*

Αποστολέας Θέμα: Να τα αναλάβω ή όχι:  (Αναγνώστηκε 15360 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Renata

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Να τα αναλάβω ή όχι:
« Απάντηση #98 στις: Σεπτέμβριος 16, 2008, 01:28:38 μμ »
Εχετε δίκιο!!!Εντάξει στο κάτω κάτω τη γειτόνισσα την αφήνω στην άκρη, δεν θα σκάσω κιόλας!!Τη ψυχική μου ηρεμία σκέφτομαι και γώ και αν αξίζει τον κόπο τελικά να τη διαταράξω!!Τους είπα χθές πως θα τους πάρω τηλ σήμερα να τους πώ τι σκέφτομαι να κάνω και τι θα γινει με τη τιμη (δηλ. που μου ζήτησαν να τη κατεβάσω..ούτε μπακάλης να ήμουν!!).Τελικα να τους πάρω και να τους πώ δεν σας κατεβάζω τη τιμή και κάντε οτι θέλετε????Για να είμαι ειλικρινής με ενδιαφέρουν και τα χρήματα, αλλά......
Πάντως, σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!!!! :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Να τα αναλάβω ή όχι:
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:59:07 »

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: Να τα αναλάβω ή όχι:
« Απάντηση #99 στις: Σεπτέμβριος 16, 2008, 01:33:11 μμ »
Τα σοβαρά τα ιδιαίτερα ποτέ δεν κλείνονται τηλεφωνικώς.
Στο τηλέφωνο απλώς κλείνεις ραντεβού,να πας στο σπίτι του παιδιού,να σε δουν αυτοί,να τους δεις κι εσύ και να κουβεντιάσετε.


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος lili_a

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Να τα αναλάβω ή όχι:
« Απάντηση #100 στις: Σεπτέμβριος 16, 2008, 01:35:44 μμ »
Για τα φιλολογικα μονο θελουν 2 ωρες επι 5 μερες την εβδομαδα?
Αν ειναι ετσι τοτε οντως τους βγαινουν πολλα ακομη και τα 10 ευρω που διαθετουν. Γιατι δεν τους προτεινεις 6 ωρες την εβδομαδα με 13 ευρω? Θα τους βγει λιγοτερο ετσι. Εξαλλου αν το παιδι δεν μαθει με 6 ωρες δεν προκειται να μαθει ουτε με 106.

Αποσυνδεδεμένος Nema

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Να τα αναλάβω ή όχι:
« Απάντηση #101 στις: Σεπτέμβριος 16, 2008, 01:47:41 μμ »
Συνάδελφοι θα ήθελα κι εγώ να ζητήσω τη γνώμη σας. Εκανα μέχρι πέρυσι επί 2 χρόνια φιλολογικά μαθήματα με 12 ευρώ την ώρα.  Περυσι τελέιωσε την Γ γυμνασίου και κάναμε γύρω στις 3 ώρες την εβδομάδα- από τα μέσα της περσινής χρονιάς διάβαζα  και την αδερφή του -Ε Δημοτικού - γλώσσα - ιστορία 2-3 ώρες την εβδομάδα πάλι για 12 ευρώ την ώρα - αρχικά ντράπηκα για τα 12 ευρώ στο δημοτικό αλλά αφού η μητέρα δεν με ρώτησε και μου τα έδωσε μόνη της έκανα κι εγώ τον κινέζο   8) ( να σημειώσω ότι για να φτάσω σπίτι τους χρειάζομουν μισή ώρα με αυτοκίνητο ) .

Φέτος μου ζήτησαν  ΄και πάλι να συνεχίσω μαζί τους . Το αγόρι θα πάει Α Λυκείου ΤΕΕ και θα του κάνω 1 ώρα την εβδομάδα με 1.5 εκθεση και κέιμενα και η αδερφή του ΣΤ Δημοτικού1- 2 ώρες την εβδομάδα. Αρχικά μου είχε πεί για 3 ώρες στο δημοτικό αλλά επειδη θα πάει στο ολοήμερο μου το κατέβασε σε 1 - 2 ωρες και βλέπουμε, είπε. Σκέφτηκα λοιπόν κι εγώ ότι ίσως φέτος μετά πο 2 χρονια πρέπει νακάνω αύξηση στην τιμή μου.
Τι προτείνετε?

