*

Αποστολέας Θέμα: Λακωνία  (Αναγνώστηκε 20251 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dpkouk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Λακωνία
« στις: Αύγουστος 03, 2008, 11:06:12 πμ »
ΠΑΙΔΙΑ,

καταρχας συγχαρητηρια σε ολους και καλη δυναμη.
διοριστηκα α λακωνιας (δηλ μονο σπαρτη) και η χαρα μου κοπηκε στη μεση διαβαζοντας για υπεραριθμιες διαθεση σε ΠΥΣΔΕ κλπ. μπορουν να με στειλουν εκτος σπαρτης, στη β λακωνιας; πώς μπορω να το αποφυγω; μπορω να επικαλεστω λογους υγειας;
και κατι αλλο..ειναι καποιος απο κει; ξερετε κατι για νοικια σε δυαρια-τρυαρια; και σε ποια περιοχη; σας ευχαριστω εκ των προτερων

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Λακωνία
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:27:01 »

Αποσυνδεδεμένος moon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Λακωνία
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 03, 2008, 12:16:24 μμ »
ΠΑΙΔΙΑ,

καταρχας συγχαρητηρια σε ολους και καλη δυναμη.
διοριστηκα α λακωνιας (δηλ μονο σπαρτη) και η χαρα μου κοπηκε στη μεση διαβαζοντας για υπεραριθμιες διαθεση σε ΠΥΣΔΕ κλπ. μπορουν να με στειλουν εκτος σπαρτης, στη β λακωνιας; πώς μπορω να το αποφυγω; μπορω να επικαλεστω λογους υγειας;
και κατι αλλο..ειναι καποιος απο κει; ξερετε κατι για νοικια σε δυαρια-τρυαρια; και σε ποια περιοχη; σας ευχαριστω εκ των προτερων

Συγχαρητήρια για τον διορισμό σου!
Από όσο ξέρω κανένας δεν μπορεί να σε αναγκάσει να πας σε άλλη περιοχή από αυτήν που διορίστηκες, εκτός κι αν δεχθείς εσύ. Για την β' Λακωνίας συγκεκριμένα, αν έχεις αυτοκίνητο σε συμφέρουν ορισμένες περιοχές (π.χ Ξηροκάμπι, Σκάλα), γιατί η Σπάρτη σου δίνει μόνο 3 μόρια. Εννοείται βέβαια να μην καταλήξεις και πολύ κάτω, π.χ Μολάους, Μονεμβασιά. Πριν 4 χρόνια εγώ νοίκιαζα στην Σπάρτη επιπλωμένη γκαρσιονέρα με 230€ στο κέντρο, συνάδελφοι νοίκιαζαν μεγαλύτερα σπίτια χωρίς έπιπλα στην ίδια τιμή. Γενικώς οι άνθρωποι στην δευτεροβάθμια είναι πολύ καλοί και συνεργάσιμοι, το ίδιο και στα σχολεία. Επίσης η Σπάρτη είναι μικρή και περπατιέται όλη, δεν θα έχεις πρόβλημα να διαλέξεις περιοχή.

Αποσυνδεδεμένος Eιρήνη@

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Λακωνία
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 15, 2009, 03:26:47 μμ »
Γεια σας θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος/α πληροφορίες και οτιδήποτε θεωρείται οτι θα έπρεπε να γνωρίζω σχετικά με το νομό Λακωνίας και τη Σπάρτη λόγω διορισμού!Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια σας!

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Λακωνία
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 15, 2009, 10:01:29 μμ »
Είσαι Α' ή Β' Λακωνίας? Μάλλον Α' πρέπει να είσαι αφού ρωτάς για Σπάρτη αλλά να το σιγουρέψουμε!  :)
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Λακωνία
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:27:01 »

professor

  • Επισκέπτης
Απ: Λακωνία
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 16, 2009, 01:02:04 πμ »
Είσαι Α' ή Β' Λακωνίας? Μάλλον Α' πρέπει να είσαι αφού ρωτάς για Σπάρτη αλλά να το σιγουρέψουμε!  :)

Ας μας αναφερει και την ειδικοτητα της.Επισης αλλαξε τον Ιουλιο και ο διεθυντης Δ.Δ.Ε. και αυτο κατα τη γνωμη μου ειναι το σημαντικοτερο που πρεπει να ξερει!!

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Λακωνία
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 16, 2009, 01:13:04 πμ »
Ας μας αναφερει και την ειδικοτητα της.Επισης αλλαξε τον Ιουλιο και ο διεθυντης Δ.Δ.Ε. και αυτο κατα τη γνωμη μου ειναι το σημαντικοτερο που πρεπει να ξερει!!

 ;)
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος graphist

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Λακωνία
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 16, 2009, 09:13:32 πμ »
Ας μας αναφερει και την ειδικοτητα της.Επισης αλλαξε τον Ιουλιο και ο διεθυντης Δ.Δ.Ε. και αυτο κατα τη γνωμη μου ειναι το σημαντικοτερο που πρεπει να ξερει!!
Λυπάμαι αλλά... θα πήξετε!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 16, 2009, 09:15:10 πμ από graphist »

Αποσυνδεδεμένος eleni

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Λακωνία
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 16, 2009, 09:58:02 πμ »
Ας μας αναφερει και την ειδικοτητα της.Επισης αλλαξε τον Ιουλιο και ο διεθυντης Δ.Δ.Ε. και αυτο κατα τη γνωμη μου ειναι το σημαντικοτερο που πρεπει να ξερει!!
Λυπάμαι αλλά... θα πήξετε!

