*

Αποστολέας Θέμα: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 762972 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1190 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 06:10:18 μμ »
stavroula06, απ'όσο θυμάμαι δεν αυξάνεται ο βαθμός δυσκολίας. Τα δούλεψα όλα παλιά απλά ξεκινούσαμε από το 1 και βλέπαμε πόσα περισσότερα βιβλία μας έπαιρνε να βγάλουμε. Στα ιδιαίτερα τα έβγαζα όλα σε 1 χρονιά. Τώρα, μέχρι τον Δεκέμβριο δεν έχεις πολύ χρόνο άρα ό,τι προλάβεις κέρδος είναι. Καλή επιτυχία!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:27:50 »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1191 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 06:18:50 μμ »
Καλησπέρα!
Για μέτρια μαθήτρια c senior,τι προτείνετε?Έχω δουλέψει το spark 3 με τον αδερφό της αλλά νομίζω θα της πέσει βαρύ τόσο λεξιλόγιο..Την προηγούμενη χρονιά έκανε το Heroes 2.Εκτος από το Heroes 3,κάτι άλλο?Το Our world 3 ειναι στο ίδιο επίπεδο δυσκολίας με το Here we go 3?Το ι5 3?

γιατι οχι το heroes 3 αφου κανατε τα heroes 2; το ξεφυλλιζω αυτες τις μερες και το βρισκω πολυ ολοκληρωμενο βιβλιο. το μονο που με χαλαει ειναι οτι δεν εχει ενα κλασσικο story με ηρωες και τα θεματα του ειναι λιγο "αγοριστικα". αλλα ειναι καλο νομιζω για μετριους. 
και γω βιβλια για μια τετοια περιπτωση ψαχνω.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 09, 2013, 06:20:24 μμ από evi06 »

Αποσυνδεδεμένος evistroumf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1192 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 06:45:16 μμ »
Έλεγα μήπως κάτι με ολοκληρωμένο e-book της τραβήξει πιο πολύ το ενδιαφέρον.Μου φαίνεται λίγο παλιό πια το Heroes αλλιώς για μέτριους μαθητές είναι μια χαρά..Της αρέσει ο υπολογιστής κ οι ιστορίες αλλά δεν είναι κ πολύ του διαβάσματος.Αν δεν βρω κάτι άλλο που να αξίζει την αλλαγή θα καταλήξω στο Heroes.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1193 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 06:51:54 μμ »
aa ok, εχεις ενα point! απο αυτα που λες το our world ειναι το πιο βατο και μου φαινεται σχεοδν το ιδιο με το here we go. ισως οχι τοσο παιδικο και η burlington σου δινει αρκετο υποστηρικτικο υλικο. το i5, αν και στην εκθεση μου το πλασαραν σαν λιγο πιο ευκολο απο το spark, το φοβαμαι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:27:50 »

Αποσυνδεδεμένος MaryTheCherry

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1194 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 07:03:09 μμ »
Παιδιά έχει δουλέψει κανείς το Upstream b1+ από express publishing;Γιατί σκέφτομαι να το κάνω σε παιδί της E μαζί με γραμματική  Towards Mastering pre-Fce από burlington..Όποια συμβουλή ευπρόσδεκτη καθώς είναι πρώτη φορά που κάνω e class.

Αποσυνδεδεμένος evistroumf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1195 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 07:07:23 μμ »
aa ok, εχεις ενα point! απο αυτα που λες το our world ειναι το πιο βατο και μου φαινεται σχεοδν το ιδιο με το here we go. ισως οχι τοσο παιδικο και η burlington σου δινει αρκετο υποστηρικτικο υλικο. το i5, αν και στην εκθεση μου το πλασαραν σαν λιγο πιο ευκολο απο το spark, το φοβαμαι...

