*

Αποστολέας Θέμα: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 762909 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ritablu

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #784 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 02:18:39 μμ »
Aυτο που λες ειναι πολυ σημαντικο γιατι κι εμενα μονο του σχολείου τα βιβλία εχει κάνει και αναρωτιόμουν αν η θεματολογία είναι ίδια...Οπότε το here we go είναι κατάλληλο σε τέτοια περίπτωση. Σ'ευχαριστώ πολύ!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:46:45 »

Αποσυνδεδεμένος asus07

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #785 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 03:22:33 μμ »
αν θέλεις περίμενε να ακούσεις και άλλες απόψεις γτ εγώ ειμαι καινούρια στο είδος ,οπότε δεν έχω άποψη για άλλα βιβλία.μη σε παρασύρω!!

Αποσυνδεδεμένος Ritablu

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #786 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 04:34:44 μμ »
Eντάξει δεν θα αρχίσω σύντομα το ιδιαιτερο οποτε εχω χρονο να το ξανασκεφτω! Σ'ευχαριστω και παλι! ;)

Αποσυνδεδεμένος Miou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #787 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 05:16:42 μμ »
Γεια σας κ παλι:)
Θυμιζω οτι προκειται ν αναλαβω μια κοπελα 22 ετων, αποφοιτη πανεπιστημιακης σχολης με σχετικα καλο επιπεδο γνωσης της γλωσσας που
θελει να δοκιμασει τον Μαϊο..
Κατεληξα ψαχνοντας διαφορα βιβλια στα εξης:
1. Mastermind Burlington
2. Build up your vocabulary skills HAU
3. Build up your listening skills HAU
4. Build up your proficiency   HAU
5. Practise tests HAU η απ'τον Γριβα

Ισως αν χρειαστει να προσθεσω και 6ο βιβλιο για λεξιλογιο οπως της Sylvia Kar ή για εκθεσεις.
Πως σας φαινεται? Ειναι πολλα τα βιβλια? Οχι τιποτε αλλο αλλα ειναι και οι καιροι δυσκολοι!
Ευχαριστω  :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:46:45 »

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #788 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 06:48:05 μμ »
Νομίζω ότι είναι πάρα πολλά τα βιβλία για το χρόνο που έχεις!Θα σου συνιστούσα να εντάξεις ένα βιβλίο για εκθέσεις μιας και εκεί εντοπίζεται το μεγαλύτερο πρόβλημα σε αυτό το επίπεδο...Το βιβλίο για το listening το θεωρώ περιττό εκτός και αν ''έχει θέμα'' η μαθήτρια σου!Και θεωρώ ότι είναι καλύτερο να επιλέξεις ένα καλό coursebook αντί για μεμονωμένα vovabulary ή skills books!Για το Mastermind της burlington έχω να πω τα καλύτερα!Δυνατό βιβλίο!Το δουλεύω κι εγώ!
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #789 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 08:27:52 μμ »
Συγγνώμη, βρε παιδιά, είδατε πόσο πάνε οι τιμές στα βιβλία της Hamilton House για Junior τάξη; Αν τα παραγγείλεις για τον μαθητή, υπάρχει 20% έκπτωση και βγαίνει ....... €80!!! :o Γι'αυτό είναι τόσο large με μας τους καθηγητές και μας τα δίνει όλα δωρεάν; Τους λυπάμαι τους γονείς.....  :(

Αποσυνδεδεμένος pitheia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #790 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 09:45:37 μμ »
πειτε μου μπορω να βρω καπου online placement tests για κοριτσακι που θελουμε να δουμε αν θα ξαναπαει d senior  η  θα συνεχισουμε για e senior τωρα την ανελαβα και θελω να τσεκαρω τις γνωσεις της.Να την  βαλω να γραψει εκθεση?

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #791 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 09:55:21 μμ »
Συγγνώμη, βρε παιδιά, είδατε πόσο πάνε οι τιμές στα βιβλία της Hamilton House για Junior τάξη; Αν τα παραγγείλεις για τον μαθητή, υπάρχει 20% έκπτωση και βγαίνει ....... €80!!! :o Γι'αυτό είναι τόσο large με μας τους καθηγητές και μας τα δίνει όλα δωρεάν; Τους λυπάμαι τους γονείς.....  :(

Καπου κυμαινονται ολοι οι εκδοτικοι, πως να μην τρεχουν για φωτοτυπιες οι γονεις. Και μετα μας στελνουν μειλ οι εκδοτικοι να μην επιτρεπουμε τις φωτοτυπιες... Μονο οι ελληνικοι (γριβας, μπουκουβαλας κτλπ) πρεπει να ειναι οι πιο φθηνοι.

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #792 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 09:57:45 μμ »
Evi, συμφωνώ μαζί σου. Αλλά ούτε ο Γρίβας ούτε ο Μπουκουβάλας μ'αρέσουν. Του Γρίβα μου είπαν ότι για Junior A έχει μεγάλα κείμενα και πολύ λεξιλόγιο. Θα αποθαρρυνθούν,τα καημένα.......

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #793 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 10:02:10 μμ »
Ναι και μενα δεν μ'αρεσουν ειδικα ο μπουκουβαλας!

