*

Αποστολέας Θέμα: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές  (Αναγνώστηκε 344763 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος arlene

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Post Tenebras Lux
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #420 στις: Ιούλιος 01, 2009, 10:45:40 μμ »
ελεος ρε παιδια πια με τα σεμιναρια ειδικης....αυτο το οτι το χουν βρει ολοι λυση αναγκης με εκνευριζει >:( >:(

εσενα τωρα τι σε κοφτει? ο καθενας κανει οτι γουσταρει...αμα ξερεις απαντασ αλλιως μην κρινεις τι κανουν οι αλλοι.κοιτα την παρτη σου
εκνευρισου με τιποτα πιο σοβαρο,οχι με το τι κανουν αλλοι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:06:45 »

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #421 στις: Ιούλιος 02, 2009, 02:48:05 πμ »
κοπελα μου κατ αρχην εγω δεν ειμαι επιθετικη οπως εσυ απλα ενοχλημενη.εγω ασχολουμαι χρονια με σεμιναρια τετοιου τυπου αλλα η διαφορα μας με πολλους απο εσας ειναι οτι τα εκανα και τα κανω απο πραγματικο ενδιαφερον κι οχι απο αναγκη.θεωρωλαθος να βγαινετε ανιδεοι τελειως και να δουλευετε πανω σε τοσο λεπτα και δυσκολα ζητηματα.την παρτη σου γραμμενη την εχω  για να σου μιλησω στη γλωσσα σου,τα αμοιρα παιδια λυπαμαι.Κατσετε να στρωθειτε λεω εγω να διαβασετε να περασετε με τις γνωσεις σας να προσφερετε πραγματικα εργο και μην ψαχνετε ολοι την ευκολη λυση.εγω μιλαω σας παιδαγωγος και οχι σαν κυνηγος ευκολων λυσεων και ας σας κακοφανουν οσα λεω.

Αποσυνδεδεμένος δασκαλίτσα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #422 στις: Ιούλιος 02, 2009, 02:54:54 πμ »
καλές μου συναδέλφισσες,μην εκνευρίζεστε!τα σεμινάρια είναι και για να εμπλουτίζουμε τις γνώσεις μας,όχι απαραίτητα σα "λύση ανάγκης".εγώ,που ακόμα σπουδάζω,και διαβάζω και πηγαίνω σε διάφορα σεμινάρια ή διαλέξεις τέτοιου τύπου.έστω να δω τι γίνεται και τι λένε(βέβαια πρώτα βλέπω ποιοί θα εισηγηθούν).οπότε,ας μην χαλάμε τις καρδιές μας εε? :)
ο κάθενας-η καθεμιά επιλέγει ο,τι νομίζει καλύτερο για τις γνώσεις του-της.
PEEEEEEEEAAAACCCEEE!!

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #423 στις: Ιούλιος 02, 2009, 12:01:01 μμ »
εσυ καλη μου δασκαλιτσα ευγε!σπουδαζεις και ενω εχεις σιγουρη δουλεια παρακολουθεις τετοια σεμιναρια οποτε τα δεδομενα σου δειχνουν οιτι το κανεις απο ενδιαφερον για να εμπλουτισεις τις γνωσεις σου οπως λες.αληθεια πες μου τον τελευταιο χρονο απο τοτε που ξεσπασε ο σαλος για τα ειδικα σχολεια πιστευεις οτι ολοι σκεφτονται οπως εσυ???ολους δλδ μας επιασε ξαφνικα η αγαπη και δεν κρατιομαστε???αυτο το οτι πασχετε ολοι να ρωτατε που και ποτε γινονται τετοια σεμιναρια και κυριως αν αναγνωριζονται δεν μου φαινεται πραγματικο ενδιαφερον.εγω εχω ξεκινησει να ασχολουμαι με την ειδικη 4 χρονια τωρα και ποτε δεν ρωτησα αν αναγνωριζονται ή αν θα διοριστω με ολα αυτα.δασκαλιτσα μου μην μου απαντησεις απλα σκεψου τα και θα δεις οτι εχω δικιο :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:06:45 »

