*

Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009  (Αναγνώστηκε 29813 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #154 στις: Αύγουστος 12, 2008, 06:11:38 μμ »
Παιδιά να κάνω μια ερώτηση αν και την απάντηση την ξέρω..Όταν έκανα τα χαρτιά μου για ΑΣΠΑΙΤΕ είχα 1 γλώσσα..Εντομεταξύ ένα μήνα μετά βγήκαν τα αποτελέσματα του Κρατικού που είχα δώσει το Μάιο και το πέρασα..Δε γίνεται τίποτις τώρα ε άμα το στείλω?

Μάλλον όχι...... :)

Του χρόνου τότε..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:40:07 »

Αποσυνδεδεμένος glazar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #155 στις: Αύγουστος 12, 2008, 06:56:41 μμ »
Παιδιά να κάνω μια ερώτηση αν και την απάντηση την ξέρω..Όταν έκανα τα χαρτιά μου για ΑΣΠΑΙΤΕ είχα 1 γλώσσα..Εντομεταξύ ένα μήνα μετά βγήκαν τα αποτελέσματα του Κρατικού που είχα δώσει το Μάιο και το πέρασα..Δε γίνεται τίποτις τώρα ε άμα το στείλω?


den mporeis na kaneis tipota.
apotelesmata sta mesa tou septembri na perimeneis

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #156 στις: Αύγουστος 13, 2008, 12:03:14 πμ »
Παιδιά να κάνω μια ερώτηση αν και την απάντηση την ξέρω..Όταν έκανα τα χαρτιά μου για ΑΣΠΑΙΤΕ είχα 1 γλώσσα..Εντομεταξύ ένα μήνα μετά βγήκαν τα αποτελέσματα του Κρατικού που είχα δώσει το Μάιο και το πέρασα..Δε γίνεται τίποτις τώρα ε άμα το στείλω?


den mporeis na kaneis tipota.
apotelesmata sta mesa tou septembri na perimeneis

Ναι ξέρω μέσα Σεπτέμβρη είχαν βγει και πέρυσι..Η ειρωνεία ποια είναι τώρα σε μενα..Ότι μια χρονιά έκανα Γερμανικά για να πάρω το Β2 μιας και το Β1 που είχα δε μετρούσε για να πάρω τα 4 αυτά μόρια στη ΣΕΛΕΤΕ και έμαθα ότι το πέρασα 1 μήνα μετά που έληξε η προθεσμία στη ΣΕΛΕΤΕ..

Αποσυνδεδεμένος glazar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #157 στις: Αύγουστος 13, 2008, 12:32:07 πμ »
atyxia

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:40:07 »

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #158 στις: Αύγουστος 13, 2008, 01:08:32 πμ »
atyxia

glazar, καλό είναι να γράφεις με ελληνικά  ;)
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #159 στις: Αύγουστος 13, 2008, 02:05:47 μμ »
atyxia

Να ήτανε κι η μόνη καλά θα ήταν..Αλλά από ότι βλέπω κάθε χρόνο οι απαιτήσεις αυξάνονται όπως και οι ΠΕ19-20..Μέχρι του χρόνου τώρα που θα ξαναβγει προκήρυξη οι μισοί θα έχουν μεταπτυχιακό..Πέρυσι με ένα σχετικά καλό βαθμό και 2 γλώσσες έμπαινες χαλαρά..Κάθε πέρυσι και καλύτερα που λένε..

Αποσυνδεδεμένος glazar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #160 στις: Αύγουστος 13, 2008, 04:55:24 μμ »
την χρονια που περασε το 85% που ηταν στην ασπαιτε ειχε μεταπτυχιακό και πολλοι απο αυτους και διδακτορικό. οι καθηγητες μας ηταν ευχαριστημέννοι απο το νεο συτημα εισαγωγης γιατι πλεον οσοι μπαινανε ειμασταν νεοτεροι και ειχμε ορεξη. γινοτανε μαθημα. δεν ειμασταν μαθουσαλες που μαζευαμε μορια μεσω διαφόρων χαρτιων οπως επαγγελματική και διαδκτικη προυπηρεσια, κτλ..... για να μπουμε καποια στιγμη στην ασπαιτε και να βολευτουμε.

