*

Αποστολέας Θέμα: αναπληρωτες ΠΕ05-ανεκδοτο πλεον!  (Αναγνώστηκε 10770 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kat91

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 416
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ05-ανεκδοτο πλεον!
« Απάντηση #56 στις: Σεπτέμβριος 18, 2008, 11:13:58 μμ »
Οι συμπληρωματικοί διορισμοί όμως του ΑΣΕΠ φέτος έγιναν γιατί κάποιοι επιτυχόντες θέλησαν
να διοριστούν με το 40% και άφησαν κενές τις θέσεις τους στον ΑΣΕΠ. Αν πάρουν 72 στον
επόμενο διαγωνισμό + 48 απο τον ενιαίο πίνακα,γιατί να πάρουν άλλους 150 απο ΑΣΕΠ;
Δηλαδή θα πάρουν 222 απο τους επιτυχόντες ενω απο τον πίνακα μόνο τους 48; Δεν είναι
άδικο αυτό; Αν κατάλαβα καλά, γιατί δεν είμαι και πολύ σίγουρη.Πάντως, απ΄ό,τι είδα και
απο άλλους συναδέλφους επικρατεί αρκετή σύγχυση και κανένας δεν ξέρει θα γίνει τελικά.
Υπάρχουν δυστυχώς υπεράριθμοι, πολύτεκνοι, στην διάθεση των γραφείων και μάλλον εκεί
θα πάνε οι θέσεις.




Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αναπληρωτες ΠΕ05-ανεκδοτο πλεον!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:36:43 »

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ05-ανεκδοτο πλεον!
« Απάντηση #57 στις: Σεπτέμβριος 19, 2008, 02:15:07 μμ »
οι συμπληρωματικοι διορισμοι γινονται παντα απο τον πινακα επιτυχοντων.ειναι σιγουρο αυτο.υπαρχει διαταξη αντιστοιχη.το εχω ρωτησει κιολας.τωρα δεν ξερω αν θα ειναι οντως 150.πολλα λεγονται,αν δεν δω επισημο εγγραφο απο υπεπθ,δεν εμπιστευομαι τιποτα.

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ05-ανεκδοτο πλεον!
« Απάντηση #58 στις: Σεπτέμβριος 20, 2008, 06:26:24 μμ »
χτες μου ειπε η φιλη μου σειρα 90,την πηραν απο ανατολικη αττικη και αποδεσμευτηκε

Αποσυνδεδεμένος kat91

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 416
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ05-ανεκδοτο πλεον!
« Απάντηση #59 στις: Σεπτέμβριος 20, 2008, 08:14:20 μμ »
Eυχαριστώ alceste,χτες επιτέλους με κάλεσαν απο Α ανατολική αττική για 12 ώρες και φυσικά
δέχτηκα. Ευτυχώς τα σχολεία που ήθελα ήταν ελεύθερα και έκανα ανάληψη στην πρωτοβάθμια.
Πήγα στα δυο πρώτα σχολεία αλλά στο τρίτο απο Δευτέρα. Οι ώρες μετράνε απο την ανάληψη
εργασίας που υπογράφεις στο γραφείο ή απο την στιγμή που θα υπογράψει ο διευθυντής του
του σχολείου; Γιατί με τους διευθυντές δεν βγάζεις άκρη,προσπαθούν συνέχεια να σου κόψουν
ώρες ,ούτε απο την τσέπη τους να μας πλήρωναν! Εσύ τελικά σε ποιά διεύθυνση είσαι;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αναπληρωτες ΠΕ05-ανεκδοτο πλεον!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:36:43 »

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ05-ανεκδοτο πλεον!
« Απάντηση #60 στις: Σεπτέμβριος 21, 2008, 11:09:39 μμ »
εδω ειναι το μυστικο.πρεπει να πεσεις σε διευθυντη που να θελει να σου βαζει τις ωρες απο την στιγμη που κανεις αναληψη στα σχολεια.εγω να σκεφτεις,δεν ειχα βεβαια προβλημα με τους διευθυντες,επρεπε να μπω να κανω τις ωρες και γι αυτο ξεκινησα απο παρασκευη 12 του μηνα να κανω μαθημα.ειμαι στην β διευθυνση.μια φιλη μου περσι,η διευθυντρια της εκανε ιστοριες αν ελειπε μια μερα.εχει μικρο παιδι και ετρεχε στα νοσοκομεια.κατανοηση μηδεν.οντως,λες και μας πληρωνουν απο την τσεπη τους μερικοι.καλη αρχη!

Αποσυνδεδεμένος sko

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ05-ανεκδοτο πλεον!
« Απάντηση #61 στις: Σεπτέμβριος 25, 2008, 11:50:49 μμ »
Και μένα τα ίδια μου κάνανε πέρσι με τις ώρες. Σε ένα δε σχολείο κανανε να μου βγάλουν πρόγραμμα 1 ολόκληρο μήνα.Καινούργια διευθύντρια άμαθη και τυπικούρα.

Αποσυνδεδεμένος kat91

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 416
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ05-ανεκδοτο πλεον!
« Απάντηση #62 στις: Σεπτέμβριος 26, 2008, 11:29:17 πμ »
Καινούργιο κόλπο βρήκαν τώρα. Ωσπου  να κανονίσουν το πρόγραμμά τους  και για να μσς
βάζουν τις ώρες κανονικά μας υποχρεώνουν να μπαίνουμε σε τάξεις που έχουν κενό, ακόμα και
στην Γ΄τάξη για να απασχολούμε τα παιδιά και να δικαιολογούμε τα 7,5 ευρώ που παίρνουμε!
Οι δάσκαλοι το παίζουν βεντέτες και έχουν τους ωρομίσθιους για κάθε τρύπα. Θα μου πείτε  οτι
έχω το δικαίωμα να αρνηθώ. Αν το κάνω όμως κόβονται ώρες και αυτά τα ελάχιστα εκατοστά απο
τα οποία εξαρτάται ο διορισμός  μου  του χρόνου. Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα!




Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ05-ανεκδοτο πλεον!
« Απάντηση #63 στις: Σεπτέμβριος 26, 2008, 02:57:36 μμ »
αυτο μου ειχε προταθει και μενα γιατι ξεκινησα 12 του μηνα,πολυ νωρις,να απασχολω τα παιδια με γλωσσα,αγγλικα.προκειμενου να μου βαζουν τις ωρες συμφωνησα,δεν ειναι να χανουμε ωρες τωρα.αλλωστε περσι κατα τον μαιο,μια στ που ειχα ειχε χαλαρωσει πολυ και την 7η ωρα εβγαζαν τα παιδια στο θρανιο γλωσσα και μαθηματικα,να κανουν τα μαθηματα της επομενης μερας.το ειπα στην δασκαλα τους γιατι φυσικα δεν μου αρεσε αυτη η κατασταση,και αυτη μου ειπε αστα.κατεληξα κι εγω να τα βοηθαω στα μαθηματικα και τη γλωσσα.μαλιστα ειχαν συνηθισει και μου ζηταγανε συνεχεια βοηθεια.τι να κανεις;μετα τους ζηταγα ανταλλαγματα για τη βοηθεια που τους προσεφερα.την αλλη ωρα ,6η,που ειχαμε γαλλικα να προσεχουν στο μαθημα κτλ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 516
Σύνολο: 516

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.