασχοληθούν στην εκπαίδευση. Αντιθέτως οι πληροφορικοί έχουν άλλο προσανατολισμό.
Δηλαδή λες όταν δηλώσει στο μηχανογραφικό του κάποιος μια σχολή (π.χ. για μαθηματικός ή φυσικός κλπ) θα νιώθει από την πρώτη στιγμή ότι θα γίνει καθηγητής. Ενώ του πληροφορικού του βγήκε ξαφνικά ένα διάταγμα το οποίο του δίνει το δικαίωμα να διδάξει και δεν είναι έτοιμος να γίνει καθηγητής. Μπορώ να πω ότι μου φαίνεται λίγο αστείο.
Τον προσανατολισμό τον δημιουργούν οι ευκαιρίες και τα δικαιώματα.
Από τη στιγμή που μου ανοίγουν δύο δρόμοι, έχω το δικαίωμα να διαλέξω. Στον ένα βλέπω ότι έχει λακκούβες σε όλη τη διαδρομή και στο τέλος ίσως γίνει "Εγνατία" ή μπορεί να καταλήξει σε αδιέξοδο και στον άλλο βλέπω έναν δρόμο ραγισμένο στη μέση που αν τον περάσω θα φτάσω με ασφάλεια στον προορισμό μου. Προτιμώ τον 2ο δρόμο. Μου αρέσει η εκπαίδευση. Όποιος επιλέξει εκπαίδευση μόνο για αποκατάσταση και δεν του αρέσει σαν επάγγελμα να είναι καθηγητής, κακό του κεφαλιού του.

Κατά τη γνώμη μου είναι καλύτερο να βρεις δουλειά σε μια εταιρία και να χτυπάς προκυρήξεις του δημοσίου ή να δίνεις ΑΣΕΠ όποτε έχεις ευκαιρία, παρά να είσαι μια ζωή όμηρος στις ορέξεις του κάθε υπουργού.
Η ιστορία που ανέφερα πιο πάνω αναφέρεται σε ιδιωτική εταιρία.
Θα σου πω ότι έχω κάνει αίτηση και για προκήρυξη του δημοσίου και ήμουν στη σειρά 1300, έχοντας 3 χρόνια προϋπηρεσία σε διοικητικό τομέα.
Εκεί θέλει να έχεις μια συλλογή από χαρτιά, 3 γλώσσες, να είσαι ανάπηρος ή πολύτεκνος. Ή να δώσω ΑΣΕΠ; Από τη στιγμή που δουλεύω από το πρωί μέχρι το βράδυ δεν υπάρχει χρόνος για διάβασμα. Αντιθέτως, αν διαβάσω και δε δουλέψω ποιος θα μου πληρώνει τα έξοδα; Υπάρχουν άνθρωποι με παιδιά. Που να δώσουν σημασία; Στην οικογένεια; στη δουλειά; στο διάβασμα; Οπότε δεν έχουμε (οι περισσότεροι) ευκαιρία για τίποτα άλλο.




Θέλω να πώ οτί δέν είναι 10000% σωστό αυτό !
Τελείωσα το τμήμα : Διδακτική της Τεχνολογίας και Ψηφιακών Συστημάτων του Πανεπιστημίου Πειραιά !
 Ήμουν η πρώτη φουρνιά και όλοι οι καθηγητές μας λέγανε πως ΕΜΕΙΣ θα κάνουμε το μάθημα Πληροφορικής ( ΑΝ.Εφαρμ....) στο Λύκειο ! Έκανα 12 ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ! Τι μικροδιδασκαλίες τι εργασίες τι Ανάπτυξη εκπαιδευτικού Λογισμικού.....
Όλα πήγαν στον πάτο ! ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΕΠΑΡΚΕΙΑ !
Το γελοίο είναι ότι αναγνωρίζουν στους μαθηματικούς-γυμναστές κτλ που έχουν ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ τα Παιδαγωγικά μαθήματα !
Τώρα το πρόγραμμα σπουδών άλλαξε  αλλά να έχω φάει ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ 12 μαθήματα και να μήν έχω παιδαφωγική επάρκεια....Χτυπάει κάπως...


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αληθινή Ιστορία
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:42:47 »

Αποσυνδεδεμένος Prosagon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αληθινή Ιστορία
« Απάντηση #43 στις: Ιούλιος 25, 2008, 05:42:47 μμ »

Όλα πήγαν στον πάτο ! ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΕΠΑΡΚΕΙΑ !
Το γελοίο είναι ότι αναγνωρίζουν στους μαθηματικούς-γυμναστές κτλ που έχουν ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ τα Παιδαγωγικά μαθήματα !
Τώρα το πρόγραμμα σπουδών άλλαξε  αλλά να έχω φάει ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ 12 μαθήματα και να μήν έχω παιδαφωγική επάρκεια....Χτυπάει κάπως...



