*

Αποστολέας Θέμα: Ωρομισθιοι σε αλλη περιφερεια  (Αναγνώστηκε 1595 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος X.K.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I love English ΠΕ 06
    • Προφίλ
Ωρομισθιοι σε αλλη περιφερεια
« στις: Σεπτέμβριος 23, 2008, 05:09:05 μμ »
Καλησπερα!Θα ηθελα να ρωτησω τους πιο παλιους και εμπειρους αν τον καιρο που ηταν ωρομισθιοι εκαναν χαρτια ποτε σε αλλη περιφερεια,μακρια απο τον τοπο κατοικιας τους.Εγω δηλωνω Κεντρικη Μακεδονια,δουλεψα περυσι για πρωτη φορα απο το Φεβρουαριο και μετα,και φετος τιποτα ακομα.Επειδη η περιφερεια μου εχει πολλα ατομα,σκεφτομαι του χρονου να δηλωσω Δυτικη Μακεδονια η ακομα και Βορειο Αιγαιο.Με τα προσθετα μορια που θα εχω απο τον ασεπ,θα ειμαι πολυ ψηλα σε αυτους τους πινακες,υπαρχει δηλαδη το ενδεχομενο για ωρες και απο α'θμια και απο β'θμια,ενω αν ξανακανω χαρτια εδω μονο απο τη μια βαθμιδα.Βεβαια το ρισκο ειναι μεγαλο,γι'αυτο θα ηθελα να ακουσω τη γνωμη σας,τα υπερ και τα κατα..Αξιζει τον κοπο να ξεσπιτωθω με την ωρομισθια;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 23, 2008, 05:10:47 μμ από X.K. »
Take me to the magic of the moment
on a glory night
where the children of tomorrow dream away
in the wind of change...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ωρομισθιοι σε αλλη περιφερεια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:43:27 »

Αποσυνδεδεμένος vasg

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ17-07
    • Προφίλ
Απ: Ωρομισθιοι σε αλλη περιφερεια
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 23, 2008, 07:51:55 μμ »
Είμαι από Ηλεία και  με κάλεσαν Ροδόπη για 11 ώρες πρωινή ωρομίσθια.
Στην Ηλεία θα έπαιρνα 4 ώρες ΠΔΣ με το ζόρι.
Άρα ήρθα Ροδόπη.
Learning by doing...

Αποσυνδεδεμένος olg@

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Ωρομισθιοι σε αλλη περιφερεια
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 23, 2008, 09:01:28 μμ »
Το σκεπτικό σου είναι σωστό. Αυτό που πρέπει να υπολογίσεις, είναι το πώς θα τα βγάζεις πέρα. Το πρόβλημα είναι ότι ο ωρομίσθιος πληρώνεται αραιά και πυ...  :( >:( και τα έξοδα δυστυχώς τρέχουν κάθε μήνα (ενοίκιο, ΔΕΗ, κτλ). Αν υπάρχει η οικονομική δυνατότητα να το κάνεις, δοκίμασε το…
olg@

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Ωρομισθιοι σε αλλη περιφερεια
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 23, 2008, 10:40:40 μμ »
καλή ερώτηση αυτή κ την σκεφτόμουν κ εγώ. δεν με κάλεσαν για λίγο. περιφέρεια θεσσαλίας. κ ενώ κοιτούσα τους πίνακες των ωρομισθίων έβλεπα οτι στην θεσσαλία είμασταν περίπου 250 άτομα κ δυτική μακεδονία μόνο 75! φέτος παρατήρησα βέβαια οτι είναι περισσότεροι.
αλλά νομίζω οτι η μοναδική απαάντηση στην ερώτηση σου (κ στην δική μου  :))είναι αν αντέχεις οικονομικά! γιατί καλώς κακώς εγώ τουλάχιστον έχω μάθει με τα δικά μου χρήματα κ με τις α' ή β' ανέσεις κ αν πας ωρομίσθιος σε άλλη περιοχή θα πρέπει να εξαρτηθείς πάλι από την μαμά κ τον μπαμπά κ να μετράς τα ευρουλάκια κάθε μήνα σαν φοιτητής!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ωρομισθιοι σε αλλη περιφερεια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:43:27 »

