*

Αποστολέας Θέμα: Νέα στοιχεία για την αναγνώριση εκπαιδευτικής προϋπηρεσίας  (Αναγνώστηκε 12680 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pe20katerina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νέα στοιχεία για την αναγνώριση εκπαιδευτικής προϋπηρεσίας
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 22, 2006, 09:36:45 μμ »
Παιδιά καλησπέρα.

Μου είπαν ότι κάποια φιλόλογος, χωρίς προϋπηρεσία, έμαθε κομμωτική σε ιδιωτική σχολή, πήγε ώς εκπαιδεύτρια σε ΙΕΚ (ΟΕΕΚ), χρησιμοποίησε την προϋπηρεσία και διορίστηκε ως φιλόλογος σε Γυμνάσιο, αφού με αυτή πέρασε στον ενιαίο πίνακα.  :o
Μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο;;;;;
Αυτός που κάνει μια ερώτηση είναι ανόητος για 5 λεπτά.
Αυτός που δεν κάνει καθόλου ερωτήσεις παραμένει ανόητος για πάντα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Kotsios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέα στοιχεία για την αναγνώριση εκπαιδευτικής προϋπηρεσίας
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 22, 2006, 10:35:31 μμ »
Παιδιά καλησπέρα.

Μου είπαν ότι κάποια φιλόλογος, χωρίς προϋπηρεσία, έμαθε κομμωτική σε ιδιωτική σχολή, πήγε ώς εκπαιδεύτρια σε ΙΕΚ (ΟΕΕΚ), χρησιμοποίησε την προϋπηρεσία και διορίστηκε ως φιλόλογος σε Γυμνάσιο, αφού με αυτή πέρασε στον ενιαίο πίνακα.  :o
Μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο;;;;;


Urban Legend

http://en.wikipedia.org/wiki/Urban_legend

Στείλτο σε κανά site με Urban Legends.

Αποσυνδεδεμένος lio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Τι Λωζάνη τι Κοζάνη
    • Προφίλ
Απ: Νέα στοιχεία για την αναγνώριση εκπαιδευτικής προϋπηρεσίας
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 22, 2006, 11:48:15 μμ »
Κατερίνα τυχαίνει να ξέρω μια τέτοια περίπτωση Μαθηματικού που πήρε μόρια προυπηρεσίας στην πληροφορική. Τη χρονιά 2003 (ή 2004 ή και τις 2 χρονιές αυτές) η προυπηρεσία από Δημόσια ΙΕΚ μέτρησε για ένταξη στον ενιαίο πίνακα!!!!!!!!!!
Ποιος ξέρει ποιούς δικούς τους θέλανε να βολέψουν και έκαναν αυτή τη ρύθμιση!  :P

Λογικό είναι να έγινε για διάφορες ειδικότητες και όχι μόνο για τη πληροφορική. Οπότε μπορεί η φιλόλογος να μετέφερε την προυπηρεσία της απο ΙΕΚ κομμωτικής στην ειδικότητά της με αποτέλλεσμα φυσικά να ανέβει κατά πολύ στους πίνακες...
Το θέμα είναι ότι πολύς κόσμος δεν το πήρε καν είδηση ενώ ήδη δούλευε σε ΙΕΚ και το έμαθε εκ των υστέρων..

Ξέρω επίσης δασκάλους που πήραν προυπηρεσία από ΤΕΕ σε μαθήματα ηλεκτρολογικά, πληροφορικής, ιατρικοβιολογικά βγάζοντας σε κάποιο ιδιωτικό ΙΕΚ τις αντίστοιχες ειδικότητες  (μιλάμε για συγκεκριμένες χρονιές που λειτούργησε αυτό το παραθυράκι) και χρησιμοποίησαν στη συνέχεια αυτή τη προυπηρεσία για να διοριστούν...  :o

Μακάρι να ήταν μύθος
«Ζήτω,ο Λεοναρτο ντα Βιτσι!»Ανονυμοσ

Αποσυνδεδεμένος pcnik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέα στοιχεία για την αναγνώριση εκπαιδευτικής προϋπηρεσίας
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 23, 2006, 12:07:58 πμ »
η προυπηρεσια των ΤΕΙ ΚΑΙ ΤΩΝ ΙΕΚ ΜΕΤΡΑΝΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΛΙΜΑΚΙΟ μετα αφου διοριστεις
ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΝΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΕΝΤΑΞΗΣ ΣΤΟΝ ΕΝΙΑΙΟ ΠΙΝΑΚΑ
απλα πραγματακια και ευκολα
μην τα μπερδευετε ολα
τελος

