*

Αποστολέας Θέμα: 24 του χρονου;;;;;;;;;;  (Αναγνώστηκε 1700 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dite

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
24 του χρονου;;;;;;;;;;
« στις: Αύγουστος 10, 2008, 07:54:03 μμ »
Καλησπέρα! Μήπως γνωρίζει κάποιος συνάδελφος εάν θα κάνουμε χαρτιά και του χρόνου όσοι θα έχουμε συμπληρώσει ως τον Ιούνιο 2009 24 και πλέον μήνες προυπηρεσίας;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: 24 του χρονου;;;;;;;;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:49:34 »

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: 24 του χρονου;;;;;;;;;;
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 10, 2008, 08:22:03 μμ »
Ναι. Στην αίτηση για αναπληρωτές θα τσεκάρεις το κουτάκι "επιθυμώ να ενταχθώ στο 24μηνο". Επίσης θα σημειώσεις τον/ους διαγωνισμούς ΑΣΕΠ στους οποίους ήσουν επιτυχών.

Αποσυνδεδεμένος Βικη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 242
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02 Κοιτάω πάντα μπροστά!
    • Προφίλ
Απ: 24 του χρονου;;;;;;;;;;
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 12, 2008, 09:14:14 μμ »
Ιωάννα, να ρωτήσω κι εγώ κάτι που δεν έχω καταλάβει:όσοι του χρόνου θα έχουν συμπληρώσει, ας πούμε 23 κ κάτι μήνες, και είναι επιτυχόντες,πώς θα διοριστούν, με 24μηνο ή 40%; Δηλ. θα γίνεται όπως θέλει ο καθένας, ή θα το  αποφασίζει το σύστημα;΄Ποιός τρόπος συμφέρει και γιατί;Έχει σχεση με την επιλογή θέσης; Αν δε σου κάνει κόπο, εξήγησέ το μου λίγο, γιατί έχω μπερδευτεί! Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος tempo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 24 του χρονου;;;;;;;;;;
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 12, 2008, 09:19:18 μμ »
Ιωάννα, να ρωτήσω κι εγώ κάτι που δεν έχω καταλάβει:όσοι του χρόνου θα έχουν συμπληρώσει, ας πούμε 23 κ κάτι μήνες, και είναι επιτυχόντες,πώς θα διοριστούν, με 24μηνο ή 40%; Δηλ. θα γίνεται όπως θέλει ο καθένας, ή θα το  αποφασίζει το σύστημα;΄Ποιός τρόπος συμφέρει και γιατί;Έχει σχεση με την επιλογή θέσης; Αν δε σου κάνει κόπο, εξήγησέ το μου λίγο, γιατί έχω μπερδευτεί! Ευχαριστώ!

αν έχει κάποιος 23 και κάτι μήνες καθαρής προϋπηρεσίας και όχι 24 και κάτι τότε διορίζεται με το 40% (αν φυσικά το επιτρέπει η σειρά του)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: 24 του χρονου;;;;;;;;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:49:34 »

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Απ: 24 του χρονου;;;;;;;;;;
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 12, 2008, 09:27:31 μμ »
Ιωάννα, να ρωτήσω κι εγώ κάτι που δεν έχω καταλάβει:όσοι του χρόνου θα έχουν συμπληρώσει, ας πούμε 23 κ κάτι μήνες, και είναι επιτυχόντες,πώς θα διοριστούν, με 24μηνο ή 40%; Δηλ. θα γίνεται όπως θέλει ο καθένας, ή θα το  αποφασίζει το σύστημα;΄Ποιός τρόπος συμφέρει και γιατί;Έχει σχεση με την επιλογή θέσης; Αν δε σου κάνει κόπο, εξήγησέ το μου λίγο, γιατί έχω μπερδευτεί! Ευχαριστώ!

Αν και δεν είμαι η Ιωάννα, θα σου απαντήσω και μετά η Ιωάννα συμπληρώνει.

Αν έχουν συμπληρώσει 23 μήνες και κάτι, δεν θα έχουν το δικαίωμα να μπουν στο πίνακα του 24μήνου, οπότε θα διοριστούν με το 40%, εφόσον βέβαια το επιτρέπει η σειρά τους και οι προτιμήσεις τους.

Αν συμπληρώσουν όμως 24μήνες, τότε θα έχουν το δικαίωμα να διοριστούν και από τις δύο κατηγορίες. Δεν είναι πολύ εύκολο να δεις τι συμφέρει, ξέρεις όμως ότι οι 24μηνήτες τοποθετούνται πρώτοι.
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 24 του χρονου;;;;;;;;;;
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 12, 2008, 09:58:20 μμ »
Ιωάννα, να ρωτήσω κι εγώ κάτι που δεν έχω καταλάβει:όσοι του χρόνου θα έχουν συμπληρώσει, ας πούμε 23 κ κάτι μήνες, και είναι επιτυχόντες,πώς θα διοριστούν, με 24μηνο ή 40%; Δηλ. θα γίνεται όπως θέλει ο καθένας, ή θα το  αποφασίζει το σύστημα;΄Ποιός τρόπος συμφέρει και γιατί;Έχει σχεση με την επιλογή θέσης; Αν δε σου κάνει κόπο, εξήγησέ το μου λίγο, γιατί έχω μπερδευτεί! Ευχαριστώ!
Με 24μηνο δεν μπορεί να διοριστεί .Επίσης , δεν είναι σίγουρο ότι του χρόνου θα διοριστούν όλοι οι 24μηνίτες με το καθεστώς του 24μηνου, όπως έγινε φέτος , αλλά ανάλογα με ...τις ανάγκες της υπηρεσίας .
Από κει και πέρα αν  τα 23 και κάτι μόρια θα είναι αρκετά ώστε να βρίσκεται στους 200 του 40%(εφόσον μιλάμε για ΠΕ02), θα διοριστεί με το 40% , αν δεν είναι αρκετά δεν θα διοριστεί.
Όσον αφορά τους διορισμούς μέσω Ενιαίου(30μηνο,24μηνο,40%) , το σύστημα διορίζει πρώτα τους 30μηνίτες, μετά τους 24μηνίτες και τέλος το 40% (τελευταίοι  οι διοριστέοι του ΑΣΕΠ).
Άρα οι πιο ευνοημένοι στην επιλογή περιοχών διορισμού είναι οι 30μηνίτες,μετά οι 24μηνίτες και τέλος το 40% (πριν τους διοριστέους του ΑΣΕΠ ).
Αν κάποιος μπορεί να διοριστεί και με το  24μηνο+ασεπ  και  με το 40% , θα διοριστεί με το 24μηνο,  εκτός αν δεν έχει δηλώσει την επιτυχία του στον ΑΣΕΠ . Σπάνια περίπτωση να μην τη δηλώσει , αφού δεν τον συμφέρει . Δεν  ξέρω αν το σύστημα θα ψάξει ή όχι από μόνο του για τυχόν επιτυχία σε διαγωνισμό ασεπ.
Δεν ξέρω αν σε καλύπτει η απάντηση .
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 12, 2008, 10:53:04 μμ από syrrahm »

Αποσυνδεδεμένος Βικη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 242
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02 Κοιτάω πάντα μπροστά!
    • Προφίλ
Απ: 24 του χρονου;;;;;;;;;;
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 13, 2008, 05:56:04 μμ »
Ναι, ήσουν σαφής! Νομίζω ότι το κατάλαβα, ευχαριστώ!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160913
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 758
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 712
Σύνολο: 722

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.