To Here we go (3) το έχω για αρκετά εύκολο(τους έρχεται απότομα η D μετά)δεν ξέρω αν είναι ακριβώς το ίδιο το our world.
Στο sample to i5 μου φάνηκε ενα κλικ πιο εύκολο απ' το spark,ίσως λόγω της ιστοριούλας,  αλλά πάλι το λεξιλόγιο δεν μου φάνηκε κ εύκολο.Απλά είχαμε μια ιδιαίτερη αγάπη με το fairyland κ γι' αυτό το σκέφτηκα. :)

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1196 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 07:26:04 μμ »
εμενα αυτος ειναι ο προβληματισμος μου. δεν θελω να την ζορισω γιατι νομιζω θα τα παρατησει μετα, για αυτο ψαχνω κατι βατο. καναμε περσι το world wonders 2 και ισως μαλλον να καταληξω και στο 3 φετος για να μην αλλαξω τη σειρα.  αλλα και παλι στη d πως θα παει του χρονου;
χμ, πριν ξεκινησετε μπορεις να της δειξεις samples να διαλεξει απο i5, here we go, our world; μπας και την ιντριγκαρεις

Αποσυνδεδεμένος val_06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1197 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 08:16:30 μμ »
Παιδιά έχει δουλέψει κανείς το Upstream b1+ από express publishing;Γιατί σκέφτομαι να το κάνω σε παιδί της E μαζί με γραμματική  Towards Mastering pre-Fce από burlington..Όποια συμβουλή ευπρόσδεκτη καθώς είναι πρώτη φορά που κάνω e class.

Το έχω κάνει στο λύκειο αυτό το βιβλίο. Τους το είχε πάρει η προηγούμενη καθηγήτρια και το κρατήσαμε. Καλό είναι, ίσως και λίγο πιο απαιτητικό από τα αντίστοιχα της burlington, αν το έχεις ήδη και δε θέλεις να πάρεις άλλη σειρά να το κάνεις. Φαντάσου οτι στο σχολείο παιδιά που είχαν ή πήγαιναν για lower έβρισκαν ενδιαφέρον το λεξιλόγιό του.

Εγώ την τάξη αυτή τη δουλεύω όπως και τη lower. Δηλαδή παραπάνω υλικό από άρθρα, περιοδικά κλπ, τα βασικά είδη έκθεσης, έμφαση σε παράγωγα-phrasals-idioms και όσο αντέχει το παιδί...δίνω!

Αποσυνδεδεμένος evistroumf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1198 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 09:31:26 μμ »
εμενα αυτος ειναι ο προβληματισμος μου. δεν θελω να την ζορισω γιατι νομιζω θα τα παρατησει μετα, για αυτο ψαχνω κατι βατο. καναμε περσι το world wonders 2 και ισως μαλλον να καταληξω και στο 3 φετος για να μην αλλαξω τη σειρα.  αλλα και παλι στη d πως θα παει του χρονου;
χμ, πριν ξεκινησετε μπορεις να της δειξεις samples να διαλεξει απο i5, here we go, our world; μπας και την ιντριγκαρεις

Από το να μην μπορεί να το παρακολουθήσει όμως..καλύτερα κάτι πιο απλό κ αν τραβάει το ενισχύεις με extra υλικό..θα τα δω όλα κ αναλόγως..Σ' ευχαριστώ πολύ!!

Αποσυνδεδεμένος stavroula06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1199 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 02:00:49 πμ »
stavroula06, απ'όσο θυμάμαι δεν αυξάνεται ο βαθμός δυσκολίας. Τα δούλεψα όλα παλιά απλά ξεκινούσαμε από το 1 και βλέπαμε πόσα περισσότερα βιβλία μας έπαιρνε να βγάλουμε. Στα ιδιαίτερα τα έβγαζα όλα σε 1 χρονιά. Τώρα, μέχρι τον Δεκέμβριο δεν έχεις πολύ χρόνο άρα ό,τι προλάβεις κέρδος είναι. Καλή επιτυχία!

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Καλή χρονιά καλή δύναμη!!

Αποσυνδεδεμένος Elena13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1200 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 05:55:41 πμ »
Γεια σας παιδια!!Μια ερωτηση..απο Δεκεμβρη κ μετα λεω να ξεκινησω βιβλιο με practice tests FCE γτ η μαθητρια μου θα δωσει τον Μαιο..τι μου προτεινετε??Ελεγα για MM Publications ή Cambridge...