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #161 στις: Αύγουστος 13, 2008, 10:49:35 μμ »
την χρονια που περασε το 85% που ηταν στην ασπαιτε ειχε μεταπτυχιακό και πολλοι απο αυτους και διδακτορικό. οι καθηγητες μας ηταν ευχαριστημέννοι απο το νεο συτημα εισαγωγης γιατι πλεον οσοι μπαινανε ειμασταν νεοτεροι και ειχμε ορεξη. γινοτανε μαθημα. δεν ειμασταν μαθουσαλες που μαζευαμε μορια μεσω διαφόρων χαρτιων οπως επαγγελματική και διαδκτικη προυπηρεσια, κτλ..... για να μπουμε καποια στιγμη στην ασπαιτε και να βολευτουμε.


Σε τι κλάδο αναφέρεσαι?Γιατί εγώ ως ΠΕ20 αν είχα τη 2η γλώσσα πέρυσι θα είχα μπει.Με συγχωρείς πολύ όμως τι εννοείς?Ότι κάποιος που δεν έχει μεταπτυχιακό δεν έχει όρεξη για μάθηση?Εγώ ξέρω άτομα χωρίς μεταπτυχιακό διορισμένα και θέλουν να μπουν ΑΣΠΑΙΤΕ.Προφανώς όχι για βολευτούν εφόσον είναι ήδη βολεμένοι αλλά ίσως για να μάθουν 5 πράγματα παραπάνω για τη διαδικασία της διδασκαλίας. Και κατά τη γνώμη μου κανείς δεν κάνει τον κόπο να μπει και να τελιώσει την ΑΣΠΑΙΤΕ μόνο και μόνο για να μάθει κάποια πράγματα που δε θα τα χρησιμοποιήσει κάπου..Προφανώς αυτά τα άτομα ενδιαφέρονται να μάθουν κάποια πράγματα για να τα κάνουν χρήση κάποτε ως εκπαιδευτικοί..Και δε νομίζω να υπάρχει ένας άνθρωπος στην Ελλάδα να μη θέλει να "βολευτεί". Εκτός εάν είναι απόγονος του Ωνάση και το μόνο που τον νοιάζει είναι να διευρύνει το πνεύμα του..

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #162 στις: Αύγουστος 14, 2008, 12:03:19 πμ »
την χρονια που περασε το 85% που ηταν στην ασπαιτε ειχε μεταπτυχιακό και πολλοι απο αυτους και διδακτορικό. οι καθηγητες μας ηταν ευχαριστημέννοι απο το νεο συτημα εισαγωγης γιατι πλεον οσοι μπαινανε ειμασταν νεοτεροι και ειχμε ορεξη. γινοτανε μαθημα. δεν ειμασταν μαθουσαλες που μαζευαμε μορια μεσω διαφόρων χαρτιων οπως επαγγελματική και διαδκτικη προυπηρεσια, κτλ..... για να μπουμε καποια στιγμη στην ασπαιτε και να βολευτουμε.


Ως εισακτέος με το παλιότερο σύστημα να μου επιτρέψεις να σου πω ότι διίστανται οι απόψεις. Σε επικοινωνία με τους καθηγητές η άποψή τους ήταν ότι η φουρνιά σας ήταν ξερόλες και με τουπέ... Τουλάχιστον στη Θεσσαλονίκη
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος glazar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #163 στις: Αύγουστος 14, 2008, 12:16:24 πμ »
μαλλον δεν εγινα σαφής και παρεξηγήθηκα. εγω φταίω.

να τα πάρουμε ενα ενα. αναφερομαι στουσ περισσότερουσ κλάδους.
αυτο για το μεταπτυχιακό το ανεφερα αρχικά για τον ανταγωνισμό που υπάρχει. θέλω να σου πω απο περυσι που αλλαξε ο τρόπος εισαγωγης έπεσε και ο μ.ο.  απο τα 45 ετη στα 28. νομιζω οτι υπαρχει ποιοτική διαφορα μεταξύ 45 και 28 για την επιθυμία της μάθησης.
οσοι μπηκαμε στην ΑΣΠΑΙΤΕ υποβάλλαμε αιτηση για να μπουμε και να αποκτησουμε ενα επιπλέον επαγγελματικο προσον διορισμου. στο τέλος ομως οταν βγηκαμε απο την ΑΣΠΑΙΤΕ βγήκαμε διαφορετικοί με άλλα μυαλά.
Οσο για το κάθε πέρυσι και καλύτερα,το λες γιατι  ισχύει για σένα. το θέμα ειναι να συγκρίνεις το τελικό αποτέλεσμα μεταξυ του παλαιου και του νέου συστηματος εισαγωγης για να δουμε αν άξιζε η αλλαγή