Ευχαριστώ :)
Δε χρειάζεται να είμαστε οι καλύτεροι. Αξίζει να έχουμε δώσει τον καλύτερο εαυτό μας!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Να τα αναλάβω ή όχι:
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:59:07 »

Αποσυνδεδεμένος P.elsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Φύλο: Γυναίκα
  • HAVE A GREAT DAY......!!!!
    • Προφίλ
Απ: Να τα αναλάβω ή όχι:
« Απάντηση #102 στις: Σεπτέμβριος 16, 2008, 01:51:06 μμ »
Γεια σου RENATA, πέρσυ έκανα ιδιαίτερα σε μία κοπέλα η οποία είχε μαθησιακά προβλήματα.....πίστεψε με είναι δύσκολα τα πράγματα!!! Η τιμή είναι πολύ καλή....εγώ έπαιρνα 15 ευρώ την ώρα και ήταν φιλική τιμή!!
Θα σου πρότεινα να προσπαθήσεις γιατί απο κάπου πρέπει να κάνεις μια αρχή...Να κρατήσεις ύφος σοβαρό και δεν είναι ανάγκη να τη κάνεις φίλη σου γιατί θα σε κάνει ότι θέλει...

Αποσυνδεδεμένος Renata

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Να τα αναλάβω ή όχι:
« Απάντηση #103 στις: Σεπτέμβριος 16, 2008, 01:52:34 μμ »
Δεν τη κλείνω τηλεφωνικώς τη δουλειά Αγάπη, χωρις να τους εχω δει!!!Χθες πήγα σπίτι τος και εκατσα 2 ώρες για να συζητάμε για το παιδί!!!Ολα αυτα που σας είπα είναι μέσω της συζήτησης που είχαμε!!Απλα σήμερα θα μιλήσουμε στο τηλ μόνο και μόνο για να τους πω αν δέχομαι και αν θα κατεβάσω τη τιμή!!!Όλα τ'άλλα τα είπαμε και με το παραπάνω...Δεν θα έκανα μια συνεργασία ΜΟΝΟ απ'το τηλ!!!Δεν θέλουν μόνο αρχαία, έκθεση κ.λ.π, θέλουν να της κάνω όλα τα μαθήματα της 2ας γυμνασίου εκτος απο μαθηματικά, φυσική, χημεία!!!Δηλαδή, θέλουν να της κάνω ακόμα και θρησκευτικά, γι'αυτο θέλουν 10 ώρες τη βδομάδα!!!Κι εγώ αρχικα τους είπα να κάνουμε 5 με 6 ώρες τη βδομάδα για αρχαία, έκθεση, ομήρου ιλιάδα, άντε και ιστορία, ώστε να τους πάρω 13 ευρώ.....αλλά αυτοι τα θέλουν ΟΛΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος Renata

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Να τα αναλάβω ή όχι:
« Απάντηση #104 στις: Σεπτέμβριος 16, 2008, 01:58:35 μμ »
Καλα όντως ελσα δεν θα την αφήσω να μου πάρει τον αέρα γιατί μετά θα είναι χαμένο το παιχνίδι!!!Είναι αλήθεια οτι θέλω να κάνω μια αρχή, γιατι τόσο καιρό που ψάχνω δεν μπορώ να βρώ εύκολα γιατί οι περισσότεροι διαλέγουν τα φροντιστήρια για οικονομικούς λόγους...

Αποσυνδεδεμένος lili_a

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Να τα αναλάβω ή όχι:
« Απάντηση #105 στις: Σεπτέμβριος 16, 2008, 02:00:59 μμ »
Renata πες τους οτι εχεις ηδη καποια αλλα μαθηματα τα οποια θελεις να κλεισεις οποτε δεν προλαβαινεις να πηγαινεις καθε μερα 2 ωρες. Αν θελουν να αναλαβεις τα φιλολογικα τα οποια ειναι και η δουλεια σου και μπορουν να βρουν καποια αλλη για τα αλλα μαθηματα.
Μαλλον νταντα ψαχνουν αυτοι!

Αποσυνδεδεμένος sirina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Να τα αναλάβω ή όχι:
« Απάντηση #106 στις: Σεπτέμβριος 16, 2008, 02:01:25 μμ »
Renata, τα παιδια με μαθησιακη δυσκολια και ειδικα τα κακομαθημενα ειναι πολυ δυσκολη περιπτωση. Φυσικα παιδια ειναι και αυτα και δε πρεπει να ειμαστε ουτε ρατσιστες ουτε επιλεκτικοι αλλα αν αλαλογιστεις την μεγαλη προετοιμασια που θα κανεις σπιτι σου και τον παραπανω κοπο που θα καταβαλεις τα 13ευρω ειναι μια πολυ πολυ λογικη τιμη.