προφανώς και έχει να κάνει με τη δυνατή συντεχνία των παιδαγωγικών σχολών που δεν επιτρέπουν σε κανέναν να σηκώσει κεφάλι εξυπηρετώντας αποκλειστικά τα δικά τους "συμφέροντα"
Εάν δεν φτιάξουμε κάτι αντίστοιχο και εμείς μια ζωή θα παρακαλάμε και θα κλαιγόμαστε στα φόρουμς......

Αποσυνδεδεμένος Da_Kancho

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
  • "Στην Ελλάδα είμαστε, τώρα το διαπιστώσατε;"
    • Προφίλ
Απ: Αληθινή Ιστορία
« Απάντηση #44 στις: Ιούλιος 25, 2008, 06:45:21 μμ »

Διακριτά ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ όπως έχουν οι μηχανικοί μέσω ΤΕΕ (δικαίωμα υπογραφής, σφραγίδας, fix πληρωμές μελετών κτλ)


Το συγκεκριμένο και ειδικά το <<fix πληρωμές μελετών>> αποτελεί τον ορισμό της συντεχνίας "νόμιμων νταβατζήδων" που έχοντας καταλάβει έναν τομέα της λειτουργίας του κράτους, επιβάλουν "διόδια", με εναρμονισμένες πρακτικές τιμολόγησης = καρτέλ, σε όσους αναγκάζονται, συνήθως εκβιαστικά, να χρησιμοποιήσουν τον τομέα αυτό της λειτουργίας του κράτους.

Δεν αφορά μόνο στο αναφερόμενο παράδειγμα, αλλά σε κάθε κλειστό επάγγελμα, από τους ταρίφες μέχρι τους βυτιοφορείς, μέχρι τους συμβολαιογράφους, κτλ κτλ. Η (συνήθης στην Ελλάδα) πρακτική είναι εντελώς παρακμιακή και απαράδεκτη ενώ υπάρχουν συνεχείς πιέσεις για κατάργησή της από την ΕΕ, αφού (εκτός των άλλων) συντηρεί ένα σκληρό πυρήνα πληθωρισμού που δεν μπορεί να καταπολεμηθεί με κανένα τρόπο όσο υπάρχει και λειτουργεί η συντεχνία με το κλειστό επάγγελμα, που υποστηρίζεται βέβαια από τους άξιους πολιτικούς μας.

Οπωσδήποτε τα παραπάνω είναι (άλλο ένα) αποτέλεσμα της μεγάλης μας δημοκρατίας, της κοινωνίας των κολλητών, όπου οι ομάδες με συμμετοχή στη νομή της εξουσίας έχουν εξασφαλίσει απαράδεκτα προνόμια και "δικαιώματα" ώστε να λυμαίνονται "νόμιμα" τους απροστάτευτους σε αυτή τη χώρα.

Αντίθετη με την ανωτέρω συντεχνιακή αντίληψη θα ήταν μια πρόταση όχι στην κατεύθυνση της περιχαράκωσης "επαγγελματικών δικαιωμάτων" αλλά προς την τεχνολογική ανάπτυξη της χώρας, στον τομέα που εκπροσωπείτε, όπως έκαναν και άλλες χώρες, ώστε αφενός να εκλείψει το φαινόμενο "αποφοίτων" Πληροφορικής με μεταπτυχιακό μάλιστα, που δεν ξέρουν πώς λειτουργεί ένας υπολογιστής με Windows, αλλά και επιτέλους ένας κλάδος με μέλλον να δραστηριοποιηθεί σε αυτή τη χώρα και επιτέλους να μπορέσουμε να παράξουμε κάτι, αντί να καταναλώνουμε μετά μανίας αυτά που παράγουν άλλοι.

Αλλά, βέβαια, εδώ μέσα κυρίως μιλάμε για διορισμούς ΙΣΟΒΙΩΝ (με μια εφάπαξ εξέταση, ή με καθόλου εξέταση...) εκπαιδευτικών, με κανένα έλεγχο ή αξιολόγηση μετά το διορισμό, και με αυτόματη βαθμολογική εξέλιξη, για όλη την "καριέρα" τους, οπότε τι να λέμε τώρα...
Μην πειράζετε το μυγάκι, έχει διοριστεί Μόνιμο σε Οργανική θέση.