Αποσυνδεδεμένος glazar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #164 στις: Αύγουστος 14, 2008, 12:19:58 πμ »
συμπτωματικά στην θεσσαλονικη ημουν. ποιος τα έλεγε αυτα? γιατι εμας αλλα μας έλεγαν

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #165 στις: Αύγουστος 14, 2008, 12:22:15 πμ »
μαλλον δεν εγινα σαφής και παρεξηγήθηκα. εγω φταίω.

να τα πάρουμε ενα ενα. αναφερομαι στουσ περισσότερουσ κλάδους.
αυτο για το μεταπτυχιακό το ανεφερα αρχικά για τον ανταγωνισμό που υπάρχει. θέλω να σου πω απο περυσι που αλλαξε ο τρόπος εισαγωγης έπεσε και ο μ.ο.  απο τα 45 ετη στα 28. νομιζω οτι υπαρχει ποιοτική διαφορα μεταξύ 45 και 28 για την επιθυμία της μάθησης.
οσοι μπηκαμε στην ΑΣΠΑΙΤΕ υποβάλλαμε αιτηση για να μπουμε και να αποκτησουμε ενα επιπλέον επαγγελματικο προσον διορισμου. στο τέλος ομως οταν βγηκαμε απο την ΑΣΠΑΙΤΕ βγήκαμε διαφορετικοί με άλλα μυαλά.
Οσο για το κάθε πέρυσι και καλύτερα,το λες γιατι  ισχύει για σένα. το θέμα ειναι να συγκρίνεις το τελικό αποτέλεσμα μεταξυ του παλαιου και του νέου συστηματος εισαγωγης για να δουμε αν άξιζε η αλλαγή

Συγνώμη, αλλά ποιος σε είπε ότι εμείς δεν βγήκαμε καλύτεροι απ'ότι είμασταν. Αυτή η αλλαγή συμβαίνει μόνο σε όσους έχουν μεταπτυχιακό ή διδακτορικό?

Όσον αφορά το 'κάθε πέρσι και καλύτερα" δεν ήταν δικά μου λόγια, αφού δεν είχα προσωπική άποψη, αλλά λόγια καθηγητών μου στην ΑΣΠΑΙΤΕ. Εκτός αν λένε σε όλους τα ίδια....
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος glazar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #166 στις: Αύγουστος 14, 2008, 12:35:12 πμ »
οτο καθε περυσι ακι καλυτερα το ειπα για για να απαντήσω σε ένα προηγουμενο μυνημα αλλα μεχρι να γραψω το μυνημα έστειλες το δικό σου και φάνηκε σαν απάντηση σε εσενα


για την συσκριση εννοώ το εξής: να συγκριθουν οι απόφοιτοι παλαιου και νεού συστηήματος. οχι να γίνει συγκριση μεταξύ τησ αρχικής και τησ τελικής κατάστασης των σπουδαστων τησ ΑΣΠΑΙΤΕ. Κύριος σκοπόσ της ΑΣΠΑΙΤΕ είναι να βγάλει άτομα που θα μπορέσουν να προσφέρουν ποιοτικές υπήρεσίες στην εκπαίδευση, όχι να μας βελτιώσει προσώπικά (αυτο γίνεται έμμεσα αλλα δεν είναι ο κύριος σκοποσ). το ΕΠΠΑΙΚ είναι πρόγραμμα ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣ δεν ειναι ακαδημαικό πρόγραμμα. Επομένως αυτο που πρέπει να αξιολογήσουμε ειναι τα τελικά προιόντα του προγραμματος, του ΕΠΠΑΙΚ, πριν και μετά την αλλαγή.

αν θές μπορω να πω οτι για σωστότερη αξιολόγη θα πρέπει να γίνει ολική αξιολόγηση του προγραμματος μετα απο μια πενταετία, όπωσ λέγαμε και στο μαθημα της αξιολόγησης

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #167 στις: Αύγουστος 14, 2008, 12:40:03 πμ »
Πιστεύεις ότι είναι εφικτή αυτή η αξιολόγηση?
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 513
Σύνολο: 516

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.