Αποσυνδεδεμένος X.K.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I love English ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Ωρομισθιοι σε αλλη περιφερεια
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 23, 2008, 11:50:26 μμ »
Είμαι από Ηλεία και  με κάλεσαν Ροδόπη για 11 ώρες πρωινή ωρομίσθια.
Στην Ηλεία θα έπαιρνα 4 ώρες ΠΔΣ με το ζόρι.
Άρα ήρθα Ροδόπη.

Μπραβο κουραγιο,σε θαυμαζω!Απο οτι φαινεται δεν το εχεις μετανιωσει,ετσι δεν ειναι;
Με συγχωρεις αν φανω αδιακριτη :-[ αλλα ποσα περιπου παγια εξοδα εχεις το μηνα;Υπολογιζω για ενοικιο-θερμανση-δεη γυρω στα 400 ευρω καθε μηνα,πεφτω πολυ εξω;Βεβαια τα προσωπικα εξοδα(φαγητο,καφες,τσιγαρα) δεν τα μετραω,τα παγια ειναι αυτα που με καινε,για να δω ποσα περιπου πρεπει να εχω στην ακρη για να βγαλω τη χρονια..
Take me to the magic of the moment
on a glory night
where the children of tomorrow dream away
in the wind of change...

Αποσυνδεδεμένος X.K.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I love English ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Ωρομισθιοι σε αλλη περιφερεια
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 23, 2008, 11:59:09 μμ »
καλή ερώτηση αυτή κ την σκεφτόμουν κ εγώ. δεν με κάλεσαν για λίγο. περιφέρεια θεσσαλίας. κ ενώ κοιτούσα τους πίνακες των ωρομισθίων έβλεπα οτι στην θεσσαλία είμασταν περίπου 250 άτομα κ δυτική μακεδονία μόνο 75! φέτος παρατήρησα βέβαια οτι είναι περισσότεροι.
αλλά νομίζω οτι η μοναδική απαάντηση στην ερώτηση σου (κ στην δική μου  :))είναι αν αντέχεις οικονομικά! γιατί καλώς κακώς εγώ τουλάχιστον έχω μάθει με τα δικά μου χρήματα κ με τις α' ή β' ανέσεις κ αν πας ωρομίσθιος σε άλλη περιοχή θα πρέπει να εξαρτηθείς πάλι από την μαμά κ τον μπαμπά κ να μετράς τα ευρουλάκια κάθε μήνα σαν φοιτητής!
Συμφωνεις λοιπον οτι σε μερικες περιφερειες ειναι τοσα τα ατομα που ουτε με 3 χρονια ωρομισθια δεν γινομαστε αναπληρωτριες :(
Εγω δεν ζω με τους γονεις μου,ειμαι παντρεμενη με 2 παιδια,αλλα νιωθω οτι πιεζομαι ηλικιακα να σπρωξω λιγο τα πραγματα,ειμαι ηδη 35 χρονων :-\
Τωρα γι'αυτο που λες,να εξαρτηθεις απο αλλους,τα υπολογιζω ολα,ωστε αν αποφασισουμε με τον αντρα μου να το τολμησω,να μη χρειαστει να βρεθω στη δυσκολη θεση να μην μπορω να ανταπεξελθω οικονομικα.Παντως αν παρει κανεις ωρες και απο τις 2 βαθμιδες,τα μορια ειναι πολλα,γι'αυτο αναρωτιεμαι να το τολμησω η να μεινω συντηρητικα εδω;
Take me to the magic of the moment
on a glory night
where the children of tomorrow dream away
in the wind of change...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162168
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 776
Σύνολο: 791

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.