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #794 στις: Οκτώβριος 04, 2012, 01:18:07 μμ »
Παρήγγειλε κανείς απο new editions μέσω varia lecto? Από τις χειρότερες εξυπηρετήσεις πελατών το συγκεκριμένο eshop! Η πρώτη παραγγελία μου αγνοείται, μου είπαν (μετά από 2 email που δεν απάντησαν και αρκετά τηλεφωνήματα αφού η γραμμή ήταν πάντα κατειλημμένη) να κάνω δεύτερη και έχει μια βδομάδα και ακόμα να έρθει... >:(

Αποσυνδεδεμένος dreamer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #795 στις: Οκτώβριος 04, 2012, 01:34:24 μμ »
Παρήγγειλε κανείς απο new editions μέσω varia lecto? Από τις χειρότερες εξυπηρετήσεις πελατών το συγκεκριμένο eshop! Η πρώτη παραγγελία μου αγνοείται, μου είπαν (μετά από 2 email που δεν απάντησαν και αρκετά τηλεφωνήματα αφού η γραμμή ήταν πάντα κατειλημμένη) να κάνω δεύτερη και έχει μια βδομάδα και ακόμα να έρθει... >:(

Ευτυχώς που δεν έκανα παραγγελία δηλαδή! Ήμουν ανάμεσα στο World Wonders (New Editions) και το Our World (Burlington) και τελικά επέλεξα το δεύτερο και δε το μετάνιωσα. Έπεσε στα χέρια μου το World Wonders και δε μπορώ να πω ότι μ'ενθουσίασε.

Αποσυνδεδεμένος Eva Iwannakh

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #796 στις: Οκτώβριος 06, 2012, 10:42:32 πμ »
Γειά σας, είμαι 3ετής φοιτήτρια αγγλικών δεν εχω κανει ποτε μαθημα σε παιδια, ωστοσο εχω δουλεψει με παιδια για αλλες δραστηριοτητες, φετος μου ζητησε μια οικογενειακη φιλη να βοηθησω στα αγγλικα 2 παιδακια και σκεφτομαι να το κανω , το ενα ειναι 13 ετων(δευτερα γυμνασιου) και το αλλο 10(πεμπτη δημοτικου) αυτα τα δυο παιδια δ εχουν παρακολουθησει ποτε μαθηματα αγγλικων σε φροντιστηριο, ο.τι ξερουν το ξερουν απο το σχολειο, φετος ομως η μαμα τους θελει να τους ξεκινησει ιδιαιτερα μαθηματα και μαλιστα να κανουν μαζι...το ερωτημα ειναι τί βιβλία θα μπορουσα να χρησιμοποιησω σε αυτη την περιπτωση ωστε να καλυψω τις αναγκες και των δυο παιδιων? εχετε να μου προτεινετε καποια? πιστευετε οτι ειναι εφικτο να "συγχρονιστουν"και τα 2 παιδια δεδομενου οτι εχουν και διαφορα ηλικιας κ ενδεχομενως διαφορα επιπεδου? Ποσες ωρες μαθηματος θα μου προτεινατε? ευελπιστω σε απαντηση! σας ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος Eva Iwannakh

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #797 στις: Οκτώβριος 06, 2012, 11:06:43 πμ »
Γεια σας κ παλι:)
Θυμιζω οτι προκειται ν αναλαβω μια κοπελα 22 ετων, αποφοιτη πανεπιστημιακης σχολης με σχετικα καλο επιπεδο γνωσης της γλωσσας που
θελει να δοκιμασει τον Μαϊο..
Κατεληξα ψαχνοντας διαφορα βιβλια στα εξης:
1. Mastermind Burlington
2. Build up your vocabulary skills HAU
3. Build up your listening skills HAU
4. Build up your proficiency   HAU
5. Practise tests HAU η απ'τον Γριβα

Ισως αν χρειαστει να προσθεσω και 6ο βιβλιο για λεξιλογιο οπως της Sylvia Kar ή για εκθεσεις.
Πως σας φαινεται? Ειναι πολλα τα βιβλια? Οχι τιποτε αλλο αλλα ειναι και οι καιροι δυσκολοι!
Ευχαριστω  :)

δεν εχω εξοικειωθει ακομα με την χρηση το forum, ελπιζω να απανταω σωστα... ειμαι 3ετης φοιτητρια αγγλικων και εχω αρχισει να μαζευω βιβλια για μελλοντικη χρηση. το Mastermind Burlington ειναι πολυ καλο βιβλιο!!!!!προσωπικα ομως πιστευω οτι τα βιβλια της HAU καποιες φορες ειναι υπερεκτιμημενα... το Build up your vocabulary skills HAU ειναι ωραιο αλλα το λεξιλογιο της Sylvia Kar ειναι πολυ καλυτερο! το Build up your listening skills HAU δεν βοηθα τον μαθητη ουσιαστικα, οι εκφρασεις που περιεχει ειναι ενδιαφερουσες αλλα γενικα εμενα δ μου αρεσε ως βιβλιο γιατι δεν περιεχει ολοκληρωμενα listening παραμονο στο τελος... το Build up your proficiency δ το ξερω , τα Practise tests HAU τα εχω και ειναι πολυ αντριπροσωπευτικα! αν ημουν στην θεση σου θα χρησιμοποιουσα ενα course book εκει μεσα περιεχει και υλικο για εκθεση!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159912
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 646
Σύνολο: 646

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.