*

Αποστολέας Θέμα: τιμές για αγγλικά  (Αναγνώστηκε 13269 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος HELENQ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
    • Προφίλ
τιμές για αγγλικά
« στις: Αύγουστος 30, 2008, 07:06:23 μμ »
γειά σας.
θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας για τιμές (για επαρχια) για ιδαίτερα αγγλικών για a junior, a senior, lower ecce kai 1st class proficiency.είμαι απόφοιτη του ΑΠΘ, με μεταπτυχακό και σύντομα ξεκινάω και διδακτορικό.
ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τιμές για αγγλικά
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:32:43 »

Αποσυνδεδεμένος X.K.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I love English ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: τιμές για αγγλικά
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 30, 2008, 07:17:54 μμ »
Γεια σου και καλως ηλθες!
Δεν ξερω τιμες για επαρχια,αλλα φετος εκλεισα ενα Cs στη Θεσ/νικη με 15 ευρω! ;) ;) ;)
Ας ακουσουμε κι αλλες αποψεις..
Take me to the magic of the moment
on a glory night
where the children of tomorrow dream away
in the wind of change...

Αποσυνδεδεμένος HELENQ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
    • Προφίλ
Απ: τιμές για αγγλικά
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 30, 2008, 07:39:12 μμ »
Καλώς σας βρήκα!ευχαριστώ για την πληροφορία!πόσες ώρες την εβδομάδα θα κάνεις cs?

Αποσυνδεδεμένος HELENQ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
    • Προφίλ
Απ: τιμές για αγγλικά
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 30, 2008, 10:00:34 μμ »
θα μπορούσε μήπως και καποιος άλλος/ κάποια άλλη συνάδελφος να μου δώσει τα φώτα του/της?
ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τιμές για αγγλικά
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:32:43 »

Αποσυνδεδεμένος vassilo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 214
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για αγγλικά
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 30, 2008, 10:14:35 μμ »
Αν άρχιζα φέτος με junior  θα έπαιρνα το λιγότερο 13 και το ανώτερο 15 Ε. Μετά προσθέτω 1,5 Ε επιπλέον για κάθε τάξη δηλαδή 14,5 Ε Α class (δεν κάνω ποτέ Β junior - την θεωρώ χάσιμο χρόνου στα ιδιαίτερα καθότι τα παιδιά προχωράνε γρήγορα ) , και πάει λέγοντας.

Για  proficiency μην ζητήσεις κάτω από 25 Ε . Δεν αξίζουν λιγότερα για το διάβασμα που θα έχεις να κάνεις.

Τώρα η πείρα μου μου λέει ότι στους γονείς τα μεταπτυχιακά και τα διδακτορικά λίγο μετράνε , ειδικά όταν έχουμε να ανταγωνιστούμε καθηγητές (που λέει ο λόγος) που διδάσκουν μόνο με proficiency. Δυστυχώς δεν δίνουν σημασία σε αυτά εκτός και εάν οι ίδιοι είναι μορφωμένοι αν και πάλι παίζεται.

Επίσης καλό είναι να λές λίγο παραπάνω π.χ. 28 Ε και μόλις σου πουν για έκπτωση να το κατεβάζεις στην τιμή που είχες εξ αρχής στο μυαλό σου.

Πρώτη φορά κάνεις ιδιαίτερα;
To teach or not to teach?

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: τιμές για αγγλικά
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 31, 2008, 12:11:21 πμ »
Μεχρι D Senior 12/ωρα, για E+Lower 15/ωρα, για advanced 18 και για proficiency 20. Αυτα παιρνω εγω σε γενικες γραμμες. Και δεν εχω μεταπτυχιακο, αρα ανεβασε τα λιγο (οχι πολυ γιατι στο ιδιαιτερο δεν τους νοιαζει και πολυ τι εχεις).