Αποσυνδεδεμένος asimos_alex

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αληθινή Ιστορία
« Απάντηση #45 στις: Ιούλιος 25, 2008, 07:48:06 μμ »
Da Kancho και λοιπαί δημοκρατικαί δυνάμεις. Είναι ευχάριστο να ανοίγουμε ενδιαφέρουσες κουβέντες, όμως ούτε η αξιολόγηση των εκπαιδευτικών, ούτε άλλα ζητήματα που συνεχώς ανοίγουμε είναι του παρόντος θέματος.
Παρακαλώ ανοίχτε ένα άλλο να τα λέμε εκεί μέσα/

Επί του θέματος πάλι...
Υπάρχει κανένας άλλος τυχοδιώκτης! Να συζητήσουμε (real) τι μπορούμε να κάνουμε κ να το κάνουμε?
Υπάρχει ήδη ένα κείμενο, υπάρχουν ήδη κάποιες ιδέες, υπάρχουν κι αυτά που θέτω στο αρχικό ποστ σε Bold
Κανένας εθελοντής?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αληθινή Ιστορία
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:42:47 »

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Αληθινή Ιστορία
« Απάντηση #46 στις: Ιούλιος 25, 2008, 09:05:00 μμ »
Ναι φίλε quantum την προτιμώ. Γιατί αυτό γουστάρω να κάνω, να είμαι σε τάξη. Και δεν το θεωρώ βόλεμα. Σου είπε κανείς ότι η δουλειά του εκπαιδευτικού είναι κάτι εύκολο, απλό και ξεκούραστο; Παίρνω μια ιδέα καθημερινά, δεν ειναι κάτι εύκολο. Όμως μ'αρέσει! Και ποτέ δεν κλάφτηκα για αυτήν όπως λες! Χωρίς προυπηρεσία αν θες να ξέρεις είχα βρει δουλειά σε εταιρεία με πολύ περισσότερα χρήματα από 800 ευρώ και τα άξιζα. Δε μου πήγαινε όμως. Κάνω αυτό που γουστάρω και για τα λεφτά που παίρνω δε με νοιάζει. Είμαι καλά, περνάω καλά! Όλα τα άλλα σαν αυτά που λες εσύ μου ακούγονται μίζερα! Χαλάρωσε λίγο το κορμάκι σου και τράβα για κανά μπανάκι...

Αποσυνδεδεμένος Da_Kancho

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
  • "Στην Ελλάδα είμαστε, τώρα το διαπιστώσατε;"
    • Προφίλ
Απ: Αληθινή Ιστορία
« Απάντηση #47 στις: Ιούλιος 25, 2008, 09:26:30 μμ »

 Χωρίς προυπηρεσία αν θες να ξέρεις είχα βρει δουλειά σε εταιρεία με πολύ περισσότερα χρήματα από 800 ευρώ και τα άξιζα.


Με ποιό κριτήριο πιστεύεις ότι επιλέχθηκες για τη θέση που αναφέρεις; Δεν είχες καμία σχέση με τον εργοδότη, συγγένεια, κάποιο κοινό γνωστό κτλ; Είσαι κοπέλα; Εμφανίσιμη; Σε ποιά ηλικία βρήκες τη θέση εργασίας που αναφέρεις;



 Κάνω αυτό που γουστάρω και για τα λεφτά που παίρνω δε με νοιάζει.


Αυτό που αναφέρεις είναι ιδεαλιστικό, αλλά με ποιό τρόπο καλύπτεις τα έξοδά σου; Έχεις βοήθεια από οικογένεια, σύζυγο, συγγενείς; Είσαι οικονομικά ευκατάστατη και δεν χρειάζεσαι τα χρήματα του μισθού για να ζήσεις; Το κάνεις κυρίως για χόμπυ;
Μην πειράζετε το μυγάκι, έχει διοριστεί Μόνιμο σε Οργανική θέση.

