*

Αποστολέας Θέμα: β φαση, ως ποια θεση στον πινακα? απορια...  (Αναγνώστηκε 2091 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος iam_almost_sofuckinhappy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
β φαση, ως ποια θεση στον πινακα? απορια...
« στις: Σεπτέμβριος 10, 2008, 11:21:17 πμ »
 Μπηκα να δω τα ονοματα κι εγω η καψερη και φυσικα δεν ειδα το δικο μου στους αναπληρωτες, αλλωστε δεν το περιμενα κιολας...
μπορει ομως ρε παιδια να μου εξηγησει κανεις γιατι πηραν καποιους που εχουν 9 και 10-14 μορια, ενω δεν ανηκουν στις ειδικες κατηγοριες? Απ οτι ξερω αυτοι είναι ψηλα στον πινακα ενω αυτοι ποι κοιταξα εγω εχουν σειρα 2000 και βαλε. Και δε λεω φυσικα να μην τα παρουν τα παιδια, αλλα πως γινεται αυτο? γιατι οχι και μενα? Και εβαλα και χ στο περιφημο κουτακι " παρτε με οπου στο διαολο θελετε, σας ικετευω"!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: β φαση, ως ποια θεση στον πινακα? απορια...
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:08:00 »

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Απ: β φαση, ως ποια θεση στον πινακα? απορια...
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 10, 2008, 12:13:18 μμ »
Μπηκα να δω τα ονοματα κι εγω η καψερη και φυσικα δεν ειδα το δικο μου στους αναπληρωτες, αλλωστε δεν το περιμενα κιολας...
μπορει ομως ρε παιδια να μου εξηγησει κανεις γιατι πηραν καποιους που εχουν 9 και 10-14 μορια, ενω δεν ανηκουν στις ειδικες κατηγοριες? Απ οτι ξερω αυτοι είναι ψηλα στον πινακα ενω αυτοι ποι κοιταξα εγω εχουν σειρα 2000 και βαλε. Και δε λεω φυσικα να μην τα παρουν τα παιδια, αλλα πως γινεται αυτο? γιατι οχι και μενα? Και εβαλα και χ στο περιφημο κουτακι " παρτε με οπου στο διαολο θελετε, σας ικετευω"!!!!
προφανως δεν ειχες την τυχη να εισαχθεις σε μαιευτηριο 3 φορες , γι αυτο απορεις με την τυχη των συναδελφων σου!!!!

Αποσυνδεδεμένος iam_almost_sofuckinhappy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: β φαση, ως ποια θεση στον πινακα? απορια...
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 10, 2008, 01:59:34 μμ »
Δεν μπαινουν αυτοι δηλ ψηλα στον πίνακα? γιατι η σειρα τους εκει ηταν 2000+
Ας κοψω λοιπον τα μετρα προφυλαξης...αλλα 3??????δεν παιζει....
anyway, thanks

