*

Αποστολέας Θέμα: Ποιά πτυχία είναι ΠΕ20??  (Αναγνώστηκε 7893 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vasg

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ17-07
    • Προφίλ
Ποιά πτυχία είναι ΠΕ20??
« στις: Σεπτέμβριος 22, 2006, 01:29:10 πμ »
Παιδιά γεια σας,

Είμαι ΠΕ1707 (ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ Τ.Ε) αλλα και σπουδάστρια στο τμήμα "Εφαρμογων Πληροφορικής
 στην Διοικηση & στην Οικονομια" του χρονου παίρνω πτυχιο.
Γνωρίζετε αν με το συγκεκριμένο πτυχιο, θα μπορέσω να ενταχθω στον πίνακα αναπληρωτων/ωρομισθιων ως ΠΕ20?
Η΄εχει βγει κανενα "ανανεωμένο προεδρικο διαταγμα"  μετα το  ΠΔ 268/04 που να καταργει το ως ανω πτυχιο απο
τον πινακα ΠΕ20.

Με τοσα που ακουω και διαβαζω ανυσηχω ???

edit: Mετατροπή του τίτλου σε πεζά
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 27, 2006, 01:23:43 μμ από Lenazagor »
Learning by doing...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ποιά πτυχία είναι ΠΕ20??
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:57:55 »

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Ποιά πτυχία είναι ΠΕ20??
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 07, 2007, 06:04:18 μμ »
Παιδιά γεια σας,

Είμαι ΠΕ1707 (ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ Τ.Ε) αλλα και σπουδάστρια στο τμήμα "Εφαρμογων Πληροφορικής
 στην Διοικηση & στην Οικονομια" του χρονου παίρνω πτυχιο.
Γνωρίζετε αν με το συγκεκριμένο πτυχιο, θα μπορέσω να ενταχθω στον πίνακα αναπληρωτων/ωρομισθιων ως ΠΕ20?
Η΄εχει βγει κανενα "ανανεωμένο προεδρικο διαταγμα"  μετα το  ΠΔ 268/04 που να καταργει το ως ανω πτυχιο απο
τον πινακα ΠΕ20.

Με τοσα που ακουω και διαβαζω ανυσηχω ???

edit: Mετατροπή του τίτλου σε πεζά

ΜΑΧΗ ΓΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ ΑΤΕΙ
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ αναβολή της εκδίκασης του θέματος στις 11
Οκτωβρίου 07
ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΣΤΕΙΛΤΕ ΤΟ ΕΞΗΣ ΜΗΝΥΜΑ ΜΕ Ε-ΜΑIL (ΚΑΙ ΠΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΩΘΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ), ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ
ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΣΠΟΥΔΑΖΟΥΝ Η΄ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΣΧΟΛΕΣ:

Τμήμα Εφαρμοσμένης Πληροφορικής και Πολυμέσων
(ΑΤΕΙ Κρήτης)
Τμήμα Πληροφορικής και Τεχνολογίας Υπολογιστών
(ΑΤΕΙ Δυτικής Μακεδονίας, ΑΤΕΙ Λαμίας)
Τμήμα Πληροφορικής και Επικοινωνιών
(ΑΤΕΙ Σερρών)
Τμήμα Επιχειρηματικού σχεδιασμού και Πληροφοριακών
Συστημάτων
(ΑΤΕΙ Πάτρας)
Τμήμα Εφαρμογών Πληροφορικής στη Διοίκηση και
Οικονομία
(ΑΤΕΙ Μεσολογγίου, ΑΤΕΙ Πάτρας, ΑΤΕΙ Ιονίου, ΑΤΕΙ
Δυτικής Μακεδονίας)
Τμήμα Διαχείρισης Πληροφοριών
(ΑΤΕΙ Καβάλας)
Τμήμα Τηλεπληροφορικής και Διοίκησης
(ΑΤΕΙ Ηπείρου)
Τμήμα Γεωπληροφορικής και Τοπογραφίας
(ΑΤΕΙ Σερρών)
Τμήμα Τεχνολογίας Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών
(ΑΤΕΙ Λάρισας, ΑΤΕΙ Καλαμάτας)
Τμήμα Βιομηχανικής Πληροφορικής
(ΑΤΕΙ Καβάλας, ΠΣΕ ΑΤΕΙ Πειραιά, ΠΣΕ ΑΤΕΙ Δυτικής
Μακεδονίας)
Τμήμα Αυτοματισμού.
(ΑΤΕΙ Πειραιά, ΑΤΕΙ Θεσσαλονίκης, ΑΤΕΙ Χαλκίδας)

