*

Αποστολέας Θέμα: Βοήθεια στο ζήτημα των επιλαχόντων  (Αναγνώστηκε 13830 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lena98

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια στο ζήτημα των επιλαχόντων
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 20, 2008, 06:42:31 μμ »
Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα σας παρακαλώ τις γνώσεις σας και τις εμπειρίες σας πάνω στο ζήτημα που με απασχολεί γιατί είμαι πολύ μπερδεμένη...Σήμερα με πήραν τηλ απο το υπουργείο και μου είπαν ότι είμαι στους επιλαχόντες για διορισμό και οτι πίσω απο εμένα είναι άλλα 15-16 άτομα, άρα είμαι προς το τέλος. Οι περιοχές είναι ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ, ΗΡΑΚΛΕΙΟ, ΛΑΣΙΘΙ, ΙΚΑΡΙΑ, ΚΑΙ 5  ΔΥΣΠΡΟΣΙΤΑ ΦΟΥΡΝΟΙ ΣΑΜΟΥ, ΛΕΙΨΩΝ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ, ΧΡΙΣΤΟΥ ΡΑΧΩΝ ΙΚΑΡΙΑΣ, ΖΩΝΙΑΝΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ, ΛΕΙΒΑΔΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ. Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής: Εφόσον αποδεχτώ τον διορισμό πρέπει υποχρεωτικά να δηλώσω και τα δυσπρόσιτα ή είνσι επιλογή μου; Και αν δεν τα δηλώσω (τα οποία έχουν 7 θέσεις, 2 2/θ και 3 1/θ) μένω εκτός διορισμού; Και αν μπορείτε λίγα λόγια για τα δυσπρόσιτα αυτά και την Ικαρία, εμπειρίες σας απο την διανομή σας εκεί...Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Έχουν αρχίσει να καλούν επιλαχόντες τηλεφωνικά από το υπουργείο; Γιατί χθες που πήρα στο τμήμα των φιλολόγων , δεν ήξεραν πότε ακριβώς θα βγεί η εγκύκλιος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βοήθεια στο ζήτημα των επιλαχόντων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:41:43 »

Αποσυνδεδεμένος konstans

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια στο ζήτημα των επιλαχόντων
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 21, 2008, 11:01:24 πμ »
Επιλαχόντες ΠΕ60 , έχουμε κανένα νεότερο? Να περιμένουμε τίποτα αυτή την εβδομάδα ή απο την ερχόμενη? Εμείς πότε θα παρουσιαστούμε?

Αποσυνδεδεμένος godo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια στο ζήτημα των επιλαχόντων
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 21, 2008, 11:20:42 πμ »
Καλημέρα!!Όντως Konstans τι γίνεται; Πήρες κανά τηλέφωνο; Εγω απο εχθές όχι και πήρα για το φαξ. Είναι πολύ ψυχοφθόρα η διαδικασία της αναμονής και την περνάμε και συχνά σε αυτήν την δουλειά!! :-\
Βλέπω να τρέχουμε τελευταία στιγμή.... ;D

Αποσυνδεδεμένος joe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια στο ζήτημα των επιλαχόντων
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 21, 2008, 11:23:48 πμ »
καλημερα συναδελφοι!τπτ νεοτερο !εμενα μου ειπαν χθες στο τηλ οτι ολα θα γινουν αμεσα και γρηγορα, να μπαινω στο ιντερνετ και να παιρνω και τηλ !δεν ξερω τι να πω !ειμαστε σε αναμονη !στειλατε ολοι τα φαξ ;;;μηπως αυτο περιμενουν ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βοήθεια στο ζήτημα των επιλαχόντων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:41:43 »

Αποσυνδεδεμένος konstans

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια στο ζήτημα των επιλαχόντων
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 21, 2008, 11:29:49 πμ »
Να τρέχουμε δε λες τίποτα!!!!!!!!! Όσο περνάνε οι μέρες με πιάνει ένα σφίξιμο στο στομάχι!! Είναι και αυτές οι περιοχές βρε παιδάκι μου,  Παναγία μου! Δεν έχω μάθει τίποτα, χθες έστειλα και εγώ το φαξ. Μου φαίνεται ότι απο εβδομάδα θα τρέχουμε και δεν θα φτάνουμε με δικαιολογητικά κτλ.....Για τις περιοχές ποια είναι η γνώμη σου? Εγω ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω! Να τις δηλώσω όλες ή όχι?

Αποσυνδεδεμένος joe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια στο ζήτημα των επιλαχόντων
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 21, 2008, 11:46:42 πμ »
αναλογως σε τι σειρα εισαι ...αν εισαι απο τους πρωτους μπορεις να αφησεις καποιες απ εξω !εγω ειμαι απο τους τελευταιους και θα τα δηλωσω ολα!ετσι μου ειπαν και απο το υπουργειο για να μην μεινω απ εξω
 

Αποσυνδεδεμένος konstans

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια στο ζήτημα των επιλαχόντων
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 21, 2008, 11:55:42 πμ »
Από τις τελευταίες είμαι και εγώ !! Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα!!!! Τελοσπάντων οτι είναι να γίνει θα γίνει!

