*

Αποστολέας Θέμα: Πώς θα μπορέσω να διδάξω σε ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ;  (Αναγνώστηκε 172863 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ovs

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πώς θα μπορέσω να διδάξω σε ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ;
« Απάντηση #28 στις: Μάιος 06, 2007, 10:22:51 μμ »
καλησπέρα!τωρα είδα την απάντηση και σε ευχαριστω πολύ για την βοήθεια!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πώς θα μπορέσω να διδάξω σε ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:15:09 »

Αποσυνδεδεμένος PAMELA27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πώς θα μπορέσω να διδάξω σε ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ;
« Απάντηση #29 στις: Ιούνιος 27, 2007, 04:38:01 μμ »
ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΡΙΑ ΜΕ ΠΤΥΧΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ & ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΑΠΟ ΤΕΙ?
ΕΧΩ ΗΔΗ ΕΝΑ ΠΤΥΧΙΟ ΤΩΝ ΛΕΓΟΜΕΝΩΝ "ΚΑΘΗΓΗΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΩΝ" ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΙΑ ΜΕ ΑΣΠΑΙΤΕ.
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΓΙΑ ΠΕ1802 ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΠΟΙΑ ΕΓΚΥΚΛΙΟ ΠΟΥ ΝΑ ΛΕΕΙ ΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ.
ΑΚΟΥΩ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΕΙ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΛΠΙΔΕΣ Ή ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΕΚΑΝΑΝ?
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΚΟΠΟ...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 09, 2012, 02:43:12 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος vasilis1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
  • Φανάριοι Νήσοι
    • Προφίλ
Απ: Πώς θα μπορέσω να διδάξω σε ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ;
« Απάντηση #30 στις: Ιούνιος 27, 2007, 04:52:02 μμ »
Καλως ηρθες και γράφε με μικρά,ειναι σαν να φωνάζεις,

Βεβαίως και μπορεις να κανεις αιτηση και αν καταθέσεις και το πτυχίο της καθηγητικης σχολής αυτομάτως έχεις και παιδαγωγική επάρκεια.Τωρα για το αν θα δουλέψεις είναι πολλοι οι παράγοντες που θα το κρίνουν (παιδιά σε ειδικότητες οικονομιας και διοικησης στα ΕΠΑΛ κλπ)
Όταν το λέω νομίζουν ότι είμαι  προκατειλημμένος με τους γυμναστές.Κανονισαν ραντεβού συνάντησης που?

Εκεί που υπάρχουν μαζεμένες πολλές καφετέριες
http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank18_10_08_2021.php

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πώς θα μπορέσω να διδάξω σε ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ;
« Απάντηση #31 στις: Ιούνιος 29, 2007, 09:56:36 μμ »
Άνετα μπορείς , Η κατηγορία ΠΕ18.02 υπάρχει κανονικά

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πώς θα μπορέσω να διδάξω σε ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:15:09 »

Αποσυνδεδεμένος saimon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πώς θα μπορέσω να διδάξω σε ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ;
« Απάντηση #32 στις: Ιούλιος 04, 2007, 05:34:57 μμ »
Υπολογίζω (ΠΕ 17.06) με ΑΣΠΑΙΤΕ και 0.45 μόρια να είμαι περίπου στήν θέση 70 στουν νέους πίνακες .Έχω πιθανότητες για αναπληρωτής (με ΝΑΙ σε όλα) για την νέα σχολική χρονιά; 

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Πώς θα μπορέσω να διδάξω σε ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ;
« Απάντηση #33 στις: Ιούλιος 04, 2007, 06:21:33 μμ »
Φίλε saimon απάντηση στο ερώτημά σου δεν είναι δυνατόν να δοθεί. Με την λειτουργία των ΕΠΑΛ - ΕΠΑΣ κανείς δεν μπορεί να πει πόσοι μαθητές πλεον θα εγγραφούν και που. Δεν μπορείς δυστυχώς να κάνεις κανένα υπολογισμό με προγενέστερα δεδομένα όσον αφορά τον αριθμό των αναπληρωτών. έχουμε νέο status quo από φέτος στην τεχνική εκπαίδευση.
Αν θέλεις μια προσωπική εκτίμηση... μάλλον δεν πρέπει να έχεις πολλές πιθανότητες...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος TheOne

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πώς θα μπορέσω να διδάξω σε ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ;
« Απάντηση #34 στις: Ιούλιος 05, 2007, 09:51:45 πμ »
Έχει δίκιο ο porcupinetree. Αλλά οριακά μπορεί και να είσαι μέσα.