Μμμμ διαφωνώ.Εγώ έκανα μια χρονιά Νεάπολη και ηταν μια χαρά.Βέβαια αν καποιος ενδιαφέρεται για τρελό κλάμπινγκ ή για ατελειώτες ώρες σε πολυκαταστήματα εννοειται οτι αυτά πρέπει να τα ξεχάσει.Αν κάποιος ειναι τυχερός και βει καλή παρέα μπορεί να περάσει έστω υποφερτά και στην άκρη του κόσμου.Εξαλλου μην ξεχνάμε ότι απο Λακωνία βρίσκεσαι στο σπιτι σου ό τι ώρα θέλεις. Εννοώ δεν εξαρτάσαι από πλοία και κακοκαιρίες.
"δαπανηρό πράγμα ο βίος. Ναυλώνεις έναν κόσμο για να κάνεις το γύρο μιας βάρκας"

Αποσυνδεδεμένος outsider

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
  • Think open!
    • Προφίλ
Απ: Λακωνία
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 16, 2009, 11:14:44 πμ »
Ας μας αναφερει και την ειδικοτητα της.Επισης αλλαξε τον Ιουλιο και ο διεθυντης Δ.Δ.Ε. και αυτο κατα τη γνωμη μου ειναι το σημαντικοτερο που πρεπει να ξερει!!
Λυπάμαι αλλά... θα πήξετε!

Επειδή είμαι καινούριος και δεν το κατάλαβα. Πως σχετίζεται ο νέος Διευθυντής με το ότι θα "πήξουμε" ?? Και τι εννοείς όταν λες οτι θα πήξουμε ?

Αποσυνδεδεμένος alexpap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μια σκέψη γεμίζει την απεραντοσύνη
    • Προφίλ
Απ: Λακωνία
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 16, 2009, 11:25:51 πμ »
καλημερίζω κια καλωσορίζω τους νεοδιόριστους; στο νομό μας!!ήρεμα πράγματα στη Λακωνία κοπελιά. Συμφωνώ ότι άν καταφέρει και δέσει η παρέα- πράγμα που δεν συμβαίνει πάντα- μπορείς να περάσεις όμορφα αλλά έχοντας περιορισμένες επιλογές. Οσο για το νέο διευθυντή, λέγεται όπτι είναι πολύ τυπικός, αλλά τι μπορεί να σας κάνει μωρέ;;;να χάσεε τη δουλειά σας αποκλείεται. Τι να πουμε και εμείς οι ταπεινοι ωρομίσθιοι και παρ΄ολίγο αναπληρωτές. Σαν αρκετούς Λάκωνες να έχει το φορουμ. Μ΄ηπως να γνωριστούμε σιγά σιγά;;καλό υπόλοιπο διακοπών σε όλους!!!

Αποσυνδεδεμένος Eιρήνη@

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Λακωνία
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 16, 2009, 11:43:56 πμ »
ειμαι δασκάλα επομένως σε μας περιλαμβάνεται ολόκληρος ο νομός λακωνίας!απλά θα ήθελα απλά να έχω έχω μια αίσθηση σχετικά με το τι παίζει!

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Λακωνία
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 16, 2009, 12:29:32 μμ »
ειμαι δασκάλα επομένως σε μας περιλαμβάνεται ολόκληρος ο νομός λακωνίας!απλά θα ήθελα απλά να έχω έχω μια αίσθηση σχετικά με το τι παίζει!

Όλα είναι θέμα καλής διάθεσης και φυσικά καλής παρέας.
Η Λακωνία έχει όμορφα μέρη αλλά όχι με έντονη ζωή. 
Στη Νεάπολη, έχω δει, ότι δένουν καλύτερα οι παρέες αλλά είναι μακριά αν δεν έχεις αυτοκίνητο.
Η Σπάρτη σίγουρα έχει πιο πολλές επιλογές.
Απ΄τα πιο δύσκολα μέρη πιστεύω ότι είναι το Κυπαρίσσι. Είναι μιάμισι ώρα από Μολάους και θα πρέπει να μένεις εκεί. Όμορφο μέρος αλλά δεν έχει κόσμο το Χειμώνα.
Οι Μολάοι έχουν αρκετή κίνηση μέχρι το μεσημέρι αλλά τα βράδια είναι χαλια. Γενικά η βραδινή κίνηση της περιοχής βρίσκεται στη Μονεμβάσια. Αλλά μη φανταστείς τρελλά πράγματα τις καθημερινες του χειμώνα
Γενικά η Λακωνία έχει πολλά μεγάλα χωριά με 1000-2000 κατοίκους με όλα τα επακόλουθα.
Το θέμα είναι να κάνεις καλή παρέα γιατί είναι δύσκολα τα πράγματα, ιδίως το Χειμώνα.
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος Eιρήνη@

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Λακωνία
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 16, 2009, 12:40:48 μμ »
σίγουρα τα πάντα είναι θέμα παρέας αλλά μια στις χίλιες αν δε σου κάτσει η καλή παρέα τι γίνεται?να υποθέσω και στο γυθειο ειναι πολύ χαλαρά τα πράγματα?πέρα δηλ από σπάρτη που μπορείς να ζήσεις έχοντας περισσότερες επιλογές?

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Λακωνία
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 16, 2009, 12:47:24 μμ »
Στο Γύθειο καλά είναι από ότι εχω ακούσει αφού δεν ήμουν σε εκείνη τη περιοχή. Γενικά όμως το Χειμώνα είναι δύσκολα σε όλα τα μέρη αφού είναι μικρά, έχουν τις γεωργικές δουλειές τους και σαν κοινωνίες είναι κλειστές. Αλλά είναι καλοί άνθρωποι. Σωστά alexiapap?  ;)
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 321
Σύνολο: 336

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.