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος spaceoddity

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19 / Η-Μ & Τ.Υ. ΠΣΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Νέα στοιχεία για την αναγνώριση εκπαιδευτικής προϋπηρεσίας
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 23, 2006, 12:26:16 πμ »
lio αυτό που λες συνέβη με τους μαθηματικούς κλπ. ειδικότητες που μέχρι και τη χρονιά 2004-5 είχαν το δικαίωμα να διδάσκουν πληροφορική σε ολοήμερα δημοτικά: η προϋπηρεσία που απέκτησαν μετάφερθηκε στη συνέχεια στον κλάδο τους, παρ'ότι έπαψαν να έχουν το δικαίωμα απασχόλησης στην πληροφορική και ορθώς δίνεται πλέον μόνο στους επίσημους κλάδους ΠΕ19-20. Σε καμία περίπτωση δεν μετράει ούτε μέτρησε ποτέ προϋπηρεσία από δημόσια ΙΕΚ ή ΤΕΙ για διορισμό στη δευτεροβάθμια. Όποιος από σας επιμένει να ισχυρίζεται το αντίθετο, ας εμφανίσει το νόμο, το ΦΕΚ, την εγκύκλιο, το επίσημο χαρτί τέλος πάντων που αποδεικνύει το "παράθυρο" αυτό-αλλιώς λέει φούμαρα, και παραπέμπω στο post του Kotsios περί urban legend...(παρεμπιπτόντως, αν δεν το γνωρίζετε ήδη το inbox του e-mail client σας είναι γεμάτο από τέτοια, και πολλές φορές απλά και αβίαστα τα έχετε προωθήσει κι εσείς...κι εγώ παλιότερα συχνά το ίδιο έκανα, μέχρι που ξύπνησα...)
"εδώ δεν είναι να'μαι εγώ πάνω από σένα ή εσύ πάνω από μένα. Αλλά ο καθένας μας πάνω από τον εαυτό του."
                                                                Γ. Ρίτσος

Αποσυνδεδεμένος lio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Τι Λωζάνη τι Κοζάνη
    • Προφίλ
Απ: Νέα στοιχεία για την αναγνώριση εκπαιδευτικής προϋπηρεσίας
« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 23, 2006, 05:03:27 μμ »
lio αυτό που λες συνέβη με τους μαθηματικούς κλπ. ειδικότητες που μέχρι και τη χρονιά 2004-5 είχαν το δικαίωμα να διδάσκουν πληροφορική σε ολοήμερα δημοτικά: η προϋπηρεσία που απέκτησαν μετάφερθηκε στη συνέχεια στον κλάδο τους, παρ'ότι έπαψαν να έχουν το δικαίωμα απασχόλησης στην πληροφορική και ορθώς δίνεται πλέον μόνο στους επίσημους κλάδους ΠΕ19-20. Σε καμία περίπτωση δεν μετράει ούτε μέτρησε ποτέ προϋπηρεσία από δημόσια ΙΕΚ ή ΤΕΙ για διορισμό στη δευτεροβάθμια. Όποιος από σας επιμένει να ισχυρίζεται το αντίθετο, ας εμφανίσει το νόμο, το ΦΕΚ, την εγκύκλιο, το επίσημο χαρτί τέλος πάντων που αποδεικνύει το "παράθυρο" αυτό-αλλιώς λέει φούμαρα, και παραπέμπω στο post του Kotsios περί urban legend...(παρεμπιπτόντως, αν δεν το γνωρίζετε ήδη το inbox του e-mail client σας είναι γεμάτο από τέτοια, και πολλές φορές απλά και αβίαστα τα έχετε προωθήσει κι εσείς...κι εγώ παλιότερα συχνά το ίδιο έκανα, μέχρι που ξύπνησα...)

Spaceoddity αυτό που λέω για τους Μαθηματικούς δεν αφορά κάποια μειλ που μου στάλθηκαν για να με παραπληροφορήσουν, αφορά φίλη ΜΑθηματικό και συνάδελφό μου την οποία εκτιμώ απεριόριστα και η οποία δεν έχει ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ λόγο να με παραπληροφορήσει γι' αυτό και ουδέποτε έψαξα να βρω φεκ ή κάτι τέτοιο (προεδρικό διάταγμα ή έστω υπουργική απόφαση ).
Η προυπηρεσία της (σε μαθήματα πληροφορικής) στα Δ. ΙΕΚ μέτρησε ΟΧΙ ΓΙΑ ΜΟΡΙΑ ΣΤΗ Β'ΒΑΘΜΙΑ αλλά για να μπορέσει να εργαστεί για 2 χρόνια (2004 &2003) ως ΠΕ πληροφορική στα ολοήμερα. (σορυ για το λάθος)
Όταν μου το επιτρέψει ο χρόνος μου θα την ρωτήσω λεπτομέρειες και θα σας ενημερώσω και πάλι.