Nema, κρατα 12 ευρω την τιμη γιατι την αυξηση που δικαιουσαι να παρεις την βγαζεις απο την (αυξημενη) τιμη της μικρουλας. Η μπορεις να πεις 14 για τον μεγαλο και 10 για την μικρη που παλι σε συμφερει γιατι το μικρο θα ειναι για πιο πολλες ωρες. Η τελος παντων κρατα τα 12 που και παλι καλα ειναι.

Αποσυνδεδεμένος Renata

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Να τα αναλάβω ή όχι:
« Απάντηση #107 στις: Σεπτέμβριος 16, 2008, 02:11:15 μμ »
lili αυτό ακριβώς σκέφτομαι να κάνω και γώ και αν θέλουν, αλλιώς να βρούν άλλη να της σπάσουν τα νεύρα ( γιατι η περίπτωση φαίνεται δύσκολη)!!!

sirina, δεν έχω ξανακανει μαθήματα και πόσο μάλλον σε παιδιά που δυσκολεύονται να μάθουν, κάτι που θέλει πολλή υπομονή και προσπάθεια...οπότε θα κρατήσω τις συμβουλές σας που πραγματικά με βοήθησαν ΠΟΛΥ!!!

Αποσυνδεδεμένος P.elsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Φύλο: Γυναίκα
  • HAVE A GREAT DAY......!!!!
    • Προφίλ
Απ: Να τα αναλάβω ή όχι:
« Απάντηση #108 στις: Σεπτέμβριος 16, 2008, 02:12:27 μμ »
Καλή αρχή....και πάνω απ'όλα ΥΠΟΜΟΝΗ...
Εύχομαι να έρθουν όλα βολικά!!!!

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: Να τα αναλάβω ή όχι:
« Απάντηση #109 στις: Σεπτέμβριος 16, 2008, 02:15:20 μμ »
Αγαπητή Ρενατα,για τα θρησκευτικά που δεν είναι της ειδικότητάς σου,ζήτησε 15 ευρώ.


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος Nema

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Να τα αναλάβω ή όχι:
« Απάντηση #110 στις: Σεπτέμβριος 16, 2008, 02:19:57 μμ »
Sirina, ευχαριστώ  :). Τελικά σκέφτηκα  να κρατήσω την μικρή  ως έχει -12 ευρω - άλλωστε αν κάποια μέρα δεν κάνουν σχολείο ή ο δάσκαλος δεν τους βάλει εργασίες  της είναι πολύ εύκολο να μου ακυρώσει το μάθημα. Το έκανε και πέρυσι χωρίς κανένα ενδοιασμό. Το ίδιο και το μεγαλύτερο παιδί. Και στον αδερφό της σκέφτομαι να κάνω αύξηση 1 ευρώ. Δηλαδή 13 ευρώ για 1 ώρα την εβδομάδα.
Επίσης να προσθέσω ότι πριν από εμένα είχαν άλλο καθηγητή ο οπόιος έπαιρνε 14 ευρώ με τις ίδιες ώρες στο μεγάλο το παιδί και τον έβαζε να διαβάζει μόνος του  από το βοήθημα χωρίς να ασχολείται και πολύ μαζί του και φυσικά το παιδί δεν παρουσίασε ιδιάιτερη πρόοδο. Μου το είπε το ίδιο το παιδί...
Δε χρειάζεται να είμαστε οι καλύτεροι. Αξίζει να έχουμε δώσει τον καλύτερο εαυτό μας!!!

Αποσυνδεδεμένος Renata

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Να τα αναλάβω ή όχι:
« Απάντηση #111 στις: Σεπτέμβριος 16, 2008, 02:24:31 μμ »
Τελικά θα τους πώ οτι μπορώ να την αναλάβω μόνο στα φιλολογικά για 5 με 6 ώρες για 13 ευρώ, όπως τους είχα πει κιόλας κι αν θέλουν καλώς, αλλιώς να βρούν άλλη!!Οταν τους μιλήσω στο τηλ (το απογευμα γιατί τώρα δουλεύουν) θα σας πώ τι έγινε τελικά και τι μου είπαν!!!Προς το παρόν σας αφήνω, γιατί πρεπει να φύγω και θα σας πώ τη εξέλιξη το απόγευμα....και πάλι ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 725
Σύνολο: 740

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.