*

Αποστολέας Θέμα: Βοήθεια στο ζήτημα των επιλαχόντων  (Αναγνώστηκε 13883 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος godo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Βοήθεια στο ζήτημα των επιλαχόντων
« στις: Αύγουστος 19, 2008, 05:26:28 μμ »
 Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα σας παρακαλώ τις γνώσεις σας και τις εμπειρίες σας πάνω στο ζήτημα που με απασχολεί γιατί είμαι πολύ μπερδεμένη...Σήμερα με πήραν τηλ απο το υπουργείο και μου είπαν ότι είμαι στους επιλαχόντες για διορισμό και οτι πίσω απο εμένα είναι άλλα 15-16 άτομα, άρα είμαι προς το τέλος. Οι περιοχές είναι ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ, ΗΡΑΚΛΕΙΟ, ΛΑΣΙΘΙ, ΙΚΑΡΙΑ, ΚΑΙ 5  ΔΥΣΠΡΟΣΙΤΑ ΦΟΥΡΝΟΙ ΣΑΜΟΥ, ΛΕΙΨΩΝ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ, ΧΡΙΣΤΟΥ ΡΑΧΩΝ ΙΚΑΡΙΑΣ, ΖΩΝΙΑΝΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ, ΛΕΙΒΑΔΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ. Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής: Εφόσον αποδεχτώ τον διορισμό πρέπει υποχρεωτικά να δηλώσω και τα δυσπρόσιτα ή είνσι επιλογή μου; Και αν δεν τα δηλώσω (τα οποία έχουν 7 θέσεις, 2 2/θ και 3 1/θ) μένω εκτός διορισμού; Και αν μπορείτε λίγα λόγια για τα δυσπρόσιτα αυτά και την Ικαρία, εμπειρίες σας απο την διανομή σας εκεί...Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2008, 09:31:16 μμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΤΩΝ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΩΝ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:57:25 »

Αποσυνδεδεμένος konstans

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΤΩΝ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΩΝ
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 19, 2008, 05:40:09 μμ »
Καλησπέρα godo!!Τις ίδιες απορίες έχω και εγώ, οπότε όποιος γνωρίζει κάτι καλό θα ήταν να μας βοηθούσε! Πες μου σε παρακαλώ σε ποιον αριθμό θα στείλουμε το φαξ? Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος vag_fys

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 785
    • Προφίλ
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΤΩΝ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΩΝ
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 19, 2008, 05:42:40 μμ »
Αν δε δηλώσεις όλες τις περιοχές μπορεί να μη σε πάρουν και φυσικά δε θα έχεις επιπτώσεις.
Κρίμα πάντως να συμβεί αυτό (να μη σε πάρουν).
Αν θέλεις να σε πάρουν σίγουρα θα τα δηλώσεις όλα.
Αν σε πάρουν σε δυσπρόσιτο θα πρέπει να μείνεις εκεί 2 χρόνια.
Γνώμη μου πως δεν αξίζει να ρισκάρεις και να μην τα δηλώσεις όλα.
Κάθε ένας μας βέβαια είναι συγκεκριμένη περίπτωση.
(Μπορεί να έχει συγκεκριμένους λόγους να μην θέλεις να φύγεις από την περιοχή σου, προσωπικούς, οικογενειακούς, οικονομικούς κλπ).
Το μερτικό μου απ'τη χαρά
μου το'χουν πάρει άλλοι
γιατί είχα χέρια καθαρά
και μια καρδιά μεγάλη.