Τώρα σε σχέση με τους δασκάλους που εργάστηκαν στα τεε σε άσχετες ειδικότητες έχω και ονόματα και έχω θίξει το θέμα αυτό εδώ και 1 χρόνo σε αυτό το φόρουμ (ήταν μάλιστα το 1ο μου θέμα, είχα βάλει και το σχετικό λινκ:  http://e-aitisi.sch.gr/eniaios_d/en_d/te01.html.gz, όπου φαινόταν η προυπηρεσία δασκάλων σημερινών μονίμων διορισμένων που εργάζονταν επί χρόνια στα τεε ως ΤΕ ιατρικών και βιολογικών εργαστηρίων) και θυμάμαι ότι κανείς απολύτως δεν είχε απαντήσει ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙ το θέμα. Αν απευθυνθείς στον αντμινιστρέιτορ θα σου βρει φαντάζομαι το 1ο μου μήνυμα.

Ο λόγος που τα αναφέρω όλα αυτά είναι ότι συχνά ακούμε διάφορα κουφά πράγματα και δεν μπορούμε να διακρίνουμε αν υπάρχουν ψήγματα αλήθειας σε αυτά.
Όμως όπου υπάρχει καπνός συνήθως υπάρχει και φωτιά.
Σορυ για τη μακροσκελή απάντηση, θα επανέλθω εαν βρω κατι νεότερο.  :)

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 23, 2006, 05:12:26 μμ από lio »
«Ζήτω,ο Λεοναρτο ντα Βιτσι!»Ανονυμοσ

Αποσυνδεδεμένος pe20katerina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νέα στοιχεία για την αναγνώριση εκπαιδευτικής προϋπηρεσίας
« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 23, 2006, 05:26:30 μμ »
Δεν ξέρω αν δεν ισχύει ή κάτι τέτοιο, πάντως η ξαδέρφη μου (θεολόγος στην Αθήνα) με παίρνει τηλέφωνο κάθε τόσο και μου ... ανοίγει τα μάτια για οτιδήποτε έχει πέσει στην αντίληψή της... και μου είπε ακριβώς αυτό το παράδειγμα. Συζητούσε για μένα στο γυμνάσιο που είναι, με την εν λόγω φιλόλογο που μπήκε στον πίνακα με προϋπηρεσία εκπαιδεύτριας - κομμώτριας από ΙΕΚ. Το μοιράστηκα μαζί σας γιατι δυσκολεύτηκα να το πιστέψω. Όμως μετά τα λεγόμενα του LIO  μάλλον ισχύει.

Και από την άλλη είμαστε κι εμείς που τα σκάμε κανονικά σε δικηγόρους μπάς και αναγνωρίσουμε προϋπηρεσία από ΤΕΕ, εποπτευόμενο από υπουργείο διαφορετικό από το Παιδείας. (Υγείας παρεπιπτόντως Και αν υπάρχει κανείς, που έχει δουλέψει σε τέτοιο, ας επικοινωνήσει...)
Αυτός που κάνει μια ερώτηση είναι ανόητος για 5 λεπτά.
Αυτός που δεν κάνει καθόλου ερωτήσεις παραμένει ανόητος για πάντα.

Αποσυνδεδεμένος lio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Τι Λωζάνη τι Κοζάνη
    • Προφίλ
Απ: Νέα στοιχεία για την αναγνώριση εκπαιδευτικής προϋπηρεσίας
« Απάντηση #21 στις: Οκτώβριος 23, 2006, 05:47:41 μμ »
Δεν ξέρω αν δεν ισχύει ή κάτι τέτοιο, πάντως η ξαδέρφη μου (θεολόγος στην Αθήνα) με παίρνει τηλέφωνο κάθε τόσο και μου ... ανοίγει τα μάτια για οτιδήποτε έχει πέσει στην αντίληψή της... και μου είπε ακριβώς αυτό το παράδειγμα. Συζητούσε για μένα στο γυμνάσιο που είναι, με την εν λόγω φιλόλογο που μπήκε στον πίνακα με προϋπηρεσία εκπαιδεύτριας - κομμώτριας από ΙΕΚ. Το μοιράστηκα μαζί σας γιατι δυσκολεύτηκα να το πιστέψω. Όμως μετά τα λεγόμενα του LIO  μάλλον ισχύει.