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: β φαση, ως ποια θεση στον πινακα? απορια...
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 10, 2008, 02:37:26 μμ »
Μπηκα να δω τα ονοματα κι εγω η καψερη και φυσικα δεν ειδα το δικο μου στους αναπληρωτες, αλλωστε δεν το περιμενα κιολας...
μπορει ομως ρε παιδια να μου εξηγησει κανεις γιατι πηραν καποιους που εχουν 9 και 10-14 μορια, ενω δεν ανηκουν στις ειδικες κατηγοριες? Απ οτι ξερω αυτοι είναι ψηλα στον πινακα ενω αυτοι ποι κοιταξα εγω εχουν σειρα 2000 και βαλε. Και δε λεω φυσικα να μην τα παρουν τα παιδια, αλλα πως γινεται αυτο? γιατι οχι και μενα? Και εβαλα και χ στο περιφημο κουτακι " παρτε με οπου στο διαολο θελετε, σας ικετευω"!!!!
Δυστυχώς, είμαστε -όσοι δεν έχουμε την τύχη να ανήκουμε στους τρίτεκνους- "παιδιά ενός κατώτερου Θεού". Αντί να απαιτήσουμε όλοι μαζί αξιοπρεπή και γενναιόδωρα οικονομικά κίνητρα για την τρίτεκνη οικογένεια, απαθέστατα παρακολουθούμε συναδέλφους μας να μάς "κλέβουν" τις θέσεις εργασίας! Ας μου πει κάποιος σε ποια χώρα του Γ΄κόσμου διορίζεται κανείς στη δημόσια εκπαίδευση (επιστήμων παιδαγωγός δηλαδή) με βάση την καρπερότητα!!! Αίσχος σε όλους μας. Αφήσαμε τους πολιτικάντηδες να "δηλητηριάζουν" την κοινή γνώμη -προς άγραν ψήφων φυσικά- σε αγαστή σύμπνοια με τα καλοταϊσμένα δημπσιογραφικά "παπαγαλάκια", με το δίκαιο του αιτήματος να επιδοτεί την ούτως ή άλλως χρήζουσα υποστήριξης τρίτεκνη οικογένεια σε "είδος". Δηλαδή εγω όπως και πάρα πολλοί άλλοι που βλέπουμε το λογισμικό σύστημα του ΥΠΕΠΘ να μας "προσπερνάει" στους διορισμούς αναπληρωτών ψάχνοντας απεγνωσμένα να βρει τρίτεκνους με σχεδόν μηδενική προϋπηρεσία για να ικανοποιήσει το ποσοστό του 20%, τί πρέπει να σκεφτούμε; πώς πρέπει να αντιδράσουμε;
Θ.Δ. Ιωάννινα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: β φαση, ως ποια θεση στον πινακα? απορια...
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:08:00 »

Αποσυνδεδεμένος pupsi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 803
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όχι με λόγια, με έργα το άδικο πολέμα....
    • Προφίλ
Απ: β φαση, ως ποια θεση στον πινακα? απορια...
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 10, 2008, 02:48:09 μμ »
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΆΔΕΛΦΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΈΤΗΣΉ ΤΗΣ ΤΡΙΤΕΚΝΟΥΣ!!!!! ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΕΞΙΣΟΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ....... ΠΟΥ ΤΟ ΖΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΣΤΟ ΣΥΓΓΕΝΙΚΟ ΜΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ........ ΟΙ ΤΡΙΤΕΚΝΟΙ ΚΑΛΩΣ Ή ΚΑΚΩΣ ΕΥΝΟΟΥΝΤΑΙ...... ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟΓΟΝΕΪΚΕΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΤΗΡΙΞΗ...... ΓΙ' ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΡΙΤΟ...... ΓΙ' ΑΥΤΟΝ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΧΑΣΕ ΤΟ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΤΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΠΙΛΟΓΗ................ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΗ... ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ Ο ΓΡΑΠΤΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΕΓΙΝΕ ΓΙΑ ΚΑ ΕΠΙΛΕΓΟΥΝ ΟΙ "ΠΙΟ ΚΑΤΑΡΤΙΣΜΕΝΟΙ" ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ.... ΑΠΟ ΠΟΤΕ Η ΚΑΡΠΕΡΟΤΗΤΑ ΚΑΘΙΣΤΑ ΤΟΥΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΑΡΤΙΟΤΕΡΟΥΣ;;;;;

Αποσυνδεδεμένος eles

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 189
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: β φαση, ως ποια θεση στον πινακα? απορια...
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 10, 2008, 03:16:08 μμ »
πρέπει να κάνουμε κατι! κα;ι αυτό το ποσοστό 20% είναι εντελώς παράλογο!