Αποσυνδεδεμένος vasilis1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
  • Φανάριοι Νήσοι
    • Προφίλ
Απ: Πώς θα μπορέσω να διδάξω σε ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ;
« Απάντηση #35 στις: Ιούλιος 05, 2007, 10:14:33 πμ »
Υπολογίζω (ΠΕ 17.06) με ΑΣΠΑΙΤΕ και 0.45 μόρια να είμαι περίπου στήν θέση 70 στουν νέους πίνακες .Έχω πιθανότητες για αναπληρωτής (με ΝΑΙ σε όλα) για την νέα σχολική χρονιά; 

Για αναπληρωτής πολυ χλωμό με θέση κοντα στο 70.Για ωρομίσθιος πιο πιθανο αλλα και πάλι δύσκολα με τις αλλαγές ΕΠΑΛ-ΕΠΑΣ
Όταν το λέω νομίζουν ότι είμαι  προκατειλημμένος με τους γυμναστές.Κανονισαν ραντεβού συνάντησης που?

Εκεί που υπάρχουν μαζεμένες πολλές καφετέριες
http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank18_10_08_2021.php

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Πώς θα μπορέσω να διδάξω σε ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ;
« Απάντηση #36 στις: Ιούλιος 05, 2007, 06:24:17 μμ »
Υπολογίζω (ΠΕ 17.06) με ΑΣΠΑΙΤΕ και 0.45 μόρια να είμαι περίπου στήν θέση 70 στουν νέους πίνακες .Έχω πιθανότητες για αναπληρωτής (με ΝΑΙ σε όλα) για την νέα σχολική χρονιά; 

Να σε ρωτήσω και γω saimon κάτι.  Τη θέση 70 (περίπου) πως την υπολόγισες? Όλοι όλοι με παιδαγωγικό ήταν πέρυσι 56. Συν αυτοί που μπαίνουν (ΑΣΕΤΕΜ και ΕΠΠΑΙΚ με μόρια), μειον αυτοί που βγαίνουν (αυτοί που διορίζονται). Λοιπόν, έστω ότι αυτοί που μπαίνουν υπολογίζονται χοντρικά. Αυτοί που πρόκειται να βγούν βάση ποιας λογικής υπολογίζονται???
Γνωρίζεις ότι (με τις πιο απαισιόδοξες βέβαια προβλέψεις) υπάρχει πιθανότητα να μην διορισθεί μόνιμος κανείς ΠΕ1702 (ή ΠΕ1706) φέτος???
(Μην υποτιμάς το: "Θα σας τελειώσω" της φίλης μας της Μαριέτας...)
Οι διορισμοί μονίμων, αναπληρωτών και ωρομισθίων, καθώς και οι θέσεις κατάταξης στον πίνακα ΔΕΝ μπορούν να προβλεφθούν ούτε και κατα προσέγγιση φέτος στις τεχνικές ειδικότητες...
Υπομονή και θα δούμε...   
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος cpap

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Tεχνική εκπαίδευση ..."παιδί ενός κατώτερου θεού"
    • Προφίλ
    • Tεχνική και Επαγγελματική Εκπαίδευση
Απ: Πώς θα μπορέσω να διδάξω σε ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ;
« Απάντηση #37 στις: Ιούλιος 05, 2007, 08:40:11 μμ »
Υπολογίζω (ΠΕ 17.06) με ΑΣΠΑΙΤΕ και 0.45 μόρια να είμαι περίπου στήν θέση 70 στουν νέους πίνακες .Έχω πιθανότητες για αναπληρωτής (με ΝΑΙ σε όλα) για την νέα σχολική χρονιά; 