Και από την άλλη είμαστε κι εμείς που τα σκάμε κανονικά σε δικηγόρους μπάς και αναγνωρίσουμε προϋπηρεσία από ΤΕΕ, εποπτευόμενο από υπουργείο διαφορετικό από το Παιδείας. (Υγείας παρεπιπτόντως Και αν υπάρχει κανείς, που έχει δουλέψει σε τέτοιο, ας επικοινωνήσει...)

Ναι κατερίνα μου έχω δουλέψει ΚΑΙ σε τέτοιο. Υπάρχουν συνάδελφοι που έχουν δουλέψει 8 χρόνια εκεί (εγώ μόλις 1 χρόνο) και ξέρω από 1ο χέρι (απο αυτούς) ότι δε γίνεται τίποτε. Καλό κουράγιο. Γυμναστική, γιόγκα, ασκήσεις αναπνοής.  ;D
«Ζήτω,ο Λεοναρτο ντα Βιτσι!»Ανονυμοσ

Αποσυνδεδεμένος Astros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Νέα στοιχεία για την αναγνώριση εκπαιδευτικής προϋπηρεσίας
« Απάντηση #22 στις: Οκτώβριος 23, 2006, 05:53:24 μμ »
Spaceoddity
σε παρακαλώ θα μπορούσες να μου στείλεις τα έντυπα για την αναγνώριση προϋπηρεσίας από δημόσια ΙΕΚ? Μόλις σήμερα με ειδοποίησαν από την ΒΒάθμια ότι δεν αρκούν οι βεβαιώσεις προϋπηρεσίας που έχω καταθέσει. Ζητάνε και πράξεις πρόσληψης - απόλυσης και αναλυτικά ώρες ανα μήνα. Έχω ώρες από διαφορετικά ΙΕΚ και όπου τηλεφώνησα μου είπαν ότι αρκούν οι συμβάσεις και ότι δεν υπάρχει πράξη απόλυσης αφού αυτή γίνεται αυτοδικαίως!! Και για αναγωγή ωρών σε μήνα μου είπαν ότι δεν μπορούν...
Επειδή έχω πάρα πολλές ώρες σε παρακάλω στείλε μου τα έντυπα όταν μπορέσεις γιατί δεν βγάζω άκρη. Το mail  μου είναι mariafoti2@yahoo.co.uk  Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 25, 2006, 10:08:11 πμ από Astros »

Αποσυνδεδεμένος spaceoddity

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19 / Η-Μ & Τ.Υ. ΠΣΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Νέα στοιχεία για την αναγνώριση εκπαιδευτικής προϋπηρεσίας
« Απάντηση #23 στις: Οκτώβριος 24, 2006, 12:16:10 πμ »
Spaceoddity
σε παρακαλώ θα μπορούσες να μου στείλεις τα έντυπα για την αναγνώριση προϋπηρεσίας από δημόσια ΙΕΚ? Μόλις σήμερα με ειδοποίησαν από την ΒΒάθμια ότι δεν αρκούν οι βεβαιώσεις προϋπηρεσίας που έχω καταθέσει. Ζητάνε και πράξεις πρόσληψης - απόλυσης και αναλυτικά ώρες ανα μήνα. Έχω ώρες από διαφορετικά ΙΕΚ και όπου τηλεφώνησα μου είπαν ότι αρκούν οι συμβάσεις και ότι δεν υπάρχει πράξη απόλυσης αφού αυτή γίνεται αυτοδικαίως!! Και για αναγωγή ωρών σε μήνα μου είπαν ότι δεν μπορούν...
Επειδή έχω πάρα πολλές ώρες σε παρακάλω στείλε μου τα έντυπα όταν μπορέσεις γιατί δεν βγάζω άκρη. Το mail  μου είναι mariafoti@yahoo.gr  Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Μαρία καλό κουράγιο...
Δεν ξέρουν τι τους γίνεται, ΒΕΒΑΙΩΣ και υπάρχουν οι πράξεις...σου στέλνω σε πρώτη φάση την αίτηση που υπέβαλα στα ΤΕΙ για τη χορήγηση της βεβαίωσης, και τη βεβαίωση που είχα ΗΔΗ από το ΙΕΚ (στη συνέχεια μου έδωσαν άλλη με τις ώρες αναλυτικά ανά μήνα, αλλά αυτά δεν τα έχω ακόμη σκαναρισμένα οπότε θα περιμένεις λίγο...αν δεις ότι αργώ, στείλε μου ένα μέιλ να μου το θυμίσεις, α και ελεύθερα μπορείς να τους τη δώσεις (ή να τους τη κάνεις ταπετσαρία, αν προτιμάς! για να δουν ότι ξέρεις τι λες), αρκεί να σβήσεις πρώτα τα προσωπικά μου στοιχεία 8)
"εδώ δεν είναι να'μαι εγώ πάνω από σένα ή εσύ πάνω από μένα. Αλλά ο καθένας μας πάνω από τον εαυτό του."
                                                                Γ. Ρίτσος

