*

Ψηφοφορία

Πώς διοριστήκατε μόνιμοι;

ΑΣΕΠ
454 (66.3%)
Ενιαίος πίνακας αναπληρωτών
174 (25.4%)
Επετηρίδα
29 (4.2%)
Αλλιώς. Προσδιορίστε...
21 (3.1%)
Πολύτεκνος/Τρίτεκνος
7 (1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 678

Αποστολέας Θέμα: Πώς διοριστήκατε μόνιμοι;  (Αναγνώστηκε 140512 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Commando

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Nemo malus felix
    • Προφίλ
Απ: Πώς διοριστήκατε μόνιμοι;
« Απάντηση #238 στις: Μάρτιος 31, 2010, 01:26:23 πμ »
καίτοι είχαι προϋπηρεσία 8 ΧΡΟΝΙΑ -οπότε το δεκαεξάμηνο το χα ξεφτιλίσει, εννοείται- ΕΠΕΛΕΞΑ να διοριστώ μέσω ΑΣΕΠ (τον πρώτο που έγινε) γιατί δεν είχα κάτι να φοβηθώ, γιατί ήθελα να αξιολογηθώ - έστω και τυπικά - γιατί δε γούσταρα να μου την πει κανένας, γιατι δε φοβήθηκα να διαβάσω και γιατί θεωρώ γελείες δικαιολογίες τυπου 'εχω οικογένεια και δεν προλαβαίνω να διαβάσω" επειδή , και γω είχα οικογένεια - μάλιστα μονογονεϊκή που τη φροντιζω μόνη μου - και γιατί πιστευω ότι στο σχολείο δε μπορεί κανένας μας να  πάει τουρίστας, οφείλει να διαβάζει και να ενημερώνεται κάθε μέρα, πριν μπει στην τάξη. Και επίσης, γιατι θεωρώ απαράδεκτο να αποκαλώ "συνάδελφο" τον οποιονδηποτε διορίστηκε με τον όποιο τρόπο και έκτοτε ξύνεται ασύστολα. Εξ ου και συμφωνώ και με την αυστηρή αξιολογηση. Αυτά.

Επειδή τα γράφεις πολύ σπαρτιάτικα και τσεκουράτα θα ήθελα την άποψή σου για το επίπεδο των συναδέλφων σου .
" Ποτέ στην Ιστορία η Πολιτική δεν δημιούργησε Παιδεία. Διότι οι πολίτες με γνώση και κρίση δεν είναι "βολικοί" ψηφοφόροι"
Ρένος Αποστολίδης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πώς διοριστήκατε μόνιμοι;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:05:07 »

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πώς διοριστήκατε μόνιμοι;
« Απάντηση #239 στις: Μάρτιος 31, 2010, 01:29:49 πμ »
καίτοι είχαι προϋπηρεσία 8 ΧΡΟΝΙΑ -οπότε το δεκαεξάμηνο το χα ξεφτιλίσει, εννοείται- ΕΠΕΛΕΞΑ να διοριστώ μέσω ΑΣΕΠ (τον πρώτο που έγινε) γιατί δεν είχα κάτι να φοβηθώ, γιατί ήθελα να αξιολογηθώ - έστω και τυπικά - γιατί δε γούσταρα να μου την πει κανένας, γιατι δε φοβήθηκα να διαβάσω και γιατί θεωρώ γελείες δικαιολογίες τυπου 'εχω οικογένεια και δεν προλαβαίνω να διαβάσω" επειδή , και γω είχα οικογένεια - μάλιστα μονογονεϊκή που τη φροντιζω μόνη μου - και γιατί πιστευω ότι στο σχολείο δε μπορεί κανένας μας να  πάει τουρίστας, οφείλει να διαβάζει και να ενημερώνεται κάθε μέρα, πριν μπει στην τάξη. Και επίσης, γιατι θεωρώ απαράδεκτο να αποκαλώ "συνάδελφο" τον οποιονδηποτε διορίστηκε με τον όποιο τρόπο και έκτοτε ξύνεται ασύστολα. Εξ ου και συμφωνώ και με την αυστηρή αξιολογηση. Αυτά.