Να σε ρωτήσω και γω saimon κάτι.  Τη θέση 70 (περίπου) πως την υπολόγισες? Όλοι όλοι με παιδαγωγικό ήταν πέρυσι 56. Συν αυτοί που μπαίνουν (ΑΣΕΤΕΜ και ΕΠΠΑΙΚ με μόρια), μειον αυτοί που βγαίνουν (αυτοί που διορίζονται). Λοιπόν, έστω ότι αυτοί που μπαίνουν υπολογίζονται χοντρικά. Αυτοί που πρόκειται να βγούν βάση ποιας λογικής υπολογίζονται???
Γνωρίζεις ότι (με τις πιο απαισιόδοξες βέβαια προβλέψεις) υπάρχει πιθανότητα να μην διορισθεί μόνιμος κανείς ΠΕ1702 (ή ΠΕ1706) φέτος???
(Μην υποτιμάς το: "Θα σας τελειώσω" της φίλης μας της Μαριέτας...)
Οι διορισμοί μονίμων, αναπληρωτών και ωρομισθίων, καθώς και οι θέσεις κατάταξης στον πίνακα ΔΕΝ μπορούν να προβλεφθούν ούτε και κατα προσέγγιση φέτος στις τεχνικές ειδικότητες...
Υπομονή και θα δούμε...   

Αν αναφερόμαστε στο ιδιο γεγονός το "θα σας τελειώσω" δεν το ειπε η Γιαννάκου... (όχι ότι έχει και πολύ σημασία...)

Οι διορισμοί θα γινουν και ειναι τα χρωστούμενα από το 30 μηνο, και έχει υπάρξει μέριμνα από το υπουργείο.
Και έγω θα ήθελα να ειναι λίγο περισσότερες στον κλάδο μου αλλά...

Η σειρά θα μπορούσε να υπολογιστεί κατα προσέγγιση λαμβάνοντας υπόψη όλα αυτά που ανέφερες.. βέβαια στην περίπτωση του saimon μάλλον ειναι αυθαίρετος ο υπολογισμός για τι δε γνωρίζει ποσοι δουλεψαν ωρομίσθιοι φετος από τον πινακα Γ.
ΠΕ17.03
Α.Σ.Ε.ΤΕ.Μ / Σ.Ε.Λ.Ε.Τ.Ε

www.techedu.gr
www.ete.gr

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Πώς θα μπορέσω να διδάξω σε ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ;
« Απάντηση #38 στις: Ιούλιος 05, 2007, 11:09:47 μμ »
Έτσι ακριβώς είναι cpap.
Απλά στην κατηγορία των ΠΕ1702 (ή ΠΕ1706) υπάρχουν ακόμη δύο 30μηνίτες που στην ουσία δεν υπάρχουν... κι αυτό γιατί οι άνθρωποι είναι κάπου δημόσιοι υπάλληλοι σε πολύ καλά πόστα και δεν δέχονται τον διορισμό (η πληροφορία είναι σίγουρη). Να γιατί υπάρχει πιθανότητα να γίνει το πρωτάκουστο (μη διορισμοί μονίμων) στην κατηγορία αυτή...
Κυριακή, κοντή γιορτή... 
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος TheOne