Αποσυνδεδεμένος quantum

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Education is what remains after one has forgotten
    • Προφίλ
Απ: Αληθινή Ιστορία
« Απάντηση #48 στις: Ιούλιος 25, 2008, 10:22:02 μμ »
Ναι φίλε quantum την προτιμώ. Γιατί αυτό γουστάρω να κάνω, να είμαι σε τάξη. Και δεν το θεωρώ βόλεμα. Σου είπε κανείς ότι η δουλειά του εκπαιδευτικού είναι κάτι εύκολο, απλό και ξεκούραστο;
Αφού η δουλειά του εκπαιδευτικού δεν είναι βόλεμα και δεν είναι κάτι εύκολο ή ξεκούραστο μπορείς να μου εξήγησεις γιατί όλοι τρέχουν να γίνουν εκπαιδευτικοί? Γιατί όλοι οι περισσότεροι προτιμούν να ρισκάρουν το επαγγελματικό τους μέλλον στην ωρομισθία και όχι να βρουν δουλειά σε κάποια εταιρία πληροφορικής που είναι πιο εύκολο και ξεκούραστο επάγγελμα?
Επίσης φαντάζομαι ότι έχεις τελειώσει το Λύκειο και το Γυμνάσιο. Πως θα χαρακτήριζες την πλειονότητα των καθηγητών που είχες?
Α.  Δούλευαν σκληρά, ήταν ευσυνείδητοι και έκαναν καλά τη δουλειά τους
Β. Ήταν χαλαροί πέρναγαν ξεκούραστα, δεν δούλευαν ιδιαίτερα σκληρά και γενικώς απλά περίμεναν τις διακοπές του καλοκαιριού

Μην προσπαθείς να μας πείσεις ότι όλοι αυτοί που θέλουν να μπουν στην εκπαίδευση ή ζητάνε να αυξηθούν οι διορισμοί το κάνουν επειδή αγαπάνε την εκπαίδευση

Παράθεση
Κάνω αυτό που γουστάρω και για τα λεφτά που παίρνω δε με νοιάζει. Είμαι καλά, περνάω καλά! Όλα τα άλλα σαν αυτά που λες εσύ μου ακούγονται μίζερα! Χαλάρωσε λίγο το κορμάκι σου και τράβα για κανά μπανάκι...
Αλήθεια οικογένεια έχεις? σκέφτεσαι να κάνεις? πως? με τα λεφτά που θα παίρνεις σαν ωρομίσθια? προτιμάς την υποαπασχόληση από μια δουλειά με πλήρες ωράριο και περισσότερα χρήματα? και περνάς και καλά?
μήπως μένεις με τους γονείς σου για αυτό και περνάς και καλά? γιατί αυτό εμένα μου φαίνεται μίζερο. Όταν αναλάβεις τις ευθύνες σου τότε θα καταλάβεις ότι πρέπει να έχεις μια πραγματική δουλειά που να σου δίνει αληθινό εισόδημα


Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Αληθινή Ιστορία
« Απάντηση #49 στις: Ιούλιος 25, 2008, 10:55:40 μμ »
Μπορεί να απευθύνεσαι στη sia αλλά θα ήθελα να δώσω και γω μια απάντηση γιατί ότι λες σε πληροφορικό νιώθω σαν να το λες και σε μένα.

Αφού η δουλειά του εκπαιδευτικού δεν είναι βόλεμα και δεν είναι κάτι εύκολο ή ξεκούραστο μπορείς να μου εξήγησεις γιατί όλοι τρέχουν να γίνουν εκπαιδευτικοί?
Γιατί μας αρέσει!
Μερικοί μπορεί να το κάνουν για να βολευτούν. Όπως το γύρισες και εσύ από τα μαθηματικά στην Πληροφορική. Πιστεύεις ότι όλοι οι άνθρωποι κάνουν τη δουλειά που πραγματικά ήθελαν από μικροί; Συμφωνώ, υπάρχουν αρκετοί που θέλουν κάπου να χωθούν για να ζήσουν. Δεν είναι μόνο οι Πληροφορικοί όμως που κατηγορείς περισσότερο. Αυτό ισχύει σε όλους τους κλάδους.

Παράθεση
Γιατί όλοι οι περισσότεροι προτιμούν να ρισκάρουν το επαγγελματικό τους μέλλον στην ωρομισθία και όχι να βρουν δουλειά σε κάποια εταιρία πληροφορικής που είναι πιο εύκολο και ξεκούραστο επάγγελμα?
Ποιος σου είπε ότι είναι εύκολο και ξεκούραστο επάγγελμα; Όλα τα επαγγέλματα έχουν τα θετικά και τα αρνητικά τους.