Καλά ντε, μη μας δείρεις κιόλας! ::)

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Απ: Πώς διοριστήκατε μόνιμοι;
« Απάντηση #240 στις: Μάρτιος 31, 2010, 01:35:18 πμ »
καίτοι είχαι προϋπηρεσία 8 ΧΡΟΝΙΑ -οπότε το δεκαεξάμηνο το χα ξεφτιλίσει, εννοείται- ΕΠΕΛΕΞΑ να διοριστώ μέσω ΑΣΕΠ (τον πρώτο που έγινε) γιατί δεν είχα κάτι να φοβηθώ, γιατί ήθελα να αξιολογηθώ - έστω και τυπικά - γιατί δε γούσταρα να μου την πει κανένας, γιατι δε φοβήθηκα να διαβάσω και γιατί θεωρώ γελείες δικαιολογίες τυπου 'εχω οικογένεια και δεν προλαβαίνω να διαβάσω" επειδή , και γω είχα οικογένεια - μάλιστα μονογονεϊκή που τη φροντιζω μόνη μου - και γιατί πιστευω ότι στο σχολείο δε μπορεί κανένας μας να  πάει τουρίστας, οφείλει να διαβάζει και να ενημερώνεται κάθε μέρα, πριν μπει στην τάξη. Και επίσης, γιατι θεωρώ απαράδεκτο να αποκαλώ "συνάδελφο" τον οποιονδηποτε διορίστηκε με τον όποιο τρόπο και έκτοτε ξύνεται ασύστολα. Εξ ου και συμφωνώ και με την αυστηρή αξιολογηση. Αυτά.

καλεεε, απ τη γλυκια φατσουλα δε φαινεται οτι θα κανει λαμπρη καριερα και θα την εκτιμουν ολοι οι συναδελφοι στους τεμπελοξυσαρχ...συλλογους που θα αναγκαστει να συγχρωτιζεται ??

Αποσυνδεδεμένος vasia98

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πώς διοριστήκατε μόνιμοι;
« Απάντηση #241 στις: Μάρτιος 31, 2010, 01:58:24 πμ »
καίτοι είχαι προϋπηρεσία 8 ΧΡΟΝΙΑ -οπότε το δεκαεξάμηνο το χα ξεφτιλίσει, εννοείται- ΕΠΕΛΕΞΑ να διοριστώ μέσω ΑΣΕΠ (τον πρώτο που έγινε) γιατί δεν είχα κάτι να φοβηθώ, γιατί ήθελα να αξιολογηθώ - έστω και τυπικά - γιατί δε γούσταρα να μου την πει κανένας, γιατι δε φοβήθηκα να διαβάσω και γιατί θεωρώ γελείες δικαιολογίες τυπου 'εχω οικογένεια και δεν προλαβαίνω να διαβάσω" επειδή , και γω είχα οικογένεια - μάλιστα μονογονεϊκή που τη φροντιζω μόνη μου - και γιατί πιστευω ότι στο σχολείο δε μπορεί κανένας μας να  πάει τουρίστας, οφείλει να διαβάζει και να ενημερώνεται κάθε μέρα, πριν μπει στην τάξη. Και επίσης, γιατι θεωρώ απαράδεκτο να αποκαλώ "συνάδελφο" τον οποιονδηποτε διορίστηκε με τον όποιο τρόπο και έκτοτε ξύνεται ασύστολα. Εξ ου και συμφωνώ και με την αυστηρή αξιολογηση. Αυτά.

καλεεε, απ τη γλυκια φατσουλα δε φαινεται οτι θα κανει λαμπρη καριερα και θα την εκτιμουν ολοι οι συναδελφοι στους τεμπελοξυσαρχ...συλλογους που θα αναγκαστει να συγχρωτιζεται ??
Φίλε Kozzi1 ,πιστεύω ότι η συνάδελφος έχει ανάγκη απο κείνη τη θεραπεία που λέγαμε...........you know..ε;;;;;;;;;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πώς διοριστήκατε μόνιμοι;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:05:07 »

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πώς διοριστήκατε μόνιμοι;
« Απάντηση #242 στις: Μάρτιος 31, 2010, 02:02:07 πμ »
He knows, he knows! Τα πανθ΄ορά και τα πάντα ΟΛΑ γιγνώσκει ο καλός μας kozzi1! ;D