Αποσυνδεδεμένος peri2005

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 952
  • Φύλο: Άντρας
  • Με... λατρεύει η εκπαίδευση! (ουυυυυυυ....) ΠΕ03
    • Προφίλ
    • Οι φωτογραφίες μου
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΤΩΝ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΩΝ
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 19, 2008, 05:59:26 μμ »
Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα σας παρακαλώ τις γνώσεις σας και τις εμπειρίες σας πάνω στο ζήτημα που με απασχολεί γιατί είμαι πολύ μπερδεμένη...Σήμερα με πήραν τηλ απο το υπουργείο και μου είπαν ότι είμαι στους επιλαχόντες για διορισμό και οτι πίσω απο εμένα είναι άλλα 15-16 άτομα, άρα είμαι προς το τέλος. Οι περιοχές είναι ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ, ΗΡΑΚΛΕΙΟ, ΛΑΣΙΘΙ, ΙΚΑΡΙΑ, ΚΑΙ 5  ΔΥΣΠΡΟΣΙΤΑ ΦΟΥΡΝΟΙ ΣΑΜΟΥ, ΛΕΙΨΩΝ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ, ΧΡΙΣΤΟΥ ΡΑΧΩΝ ΙΚΑΡΙΑΣ, ΖΩΝΙΑΝΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ, ΛΕΙΒΑΔΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ. Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής: Εφόσον αποδεχτώ τον διορισμό πρέπει υποχρεωτικά να δηλώσω και τα δυσπρόσιτα ή είνσι επιλογή μου; Και αν δεν τα δηλώσω (τα οποία έχουν 7 θέσεις, 2 2/θ και 3 1/θ) μένω εκτός διορισμού; Και αν μπορείτε λίγα λόγια για τα δυσπρόσιτα αυτά και την Ικαρία, εμπειρίες σας απο την διανομή σας εκεί...Ευχαριστώ εκ των προτέρων...



Για τα δυσπρόσιτα ψάξε εδώ: http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=7509.0

Για Δωσεκάνησα εδώ : http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=2614.0

Ικαρία : http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=7780.0

Φούρνοι : http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=7702.0

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΤΩΝ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΩΝ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:57:25 »

Αποσυνδεδεμένος sib

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΤΩΝ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΩΝ
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 19, 2008, 09:15:01 μμ »
Καλησπέρα, είμαι πρώτη επιλαχούσα για διορισμό αλλά του χρόνου διορίζομαι από την προυπηρεσία.Σκέφτομαι να μην κάνω την αίτηση όταν βγει η εγκύκλιος για τους συμπληρωματικούς διορισμούς δεδομένου οτι του χρόνου η τοποθέτησή μου θα είναι καλύτερη (οι επιλαχόντες παίρνουν ότι έχει μείνει).Γνωρίζει κάποιος στα σίγουρα αν υπάρχουν κυρώσεις σε αυτη τη περίπτωση ή έστω αν υπάρχει κάποιο link το οποίο θα μπορούσε να με βοηθήσει? Απόσο ξέρω το κάλεσμα στους επιλαχόντες γίνεται σχεδόν ονομαστικά με πίνακα αποδεκτών, οπότε αν δω το όνομά μου και δεν κάνω την αίτηση ισχύουν τα γνωστά περί διαγραφής από τους πίνακες για 2 χρόνια?Επίσης να σημειώσω ότι δεν είμαι αχάριστη, απλώς τα κενά που μου ειπαν από το υπουργείο ότι θα δώσουν στους επιλαχόντες είναι περιοχές με πολύ λίγα μόρια και μόνο μία περιοχή δίνει καλά μόρια..επομένως δεν θα ήθελα να πάω και τόσο μακριά απότο σπίτι μου και σε περιοχή με τόσο λίγα μόρια (μιλάμε για 2 μόρια).Παρακαλώ όποιος ξέρει ας βοηθήσει γιατί το θέμα είναι σοβαρό..

Αποσυνδεδεμένος konstans

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΤΩΝ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΩΝ
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 19, 2008, 09:29:12 μμ »
Ποιές περιοχές είναι αυτές που δίνουν τόσα λίγα μόρια? Τα περισσότερα νηπιαγωγεία των περιοχών αυτών δίνουν καλά μόρια,απ ότι κοίταξα! Πιο απομακρυσμένες περιοχές δεν υπάρχουν!! Τουλάχιστον δίνουν μόρια!

Αποσυνδεδεμένος sib

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια στο ζήτημα των επιλαχόντων
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 19, 2008, 09:33:51 μμ »
Δεν έιμαι νηπιαγωγός, συγγνώμη δεν το διευκρίνησα.Το ζήτημα των συνεπειών με ενδιαφέρει αν υπάρχουν

Αποσυνδεδεμένος godo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια στο ζήτημα των επιλαχόντων
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 19, 2008, 10:03:13 μμ »
konstans θα σου στείλω το τηλέφωνο λίγο αργότερα γιατί τώρα δεν είμαι σπίτι, να περιμένεις σίγουρα οκ;
Τι θα κάνεις τελικά; Θα βάλεις κανά δυσπρόσιτο; Πάντως δεν μας απάντησε κάποιος αν είναι υποχρεωτικό το δυσπρόσιτο...