Παράθεση
Επίσης φαντάζομαι ότι έχεις τελειώσει το Λύκειο και το Γυμνάσιο. Πως θα χαρακτήριζες την πλειονότητα των καθηγητών που είχες?
Α.  Δούλευαν σκληρά, ήταν ευσυνείδητοι και έκαναν καλά τη δουλειά τους
Β. Ήταν χαλαροί πέρναγαν ξεκούραστα, δεν δούλευαν ιδιαίτερα σκληρά και γενικώς απλά περίμεναν τις διακοπές του καλοκαιριού
Δεν ξέρω για τη sia αλλά εγώ θυμάμαι και τον μαθηματικό μου και τον καθηγητή της γυμναστικής και πολλούς άλλους που @#$βαρούσαν. Δε μας αρέσει που απευθύνεσαι στους πληροφορικούς αποκλειστικά και δεν παίρνει η μπάλα κανέναν άλλο. Λες και έχεις κάτι μαζί μας. Στο κάτω κάτω και συ Πληροφορική διδάσκεις. Όποτε σε συμφέρει είσαι μαθηματικός και όποτε όχι πληροφορικός; Μας έχεις μπερδέψει τελικά.

Παράθεση
Μην προσπαθείς να μας πείσεις ότι όλοι αυτοί που θέλουν να μπουν στην εκπαίδευση ή ζητάνε να αυξηθούν οι διορισμοί το κάνουν επειδή αγαπάνε την εκπαίδευση.
Όταν μιλάμε εδώ μέσα, μιλάμε για το τι κάνει ο εαυτός μας. Το ότι υπάρχουν άτομα που θέλουν να βολευτούν, το έχουμε ξαναπεί.

Παράθεση
Αλήθεια οικογένεια έχεις? σκέφτεσαι να κάνεις? πως? με τα λεφτά που θα παίρνεις σαν ωρομίσθια? προτιμάς την υποαπασχόληση από μια δουλειά με πλήρες ωράριο και περισσότερα χρήματα? και περνάς και καλά?
μήπως μένεις με τους γονείς σου για αυτό και περνάς και καλά? γιατί αυτό εμένα μου φαίνεται μίζερο. Όταν αναλάβεις τις ευθύνες σου τότε θα καταλάβεις ότι πρέπει να έχεις μια πραγματική δουλειά που να σου δίνει αληθινό εισόδημα
Ειλικρινά πιστεύεις ότι η οικογένεια της θα είχε καλύτερη μοίρα αν δούλευε σε ιδιωτική εταιρία; Θα έβγαζε τα τρελά λεφτά; Εγώ σου λέω ότι μπορεί να έβγαζε και λιγότερα απ ότι ωρομίσθια. H υποαπασχόληση είπαμε είναι προσωρινή. Όσοι δουλεύουν σε ιδιωτικές εταιρίες δε μένουν με τους γονείς τους; Τα οικονομικά του καθενός είναι διαφορετικά. Δε μπορεί να βγάλει συμπεράσματα κάποιος από την οικονομική ζωή του άλλου. Αν μένει με τους γονείς της το κάνει για να επενδύσει για ένα καλύτερο μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Αληθινή Ιστορία
« Απάντηση #50 στις: Ιούλιος 25, 2008, 11:01:10 μμ »
Πάντως το μόνο πράγμα που διαφωνώ σε αυτό που έγραψε ο asimos στην αρχή είναι το: "Να πάνε στη θέση τους όλοι οι μη κάτοχοι πτυχίου πληροφορικής που είναι διορισμένοι ως καθηγητές πληροφορικής.". Γενικά θα μπορούσαμε να συγκεντρωθούμε όλοι οι μη διορισμένοι για να καταφέρουμε τα υπόλοιπα.

Αποσυνδεδεμένος quantum

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Education is what remains after one has forgotten
    • Προφίλ
Απ: Αληθινή Ιστορία
« Απάντηση #51 στις: Ιούλιος 25, 2008, 11:19:31 μμ »

Παράθεση
Επίσης φαντάζομαι ότι έχεις τελειώσει το Λύκειο και το Γυμνάσιο. Πως θα χαρακτήριζες την πλειονότητα των καθηγητών που είχες?
Α.  Δούλευαν σκληρά, ήταν ευσυνείδητοι και έκαναν καλά τη δουλειά τους
Β. Ήταν χαλαροί πέρναγαν ξεκούραστα, δεν δούλευαν ιδιαίτερα σκληρά και γενικώς απλά περίμεναν τις διακοπές του καλοκαιριού
Δεν ξέρω για τη sia αλλά εγώ θυμάμαι και τον μαθηματικό μου και τον καθηγητή της γυμναστικής και πολλούς άλλους που @#$βαρούσαν. Δε μας αρέσει που απευθύνεσαι στους πληροφορικούς αποκλειστικά και δεν παίρνει η μπάλα κανέναν άλλο. Λες και έχεις κάτι μαζί μας. Στο κάτω κάτω και συ Πληροφορική διδάσκεις. Όποτε σε συμφέρει είσαι μαθηματικός και όποτε όχι πληροφορικός; Μας έχεις μπερδέψει τελικά.