Αποσυνδεδεμένος arlene

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Post Tenebras Lux
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #424 στις: Ιούλιος 02, 2009, 09:51:47 μμ »
κοπελα μου κατ αρχην εγω δεν ειμαι επιθετικη οπως εσυ απλα ενοχλημενη.εγω ασχολουμαι χρονια με σεμιναρια τετοιου τυπου αλλα η διαφορα μας με πολλους απο εσας ειναι οτι τα εκανα και τα κανω απο πραγματικο ενδιαφερον κι οχι απο αναγκη.θεωρωλαθος να βγαινετε ανιδεοι τελειως και να δουλευετε πανω σε τοσο λεπτα και δυσκολα ζητηματα.την παρτη σου γραμμενη την εχω  για να σου μιλησω στη γλωσσα σου,τα αμοιρα παιδια λυπαμαι.Κατσετε να στρωθειτε λεω εγω να διαβασετε να περασετε με τις γνωσεις σας να προσφερετε πραγματικα εργο και μην ψαχνετε ολοι την ευκολη λυση.εγω μιλαω σας παιδαγωγος και οχι σαν κυνηγος ευκολων λυσεων και ας σας κακοφανουν οσα λεω.

καλα συγνωμη! με ξερεις και απο ψεσ? και που ξερεις γιατι θελω εγω να το παρακολουθησω?εγω απλα ρωτησα που γινονται και εσυ με εβγαλες ανιδεη,και οτι θελω να παω απο αναγκη...εγω λυπαμαι τα παιδακια που εχουν εσενα δασκαλα...φαινεται ποσο ψωναρα εισαι...αν εσυ με χεις γραμμενη να δεις ποσο σε εχω εγω...γιατι δεν διαβασες και εσυ να περασεις με ασεπ και πηγες με σεμιναριο?μου την σπαει να κρινεις τους αλλους...ο καθενας κανει οτι θελει στη ζωη του...και αν εσυ εκνευριζεσαι με οποιον παρακολουθει σεμιναριο ειδικης αγωγης(οπως εκανες και εσυ)να πας να πιεις κανα κιλο ξυδακι. ετσι οπως το θετεις ειναι σαν να λες δεν υπαρχει αλλη παιδαγωγος σαν εμενα...οσοι μπουν σε ειδικα σχολεια απο εδω και περα θα το κανουν απο αναγκη.μη φοβασαι δεν σου παιρνει κανενασ τη θεση...γραπωσου καλα.

δασκαλιτσα συμφωνω με εσενα στο οτι ο καθενας κανει οτι νομιζει....


απαντησε ΟΤΙ ΘΕΣ.ΑΠΑΞΙΩ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 02, 2009, 10:09:30 μμ από amaly »

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #425 στις: Ιούλιος 02, 2009, 09:58:59 μμ »
Ρε παιδια ελεος, μετα προσπαθουμε να μαθουμε στα παιδια τι θα πει δημιουργικος διαλογος.Υπαρχουν και τα pm για προσωπικες διαφωνιες..Συγγνωμη κιολας
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #426 στις: Ιούλιος 03, 2009, 01:27:33 πμ »
κατ αρχην ποιος σου ειπε οτι εγω ειμαι διορισμενη με ασεπ????ναι!διαβασα και ειμαι επιτυχουσα ασεπ και νιωθω καλα που δεν ψαχνω την ευκολη λυση...οσο για σενα ειμαι σιγουρη απο το επιπεδο που μιλας πως η μονη σου λυση ειναι το σεμιναριο και πως τιποτε αλλο δεν σε σωζει.οσο για τα παιδια μου θα σου λεγα να ρωτησεις τα ιδια ποσο με εκτι ουν και ποσο καλη ειμαι σε αυτο που κανω.το χωξαναπει.δεν κρυβω λογια και ας ξερω οτι θα ξεσηκωσουν πληθωρα αντιδρασεων αλλα ετσι ειμαι!αλλα ξερεις τι?δεν θα συνεχισω να συμμετασχω στο παραληρημα σου γιατι νιωθω οτι οτι και να σου πω περα βοσκεις  ;)

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #427 στις: Ιούλιος 03, 2009, 01:30:29 πμ »
με σεμιναριο εννοουσα ποιος σου ειπε οτι ειμαι διορισμενη?
αλλα με αυτα που βλεπω εχω στραβωθει... ::)
τελος παντων,καλα παραθυρακια σας ευχομαι!

