*

Αποστολέας Θέμα: Ωρομίσθιος ΠΕ13  (Αναγνώστηκε 3619 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Ωρομίσθιος ΠΕ13
« στις: Σεπτέμβριος 18, 2008, 03:37:17 πμ »
Αγαπητοί συνάδελφοι σας χαιρετώ,
Προσπάθησα να μην σας επιβαρύνω με τις ερωτήσεις μου και γι' αυτό διάβασα όσα σχετικά αρχεία και συζητήσεις βρήκα στον ιστότοπο αυτό, αλλά επειδή δεν είχα ασχοληθεί μέχρι τώρα με τη δευτεροβάθμια εκπαίδευση ο όγκος όλων αυτών των νέων πληροφοριών μου προκάλεσε ζαλάδα. Έτσι λοιπόν αναγκάζομαι να ζητήσω τα φώτα σας για μερικά ζητήματα που μου φαίνονται σκοτεινά. Ο κλάδος μου είναι ΠΕ13, δεν έχω καμμία προυπηρεσία (του είδους που απαιτεί το ΥΠΕΠΘ), δεν έχω πτυχίο ΑΣΠΑΙΤΕ, δεν έχω δώσει εξετάσεις ΑΣΕΠ και μένω στη Θεσσαλονίκη. Αν κατάλαβα καλά, απ' όσα διάβασα, οι πιθανότητες μου να προσληφθώ  ως αναπληρωτής είναι απειροελάχιστες; Επίσης είναι σωστό ότι όσοι ΠΕ13 δεν έχουν πτυχίο ΑΣΠΑΙΤΕ δεν διορίζονται ως μόνιμοι ακόμη και αν έχουν συμπληρώσει την προβλεπόμενη προυπηρεσία και έχουν ελάχιστες πιθανότητες διορισμού ακόμη και αν πάρουν καλό βαθμό στο σχετικό διαγωνισμό του ΑΣΕΠ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους (-ες) μπουν στον κόπο να απαντήσουν στις ερωτήσεις μου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ωρομίσθιος ΠΕ13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:15:06 »

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Απ: Ωρομίσθιος ΠΕ13
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 18, 2008, 05:40:43 πμ »
Αγαπητοί συνάδελφοι σας χαιρετώ,
Προσπάθησα να μην σας επιβαρύνω με τις ερωτήσεις μου και γι' αυτό διάβασα όσα σχετικά αρχεία και συζητήσεις βρήκα στον ιστότοπο αυτό, αλλά επειδή δεν είχα ασχοληθεί μέχρι τώρα με τη δευτεροβάθμια εκπαίδευση ο όγκος όλων αυτών των νέων πληροφοριών μου προκάλεσε ζαλάδα. Έτσι λοιπόν αναγκάζομαι να ζητήσω τα φώτα σας για μερικά ζητήματα που μου φαίνονται σκοτεινά. Ο κλάδος μου είναι ΠΕ13, δεν έχω καμμία προυπηρεσία (του είδους που απαιτεί το ΥΠΕΠΘ), δεν έχω πτυχίο ΑΣΠΑΙΤΕ, δεν έχω δώσει εξετάσεις ΑΣΕΠ και μένω στη Θεσσαλονίκη. Αν κατάλαβα καλά, απ' όσα διάβασα, οι πιθανότητες μου να προσληφθώ  ως αναπληρωτής είναι απειροελάχιστες; Επίσης είναι σωστό ότι όσοι ΠΕ13 δεν έχουν πτυχίο ΑΣΠΑΙΤΕ δεν διορίζονται ως μόνιμοι ακόμη και αν έχουν συμπληρώσει την προβλεπόμενη προυπηρεσία και έχουν ελάχιστες πιθανότητες διορισμού ακόμη και αν πάρουν καλό βαθμό στο σχετικό διαγωνισμό του ΑΣΕΠ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους (-ες) μπουν στον κόπο να απαντήσουν στις ερωτήσεις μου.
Να δώσεις ΑΣΕΠ. ΟΙ 30 θέσεις δύσκολα θα καλυφθούν, μόνο με όσους έχουν ΑΣΠΑΙΤΕ. Οι τελευταίοι βέβαια προηγούνται εάν πιάσουν την βάση στον ΑΣΕΠ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159540
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 257
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 213
Σύνολο: 218

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.