*

Αποστολέας Θέμα: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 762867 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maria_v01

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1274 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 07:20:50 μμ »
iastan έχω κατεβάσει απ το internet σε αρχείο pdf το student book από τις σειρές ace from space και our town για την junior a. Είναι και αυτά της burlington και φαντάζομαι ότι έχει την ίδια φιλοσοφία με το the cat is back που σου έχουν προτείνει! Αν θες μπορώ να σου τα στείλω! Επίσης θα αγοράσω κάποια από τα teacher της σειράς ace from space γιατί θα τα δουλέψω! Όταν τα πάρω μπορώ να τα σκανάρω και να σου τα στείλω με mail!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:05:14 »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1275 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 08:23:12 μμ »
αφου η burlington δινει δωρεαν τα teacher's εως και 3 βιβλια και πληρωνεις μονο κουριερ 3 ε. γιατι να μπεις σε τετοιο κοπο; περα απο το παρανομο του θεματος...

Αποσυνδεδεμένος kkelly52

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1276 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 08:35:16 μμ »

Tα our world 2 τα εχω δουλεψει ειναι ωραια βιβλια και σχετικα ευκολα! φετος θα κανω τα i5 της express! τα εχω ηδη παρει και μου φαινονται παρα πολυ ωραια!!!νομιζω οτι ειναι πιο ολοκληρωμενα κι απο δομη κι απο λεξιλογιο! αλλα ακομα δε τα εχω δουλεψει πολυ για να εχω μια ολοκληρωμενη αποψη! τα adventures δε θα τα διαλεγα, θα ελεγα οτι οι αλλες δυο επιλογες θα ηταν πιο ενδιαφερουσες για τα παιδακια!
το adventures δεν το ειχα καν στο μυαλο μου αλλα το παιδακι λεει οτι το κανει ενας φιλος του και του αρεσει κλπ αλλα δε μου γεμισε το ματι ειναι η αληθεια. Μεχρι τωρα δουλευα spark αλλα το συγκεκριμενο παιδι δε νομιζω να τα καταφερει με αυτο οποτε μαλλον i5 νομιζω. Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!! :)

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1277 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 08:46:24 μμ »
το I5 στην εκθεση των εκδοτων παντως το προωθουσαν σαν "ενα κατι" πιο ευκολο απο το spark.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:05:14 »

Αποσυνδεδεμένος chrissy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1278 στις: Σεπτέμβριος 21, 2013, 05:29:51 μμ »
Η express publishing πώς κινείται τώρα πια στην αποστολή βιβλίων; Γνωρίζετε; Κάποτε έδινε δωρεάν .. τώρα;;

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1279 στις: Σεπτέμβριος 21, 2013, 08:58:06 μμ »
Όπως παλιότερα: 1 σειρά το χρόνο δωρεάν, πληρώνεις τα CD... Από κει και πέρα 50 % έκπτωση σε teacher's 20% σε student's.
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

Αποσυνδεδεμένος kkelly52

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1280 στις: Σεπτέμβριος 22, 2013, 11:04:11 πμ »
Παντως το i5 που το εριξε μια ματια οντως φαινεται πιο ευκολο απο το spark. Το spark οι μικροτεροι στην ταξη το αντιπαθουσαν γιατι δεν εχει καποια πλοκη, καποια ιστοριουλα να τους προκαλεσει ενδιαφερον οπως αλλες σειρες..

Αποσυνδεδεμένος Mary26

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1281 στις: Σεπτέμβριος 22, 2013, 01:22:24 μμ »
Περυσι δουλεψα το spark, δεν αρεσε ουτε σε μενα ουτε στο παιδακι! φετος ξεκινησαμε το i5 κι ειναι πολυ πιο βατο! ειχε κανει και τα fairyland και γι αυτο του αρεσε ακομα περισσοτερο.

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1282 στις: Σεπτέμβριος 22, 2013, 03:59:01 μμ »
Τα i5 είναι η συνέχεια των fairyland όπως ειπε και η Mary. Εγώ έκανα το fairyland με την κόρη μου και έψαχνα να δω πως θα συνεχίσουμε σε a senior μετά τα Χριστούγεννα. Ενώ είχα καταλήξει σε Burlington μου είπαν από την Express ότι οι ήρωες από το fairyland εμφανίζονται και στα i5. Τώρα πώς θα προχωρούν και αν θα είναι βαρετά μάλλον μετά από ένα χρόνο θα μπορούμε να πούμε με σιγουριά. Επίσης τόσα χρόνια έχω διαπιστώσει ότι τα παιδιά σε εκπλήσσουν όχι μόνο ευχάριστα αλλά και δυσάρεστα. Μπορεί να είσαι σίγουρος ότι έχεις διαλέξει το σωστό βιβλίο και να μην μπορείς να το φτάσεις ούτε ως τα Χριστούγεννα. Το παν είναι να σου αρέσει εσένα το βιβλίο που κάνεις και να μπορείς να μεταδώσεις τον ενθουσιασμό στα παιδιά.
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