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1201 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 09:05:09 πμ »
Παιδιά έχει δουλέψει κανείς το Upstream b1+ από express publishing;Γιατί σκέφτομαι να το κάνω σε παιδί της E μαζί με γραμματική  Towards Mastering pre-Fce από burlington..Όποια συμβουλή ευπρόσδεκτη καθώς είναι πρώτη φορά που κάνω e class.

Το έχω κάνει στο λύκειο αυτό το βιβλίο. Τους το είχε πάρει η προηγούμενη καθηγήτρια και το κρατήσαμε. Καλό είναι, ίσως και λίγο πιο απαιτητικό από τα αντίστοιχα της burlington, αν το έχεις ήδη και δε θέλεις να πάρεις άλλη σειρά να το κάνεις. Φαντάσου οτι στο σχολείο παιδιά που είχαν ή πήγαιναν για lower έβρισκαν ενδιαφέρον το λεξιλόγιό του.

Εγώ την τάξη αυτή τη δουλεύω όπως και τη lower. Δηλαδή παραπάνω υλικό από άρθρα, περιοδικά κλπ, τα βασικά είδη έκθεσης, έμφαση σε παράγωγα-phrasals-idioms και όσο αντέχει το παιδί...δίνω!
Κι εγώ προτιμώ το Choices E class της Burlington και μάλιστα το έχω δοκιμάσει με καλό μαθητή δημοτικού αντί του αντίστοιχου της D' και πέτυχε!! Με μικρό ζόρισμα στα 2 πρώτα κεφάλαια. Πέρα από το βαθμό δυσκολίας -το upstream προχωράει πιο αργά- το choices το βρίσκω απείρως πιο ενδιαφέρον.
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

Αποσυνδεδεμένος sofaki4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1202 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 01:23:35 μμ »
Παιδιά έχει δουλέψει κανείς το Upstream b1+ από express publishing;Γιατί σκέφτομαι να το κάνω σε παιδί της E μαζί με γραμματική  Towards Mastering pre-Fce από burlington..Όποια συμβουλή ευπρόσδεκτη καθώς είναι πρώτη φορά που κάνω e class.

Το έχω κάνει στο λύκειο αυτό το βιβλίο. Τους το είχε πάρει η προηγούμενη καθηγήτρια και το κρατήσαμε. Καλό είναι, ίσως και λίγο πιο απαιτητικό από τα αντίστοιχα της burlington, αν το έχεις ήδη και δε θέλεις να πάρεις άλλη σειρά να το κάνεις. Φαντάσου οτι στο σχολείο παιδιά που είχαν ή πήγαιναν για lower έβρισκαν ενδιαφέρον το λεξιλόγιό του.

Εγώ την τάξη αυτή τη δουλεύω όπως και τη lower. Δηλαδή παραπάνω υλικό από άρθρα, περιοδικά κλπ, τα βασικά είδη έκθεσης, έμφαση σε παράγωγα-phrasals-idioms και όσο αντέχει το παιδί...δίνω!
Κι εγώ προτιμώ το Choices E class της Burlington και μάλιστα το έχω δοκιμάσει με καλό μαθητή δημοτικού αντί του αντίστοιχου της D' και πέτυχε!! Με μικρό ζόρισμα στα 2 πρώτα κεφάλαια. Πέρα από το βαθμό δυσκολίας -το upstream προχωράει πιο αργά- το choices το βρίσκω απείρως πιο ενδιαφέρον.
αυτο με το υποστηρικτικο υλικο μου φαινεται καπως δυσκολο.απο που θα το βρω..πως θα το δουλεψω..σαν homework ή μεσ'το μαθημα;κι εγω για pre-lower ψαχνω βιβλιο.το choices το δουλευα πριν καποια χρονια στο φροντιστηριο.ωραιο βιβλιο αλλα μου φαινεται λιγο παλιο.δεν μπορω να βρω κατι πιο νεο?εγω θελω να προσπερασω την d class και να παω κατευθειαν στην e.τα παιδακια τα συγκεκριμενα ειναι αγορια γυμνασιου αλλα μπορουν.κατι απο super course(b1 for all-που καλυπτει d και e μαζι.κι εχει και εξτρα writing)ή boukouvalas(adventures 5-μονο που εχει προετοιμασια για fce κυριως που δεν ειναι και το πτυχιο που στοχευουμε);;οι μερες φτασαν κι εγω δεν ξερω ακομη τι βιβλια να παραγγειλω!!!!!καμια βοηθεια?