Ιδρυτική Γενική Συνέλευση της Ένωσης που θα
πραγματοποιηθεί στην Αθήνα στις 26-27 Μαΐου (ακριβή
ημερομηνία και τοποθεσία θα ενημερωθείτε τις προσεχείς
ημέρες)

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ:
www.etep.pde.gr
www.etep.pde.gr/forum

Αποσυνδεδεμένος amstrad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Ποιά πτυχία είναι ΠΕ20??
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 07, 2007, 06:27:12 μμ »
Παιδιά γεια σας,

Είμαι ΠΕ1707 (ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ Τ.Ε) αλλα και σπουδάστρια στο τμήμα "Εφαρμογων Πληροφορικής
 στην Διοικηση & στην Οικονομια" του χρονου παίρνω πτυχιο.
Γνωρίζετε αν με το συγκεκριμένο πτυχιο, θα μπορέσω να ενταχθω στον πίνακα αναπληρωτων/ωρομισθιων ως ΠΕ20?
Η΄εχει βγει κανενα "ανανεωμένο προεδρικο διαταγμα"  μετα το  ΠΔ 268/04 που να καταργει το ως ανω πτυχιο απο
τον πινακα ΠΕ20.

Με τοσα που ακουω και διαβαζω ανυσηχω ???

edit: Mετατροπή του τίτλου σε πεζά


To συγκεκριμένο πτυχίο δίνει δικαίωμα ένταξης και διορισμού στον κλάδο ΠΕ20. Μέχρι τώρα όμως. Τον Οκτώβριο δεν ξέρουμε τι θα γίνει!
Αυτό που έχεις να κάνεις είναι να ενημερώσεις αποφοίτους , προισταμένους και γραμματεία του ΤΕΙ σου. Ας κάνουν επιτέλους κάτι και αυτοί!
The poet and the pendulum...

Αποσυνδεδεμένος sakisbaz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ποιά πτυχία είναι ΠΕ20??
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 09, 2007, 10:56:10 πμ »
Με τι κριτήρια? Τελικά ο ΠΕ20 έχει γίνει ένας κλάδος για όλους. Και επιτέλους ας πάψουν όλοι να διεκδικούν μία θέση σε αυτόν. Θα καταντήσουμε σαν άλλους κλάδους και θα περιμένουμε μια ζωή για διορισμό. Ήθελα να 'ξέρα αν δεν γινότανε οι διορισμοί τα 2 τελευταία χρόνια, θα γινότανε τόση συζήτηση? Όχι βέβαια. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΟ ΙΔΙΟ! Και επιτέλους αφού θέλουν να ενταχθούν όλοι σε αυτό τον κλάδο, ας περάσουνε αξιολογήση το πρόγραμμα σπουδών τους. Στο τέλος θα βάλουνε και τα ιδιωτικά κολλέγια και στο μέλλον ένα πτυχίο ΤΕΙ ασχέτο με πληροφορική και ένα πτυχίο ECDL ή IEK και θα μπαίνεις στον κλάδο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ποιά πτυχία είναι ΠΕ20??
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:57:55 »

Αποσυνδεδεμένος nchristina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Ποιά πτυχία είναι ΠΕ20??
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 09, 2007, 11:12:46 πμ »
Με τι κριτήρια? Τελικά ο ΠΕ20 έχει γίνει ένας κλάδος για όλους. Και επιτέλους ας πάψουν όλοι να διεκδικούν μία θέση σε αυτόν. Θα καταντήσουμε σαν άλλους κλάδους και θα περιμένουμε μια ζωή για διορισμό. Ήθελα να 'ξέρα αν δεν γινότανε οι διορισμοί τα 2 τελευταία χρόνια, θα γινότανε τόση συζήτηση? Όχι βέβαια. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΟ ΙΔΙΟ! Και επιτέλους αφού θέλουν να ενταχθούν όλοι σε αυτό τον κλάδο, ας περάσουνε αξιολογήση το πρόγραμμα σπουδών τους. Στο τέλος θα βάλουνε και τα ιδιωτικά κολλέγια και στο μέλλον ένα πτυχίο ΤΕΙ ασχέτο με πληροφορική και ένα πτυχίο ECDL ή IEK και θα μπαίνεις στον κλάδο.
Πιστεύεις ότι αυτά τα τμήματα δεν έχουν αξιόλογο Πρόγραμμα σπουδών ; Με ποια κριτήρια το υποστηρίζεις; Τα δικά μας τμήματα σαν ΤΕΙ μπήκαν στο ΠΕ 20. Θα σου έδινα δίκιο σε περίπτωση που σαν ΤΕΙ προσπαθούσαμε να μπούμε στο ΠΕ 19. Ο ΠΕ 20 δεν είναι κλάδος για όλους αλλά για τα τμήματα ΤΕΙ και τα δικά μας τμήματα είναι ΤΕΙ ή κάνω λάθος ; Εσύ ΤΕΙ τελείωσες γιατί διεκδικείς να είσαι μέσα και εμείς όχι; Μην ξεχνάς ότι τα τμήματα είναι ΤΕΙ Πληροφορικής και όχι πτυχία ΤΕΙ άσχετο με πληροφορική ούτε πτυχία ECDL ή IEK.

