*

Αποστολέας Θέμα: Να τα αναλάβω ή όχι:  (Αναγνώστηκε 15246 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sirina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Να τα αναλάβω ή όχι:
« Απάντηση #112 στις: Σεπτέμβριος 16, 2008, 02:25:47 μμ »
Εγω περισυ εκανα μαθημα 2 ωρες σε ενα κοριτσι ΤΕΕ με πολυ θεληση απο την μερια του, βγαλαμε την υλη δυο φορες μεχρι τον Φεβρουαριο και εγραψε 16, 8. Οποτε βαλε εσυ μια ωρα αλλα διευκρινισε οτι μπορει να χρειαστει και διωρο τουλαχιστον στο δευτερο εξαμηνο. Αλλωστε μην ξεχνας οτι τα παιδια των ΤΕΕ εχουν αρκετα χαμηλο επιπεδο..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Να τα αναλάβω ή όχι:
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:15:55 »

Αποσυνδεδεμένος gianna83

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Να τα αναλάβω ή όχι:
« Απάντηση #113 στις: Σεπτέμβριος 18, 2008, 03:19:51 μμ »
καλα,Λενα,τα πηρα πραγματικα οταν διαβασα τι περασες με αυτα τα νουμερα.Ζητα 70,ναι.Πες ''τοσα θελω βρεξει χιονισει''.Ετσι το κανα και εγω φετος,εβγαλα ταριφα γιατι περυσι μου ακυρωνανε μαθηματα για να πανε π.χ σινεμα.Λοιπον,τερμα οι κοροιδιες!

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Να τα αναλάβω ή όχι:
« Απάντηση #114 στις: Σεπτέμβριος 20, 2008, 08:53:45 πμ »
σε περιπτωση ακυρωσης μαθηματος (οχι για ασθενεια) τι κανετε? εγω σε αλλα παιδια λεώ ότι ακυρωση μία μεχρι και 1 ωρα πριν το μαθημα δεν πληρωνετε αλλα λιγα λεπτα πριν το μαθημα το πληρωνουν κανονικα. Σε αλλους λεω οτι οσα ακυρωνουν οφειλουν να τα ανπληρωσουν αλλη μερα, οποτε αποφευγουν να το ακυρωσουν. Αλλες προτασεις??
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: Να τα αναλάβω ή όχι:
« Απάντηση #115 στις: Σεπτέμβριος 22, 2008, 03:03:37 μμ »
Λόγω κλειστής κοινωνίας, δεν το κάνω θέμα όταν μου ακυρώνουν μαθήματα, γιατί κάποια φορά τυχαίνει να ακυρώσω κι εγώ. Συνήθως όμως το συμπληρώνουμε Σαββατοκύριακο που δεν έχω άλλα. Κυρίως στα παιδιά που αγχώνομαι λόγω μεγάλης τάξης. Να μου πληρώσουν μάθημα ακυρωμένο ούτε που το τολμάω, αλλά για μια στο τόσο, λέω "δε βαριέσαι" και πάω για καφέ!! :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Να τα αναλάβω ή όχι:
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:15:55 »

Αποσυνδεδεμένος lili_a

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Να τα αναλάβω ή όχι:
« Απάντηση #116 στις: Σεπτέμβριος 23, 2008, 01:00:55 πμ »
Η ακυρωση των μαθηματων ειναι ο χειροτερος εφιαλτης μου. Περα απο τα χρηματα που χανεις μπορει να βρισκεσαι και μακρια απο το σπιτι σου και να εχεις ενα ωραιο κενο διωρακι στο οποιο δεν μπορεις να κανεις απολυτως τιποτα! Το να σε πληρωσουν για μαθημα που δεν εγινε ειναι κομματακι δυσκολο, απο την αλλη μου εχει τυχει να επιμενει ο ιδιος γονιος να με πληρωσει. Το προβλημα με τις ακυρωσεις ειναι οτι συχνα τις σιγονταρουν οι γονεις για ...οικονομια!
Αυτα που εχω δοκιμασει εγω ειναι τα εξης:
α. το ακυρωμενο μαθημα δεν αναπληρωνεται. Δε μιλαω για μια ακυρωση αραια και που, αλλα αν πχ στα πρωτα μαθηματα μου αρχισουν τις ακυρωσεις λεω: οκ, δεν υπαρχει προβλημα αλλα δεν μπορω να σε βαλω αλλη ωρα αυτη τη βδομαδα γιατι εχω πολυ γεματο προγραμμα,  ισως την αλλη κλπ  Αν το αναπληρωσεις τους δινεις το μηνυμα οτι εχεις ελευθερες ωρες κι οτι εχεις αναγκη τα χρηματα τους, κι αυτο ειναι οτι χειροτερο
β. αν συνεχιζουν να το ακυρωνουν ρωταω τους γονεις αν εχουν καποιο προβλημα με το προγραμμα και μηπως θελουν να αλλαξουμε τις ωρες. Εκει στριμωχνονται (αν εχουν λιγο φιλοτιμο ;))
γ. αν συνεχισουν το χαβα τους λεω εγω οτι θελω να κανουμε αλλαγη στο προγραμμμα γιατι με θελουν τη συγκεκριμενη ωρα στο φροντιστηριο(ασχετως αν δουλευω η οχι σε φροντιστηριο) και τους βαζω στο τελος της ημερας (τουλαχιστον να μην εχουμε κενα)
δ. αν παρολαυτα επιμεινουν λεω στους γονεις να μειωσουμε τις ωρες γιατι δεν μπορω να κλεινω 4 ωρες και να δουλευω 2

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Να τα αναλάβω ή όχι:
« Απάντηση #117 στις: Σεπτέμβριος 24, 2008, 09:22:11 πμ »
περυσι μου ετυχε περιπτωση να παρω 2 παιδακια γ δημοτικου για μαθημα . Το 1 παιδι ερχοταν κανονικα παντα κ στην ωρα του. Το αλλο, πότε αργουσε (15-20 λεπτα) κ πότε η μανα ξεχνουσε να το φερει κ την επαιρνα τηλεφωνο κ την ξυπνουσα. Η δικαιολογια ηταν οτι εχει 2 παιδια μονη της κ χθες ειχε ξενυχτησει με το μικρο κ δεν ακουσε το ξυπνητηρι κτλ. (οικιακα το επαγγελμα). Τις πρωτες φορες μου ελεγε μονη της "ποτε να το φερω να αναπληρωσουμε το μαθημα?" Δηλ. εκανα 2 ωρες μαθημα κ πληρωνομουν για 1. Αργοτερα που δεν ειχα κ ελευθερες ωρες για αναπλήρωση της ειπα ότι αν γινει ξανα αυτο θα το πληρωσει κανονικα. Ετσι κ εγινε για 1-2 μηνες. Τα Χριστουγεννα μου ειπε οτι θα παρει κοπελα στο σπιτι κ δεν θα την ξαναφερει τη μικρη. Το αλλο κοριτσι βεβαια συνεχιζει ως τωρα!!
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159821
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 425
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 370
Σύνολο: 374

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.