Αποσυνδεδεμένος joe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια στο ζήτημα των επιλαχόντων
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 21, 2008, 12:00:14 μμ »
τελικα μεχρι ποια σειρα πηραν;;να ξερουμε εχουμε ποσους εχουμε πιο κατω απο μας, να υπολογισουμε

Αποσυνδεδεμένος godo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια στο ζήτημα των επιλαχόντων
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 21, 2008, 12:02:00 μμ »
Όταν λές απο τους τελευταίους τι σειρά είσα joe; εγώ είμαι 1076. Εσύ konstans; Δεν ξέρω ρε παιδιά και εγώ αυτές τις ημέρες σκέφτομαι...σκέφτομαι...και φτού και απο την αρχή  ??? Είμαι πολύ προβληματισμένη! Όντως πρέπει να τα βάλουμε όλα για να μην μείνουμε απο έξω αλλά και αυτές οι περιοχες παλεύονται; Ειλικρινά αυτά τα δυσπρόσιτα φούρνοι, λειψοι, ζωνιανά το άλλο ούτε το θυμάμαι σας φαίνονται νορμάλ; Απα πα!!!Τι να πώ δεν ξέρω...Απο την άλλη όποια στιγμή και να διοριστούμε δεν νομίζω ότι τα μέρη θα είναι καλύτερα, αναγκαστικά πρέπει να το περάσουμε όλο αυτο...

Αποσυνδεδεμένος konstans

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια στο ζήτημα των επιλαχόντων
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 21, 2008, 12:12:17 μμ »
Συνάδελφοι εγώ έχω 1083. Κοίταξα απο περιέργεια τις περιοχές που έχουν πάρει οι του ΑΣΕΠ και τα περισσότερα είναι νησιά! Το νησί δηλαδή δεν  θα το αποφεύγαμε! Οι περιοχές βέβαια κακά τα ψέματα είναι δύσκολες, αλλά όπως ανέφερες godo κάποια στιγμή θα το περνούσαμε! Το μόνο λοιπόν που μας απομένει κορίτσια είναι να το α π ο λ α ύ σ ο υ μ ε, αφού δεν μπορούμε να το αποφύγουμε!!  Τι λέω έχει να πέσει κ λ ά μ α το πρώτο καιρό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :'(

Αποσυνδεδεμένος godo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια στο ζήτημα των επιλαχόντων
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 21, 2008, 12:25:55 μμ »
 :'( :'( :'(Σε συμπονώ δεν λές τίποτα...Εγώ απο τώρα προσπαθώ να το συγκρατήσω αλλά που και που μου φεύγει, μετά όμως γελάω  :D γιατί σκέφτομαι καλύτερα τώρα που το μόνο που αφήνω πίσω είναι η σχέση μου (η οποία θέλει να με ακολουθήσει!!Νομίζει εύκολα είναι..)και όχι παιδιά κ.τ.λ. φαντάζεσαι; Αυτό μου φαίνεται ακόμα πιο δύσκολο...Και υπάρχουν συνάδελφοι που ακόμα και κάτω απο αυτές τις συνθήκες αντέχουν...εμείς γιατί όχι;;;Με πιάνει ο εγωισμός μου τώρα και πεισμώνω με τον εαυτό μου....Θα αντεξουμε κορίτσια ότι και να γίνει ;) ;)Ασε που κάτι μου λέει ότι δεν είναι και τόσο δύσκολο...Όλοι έχουν θετικές εμπειρίες στην πλειοψηφία, εμείς γιατί να είμαστε στην μειοψηφία; Σφίξιμο τα δόντια και συνεχίζουμε....Αλλά εξακολουθώ να λέω ότι τους φούρνους δεν τους πάω, δεν τους πάω....(αν σαν τρελλή μονολογώ, απο τώρα με έπιασε) ;D

Αποσυνδεδεμένος konstans

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια στο ζήτημα των επιλαχόντων
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 21, 2008, 12:48:11 μμ »
Εσύ δεν πας τους Φούρνους και εγω δεν θέλω με τίποτα Κρήτη!!!! Με τίποτα όμως παρόλο που έχω συγγενείς εκεί!!  ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!! Έτσι σκέφτομαι και εγω godo συμφωνώ με όσα λες, το μόνο που αφήνουμε είναι η σχέση μας! Άν μπορεί να σε ακολουθήσει είσαι τυχερή!!

Αποσυνδεδεμένος muppet

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια στο ζήτημα των επιλαχόντων
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 21, 2008, 03:56:49 μμ »
Καλησπέρα σε όλους!!
Λίγη βοήθεια:
Με έχουνε ειδοποιήσει απο την Δευτέρα για συμπληρωματικούς διορισμούς ΠΕ60, έχω στείλει υεπέυθυνη δήλωση και ακόμη κανένα νεότερο....
Αυτή η αναμονή είναι πολύ σπαστική..
Γνωρίζει κανείς κάτι?Απο δω και πέρα τι πρέπει να κάνουμε?Πότε θα πρέπει να παρουσιαστούμε στην περιοχή που θα διοριστούμε?
help!!

Αποσυνδεδεμένος konstans

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια στο ζήτημα των επιλαχόντων
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 21, 2008, 08:33:55 μμ »
Καλησπέρα muppet!! Τίποτα νεότερο!! Περιμένουμε! Ελπίζω αύριο να έχουμε εξελίξεις!! Τι σειρά έχεις ,αν επιτρέπεται, για να δούμε που κυμαινόμαστε περίπου?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158561
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 563
Σύνολο: 580

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.