Αποσυνδεδεμένος vasia98

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πώς διοριστήκατε μόνιμοι;
« Απάντηση #243 στις: Μάρτιος 31, 2010, 02:04:58 πμ »
He knows, he knows! Τα πανθ΄ορά και τα πάντα ΟΛΑ γιγνώσκει ο καλός μας kozzi1! ;D
το συγκεκριμενο εξ' ακοής ;D ;D ;D ;D ;D ε, kozzi1;;;;;;;; ;D ;D ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 31, 2010, 02:08:41 πμ από kat73 »

Αποσυνδεδεμένος NiGhtMare

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: Πώς διοριστήκατε μόνιμοι;
« Απάντηση #244 στις: Μάρτιος 31, 2010, 08:54:59 πμ »
καίτοι είχαι προϋπηρεσία 8 ΧΡΟΝΙΑ -οπότε το δεκαεξάμηνο το χα ξεφτιλίσει, εννοείται- ΕΠΕΛΕΞΑ να διοριστώ μέσω ΑΣΕΠ (τον πρώτο που έγινε) γιατί δεν είχα κάτι να φοβηθώ, γιατί ήθελα να αξιολογηθώ - έστω και τυπικά - γιατί δε γούσταρα να μου την πει κανένας, γιατι δε φοβήθηκα να διαβάσω και γιατί θεωρώ γελείες δικαιολογίες τυπου 'εχω οικογένεια και δεν προλαβαίνω να διαβάσω" επειδή , και γω είχα οικογένεια - μάλιστα μονογονεϊκή που τη φροντιζω μόνη μου - και γιατί πιστευω ότι στο σχολείο δε μπορεί κανένας μας να  πάει τουρίστας, οφείλει να διαβάζει και να ενημερώνεται κάθε μέρα, πριν μπει στην τάξη. Και επίσης, γιατι θεωρώ απαράδεκτο να αποκαλώ "συνάδελφο" τον οποιονδηποτε διορίστηκε με τον όποιο τρόπο και έκτοτε ξύνεται ασύστολα. Εξ ου και συμφωνώ και με την αυστηρή αξιολογηση. Αυτά.

’ψογη! Έλεος με την κάθε κλαψο.... στα forum, που διαμαρτύρεται ότι δεν μπορεί να διαβάσει και ταυτόχρονα, θεωρεί "αναφαίρετο δικαίωμά" της τον διορισμό. Και αν τελικά διοριστεί, πάλι στο σχολείο ζητά κάθε είδους "διευκολύνσεις" (Ξέρετε... "μην με βάζετε πρώτη ώρα", "δεν μπορώ να κάνω εφημερία", "θέλω να λείψω και αυτή την Παρασκευή", "απαλλάξτε με από την επιτήρηση στις πανελλαδικές" κλπ...κλπ... ;D).
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 31, 2010, 08:58:36 πμ από NiGhtMare »
Humanity is overrated...