Αποσυνδεδεμένος X.K.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I love English ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: τιμές για αγγλικά
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 31, 2008, 03:22:48 πμ »
Καλώς σας βρήκα!ευχαριστώ για την πληροφορία!πόσες ώρες την εβδομάδα θα κάνεις cs?
Θα κανω 2 διωρα,πιστευω ετσι μπορω να βγαλω την υλη.Παντως οπως ειπε και η vassilo, εσυ απο οσο θες βαλε 2-3 ευρω παραπανω γιατι πολλοι ζητανε μια καλυτερη τιμη,ετσι θα ερθεις στα λεφτα σου!
Take me to the magic of the moment
on a glory night
where the children of tomorrow dream away
in the wind of change...

Αποσυνδεδεμένος HELENQ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
    • Προφίλ
Απ: τιμές για αγγλικά
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 31, 2008, 09:16:21 πμ »
καλημέρα!ευχαριστώ για τις συμβουλές!
κάνω ιδιαίτερα 5 χρονια αλλά είναι όλοι τους γνωστοί μου γιαυτό έπαιρνα λίγα!το κακο είναι πως όσα ιδιαίτερα μου πεοέκυψαν φέτος είναι γνωστοί των γνωστών μου, και περιμένουν ανάλογες τιμές!
φέτος για παράδειγμα, σκέφτομαι να ζητήσω 13 για a junior και 14 για το αδερφάκι του που πάει a senior, γιατί στη γνωστή μου που με σύστησε στα νέα ιδιαίτερα παίρνω μονο 13 την κόρη της για b seniοr!
επισης, ένα ιδιαίτερό μου θα δώσει τον δεκέμβριο ecce και μετά θα συνεχίσουμε για proficiency. πώς να πώ τη μητέρα τον ιανουάριο να αναπροσαρμόσουμε τις τιμές για το proficiency αφού τον σεπτέμβριο κάναμε ήδη αναπροσαρμογή για το lower?καλα, 15 ευρώ της ζήτησα για το lower, μη φανταστείτε κανένα μεγάλο ποσό! και τυχαίνει να είναι οι πιο πολλοί γονείς καθηγητές και ίδιοι (θα κανουν κι αυτοί ιδιαίτερα) αλλά πάλι ντρέπομαι να ζητήσω πιο πολλά!

Αποσυνδεδεμένος HELENQ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
    • Προφίλ
Απ: τιμές για αγγλικά
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 31, 2008, 10:44:01 πμ »
τελικά, πιστεύω πως τα ιδιαίτερα έρχονται πιο φτηνά να τους γονείς απ'ότι το φροντιστήριο...για σκεφτείτε...πληρώνοουν μόνο οσες ωρες κάνουν,χωρια που βγαίνουν οι τάξεις πολύ πιο γρήγορα...

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: τιμές για αγγλικά
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 01, 2008, 12:18:43 μμ »
επισης, ένα ιδιαίτερό μου θα δώσει τον δεκέμβριο ecce και μετά θα συνεχίσουμε για proficiency. πώς να πώ τη μητέρα τον ιανουάριο να αναπροσαρμόσουμε τις τιμές για το proficiency αφού τον σεπτέμβριο κάναμε ήδη αναπροσαρμογή για το lower?καλα, 15 ευρώ της ζήτησα για το lower, μη φανταστείτε κανένα μεγάλο ποσό! και τυχαίνει να είναι οι πιο πολλοί γονείς καθηγητές και ίδιοι (θα κανουν κι αυτοί ιδιαίτερα) αλλά πάλι ντρέπομαι να ζητήσω πιο πολλά!