Αποσυνδεδεμένος sakisbaz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ποιά πτυχία είναι ΠΕ20??
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 09, 2007, 12:35:26 μμ »
Πιστεύω ότι το Πρόγραμμα Σπουδών τους δεν αντιπροσωπεύει τον κλάδο ΠΕ20, που δημιουργήθηκε για απόφοιτους ΤΕΙ Πληροφορικής. Μετά το 1999, το Υπουργείο άρχισε να δημιουργεί τμήματα Πληροφορικής με διάφορες ονομασίες και μετά από αγώνες καταφέραμε να κερδίσουμε αυτό τον κλάδο όπως και λόγω αποφοίτων το 40% στις θέσεις Πληροφορικής στην Εκπαίδευση.

Όσο αφορά το άτομο μου είμαι απόφοιτος Τηλεπληροφορικής και Διοίκησης ΤΕΙ Ηπείρου. Το πρόγραμμα σπουδών είχε 80 – 20 % μαθήματα  Πληροφορικής. Δεν λέω ότι είμαι 100% Πληροφορικής αλλά όχι επειδεί σε μερικά Τμήματα ΤΕΙ κάνανε όχι 80% μαθήματα Πληροφορικής, αλλά τα μαθήματα τους σε υπολογιστές να έρχονται τώρα και να διεκδικούν μια θέση στον κλάδο. Για το λόγο του αληθές ας πάνε αυτοί οι κύριοι να διεκδικήσουνε μία θέση σε Τράπεζα ή στον ΟΤΕ, για να δούμε σε ποιόν κλάδο θα τους εντάξουνε βάση πτυχίου. Και επιτέλους δεν δέχομαι από μερικούς στην Εκπαίδευση να θέλουνε να είναι Καθηγητές Πληροφορικής και στο υπόλοιπο δημόσιο Τομέα να διεκδικούν άλλες θέσεις.

Βέβαια το πιο μεγάλο μερίδιο ευθύνης το έχει το Υπουργείο Παιδείας γιατί δεν φρόντισε από την αρχή το θέμα, με αποτέλεσμα να φτάσει στις σημερινές του διαστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος nchristina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Ποιά πτυχία είναι ΠΕ20??
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 09, 2007, 01:00:59 μμ »
Πιστεύω ότι το Πρόγραμμα Σπουδών τους δεν αντιπροσωπεύει τον κλάδο ΠΕ20, που δημιουργήθηκε για απόφοιτους ΤΕΙ Πληροφορικής. Μετά το 1999, το Υπουργείο άρχισε να δημιουργεί τμήματα Πληροφορικής με διάφορες ονομασίες και μετά από αγώνες καταφέραμε να κερδίσουμε αυτό τον κλάδο όπως και λόγω αποφοίτων το 40% στις θέσεις Πληροφορικής στην Εκπαίδευση.

Όσο αφορά το άτομο μου είμαι απόφοιτος Τηλεπληροφορικής και Διοίκησης ΤΕΙ Ηπείρου. Το πρόγραμμα σπουδών είχε 80 – 20 % μαθήματα Πληροφορικής. Δεν λέω ότι είμαι 100% Πληροφορικής αλλά όχι επειδεί σε μερικά Τμήματα ΤΕΙ κάνανε όχι 80% μαθήματα Πληροφορικής, αλλά τα μαθήματα τους σε υπολογιστές να έρχονται τώρα και να διεκδικούν μια θέση στον κλάδο. Για το λόγο του αληθές ας πάνε αυτοί οι κύριοι να διεκδικήσουνε μία θέση σε Τράπεζα ή στον ΟΤΕ, για να δούμε σε ποιόν κλάδο θα τους εντάξουνε βάση πτυχίου. Και επιτέλους δεν δέχομαι από μερικούς στην Εκπαίδευση να θέλουνε να είναι Καθηγητές Πληροφορικής και στο υπόλοιπο δημόσιο Τομέα να διεκδικούν άλλες θέσεις.

