*

Αποστολέας Θέμα: αγωνία  (Αναγνώστηκε 5909 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ioannape60

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: αγωνία
« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 28, 2008, 01:44:54 μμ »
....Σίγουρα από τη θέση που έχει κάποιος μετά την ανανέωση του πίνακα δεν μπορεί να αφαιρέσει όλη την α φάση (871 άτομα) αλλά αυτούς που βρίσκονται πριν από αυτόν.Εγώ μετά την χθεσινή ανανέωση είμαι στη θέση 1022...παρατήρησα όσο πιο καλά γινόταν τα ονόματα της α φάσης και είδα ότι 50 άτομα βρίσκονταν μετα από εμένα στον πίνακα αναπληρωτών.Επομένως αφαιρώ (871-50) 821 άτομα από τη θέση μου, άρα 1022-821=201, αυτή πρέπει να είναι στο περίπου η θέση μου τώρα....
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αγωνία
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:52:32 »

Αποσυνδεδεμένος fan_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 319
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60!!!
    • Προφίλ
Απ: αγωνία
« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 28, 2008, 01:48:34 μμ »
....Σίγουρα από τη θέση που έχει κάποιος μετά την ανανέωση του πίνακα δεν μπορεί να αφαιρέσει όλη την α φάση (871 άτομα) αλλά αυτούς που βρίσκονται πριν από αυτόν.Εγώ μετά την χθεσινή ανανέωση είμαι στη θέση 1022...παρατήρησα όσο πιο καλά γινόταν τα ονόματα της α φάσης και είδα ότι 50 άτομα βρίσκονταν μετα από εμένα στον πίνακα αναπληρωτών.Επομένως αφαιρώ (871-50) 821 άτομα από τη θέση μου, άρα 1022-821=201, αυτή πρέπει να είναι στο περίπου η θέση μου τώρα....

κι εγώ ενώ είμαι στο 970 περίπου δεν πάει να πει ότι τώρα είμαι στο 100 για την επόμενη φάση.κι αυτό γιατί από τις 102 τρίτεκνες οι 55-56 είναι μετά από εμένα στον πίνακα ανσπληρωτών άρα είμαι στο 160 πάνω-κάτω για την επόμενη φάση

Αποσυνδεδεμένος n.sof

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
    • Προφίλ
Απ: αγωνία
« Απάντηση #30 στις: Αύγουστος 28, 2008, 01:54:47 μμ »
Βασικά δεν το κατάλαβα αυτό το τελευταίο...Χονδρικά έψαξα στην α'φάση όσους ειναι απο 1 μέχρι και 860 και δεν δέχτηκαν ή για κάποιο λόγο ακόμα δεν τους κάλεσαν και είναι γύρω στα 43 άτομα...Έχουμε κι αυτούς να υπολογίζουμε άρα.... ???

Αποσυνδεδεμένος kriskris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αγωνία
« Απάντηση #31 στις: Αύγουστος 28, 2008, 02:39:42 μμ »
Γεια σας κοριτσια εγω τελικα ειμαι στο 908 κ περιμενω πως κ πως την β φαση. Ελπίζω με τοσα ατομα που πηραν στην α να μην αργησει παρα πολυ η β.
αν κ γενικα πιστευω πως θα παρουν αρκετους φετος περισσοτερους απ'τις αλλες χρονιες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αγωνία
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:52:32 »

Αποσυνδεδεμένος n.sof

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
    • Προφίλ
Απ: αγωνία
« Απάντηση #32 στις: Αύγουστος 28, 2008, 02:50:49 μμ »
Γεια σου xrislaki...Άκουσες απο εγκυρη πηγή οτι θα πάρουν πιο πολλους αναπληρωτές?
Εγώ είμαι λιγο πιο κάτω από το 1200, αλλά με αυτά που λενε ότι θα πάρουν μόνο 1000 αναπληρωτές ανησυχώ...Εσάνα μαλλον θα σε καλέσουν στην β'φάση.Το θέμα είναι πότε θα γίνει η β'φάση.... ???

Αποσυνδεδεμένος kriskris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αγωνία
« Απάντηση #33 στις: Αύγουστος 28, 2008, 03:24:14 μμ »
n.sof κανεις δεν μπορει να το πει με σιγουρια ποσα ατομα θα παρουν αλλα απο τη μια τα ολοημερα απο την αλλη το συνταξιοδοτικο πιστευω πως εχουν ανοιξει αρκετες θεσεις.Οποτε υπομονη αν κ νομιζω πως θα εισαι στην τριτη με τεταρτη φαση.