Της είχες διευκρινίσει ότι η αύξηση στα 15 ήταν λόγω του ecce ή της είπες πως είναι για την καινούρια χρονιά; Κοίτα, νομίζω πως δεν υπάρχει θέμα να ντρέπεσαι, από τη στιγμή που είναι μεγαλύτερο επίπεδο, πες της όταν ξεκινήσετε για proficiency πως λόγω του ότι το επίπεδο είναι μεγαλύτερο, η ώρα
είναι 18 ευρώ. Αν σου πουν μα και μου, πες τους "εγώ, ως επαγγελματίας, για το proficiency νομίζω πως 18 ευρώ είναι λογική τιμή, αν εσείς τώρα δε θέλετε ή δεν μπορείτε, μου δίνετε ότι θέλετε". Το έχω κάνει, και μετά ντράπηκαν φυσικά να φανούν τσιγκούνηδες και τα έδωσαν. Δε νομίζω αν τους το πεις επαγγελματικά να σου πουν όχι. Αλλά αν πουν όχι, και σε ρωτήσουν πχ για 15, μην είσαι συγκεκριμένη στην τιμή, ξαναπές τους ότι εσύ ζήτησες εκείνο που νομίζεις, ας σου δώσουν ό,τι θέλουν! Πώς σου ακούγεται; Κι εγώ πριν το πω πρώτη φορά δεν ήξερα πως θ'αντιδράσουν, αλλά μετά το συζήτησαν οι γονείς και μου τα έδωσαν χωρίς να ξανακάνουν θέμα!!  ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος HELENQ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
    • Προφίλ
Απ: τιμές για αγγλικά
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 01, 2008, 07:36:30 μμ »
έξυπνο αυτό να τους πετάς το γαντι και να τους λες 'δόστε μου εσείς ότι νομίζετε!' παρά να κατεβάζεις εσύ την τιμή από μόνη σου! αν και θίγει την αξιοπρεπεια μας αυτό! δεν τα μπορώ τα παζάρια απο τους γονείς! στο παρελθόν όσοι μου έχουν κανει παζάρι αρνήθηκα να αναλάβω τα παιδια τους και να κατεβάσω την (ήδη χαμηλή) τιμη και τους συνέστησα να βρουν καποια αλλη καθηγήτρια με proficiency που λογικά θα παίρνει λιγότερο! τώρα, σ'άυτο το ιδιαιτερο που έλεγα πριν, που τον ιανουάριο θα συνεχίσουμε με proficiency δεν εχω αποφασίσει ακομα πως θα το θέσω στη μάνα την αναπροσαρμογή της τιμης...εχεις πολυ δικιο στον τροπο που μου προτεινες να φερθω, να της εξηγησω δηλαδή πως αλλάζει το επίπεδο, αχ ντρεπομαι όμως!ελπίζω μέχρι τότε να βρω το κουράγιο!

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για αγγλικά
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 01, 2008, 09:01:36 μμ »
εχεις δικαιο αλλα αν σκεφθεις τι δουλεια που πρεπει να βγαζεις, χωρια το αγχος του μαθηματος και την ευθυνη για τετοιο επιπεδο, τοτε αξιζει να ζητησει ς παραπανω χρηματα...
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος HELENQ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
    • Προφίλ
Απ: τιμές για αγγλικά
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 02, 2008, 09:58:50 μμ »
σίγουρα!δεν εχει καμία σχέση η προετοιμασία και το αγχος που έχει ένας καθηγητής για το lower με την τεράστια προετοιμασία και το αγχος που έχει για το proficiency!πέρσι που έκανα επαναληπτικά μαθηματα σε ένα κορίτσι που κόπηκε την πρώτη φορά στο ecpe και για κάθε 1 ωρα μαθήματος ξόδευα 3-4 ώρες! δηλαδή συγνώμη, εμένα τις 3-4 ώρες ποιος θα μου τις πληρώσε? και αν διαιρέσεις τα 20 ευρώ που παίρνουμε την ώρα για proficiency με τις 4-5 ώρες που ξοδεύουμε για 1 διδακτκή ώρα το ποσό είναι πραγματικά αστείο!

Αποσυνδεδεμένος vassilo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 214
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για αγγλικά
« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 03, 2008, 10:55:16 μμ »
Aχ !!!!!
To teach or not to teach?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159797
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 409
Σύνολο: 411

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.