Βέβαια το πιο μεγάλο μερίδιο ευθύνης το έχει το Υπουργείο Παιδείας γιατί δεν φρόντισε από την αρχή το θέμα, με αποτέλεσμα να φτάσει στις σημερινές του διαστάσεις.

Δεν κατάλαβα τι ακριβώς εννοείς.
Εσύ ανήκεις σε ένα από αυτά τα τμήματα. Δεν θέλεις να ανήκεις στον κλάδο ΠΕ 20; Δεν θεωρείς τον εαυτό σου Πληροφορικάριο;
Στις προκυρήξεις για τον υπόλοιπο τομέα του δημοσίου μας θεωρούν πληροφορικάριους κανονικά. Εγώ δηλ. τελείωσα εφαρμοσμένη πληροφορική και πολυμέσα κατά την γνώμη σου τη θέση θα έπρεπε να διεκδικώ;

Αποσυνδεδεμένος sakisbaz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ποιά πτυχία είναι ΠΕ20??
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 09, 2007, 01:31:19 μμ »
Απλώς δίνω δίκιο στους ΤΕΙ Αθήνας - Θεσσαλονίκης Πληροφορικής που φωνάζουνε γιατί μπήκανε στον κλάδο ΠΕ20 πολλά τμήματα ΤΕΙ που με ένα μάθημα στο πρόγραμμα σπουδών τους Πληροφορικής, που δεν ξέρω αν το πρόσθεσαν τώρα, διεκδικούν μία θέση. Αν δεν γινότανε εισαγωγή κάποιων τμημάτων ΤΕΙ στον κλάδο, κανένας εισηγητής ούτε δικαστήριο δεν θα έκανε θετική εισήγηση για ακύρωση του Π.Δ.  Οι απόφοιτοι των ΤΕΙ Αθήνας - Θεσσαλονίκης που μας κάνουνε το δικαστήριο διεκδικούν και στηρίζουν την μήνυση τους πάνω σε αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nchristina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Ποιά πτυχία είναι ΠΕ20??
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 09, 2007, 02:07:09 μμ »
Απλώς δίνω δίκιο στους ΤΕΙ Αθήνας - Θεσσαλονίκης Πληροφορικής που φωνάζουνε γιατί μπήκανε στον κλάδο ΠΕ20 πολλά τμήματα ΤΕΙ που με ένα μάθημα στο πρόγραμμα σπουδών τους Πληροφορικής, που δεν ξέρω αν το πρόσθεσαν τώρα, διεκδικούν μία θέση. Αν δεν γινότανε εισαγωγή κάποιων τμημάτων ΤΕΙ στον κλάδο, κανένας εισηγητής ούτε δικαστήριο δεν θα έκανε θετική εισήγηση για ακύρωση του Π.Δ. Οι απόφοιτοι των ΤΕΙ Αθήνας - Θεσσαλονίκης που μας κάνουνε το δικαστήριο διεκδικούν και στηρίζουν την μήνυση τους πάνω σε αυτό το θέμα.
Εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να καταλάβω την λογική σου. Βέβαια δεν ξέρω το πρόγραμμα σπουδών του δικού σου τμήματος και ποιες άλλες θέσεις θα μπορούσατε να διεκδικήσετε. Αλλά από ότι καταλαβαίνω το δικαστήριο γίνεται για συμφέροντα. Παλιά εκείνα τα τμήματα με το που τελειώνανε μπαίνανε στην εκπαίδευση χωρίς προϋπηρεσία τώρα δυσκόλεψαν τα πράγματα και δεν τους συμφέρει. Αν φύγουμε εμείς ως μεγάλο εμπόδιο από την μέση εκείνοι θα συνεχίσουν να μονοπωλούν τις θέσεις.
Αν στηρίζεις τέτοιες απόψεις παραδέχεσαι ότι σπούδασες σε ένα άχρηστο τμήμα, άρα έφαγες άδικα τέσσερα χρόνια από την ζωή σου συν πόσα χρήματα από τους γονείς σου.
Εγώ δεν σπούδασα για να λέω ότι έχω σπουδάσει ή για να ζήσω την εμπειρία της φοιτητικής ζωής αλλά για να μπορώ να επιλέξω κάποτε ένα επάγγελμα που θα μου αρέσει, τώρα που τα κατάφερα είναι άδικο να μου πούνε ότι θα υπάρξει πιθανότητα οι σπουδές μου να ήταν χάσιμο χρόνου.

