*

Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009  (Αναγνώστηκε 29678 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος varethika

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #126 στις: Ιούλιος 24, 2008, 07:44:19 μμ »
οποτε ξερει καποιος που δεν εχει ειρωνικη διαθεση να μου πει πια η διαφορα των ΤΕ  που μπαινουν με τα μορια και κανουν 1 χρονο με του αλλους ΤΕ  που λει οτι θα παρει με 3 μηνη εκπαιδευση?


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:36:32 »

Αποσυνδεδεμένος mizsolitude

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #127 στις: Ιούλιος 24, 2008, 07:45:30 μμ »
οι ΤΕ μπαινουν στην ασπαιτε φιλε μου (πχ φυσικοθεραπεια ) και κανουν 1 χρονο.μαλον δε τα ξερεις καλα.
 ασχετα αν ονομαζοντε ΠΕ 18.24
 

varethika, τα έχεις μπερδέψει λίγο τα πράγματα. Οι φυσικοθεραπευτές απόφοιτοι ΤΕΙ δεν είναι ΤΕ, είναι ΠΕ και εισάγονται στο ετήσιο πρόγραμμα της ΑΣΠΑΙΤΕ. Η τρίμηνη επιμόρφωση αφορά κλάδους ΤΕ, απόφοιτους Β' κύκλου των ΤΕΕ ή τεχνικών λυκείων.
after a certain age every artist works with injury

Αποσυνδεδεμένος varethika

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #128 στις: Ιούλιος 24, 2008, 08:06:27 μμ »
ok αν ειναι ετσι sorry δεν το γνωριζα αλα μπορουν να εξηγουν χωρις ειρωνιες μερικοι

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #129 στις: Ιούλιος 24, 2008, 10:26:16 μμ »
ok αν ειναι ετσι sorry δεν το γνωριζα αλα μπορουν να εξηγουν χωρις ειρωνιες μερικοι

Όταν κάποιος έχει άγνοια για μια διαδικασία και υποψιάζεται ότι "κάτι βρωμάει εκεί",  τότε έχω όλο το δικαίωμα και χωρίς ειρωνία να του πω ότι βλέπει παντού φαντάσματα.
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:36:32 »

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #130 στις: Ιούλιος 24, 2008, 11:43:15 μμ »

Πλάκα έχει η εξέλιξη της συζήτησης
 ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος psar@ki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #131 στις: Ιούλιος 24, 2008, 11:51:44 μμ »
Παιδιά να εκφράσω μια απορία;

Αυτό που δε καταλαβαίνω είναι για τις  143 θέσεις μόνο με προυπηρεσία από τους πίνακες είχε γίνει κάποια στιγμή προκύρηξη; Η προκύρηξη που θυμάμαι αφορούσε το ετήσιο πρόγραμμα και με τη διαδικασία μοριοδότησης με βαθμό πτυχίου, μεταπτυχιακό, διδακτορικό, γλώσσες για Επαικ και επιπλεόν για ΠΕΣΥΠ  κάποια προυπηρεσία..

Αυτές οι 143 θέσεις θα καλυφθούν απόσους είχαν κάνει αίτηση στα παραπάνω προγράμματα ή υπήρχε χωριστή προκύρηξη που αφορούσε τον αριθμό αυτών με κριτήριο μόνο τη θέση στον πίνακα;

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 25, 2008, 12:05:11 πμ από psar@ki »

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #132 στις: Ιούλιος 25, 2008, 12:05:19 πμ »
Παιδιά να εκφράσω μια απορία;

Αυτό που δε καταλαβαίνω είναι για τις  143 θέσεις μόνο με προυπηρεσία από τους πίνακες είχε γίνει κάποια στιγμή προκύρηξη; Η προκύρηξη που θυμάμαι αφορούσε το ετήσιο πρόγραμμα και με τη διαδικασία μοριοδότησης με βαθμό πτυχίου, μεταπτυχιακό, διδακτορικό, γλώσσες καί για Επαικ και επιπλεόν για ΠΕΣΥΠ μέχρι κάποια προυπηρεσία..