Αποσυνδεδεμένος Tzortzina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1203 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 02:42:14 μμ »
Παιδιά έχει δουλέψει κανείς το Upstream b1+ από express publishing;Γιατί σκέφτομαι να το κάνω σε παιδί της E μαζί με γραμματική  Towards Mastering pre-Fce από burlington..Όποια συμβουλή ευπρόσδεκτη καθώς είναι πρώτη φορά που κάνω e class.

Το έχω κάνει στο λύκειο αυτό το βιβλίο. Τους το είχε πάρει η προηγούμενη καθηγήτρια και το κρατήσαμε. Καλό είναι, ίσως και λίγο πιο απαιτητικό από τα αντίστοιχα της burlington, αν το έχεις ήδη και δε θέλεις να πάρεις άλλη σειρά να το κάνεις. Φαντάσου οτι στο σχολείο παιδιά που είχαν ή πήγαιναν για lower έβρισκαν ενδιαφέρον το λεξιλόγιό του.

Εγώ την τάξη αυτή τη δουλεύω όπως και τη lower. Δηλαδή παραπάνω υλικό από άρθρα, περιοδικά κλπ, τα βασικά είδη έκθεσης, έμφαση σε παράγωγα-phrasals-idioms και όσο αντέχει το παιδί...δίνω!
Κι εγώ προτιμώ το Choices E class της Burlington και μάλιστα το έχω δοκιμάσει με καλό μαθητή δημοτικού αντί του αντίστοιχου της D' και πέτυχε!! Με μικρό ζόρισμα στα 2 πρώτα κεφάλαια. Πέρα από το βαθμό δυσκολίας -το upstream προχωράει πιο αργά- το choices το βρίσκω απείρως πιο ενδιαφέρον.
αυτο με το υποστηρικτικο υλικο μου φαινεται καπως δυσκολο.απο που θα το βρω..πως θα το δουλεψω..σαν homework ή μεσ'το μαθημα;κι εγω για pre-lower ψαχνω βιβλιο.το choices το δουλευα πριν καποια χρονια στο φροντιστηριο.ωραιο βιβλιο αλλα μου φαινεται λιγο παλιο.δεν μπορω να βρω κατι πιο νεο?εγω θελω να προσπερασω την d class και να παω κατευθειαν στην e.τα παιδακια τα συγκεκριμενα ειναι αγορια γυμνασιου αλλα μπορουν.κατι απο super course(b1 for all-που καλυπτει d και e μαζι.κι εχει και εξτρα writing)ή boukouvalas(adventures 5-μονο που εχει προετοιμασια για fce κυριως που δεν ειναι και το πτυχιο που στοχευουμε);;οι μερες φτασαν κι εγω δεν ξερω ακομη τι βιβλια να παραγγειλω!!!!!καμια βοηθεια?

Καλησπερα και καλη σχολικη χρονια!
Γιατι δεν κοιτας και το Connect b1 που ειναι παρομοιο με το choices αλλα πιο καινουργιο. Επισης, η Burlington Εβγαλε νεα σειρα "Real English" την οποια ομως δεν εχω δει απο κοντα...

Εμεις τελειωσαμε τη D class και τωρα θελω να κανω μια δυνατη E και να δωσουμε του χρονου το Δεκεμβριο... Χρειαζομαι ομως ενα βιβλιο μονο για εκθεσεις, καθως ο μαθητης ειναι λιγο αδυναμος/ανωριμος στο γραπτο λογο.... Εχετε να προτεινετε τιποτα καλο?

Εχω δει ενα βιβλιο του Griva "Speaking, Listening, Writing" και μου αρεσε αλλα μου φαινεται οτι μαζευονται πολλα και δεν θα προλαβω να τα βγαλω... (Λεω να κανω Connect b1+  απο Burlington kai Grammar, Vocabulary, Reading απο Griva) Δεκτες οποιες προτασεις ομως!
Ευχαριστω
What's past is prologue...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159913
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 776
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 624
Σύνολο: 636

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.