Αν διάβαζες καλύτερα αυτά που γράφω ίσως να έγραφες και μικρότερα μηνύματα. Είπα εγώ ότι μόνο οι πληροφορικοί κωλοβαράνε? Διάβασε το παραπάνω που μου κάνεις quote. Δεν είναι φανερό ότι απευθύνομαι σε όλους τους καθηγητές? Μήπως βλέπεις παντού φαντάσματα? Εγώ απλά τόνισα ότι ειδικά οι πληροφορικοί έχουν περισσότερες διεξόδους από τους άλλους καθηγητές, τίποτα περισσότερο. Τώρα πως έβγαλες εσύ το συμπέρασμα ότι εγώ είπα πως μόνο οι πληροφορικοί κωλοβαράνε ή θέλουν να βολευτούν.......



Αποσυνδεδεμένος Da_Kancho

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
  • "Στην Ελλάδα είμαστε, τώρα το διαπιστώσατε;"
    • Προφίλ
Απ: Αληθινή Ιστορία
« Απάντηση #52 στις: Ιούλιος 25, 2008, 11:28:29 μμ »

Da Kancho και λοιπαί δημοκρατικαί δυνάμεις.


Έχεις δίκιο, πράγματι διάβασα μερικά που έχω γράψει και φαίνονται λες και τα έγραψε ...ΚΝίτης!
Μην πειράζετε το μυγάκι, έχει διοριστεί Μόνιμο σε Οργανική θέση.

Αποσυνδεδεμένος apostolisd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
  • Στρατακης:Λυκουρέντζε μου να σ φιλήσω για ΟΑΕΔίτες
    • Προφίλ
Απ: Αληθινή Ιστορία
« Απάντηση #53 στις: Ιούλιος 25, 2008, 11:31:05 μμ »
Αφήστε τα αυτά....
θα σας βάλω τώρα μια ωραία φωτογραφία που τα λέει όλα
 
Το επίκοτον του προσώπου λίαν παρά φύσιν

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Αληθινή Ιστορία
« Απάντηση #54 στις: Ιούλιος 25, 2008, 11:36:43 μμ »
Αν διάβαζες καλύτερα αυτά που γράφω ίσως να έγραφες και μικρότερα μηνύματα. Είπα εγώ ότι μόνο οι πληροφορικοί κωλοβαράνε? Διάβασε το παραπάνω που μου κάνεις quote. Δεν είναι φανερό ότι απευθύνομαι σε όλους τους καθηγητές? Μήπως βλέπεις παντού φαντάσματα? Εγώ απλά τόνισα ότι ειδικά οι πληροφορικοί έχουν περισσότερες διεξόδους από τους άλλους καθηγητές, τίποτα περισσότερο. Τώρα πως έβγαλες εσύ το συμπέρασμα ότι εγώ είπα πως μόνο οι πληροφορικοί κωλοβαράνε ή θέλουν να βολευτούν.......
Πραγματικά είναι απίστευτο το τι χλιδάνεργοι υπάρχουν σήμερα στην κοινωνία. Ενώ μπορούν να βρουν δουλειά σε κάποια εταιρία ως πληροφορικοί (αυτό σπούδασαν άλλωστε) και να έχουν κάποιο εισόδημα, προτιμούν να ζουν με δανεικά φίλων και γνωστών μέχρι να τους κάτσει η θέση στο δημόσιο. Προφανώς κάποιοι άνθρωποι γεννήθηκαν δημόσιοι υπάλληλοι και δεν έχουν σκοπό να κουραστούν στη ζωή τους.
Εδώ δε φαίνεται σε ποιους απευθύνεσαι περισσότερο;
Μάλλον ένα φαντασματάκι θα είναι το οποίο καταγράφηκε στο pde...
Σκέφτομαι να γυρίσω τα καινούργια επεισόδια των Ghost Busters!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 25, 2008, 11:40:00 μμ από psych@ra »

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Αληθινή Ιστορία
« Απάντηση #55 στις: Ιούλιος 25, 2008, 11:46:09 μμ »
Αφήστε τα αυτά!
Σας άρεσε η φωτογραφία μου;
Οοόλε!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 495
Σύνολο: 495

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.