Αποσυνδεδεμένος engedu

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1283 στις: Σεπτέμβριος 23, 2013, 09:32:01 μμ »
Για A senior ξεκίνησα φέτος τα I like English 1 από Super course και μου αρέσουν πολύ. Έχουν lesson plan για λιγότερες ώρες διδασκαλίας την εβδομάδα. Με i-book για τα παιδιά και workbook+grammar book μαζί και student's book+companion μαζί. Δηλαδή σύνολο έχουν 2 βιβλία αντί για 4. Με 48 ευρώ το πακέτο και στέλνουν δωρεάν ένα μικρό βιβλίο Writing Portfolio και το test booklet. Δεν ξέρω πως θα πάμε μέχρι τέλος της χρονιάς αλλά μέχρι στιγμής μ αρέσουν. Κυρίως είναι και οικονομικά για τους γονείς. Τα teacher's όλα δωρεάν με την παραγγελία του μαθητή. Είναι μια εναλλακτική από τα συνηθισμένα fairyland,spark etc.  ;)

Αποσυνδεδεμένος chrysalask

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1284 στις: Σεπτέμβριος 27, 2013, 01:12:10 μμ »
Καλησπέρα.Μήπως μπορείτε να βοηθήσετε και εμένα ως νέο μέλος?ποια βιβλία προτείνετε για εκμάθηση proficiency ecpe σε ένα χρόνο?

Αποσυνδεδεμένος anastasiakll

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1285 στις: Σεπτέμβριος 27, 2013, 02:12:33 μμ »
Τα i5 είναι η συνέχεια των fairyland όπως ειπε και η Mary. Εγώ έκανα το fairyland με την κόρη μου και έψαχνα να δω πως θα συνεχίσουμε σε a senior μετά τα Χριστούγεννα. Ενώ είχα καταλήξει σε Burlington μου είπαν από την Express ότι οι ήρωες από το fairyland εμφανίζονται και στα i5. Τώρα πώς θα προχωρούν και αν θα είναι βαρετά μάλλον μετά από ένα χρόνο θα μπορούμε να πούμε με σιγουριά. Επίσης τόσα χρόνια έχω διαπιστώσει ότι τα παιδιά σε εκπλήσσουν όχι μόνο ευχάριστα αλλά και δυσάρεστα. Μπορεί να είσαι σίγουρος ότι έχεις διαλέξει το σωστό βιβλίο και να μην μπορείς να το φτάσεις ούτε ως τα Χριστούγεννα. Το παν είναι να σου αρέσει εσένα το βιβλίο που κάνεις και να μπορείς να μεταδώσεις τον ενθουσιασμό στα παιδιά.

να σε ρωτησω..τα εχω κι εγω αυτα τα βιβλια και σκεφτομουν για εναν αδυναμο μαθητη μου απλα εχουν ενδιαφερον για τα παιδια? ιστοριουλες παραμυθακια?το διαδραστικο το αγορασες η εχει στο βιβλιο του μαθητη?εχει ενδιαφερον?
We're making it up. The world, the universe, life, reality. Especially reality.    ???

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1286 στις: Σεπτέμβριος 27, 2013, 04:08:08 μμ »
Εμένα μου άρεσαν. Και στο παιδί το ίδιο. 'Εχει ιστορίες και τύπου καρτούν με τους ήρωες που γνωρίζεις από την αρχή. Και δε μας κούρασαν καθόλου. Αν με ρωτάς για i-book δεν είχε κάτι όταν τα είχα πάρει. Μιλάω για το fairyland. Στο i5 θα μπούμε γύρω στα Χριστούγεννα.
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

Αποσυνδεδεμένος anastasiakll

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1287 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 06:31:27 μμ »
εχω εναν μαθητη πολυ αδυναμο τωρα θα παμε Α μεγαλη και ψαχνω μια σειρα σχετικα ευκολη και παιδικη..σε αντιστοιχο επιπεδο κανω τα σπαρκ απλα ξερω πως το παιδι δεν θα ανταπεξελθει τι προτεινετε??
We're making it up. The world, the universe, life, reality. Especially reality.    ???

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159912
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 744
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 444
Σύνολο: 444

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.