Αποσυνδεδεμένος Martha72

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Γυναίκα
  • THERE'S MORE TO DO
    • Προφίλ
Απ: Πώς διοριστήκατε μόνιμοι;
« Απάντηση #245 στις: Μάρτιος 31, 2010, 05:34:40 μμ »
ένας ένας παιδιά - πάρτε νουμεράκι....λοιπόν, έχουμε και λέμε...
1. για το επίπεδο των συναδέλφων τι να (πρωτο)πώ; από το 1994 σε σχολεία έχω δει  πλέον τα πάντα: και αυτούς που ξύνονται, και αυτούς που κάνουν φιλότιμα τη δουλειά τους, και αυτούς που ενώ κάνουν καλό μάθημα, η λοιπή συμπεριφορά απέναντι σε συναδέλφους και μαθητές τους κάνει να αδικούν τον εαυτό τους, και όσους κάνουν ζήτημα πχ. να ανοιγοκλείνουν το...vbi, και αυτούς που παλεύουν, και τις κατίνες, και τους ιδιαιτερατζήδες, και τους παρτάκηδες και τους καλούς πολύτεκνους (όπως ένας στο σχολείο μου) αλλά και τους για τα μπάζα πολύτεκνους (που με 12 ώρες ωράριο έχουν και απαιτήσεις)...γενικά απ΄όλα έχει ο μπαξές....Στον οποίο μπαξέ χρειάζεται και ένα ξεβοτάνισμα και μάλιστα άμεσα....
2. δε θέλω να δείρω κανέναν σας - αλλά έχω στο μυαλό μου αρκετούς που χαλαρά θα τους λιάνιζα στο ξύλο.... :-\ ;D
3. τι θεραπεία να κάνω ρε παιδιά - πείτε και σε μένα τη χριστιανή... :P.
 4. αυτή την....εχμ....γλυκιά φατσούλα που λέτε, την έχουν ήδη στη μπούκα αρκετοί γιατί τα λέει χύμα γενικώς. Πώς γίνεται όμως να τα χει καλά με όλους εκτός από τους ιδιαιτερατζήδες στους οποίους τα χώνει ασυστόλως.....έλα μου ντε; Πάντως τυχαίο δε το λες.... Και θα μου πείτε, δηλαδή εσύ ρε μεγάλη, θα αλλάξεις τα κακώς κείμενα; Δεν ξέρω ρε παιδιά, αλλά κακώς κείμενο δε δέχομαι επ΄ουδενί να γίνω κι εγώ....κι αν αλλάξει κάτι , άλλαξε,αν πάλι όχι...τουλάχιστον θα έχω να λέω ότι κάπως προσπάθησα να τα αλλάξω τα πράγματα και δεν έκατσα θεατής να τα λούζομαι.
5.  κι εγώ έχω βαρεθεί τον κάθε κλαψο.... της εκπαιδευσης που θεωρεί το σχολείο τσιφλικάκι του και κάνει τις δημόσιες σχέσεις του προκειμένου να βγάλει μαύρα στα μαύρα...κι επειδή είμαι και μάνα- το παιδί μου - όπως και το παιδί του οποιουδήποτε- δε χρωστάει τίποτα να βγάζει ο κάθε τυχάρπαστος τα απωθημένα του πάνω του....Αυτά.
THOSE WHO DARE TO TEACH MUST NEVER CEASE TO LEARN

Αποσυνδεδεμένος geo33

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πώς διοριστήκατε μόνιμοι;
« Απάντηση #246 στις: Μάρτιος 31, 2010, 06:35:51 μμ »
Να επανέλθω στο θέμα... :) ΑΣΕΠ Δεκέμβριος 2002.

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Απ: Πώς διοριστήκατε μόνιμοι;
« Απάντηση #247 στις: Μάρτιος 31, 2010, 07:00:27 μμ »
...γενικά απ΄όλα έχει ο μπαξές....Στον οποίο μπαξέ χρειάζεται και ένα ξεβοτάνισμα και μάλιστα άμεσα....

  θεατής να τα λούζομαι.
5.  κι εγώ έχω βαρεθεί τον κάθε κλαψο.... της εκπαιδευσης που θεωρεί το σχολείο τσιφλικάκι του και κάνει τις δημόσιες σχέσεις του προκειμένου να βγάλει μαύρα στα μαύρα...κι επειδή είμαι και μάνα- το παιδί μου - όπως και το παιδί του οποιουδήποτε- δε χρωστάει τίποτα να βγάζει ο κάθε τυχάρπαστος τα απωθημένα του πάνω του....Αυτά.

....τσιφλικακι...τυχαρπαστος...απωθημενα...τςτςτςτς....αν ημουν εμπαθης, θα ελεγα οτι κρινεις εξ ιδιων....αλλα η αγωγη μου δεν επιτρεπει τετοιες εκτροπες.



Αποσυνδεδεμένος Martha72

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Γυναίκα
  • THERE'S MORE TO DO
    • Προφίλ
Απ: Πώς διοριστήκατε μόνιμοι;
« Απάντηση #248 στις: Μάρτιος 31, 2010, 08:07:31 μμ »
kozzi1 ωραία και εύκολα θα ήταν όλα αν ίσχυε αυτό που λες....δυστυχώς κρίνω εξ ιδίων... εμπεριών απο τα ένδεκα  σχολεία στα οποία έχω διδάξει ως τώρα....
τελικά, αυτος ο κόσμος δεν είναι όμορφος, αγγελικά πλασμένος....άσε που αν ήμουν κι εγώ εμπαθής θα έλεγα "αν έχεις στοιχεία βγες και πες τα με ονοματεπώνυμο ή έστω φωτογραφία όπως κι εγώ..." αλλά δεν ειμαι εμπαθής.... :o   ;D 
πάντως όντως το θέμα μας ειναι άλλο οπότε ας μείνουμε σ αυτό... ;)
THOSE WHO DARE TO TEACH MUST NEVER CEASE TO LEARN