Αποσυνδεδεμένος spaceoddity

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19 / Η-Μ & Τ.Υ. ΠΣΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Νέα στοιχεία για την αναγνώριση εκπαιδευτικής προϋπηρεσίας
« Απάντηση #24 στις: Οκτώβριος 24, 2006, 12:22:52 πμ »
Lio αν είχες θέσει το θέμα έτσι εξ αρχής, δεν θα είχα καμία αμφιβολία...μιλάς για τότε που η πρόσληψη στα ολοήμερα γινόταν με...βιογραφικό σημείωμα. Οπότε ναι, έτσι έγραφες στο βιογραφικό ότι είχες διδάξει πληροφορική σε ΙΕΚ και presto, γινόσουν καθηγητής στο ολοήμερο, και μετά άλλο ένα presto και αν σου κάτσουν αρκετά μόρια, είσαι διορισμένος στη δευτεροβάθμια. Ευτυχώς τα πράγματα έχουν αλλάξει τώρα...
"εδώ δεν είναι να'μαι εγώ πάνω από σένα ή εσύ πάνω από μένα. Αλλά ο καθένας μας πάνω από τον εαυτό του."
                                                                Γ. Ρίτσος

Αποσυνδεδεμένος matina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 548
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Νέα στοιχεία για την αναγνώριση εκπαιδευτικής προϋπηρεσίας
« Απάντηση #25 στις: Νοέμβριος 03, 2006, 06:55:15 μμ »
Έχω εργαστεί ως ωρομίσθιος στο πρόγραμμα ΗΡΩΝ του ΙΔΕΚΕ και αυτήν την προϋπηρεσία δεν μου την αναγνώρισαν τελικά μισθολογικά γιατί λένε ότι το ΙΔΕΚΕ αν και ανήκει στο Υπουργείο Παιδείας δεν είναι πρόσωπο δημοσίου δικαίου. Υπάρχει κάποιος με παρόμοια προϋπηρεσία που τελικά του αναγνωρίστηκε;

Αποσυνδεδεμένος sophia_d

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Νέα στοιχεία για την αναγνώριση εκπαιδευτικής προϋπηρεσίας
« Απάντηση #26 στις: Νοέμβριος 04, 2006, 10:33:57 πμ »
τα προγράμματα του ΙΔΕΚΕ δεν ανήκουν ούτε στην Πρωτοβάθμια ούτε στη Δευτεροβάθμια εκπαίδευση, γιατί αναφέρονται σε ενήλικες. Από την άλλη όμως αναγνωρίζετι η προϋπηρεσία σε ΙΕΚ... ???

Αποσυνδεδεμένος lio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Τι Λωζάνη τι Κοζάνη
    • Προφίλ
Απ: Νέα στοιχεία για την αναγνώριση εκπαιδευτικής προϋπηρεσίας
« Απάντηση #27 στις: Νοέμβριος 04, 2006, 01:43:32 μμ »
.. γιατί λένε ότι το ΙΔΕΚΕ αν και ανήκει στο Υπουργείο Παιδείας δεν είναι πρόσωπο δημοσίου δικαίου...

Άλλο πάλι κι αυτό! Δηλαδή τα Δ. ιεκ (ΟΕΕΚ) είναι δημοσίου δικαίου; Κι αν είναι έτσι γιατί δε μετράει η προυπηρεσία και για διορισμό σε αυτά; Μάλλον για τον ίδιο λόγο που απο τα ΣΔΕ μετράει η μοριοδότηση για αναπληρωτής αλλά όχι για μόνιμο διορισμό!!!!!! Τελικά έχω την αίσθηση ότι στις απεργίες - αποχές -διαμαρτυρίες πάντα τα αιτήματα είναι ότι πιο απίστευτο εκτός από τα απολύτως προφανή. :P

Αλήθεια από τα ΣΔΕ υπάρχει κανείς; Η προυπηρεσία από εκεί μετρά για το μισθολογικό κλιμάκιο;
«Ζήτω,ο Λεοναρτο ντα Βιτσι!»Ανονυμοσ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159869
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 349
Σύνολο: 354

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.