Αποσυνδεδεμένος sophie

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 2009...ζώντας με την...Commedia Dell' Arte!!!
    • Προφίλ
Απ: αγωνία
« Απάντηση #34 στις: Αύγουστος 28, 2008, 05:19:28 μμ »
Καταρχήν συγχαρητήρια στις συναδέλφους που κλήθηκαν (κι είναι πολλές...ζωή να 'χουν!!!! ;D)
Εύχομαι σύντομα και η δική σας σειρά και γι' αυτό και απαντώ. Βλέπω έντονη και "αδικαιολόγητη" (κατά τη γνώμη μου  :-\) ανησυχία.
Έχετε βρεθεί σε σειρές 200-300 και ανησυχείτε? Γιατί? ::)
Μην τρελαίνεστε με το σχετικά μεγάλο αριθμό αναπληρωτών που πήραν στην πρώτη φάση. Αυτό δεν σημαίνει ότι δε θα υπάρξει σύντομα νέα φάση ή ότι θα είναι μικρός ο αριθμός. Πρεπει να λάβετε υπόψη σας ότι φέτος όλα έγιναν νωρίτερα...μεταθέσεις, απαοσπάσεις, διορισμοί, συμπληρωματικοί διορισμοί...κλπ. Αυτό σημαίνει ότι οι διευθύνσεις ήταν σε θέση να κάνουν καλύτερη και πιο έγκαιρη εκτίμηση των λειτουργικών κενών φέτος.
Προσωπικά πιστεύω ότι ο συνολικός αριθμός των αναπληρωτών θα κυμανθεί στα περσινά περίπου επίπεδα αλλά αντί να παίρνουν λίγους λίγους σε πολλές φάσεις θα πάρουν πολλούς (μέχρι Οκτώβρη)και ο αριθμός των φάσεων θα είναι μικρότερος...(ξέρετε στο πλαίσιο της φιλοσοφίας του ΥΠΕΠΘ ότι θέλει να τα έχει όλα έτοιμα όσο γίνεται πιο σύνομα με την έναρξη της σχολικής χρονιάς... 8))
Υπομονή λοιπόν και με το καλό!!!!! ;) :)
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος n.sof

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
    • Προφίλ
Απ: αγωνία
« Απάντηση #35 στις: Αύγουστος 28, 2008, 07:14:34 μμ »
Ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο που μας δίνετε xrislaki και sophie...Ο καιρός μόνο θα δείξει..Αλλλά το άγχος μας είναι μεγάλο γιατί πολλά έχουν ακουστεί και πολλοί λένε ότι τα ακούνε από το υπουργείο...Υπομονή και θα δούμε...Επίσης sophie...δεν ξέρω να υπολογίσω σε ποιά θέση βρέθηκα τώρα, γιατί μπερδεύτηκα παραπάνω που ειπώθηκε ότι κάτι και για τους πολύτεκνους...Μήπως ξέρεις να μου πείς πώς να υπολογίσω σε ποια θέση είμαι?

Αποσυνδεδεμένος fan_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 319
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60!!!
    • Προφίλ
Απ: αγωνία
« Απάντηση #36 στις: Αύγουστος 28, 2008, 08:30:16 μμ »
Ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο που μας δίνετε xrislaki και sophie...Ο καιρός μόνο θα δείξει..Αλλλά το άγχος μας είναι μεγάλο γιατί πολλά έχουν ακουστεί και πολλοί λένε ότι τα ακούνε από το υπουργείο...Υπομονή και θα δούμε...Επίσης sophie...δεν ξέρω να υπολογίσω σε ποιά θέση βρέθηκα τώρα, γιατί μπερδεύτηκα παραπάνω που ειπώθηκε ότι κάτι και για τους πολύτεκνους...Μήπως ξέρεις να μου πείς πώς να υπολογίσω σε ποια θέση είμαι?

στο τι ακούγεται δεξιά και αριστερά μη δίνεις σημασία γιατί η παραπληροφόρηση καλά κρατεί!
υπομονή χρειάζεται και μόνο.ελπίζω να έχουμε νεότερα σύντομα

Αποσυνδεδεμένος amalli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
    • Προφίλ
Απ: αγωνία
« Απάντηση #37 στις: Αύγουστος 28, 2008, 10:28:03 μμ »
Μήπως θυμάστε πόσα άτομα είχαν καλέσει συνολικά πέρσι???
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος n.sof

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
    • Προφίλ
Απ: αγωνία
« Απάντηση #38 στις: Αύγουστος 29, 2008, 12:15:25 πμ »
Έψαξα αλλά δεν μπορώ να βρώ πόσα άτομα συνολικά κάλεσαν πέρυσι...Κάποιος άλλος ξέρεί?Άν και δεν νομίζω να παίζει κάποιο ρόλο ο περσινός αριθμός με το τί θα γίνει φέτος...

Αποσυνδεδεμένος kriskris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αγωνία
« Απάντηση #39 στις: Αύγουστος 29, 2008, 12:25:43 πμ »
Πήραν 1677 άτομα κ ο πίνακας σταμάτησε στο 1505, οι άλλες ήταν τρίτεκνες. (ελπίζω να μην σε παραπληροφορησα! ;))

Αποσυνδεδεμένος amalli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
    • Προφίλ
Απ: αγωνία
« Απάντηση #40 στις: Αύγουστος 29, 2008, 02:51:12 πμ »
ok! euxaristo poli n.sof kai xristaki!  ;)
ΠΕ60

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161205
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 583
Σύνολο: 594

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.