Αποσυνδεδεμένος godo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια στο ζήτημα των επιλαχόντων
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 19, 2008, 10:07:20 μμ »
Και κάτι ακόμη Konstans για ποιά μόρια περιοχών ξέρεις μπορείς να με ενημερώσεις και εμένα; Αχ....αυτό που φοβόμουνα τώρα το βρίσκω μπροστά μου :'( Πόσους νηπιαγωγούς θα πάρουν τελικά;

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΤΩΝ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΩΝ
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 19, 2008, 10:10:19 μμ »
Καλησπέρα, είμαι πρώτη επιλαχούσα για διορισμό αλλά του χρόνου διορίζομαι από την προυπηρεσία.Σκέφτομαι να μην κάνω την αίτηση όταν βγει η εγκύκλιος για τους συμπληρωματικούς διορισμούς δεδομένου οτι του χρόνου η τοποθέτησή μου θα είναι καλύτερη (οι επιλαχόντες παίρνουν ότι έχει μείνει).Γνωρίζει κάποιος στα σίγουρα αν υπάρχουν κυρώσεις σε αυτη τη περίπτωση ή έστω αν υπάρχει κάποιο link το οποίο θα μπορούσε να με βοηθήσει? Απόσο ξέρω το κάλεσμα στους επιλαχόντες γίνεται σχεδόν ονομαστικά με πίνακα αποδεκτών, οπότε αν δω το όνομά μου και δεν κάνω την αίτηση ισχύουν τα γνωστά περί διαγραφής από τους πίνακες για 2 χρόνια?Επίσης να σημειώσω ότι δεν είμαι αχάριστη, απλώς τα κενά που μου ειπαν από το υπουργείο ότι θα δώσουν στους επιλαχόντες είναι περιοχές με πολύ λίγα μόρια και μόνο μία περιοχή δίνει καλά μόρια..επομένως δεν θα ήθελα να πάω και τόσο μακριά απότο σπίτι μου και σε περιοχή με τόσο λίγα μόρια (μιλάμε για 2 μόρια).Παρακαλώ όποιος ξέρει ας βοηθήσει γιατί το θέμα είναι σοβαρό..

Αν δεν κάνεις αίτηση, δεν υπάρχουν κυρώσεις.
Κυρώσεις θα υπάρξουν αν κάνεις αίτηση, διοριστείς και δεν παρουσιαστείς. Σε αυτή την περίπτωση δεν θα μπορείς να διοριστείς μέσω προϋπηρεσίας.

Αποσυνδεδεμένος sib

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια στο ζήτημα των επιλαχόντων
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 19, 2008, 10:13:50 μμ »
Σε ευχαριστώ πολύ Ιωάννα,ήσουν σαφέστατη!

Αποσυνδεδεμένος J-PHYS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια στο ζήτημα των επιλαχόντων
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 19, 2008, 11:11:26 μμ »
sib τι ειδικότητα είσαι;

Αποσυνδεδεμένος konstans

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια στο ζήτημα των επιλαχόντων
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 20, 2008, 01:00:32 πμ »
godo μην αγχώνεσαι!! Έχουμε καιρό μπροστά μας να αγχωθούμε!!Αύριο θα πάω να στείλω την υπεύθυνη δήλωση, τα συναισθήματα ανάμεικτα!και θέλω και δε θέλω! θα μας σκάσουν! Τα περισσότερα νηπιαγωγεία έχουν καλά μόρια ( λογικό αφού είναι στου διαόλου τη μάνα). Οι Φούρνοι έχουν θ μόρια νομίζω, οι Λειψοί επίσης πολλά, αλλά θα είσαι για 2 χρόνια!! Θα το αντέξουμε ή θα σαλτάρουμε!Απ την άλλη μας προσφέρουν το διορισμό στο πιάτο και να πούμε όχι? Μην ξεχνάς οτι πρέπει κάποια στιγμή να μαζέψουμε και κάποια μόρια για μια πιο καλή τοποθέτηση!

Αποσυνδεδεμένος konstans

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια στο ζήτημα των επιλαχόντων
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 20, 2008, 01:07:42 πμ »
Α τον αριθμό τον βρήκα οκ! εννοείται οτι θα βάλω δυσπροσιτο, για τέτοια είμαστε!΄Μήπως ξέρουμε που θα μας στείλουν αναπληρωτές! Δες το και αλλιώς δεν θα μείνουμε και για πάντα μόνο για 2 χρόνια και αυτά όχι και ολόκληρα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159552
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 320
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 313
Σύνολο: 319

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.