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πώς θα μπορέσω να διδάξω σε ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ;
« Απάντηση #39 στις: Ιούλιος 06, 2007, 08:55:11 πμ »
Αυτούς λοιπόν τους 30μηνίτες που έχουν πολύ καλά πόστα ως Δημόσιοι υπάλληλοι (και έχουν όλα τα οφέλη που τους παρέχει το "πακέτο" Δημόσιο) γιατί τους δέχεται η κυρία Γιαννάκου και όλοι οι προκάτοχοί της στη λίστα των πινάκων των εκαπιδευτικών;
Μηπως δεν τους φτάνουν τα λεφτά;
Άλλοι δεν έχουν να φάνε, κι αυτοί οι "καημένοι" επίσης "πεινάνε" γιατί χρωστάνε δόσεις σε δάνεια εξοχικών κατοικιών, σκάφη κλπ κλπ
Γιατί μη μου πείτε ότι και οι γυναίκες τους δεν δουλεύουν;
Ωραίο σύστημα λοιπόν! Ή θα είσαι "στο περίμενε" για να ζήσεις σαν άνθρωπος ή θα κάνεις "δυο τρεις" δουλειές γιατί δεν σου φτάνουν για να αγοράσεις κανένα extra διαμερισματάκι για να το νοικιάζεις και να τα αρπάζεις και από εκεί, και το ένα θα γίνει σιγά σιγά δύο, τα δύο θα γίνουν τρία ...κι όλα πάνε καλά, όλα πάνε καλά, και δεν έχω ανάγκη κανέναν (που έλεγε και ένα πολύ γνωστό τραγούδι)!

Αποσυνδεδεμένος cpap

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Tεχνική εκπαίδευση ..."παιδί ενός κατώτερου θεού"
    • Προφίλ
    • Tεχνική και Επαγγελματική Εκπαίδευση
Απ: Πώς θα μπορέσω να διδάξω σε ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ;
« Απάντηση #40 στις: Ιούλιος 06, 2007, 11:26:16 πμ »
Έτσι ακριβώς είναι cpap.
Απλά στην κατηγορία των ΠΕ1702 (ή ΠΕ1706) υπάρχουν ακόμη δύο 30μηνίτες που στην ουσία δεν υπάρχουν... κι αυτό γιατί οι άνθρωποι είναι κάπου δημόσιοι υπάλληλοι σε πολύ καλά πόστα και δεν δέχονται τον διορισμό (η πληροφορία είναι σίγουρη). Να γιατί υπάρχει πιθανότητα να γίνει το πρωτάκουστο (μη διορισμοί μονίμων) στην κατηγορία αυτή...
Κυριακή, κοντή γιορτή... 

Προφανώς δεν εννοείς πως θα περιμέναμε μόνο 2 διορισμούς στο κλάδο ΠΕ1702 ή 1 στο ΠΕ1703 ? Γιατί σίγουρα ειναι παραπάνω!
ΠΕ17.03
Α.Σ.Ε.ΤΕ.Μ / Σ.Ε.Λ.Ε.Τ.Ε

www.techedu.gr
www.ete.gr

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Πώς θα μπορέσω να διδάξω σε ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ;
« Απάντηση #41 στις: Ιούλιος 06, 2007, 06:49:13 μμ »
TheOne μου ακούγεσαι σαν εκκολαπτόμενος δημόσιος υπάλληλος... Τί σχέση έχει αν κάποιος full προσόντων μαζί με το δημόσιο θελήσει να στραφεί και προς την εκπαίδευση? Αν κάποιος το αξίζει, μπορεί να βγάλει χρήματα με χίλιους δυό τρόπους. Δεν μας φταίνε αυτοί... Άλλα είναι τα κακώς κείμενα, που όμως παραδόξως δεν τα σχολιάζουμε καθόλου!!! (Ψάξε όλο το Forum αν θες) Πχ γιατί να μην μετράει για 2-3 ώρες ψωροενισχυτική ολόκληρο διδακτορικό (για μεταπτυχιακό δεν το συζητάμε καθόλου) και να μετράει... άντε να μην πω τι...
Αξιοκρατία τώρα... και όποιος αντέξει...

ΥΣ: Καμία σχέση με το δημόσιο δεν έχω. Εκτιμώ τον εαυτό μου παραπάνω...

Cpap πραγματικά δεν μπορώ να κάνω καμία πρόβλεψη. Μακάρι όλα να πάνε καλά. Οι συμμετοχές των παιδιών στα ΕΠΑΛ της επαρχίας έχω ένα προαίσθημα ότι θα πιάσουν το limit down...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159736
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 443
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 394
Σύνολο: 403

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.