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Απ: Πώς διοριστήκατε μόνιμοι;
« Απάντηση #249 στις: Μάρτιος 31, 2010, 09:45:02 μμ »
kozzi1 ωραία και εύκολα θα ήταν όλα αν ίσχυε αυτό που λες....δυστυχώς κρίνω εξ ιδίων... εμπεριών απο τα ένδεκα  σχολεία στα οποία έχω διδάξει ως τώρα....
τελικά, αυτος ο κόσμος δεν είναι όμορφος, αγγελικά πλασμένος....άσε που αν ήμουν κι εγώ εμπαθής θα έλεγα "αν έχεις στοιχεία βγες και πες τα με ονοματεπώνυμο ή έστω φωτογραφία όπως κι εγώ..." αλλά δεν ειμαι εμπαθής.... :o   ;D 
πάντως όντως το θέμα μας ειναι άλλο οπότε ας μείνουμε σ αυτό... ;)
...μωρε, στοιχεια και ονοματεπωνυμα θα σου ζητουσαν οι ξυσαρχ....   ιδιαιτεραδες  που σε εξοργιζουν...αλλα ας οψεται ο ψηφιακος αναλφαβητισμος τους! ( ...φαντασου ποσο ξυσιμο πεφτει στην εκπαιδευση-πιστοποιηση τους !!! )

καλο θα ηταν να ελαττωνοταν το  α' ενικο στα λογια σου... και να μην αριθμεις επιδεικτικα τα σχολεια που ειχες ( ειχαν ) την τυχη να υπηρετησεις...οχι τιποτ αλλο, αλλα ψαρωνουμε και αποκταμε συμπλεγματα εμεις οι τουριστες - αναπληρωτες...  :P

Αποσυνδεδεμένος Martha72

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Γυναίκα
  • THERE'S MORE TO DO
    • Προφίλ
Απ: Πώς διοριστήκατε μόνιμοι;
« Απάντηση #250 στις: Μάρτιος 31, 2010, 10:10:16 μμ »
αχ μωρέ Kozzi1 στο ίδιο στρατόπεδο είμαστε, δε χρειάζεται να τσακωνόμαστε και μεταξύ μας...
όχι, μη ψαρώνετε οι αναπληρωτές - ούτε είχα αυτό το σκοπό εξάλλου. Ανέφερα τον αριθμό των σχολείων στα οποία έχω διδάξει μόνο και μονο για να ισχυροποιήσω το επιχείρημα ότι όσα έχω δει προέρχονται απο ένα αντιπροσωπευτικό δείγμα σχολείων...αυτό και τίποτα άλλο.
Και επίσης να σου θυμισω ότι δεν ξεχνάω τα οκτώ χρονάκια που έτρεχα από σχολείο σε σχολείο ως αναπληρώτρια κι εγώ. Εξ ου και σέβομαι τους αναπληρωτές συναδέλφους που έρχονται σχολείο μας και οσο μπορώ και ξέρω τους βοηθάω. Σόρρυ για το α΄ενικό αλλά πώς αλλιώς να μιλήσει κανείς για τον εαυτό του - και μάλιστα όταν τον ρωτάνε....
τεσπά....άντε, καλό διορισμό και καλό κουράγιο - θέλει μεγάλο στομάχι η μπίζνα που λέγεται Εκπαιδευση. ???
THOSE WHO DARE TO TEACH MUST NEVER CEASE TO LEARN

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Απ: Πώς διοριστήκατε μόνιμοι;
« Απάντηση #251 στις: Μάρτιος 31, 2010, 10:35:39 μμ »

τεσπά....άντε, καλό διορισμό και καλό κουράγιο - θέλει μεγάλο στομάχι η μπίζνα που λέγεται Εκπαιδευση. ???

ααα  γεια σου!! ...οπως φαινεται, το πιασες το νοημα λοιπον !!!! 

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161204
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 587
Σύνολο: 607

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.