Αυτές οι 143 θέσεις θα καλυφθούν απόσους είχαν κάνει αίτηση στα παραπάνω προγράμματα ή υπήρχε χωριστή προκύρηξη που αφορούσε τον αριθμό αυτών με κριτήριο μόνο τη θέση στον πίνακα;


Η κατανομή ανά κλάδο και η προκήρυξη θα εκδοθεί από την ΑΣΠΑΙΤΕ την Παρασκευή, 25 Ιουλίου 2008.
http://www.ypepth.gr/docs/24_07_08__aspaite_080724.doc

Αποσυνδεδεμένος varethika

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #133 στις: Ιούλιος 25, 2008, 08:36:03 πμ »
κοιταξε φιλε μου και μην το περνεις προς θεου προσωπικα.δε βλεπω φαντασματα απλα ξερω οτι δεν ζω στην Σουηδια οσο και αν καπιοι θελουν να με πεισουν για το αντιθετο!μπορει να εκανα λαθος επι τις διαδικασιας και ειπα οτι λυπαμαι στο φορουμ αλα δικαιολογισε μου την καχυποψια!εσυ δηλ δεν ειδες ποτε να γινοντε λαμογιες στα εππαικ? πχ δεν εμαθες ποτε για υπεραριθμους που μπηκαν  ιανουαριο?να σου πω περιστατικο?υπαρχει στο κλαδο της φυσικοθεραπειας περιπτωση που ξερω που ατομο ηρθε απο ανατολικη χωρα και την ιδια χρονια που ηρθε  εχει καταγεγραμενη παιδαγωγικη εμπειρια χωρις να εχει κανει δικατσα!!!!!ετσι πηρε τα μορια και μπηκε εππαικ, την εποχη που βαθμολογοθσαν την εμπειρια!!!!και τωρα ειναι πολυ ψηλα στο πινακα!και το λεω δημοσια!να οι λαμογιες.και πολα αλλα.η καχυποψια δεν ειναι αδικαιολογιτη .να σαι καλα

Αποσυνδεδεμένος heren

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 654
  • live your life
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #134 στις: Ιούλιος 25, 2008, 09:36:59 πμ »
κοιταξε φιλε μου και μην το περνεις προς θεου προσωπικα.δε βλεπω φαντασματα απλα ξερω οτι δεν ζω στην Σουηδια οσο και αν καπιοι θελουν να με πεισουν για το αντιθετο!μπορει να εκανα λαθος επι τις διαδικασιας και ειπα οτι λυπαμαι στο φορουμ αλα δικαιολογισε μου την καχυποψια!εσυ δηλ δεν ειδες ποτε να γινοντε λαμογιες στα εππαικ? πχ δεν εμαθες ποτε για υπεραριθμους που μπηκαν  ιανουαριο?να σου πω περιστατικο?υπαρχει στο κλαδο της φυσικοθεραπειας περιπτωση που ξερω που ατομο ηρθε απο ανατολικη χωρα και την ιδια χρονια που ηρθε  εχει καταγεγραμενη παιδαγωγικη εμπειρια χωρις να εχει κανει δικατσα!!!!!ετσι πηρε τα μορια και μπηκε εππαικ, την εποχη που βαθμολογοθσαν την εμπειρια!!!!και τωρα ειναι πολυ ψηλα στο πινακα!και το λεω δημοσια!να οι λαμογιες.και πολα αλλα.η καχυποψια δεν ειναι αδικαιολογιτη .να σαι καλα
δεν μπορεις να το καταγγείλεις?

Αποσυνδεδεμένος varethika

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #135 στις: Ιούλιος 25, 2008, 09:51:01 πμ »
ρουφιανος δε θα γινω ποτε!ας ειχε το κρατος μηχανισμο να τα εβρισκε ολα αυτα!και τι να πω και σε ποιον?στον μηχανισμο που ο ιδιος αυτο τα κανει ολα αυτα?το ατομο που κανει μια λαμογια δε μου εχει κανει τπτ.και αυτο θελει να επιβιωσει οπως εγω!ο μηχανισμος ειναι χαλια και εγω δε μπορω να κανω τπτ.

Αποσυνδεδεμένος psar@ki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #136 στις: Ιούλιος 25, 2008, 01:18:43 μμ »
Είδατε την προκύρηξη; Καμία θέση για ΠΕ19-20  :( ???