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Ποιά πτυχία είναι ΠΕ20??
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 24, 2007, 04:11:02 μμ »
Απλώς δίνω δίκιο στους ΤΕΙ Αθήνας - Θεσσαλονίκης Πληροφορικής που φωνάζουνε γιατί μπήκανε στον κλάδο ΠΕ20 πολλά τμήματα ΤΕΙ που με ένα μάθημα στο πρόγραμμα σπουδών τους Πληροφορικής, που δεν ξέρω αν το πρόσθεσαν τώρα, διεκδικούν μία θέση. Αν δεν γινότανε εισαγωγή κάποιων τμημάτων ΤΕΙ στον κλάδο, κανένας εισηγητής ούτε δικαστήριο δεν θα έκανε θετική εισήγηση για ακύρωση του Π.Δ.  Οι απόφοιτοι των ΤΕΙ Αθήνας - Θεσσαλονίκης που μας κάνουνε το δικαστήριο διεκδικούν και στηρίζουν την μήνυση τους πάνω σε αυτό το θέμα.

Αααα καλάαα.. "με ένα μάθημα στο πρόγραμμα σπουδών τους Πληροφορικής", λες εσύ?
Δώσε μου ένα πρόγραμμα σπουδών, από τις σχολές που κινδυνεύουν (μαζί και η δικιά σου η σχολή...), που έχουν λιγότερα από 20 (και λίγα βάζω) μαθήματα στο συγκεκριμένο αντικείμενο. Μάλλον πρέπει να το ψάξεις το θέμα λίγο περισσότερο. Είσαι από τους μοναδικούς αποφοίτους των σχολών που κινδυνεύουν και συμφωνούν με την κατάργηση του ΠΔ268! Μου φαίνεται πολύ παράξενο...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 24, 2007, 04:14:15 μμ από psych@ra »

Αποσυνδεδεμένος Maryse

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (ΠΕ 20)
    • Προφίλ
Απ: Ποιά πτυχία είναι ΠΕ20??
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 11, 2007, 05:53:15 μμ »
Απλώς δίνω δίκιο στους ΤΕΙ Αθήνας - Θεσσαλονίκης Πληροφορικής που φωνάζουνε γιατί μπήκανε στον κλάδο ΠΕ20 πολλά τμήματα ΤΕΙ που με ένα μάθημα στο πρόγραμμα σπουδών τους Πληροφορικής, που δεν ξέρω αν το πρόσθεσαν τώρα, διεκδικούν μία θέση. Αν δεν γινότανε εισαγωγή κάποιων τμημάτων ΤΕΙ στον κλάδο, κανένας εισηγητής ούτε δικαστήριο δεν θα έκανε θετική εισήγηση για ακύρωση του Π.Δ.  Οι απόφοιτοι των ΤΕΙ Αθήνας - Θεσσαλονίκης που μας κάνουνε το δικαστήριο διεκδικούν και στηρίζουν την μήνυση τους πάνω σε αυτό το θέμα.

Αααα καλάαα.. "με ένα μάθημα στο πρόγραμμα σπουδών τους Πληροφορικής", λες εσύ?
Δώσε μου ένα πρόγραμμα σπουδών, από τις σχολές που κινδυνεύουν (μαζί και η δικιά σου η σχολή...), που έχουν λιγότερα από 20 (και λίγα βάζω) μαθήματα στο συγκεκριμένο αντικείμενο. Μάλλον πρέπει να το ψάξεις το θέμα λίγο περισσότερο. Είσαι από τους μοναδικούς αποφοίτους των σχολών που κινδυνεύουν και συμφωνούν με την κατάργηση του ΠΔ268! Μου φαίνεται πολύ παράξενο...

παιδιά χαλαρώστε! το δικό μου τμήμα που είναι στη λίστα με τους "μη πληροφορικάριους" είχε μόνο μαθήματα πληροφορικής!!! δε χαλαρώνουμε σιγά σιγά λέω εγώ! κατάφεραν τελικά να βάλουν εμάς να μαλώνουμε για τα δικά τους σφάλματα... μην αποπροσανατολιζόμαστε ρε παιδιά!
Nascitur non fit...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162169
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 775
Σύνολο: 784

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.