Αποσυνδεδεμένος δασκαλίτσα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #428 στις: Ιούλιος 03, 2009, 01:35:27 πμ »
λοιπον που λέτε,εγώ δεν έχω ακούσει κάτι για κάποιο σεμινάριο.όπως και να'χει,αξιαγάπητοι συνάδελφοι,αν καποιος μάθει κάτι ας ενημερώσει!για αυτό έχει φτιαχτεί αυτό το υπέροχο φόρουμ:για να ενημερωνόμαστε!
(μα τι έπαθα πια?κριση καλοσύνης?? ;D)

Αποσυνδεδεμένος DROSERH

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #429 στις: Ιούλιος 14, 2009, 10:47:20 πμ »
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ?
ΞΕΦΙΤΡΩΝΟΥΝ ΣΑΝ ΜΑΝΙΤΑΡΙΑ!
ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΙΣΧΙΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ?
ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΛΑΡΙΣΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΙΓΑΙΟΥ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ 410 ΩΡΩΝ!
ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑΣ!
ΤΟ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ 2000 ΕΥΡΩ!!
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΠΕ60 ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΣ!!
ΤΙ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 14, 2009, 10:54:01 πμ από Lenazagor »
ΠΕ60!!

Αποσυνδεδεμένος Lenazagor

  • Συλλέκτης Παραστάσεων
  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 858
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Lenazagor
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #430 στις: Ιούλιος 14, 2009, 10:55:24 πμ »
DROSERH  καλωσήρθες στο PDE.
Θα σε παρακαλούσα να γράφεις με πεζά και όχι κεφαλαία γράμματα.

Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Lenazagor

  • Συλλέκτης Παραστάσεων
  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 858
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Lenazagor
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #431 στις: Ιούλιος 14, 2009, 11:03:22 πμ »
Συγχωνεύτηκαν κάποια παρόμοια θέματα, που ήταν σε εξέλιξη παράλληλα,  για την καλύτερη οργάνωση και λειτουργία του forum.

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #432 στις: Ιούλιος 14, 2009, 11:10:15 πμ »
το εψαχνα περυσι και βρηκα οτι εκανε το παν/μιο αθηνων ετσι παλι κατι σεμιναρια...2000 €....
αλλα νομιζω μου ειχαν πει οτι δεν αναγνωριζονται...δεν ξερω αν αλλαξε κατι....παντως μου ειχε φανει υπερβολικο το ποσο........ :-\

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3647
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #433 στις: Ιούλιος 14, 2009, 09:08:55 μμ »
Όντας κάποια χρόνια (αρκετά) στο χώρο της ειδικής αγωγής, ένα έχω να πω σε όσους επιθυμούν να παρακολουθήσουν σεμινάρια με απώτερο σκοπό την απόκτηση προϋηρεσίας και το δορισμό. Ο χώρος της ειδικής αγωγής είναι πολύ ευαίσθητος και δεν είναι για όλους. Δείτε πρώτα αν μπορείτε να δουλέψετε στην Ε.Α. και μετά κάντε τα σεμινάρια. Πώς θα το δείτε; Υπάρχουν πολλοί σύλλογοι ΑΜΕΑ όπου θα μπορούσατε να προσφέρετε εθελοντική εργασία. Πάτε εκεί, δουλέψετε λίγο καιρό με αυτά τα άτομα (είτε είναι παιδιά είτε μεγαλύτεροι) για να πάρετε μια ιδέα του ΤΙ είναι ειδική αγωγή. Γιατί ΕΑ δεν είναι μπαίνω σε μία τάξη και εντάξει μωρέ ένας χρόνος είναι θα περάσει, ούτε είναι τα καϋμενα τα παιδάκια που εγώ τα λυπάμαι και θέλω να ασχοληθώ μαζί τους. Είναι πολύ περισσότερα και πολύ μεγαλύτερα πράγματα.
Αυτά από εμένα, χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν αλλά ούτε και να υποβιβάσω κανέναν (άσχετα με την προσωπική μου γνώμη για τα σεμινάρια, η οποία έχει εκφραστεί σε άλλη στιγμή)
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159852
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 544
Σύνολο: 552

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.