Αποσυνδεδεμένος heren

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 654
  • live your life
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #137 στις: Ιούλιος 25, 2008, 01:27:36 μμ »
ρουφιανος δε θα γινω ποτε!ας ειχε το κρατος μηχανισμο να τα εβρισκε ολα αυτα!και τι να πω και σε ποιον?στον μηχανισμο που ο ιδιος αυτο τα κανει ολα αυτα?το ατομο που κανει μια λαμογια δε μου εχει κανει τπτ.και αυτο θελει να επιβιωσει οπως εγω!ο μηχανισμος ειναι χαλια και εγω δε μπορω να κανω τπτ.
σε τετοιες περιπτωσεις δεν πας με τον σταυρο στο χερι
ρουφιανος δεν γινεσαι οταν καταγγελεις τετοιο περιστατικο και ουτε αυτο δηλωνει οτι εχεις προσωπικα με αυτο το ατομο
πρωτα θα μπορουσες να κοιταξεις αν το πανεπιστημιο που τελειωσε ειναι αναγνωρισμενο στην Ελλαδα, και μετα κανεις καταγγελια σε δικατσα και στην Ασπαιτε. Τωρα δηλ. νιωθεις καλυτερα που αυτο το ατομο σε εχει περασει στον πινακα και συ εχεις μεινει πίσω...οταν θα εχει διοριστει εσυ ακομη θα μαζευεις μορια...

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #138 στις: Ιούλιος 25, 2008, 02:01:38 μμ »
ρουφιανος δε θα γινω ποτε!ας ειχε το κρατος μηχανισμο να τα εβρισκε ολα αυτα!και τι να πω και σε ποιον?στον μηχανισμο που ο ιδιος αυτο τα κανει ολα αυτα?το ατομο που κανει μια λαμογια δε μου εχει κανει τπτ.και αυτο θελει να επιβιωσει οπως εγω!ο μηχανισμος ειναι χαλια και εγω δε μπορω να κανω τπτ.

κάνε καταγγελία αν ξέρεις όνομα, μηχανισμούς έχει το κράτος μια χαρά, στο ΕΠΠΑΙΚ γίνονται κάθε χρόνο δειγματοληπτική έλεγχοι στα δικαιολογητικά των επιτυχόντων, αυτά τα ξέρεις?

Αποσυνδεδεμένος shark

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • the ocean is deep!
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #139 στις: Ιούλιος 25, 2008, 02:17:34 μμ »
ρουφιανος δε θα γινω ποτε!ας ειχε το κρατος μηχανισμο να τα εβρισκε ολα αυτα!και τι να πω και σε ποιον?στον μηχανισμο που ο ιδιος αυτο τα κανει ολα αυτα?το ατομο που κανει μια λαμογια δε μου εχει κανει τπτ.και αυτο θελει να επιβιωσει οπως εγω!ο μηχανισμος ειναι χαλια και εγω δε μπορω να κανω τπτ.

Το να μην το καταγγείλεις, και όχι μόνο εσύ αλλά και κάθε ένας από μας που διαπιστώνει παρατυπίες/παρανομίες, είναι σε κάθε περίπτωση δικαίωμά σου. Κανείς δεν πρέπει να σε κατηγορεί γι' αυτό.

Ωστόσο, επίσης σε κάθε περίπτωση δεχόμαστε τις συνέπειες του εφησυχασμού μας και παράλληλα δεν είναι δυνατόν να ισχυριζόμαστε ότι "Βρίσκουν και τα κάνουν". Αυτή είναι η εύκολη κουβέντα, όταν δεν κινητοποιούμαστε, και με λίγα λόγια ... η μετάθεση ευθύνης στους "Υπεύθυνους!!!????".

Αφού το ξέρουμε καλά, το έχουμε μάθει: το σύστημα "πάσχει". Ε, ας κάνουμε λοιπόν κάτι στο βαθμό που περνά από το χέρι μας,
 όχι για την εξυγίανσή του (αυτό ούτως ή άλλως δεν είναι στο χέρι μας),
αλλά τουλάχιστον ας μάθουμε πλέον να υπερασπιζόμαστε τον εαυτό μας και τα δικαιώματά μας.

Αυτή είναι η άποψή μου που εκφράζω  με αφορμή   τη δική σου απόλυτα σεβαστή κατά τα άλλα άποψη.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159615
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 444
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 398
Σύνολο: 413

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.