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Απ: β φαση, ως ποια θεση στον πινακα? απορια...
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 10, 2008, 03:19:58 μμ »
πρέπει να κάνουμε κατι! κα;ι αυτό το ποσοστό 20% είναι εντελώς παράλογο!
...ειναι προκληση...ειδικα οταν σε ολο το υπολοιπο κομματι προσληψεων του δημοσιου τομεα ισχυει το  10% γι αυτους...
ο  Ροντουλης ομως , πες πες καθε πρωι στα καναλια, καταφερε να τους επιβαλει!

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: β φαση, ως ποια θεση στον πινακα? απορια...
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 10, 2008, 03:29:00 μμ »
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΆΔΕΛΦΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΈΤΗΣΉ ΤΗΣ ΤΡΙΤΕΚΝΟΥΣ!!!!! ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΕΞΙΣΟΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ....... ΠΟΥ ΤΟ ΖΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΣΤΟ ΣΥΓΓΕΝΙΚΟ ΜΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ........ ΟΙ ΤΡΙΤΕΚΝΟΙ ΚΑΛΩΣ Ή ΚΑΚΩΣ ΕΥΝΟΟΥΝΤΑΙ...... ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟΓΟΝΕΪΚΕΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΤΗΡΙΞΗ...... ΓΙ' ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΡΙΤΟ...... ΓΙ' ΑΥΤΟΝ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΧΑΣΕ ΤΟ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΤΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΠΙΛΟΓΗ................ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΗ... ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ Ο ΓΡΑΠΤΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΕΓΙΝΕ ΓΙΑ ΚΑ ΕΠΙΛΕΓΟΥΝ ΟΙ "ΠΙΟ ΚΑΤΑΡΤΙΣΜΕΝΟΙ" ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ.... ΑΠΟ ΠΟΤΕ Η ΚΑΡΠΕΡΟΤΗΤΑ ΚΑΘΙΣΤΑ ΤΟΥΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΑΡΤΙΟΤΕΡΟΥΣ;;;;;
ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!
Μίλησε και ένας άνθρωπος σωστά

Αποσυνδεδεμένος mirto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 281
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: β φαση, ως ποια θεση στον πινακα? απορια...
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 10, 2008, 03:48:10 μμ »
συμφωνώ με όλους σας. είμαι αγανακτισμένη με το θέμα του διορισμού λόγω πολυτεκνίας γενικότερα. υποτίθεται ότι κανουμε παιδιά επειδή το θέλουμε και είναι επιλογή μας και όχι για να μπούμε στο δημόσιο. από πότε θεωρείται αξιοκρατική η κατάληψη θέσης με μοναδικό κριτήριο την απόκτηση παιδιών; και ας σκεφτούν όλοι αυτοί και κάτι άλλο. εμείς που περιμένουμε να ζήσουμε από την εποχιακή εργασία του ωρομίσθιου και αναπληρωτή, πότε θα κάνουμε παιδιά, αφού τώρα δεν κάνουμε, γιατί οι αντικειμενικές συνθήκες δεν το επιτρέπουν; μακάρι να κάνει ο κόσμος παιδιά και να του δίνεται βοήθεια από το κράτος, αλλά όχι με αυτόν τον τρόπο

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: β φαση, ως ποια θεση στον πινακα? απορια...
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 10, 2008, 05:52:22 μμ »
θα πρότεινα στο υπουργείο
εάν έχει κάποιος αγόρια να διορίζεται σε λύκειο
ενώ εάν έχει κορίτσια να διορίζεται σε γυμνάσιο
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: β φαση, ως ποια θεση στον πινακα? απορια...
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 10, 2008, 06:05:06 μμ »
θα πρότεινα στο υπουργείο
εάν έχει κάποιος αγόρια να διορίζεται σε λύκειο
ενώ εάν έχει κορίτσια να διορίζεται σε γυμνάσιο
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

ναι μεν το topic είναι φιλολόγων...αλλά στο δημοτικό τι θα γίνει ???
να πάμε εμείς που δεν έχουμε παιδιά?  :P ;D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159823
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 425
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 379
Σύνολο: 390

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.