*

Αποστολέας Θέμα: επίδομα βρεφονηπιακου σταθμού  (Αναγνώστηκε 5804 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος petzi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
επίδομα βρεφονηπιακου σταθμού
« στις: Αύγουστος 26, 2008, 03:18:31 μμ »
Hello , γνωρίζετε αν δικαιούμαστε επίδομα βρεφονηπιακου σταθμού ? Ξεκινάω διαδικασίες να τοποθετίσω τον μκρό σε σταθμό και έχω πάθει κάτι με τις τιμές ( από 350 - 450 ευρώ )  >:(
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: επίδομα βρεφονηπιακου σταθμού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:39:09 »

Αποσυνδεδεμένος anemovroxis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: επίδομα βρεφονηπιακου σταθμού
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 26, 2008, 03:25:12 μμ »
να ξέρεις για την επόμενη χρονιά ,ότι οι εγγραφές στους δημοτικούς  παιδικούς σταθμούς γίνονται τον μάιο,ως μέσα ιουνίου το πολύ...  από όσο ξέρω δεν δίνεται επίδομα για παιδικό σταθμό,όμως μπες στον οεε(οργανισμός εργατικής εστίας ),΄γιατί από φέτος αλλάξανε τα πράγματα και πολλοί ιδιωτικοί σταθμοί επιδοτούνται και από εκεί
όταν δίνουμε τον καλύτερο ευατό μας ,μπορούμε να εμπιστευόμαστε αυτό που συμβαίνει....

Αποσυνδεδεμένος resident

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ01
    • Προφίλ
Απ: επίδομα βρεφονηπιακου σταθμού
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 26, 2008, 05:04:59 μμ »
οι μονιμοι εκπαιδευτικοι δεν δικαιουμαστε κανενα τετοιο επιδομα ή εκπτωση για παιδικους σταθμους.Σχετικα με αυτο που αναφερει η xelona για την εργατικη εστια,ειναι ψιλομουφα το θεμα γιατι τελικα ειναι λιγοι  οι δικαιουχοι κι ακομα πιο λιγοι οι σταθμοι που ενταχθηκαν στο προγραμμα.Ασε που δεν ξερω αν το προγραμμα αυτο αναφερεται καν σε υπαλληλους του δημοσιου ή μονο του ιδιωτικου τομεα.Εκτος απο τους ιδιωτικους σταθμους,υπαρχουν κι οι πρωην κρατικοι που πλεον περασαν στην εποπτεια των δημων κι εχουν λιγα τροφεια(π.χ. πληρωνεις 50 -100 ευρω) αλλα εκει παιζει μεσο για να δεχτουν το παιδι και δεν ειμαι σιγουρη οτι γινεται καλη δουλεια(συνηθως δεν εχουν καν λεωφορειο).Αρκετοι δημοι επισης εχουν επιχειρησεις παιδικων σταθμων,που λειτουργουν με τη λογικη ιδιωτικου(δηλ. οποιος προλαβει εγγραφεται) αλλα συνηθως τα τροφεια ειναι ελαχιστα πιο λιγα σε σχεση με τους ιδιωτικους(δηλ η διαφορα μπορει να ειναι -50 ευρω)

Αποσυνδεδεμένος petzi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: επίδομα βρεφονηπιακου σταθμού
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 26, 2008, 06:11:56 μμ »
ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις σας . Για δημοτικούς παιδικούς σταθμούς είχα κάνει αιτήσεις κανονικά από τον Ιούνιο αλλά στον ένα δεν τον πήραν γιατί δεν θα είχε κλείσει τα 2 μέχρι τις 30/7/2008  ( τα έκλεινε στις 9/10/2008  ??? ) και στον άλλο γιατί το εισοδημά μας ήταν πολύ μεγάλο ( :D ) σε σχέση με τις υπόλοιπες αιτήσεις ( δηλ περάσαν όλοι οι αλλοδαποί  ... και εμείς φάγαμε πόρτα ! ) . Βέβαια και στους 2 μου είπαν ότι αν είχα μέσον (  :P :P :P) θα το έπαιρναν χωρίς πρόβλημα ... σε τι χώρα ζούμε θεέ μου . Α , και βέβαιο τις απαντήσεις από τον έναν παιδικό τις δώσανε 30 ιουλίου  ;D
ευχαριστώ και πάλι

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 321
Σύνολο: 321

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.