*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης  (Αναγνώστηκε 79095 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος buble10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #154 στις: Σεπτέμβριος 04, 2011, 10:08:40 μμ »
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ: Συμπληρωματικός κύκλος αποσπάσεων

http://www.esos.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=14098:ipourgeio-paideias-simpliromatikos-kiklos-apospaseon
Δ ι ο ρ ί σ τ η κ α !
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:57:38 »

Αποσυνδεδεμένος maria1978

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • ΠΕ 15
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #155 στις: Σεπτέμβριος 04, 2011, 10:09:42 μμ »
κ εγω εκανα αιτηση επανεξετασης κ τωρα θελω να κανω ενσταση για αποσπαση κατα προτεραιοτητα που λεει... υπαρχει περιπτωση να μην μου τη δεχτουν γιατι εκανα ηδη ή να κρινει ο υπαλληλος αν ειμαι σε προτεραιοτητα ή οχι για να με αφησει??
επισης χρειαζεται δικαιολογητικα???

egv poy milhsa me ton proistameno moy eipe pvw einai to idio.ειτε αιτηση θεραπειας ειτε ενσταση ειτε επανεξεταση,αν εισαι ειδικη κατηγορία θΑα τη στειλουν,αν οχι,δεν θα τη στειλουν σε πρωτη φαση αλλα λιγο αργοτερα.δεν εχει σημασια το ονομα.

απλα δεν νομιζω να καθησει ο υπαλληλος να δει μια μια αν εγω ειμαι ειδικη κατηγορια οποτε εγω αυριο πρωι πρωι θα παω κ βλεπουμε...
μια απο τα ιδια
Δύο πράγματα ειναι απέραντα: η βλακεία των ανθρώπων και το σύμπαν...

Αποσυνδεδεμένος viologa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #156 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 11:07:06 πμ »
Καλημέρα συνάδελφοι!!!! Έχουμε κανένα νέο για το πότε θα συνεδριάσουν για τις ενστάσεις μας;;;; Υπάρχει ελπίδα για μέσα στη βδομάδα ή μπααααααααααα;   Οσες φορές κι αν προσπάθησα να πάρω τηλ στο υπουργείο μιλάει ή δεν το σηκώνουν.  >:( >:( >:(Εβγαλε κανείς άκρη;;;;;  Καλά αποτελέσματα σε όλους μας...!!! :)

Αποσυνδεδεμένος maria_e

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #157 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 12:29:40 μμ »
Εγώ έχω το εξής θέμα:
Είχα κανει αίτηση και για ΠΥΣΔΕ και για ΚΕΔΔΥ.
Δεν πήρα απόσπαση για ΠΥΣΔΕ, αλλά τα ΚΕΔΔΥ τα οποία υποτίθεται προηγούνται δεν έχουν βγει ακόμα. (Για την ακρίβεια σύμφωνα με την εγκύκλιο των αποσπάσεων η αίτηση για ΠΥΣΔΕ δεν εξετάζεται καν αν έχει εγκριθεί η απόσπαση σε ΚΕΔΔΥ).
Εγώ τώρα κάνω αίτηση επανεξέτασης (ή θεραπείας ή ένσταση ή όπως αλλιώς λέγεται) ή ελπίζω απλά να μην κοπεί η δεύτερη αίτηση και περιμένω καρτερικά στην οργανική μου;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:57:38 »

Αποσυνδεδεμένος maria_e

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #158 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 12:34:33 μμ »
Παρεπιπτώντως στο ίδιο δίλημμα ήμουν και πέρσι...αλλά καμιά δεκαριά μέρες νωρίτερα και στο σπίτι μου...
καμιά ιδέα;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος lelac

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #159 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 06:11:12 μμ »
θεωρώ πάντως πως η τακτική των κενών αφενός δεν ευνοεί ειδικότητες όπως ΠΕ 05, 07, 11 και 19, οι οποίες είναι πάντα και παντού πλεονασματικές και άρα δεν πρόκειται να δοθούν αποσπάσεις και αφετέρου έχουν μια δόση προχειρότητας μια που καθηγητές γαλλικών και γερμανικών ακόμα και της πληροφορικής αποσπάστηκαν κανονικότατα σε πυσδε πλεονασματικά. συν 37 και απόσπαση σε ΠΕ 05!!Ίσως οι αιρετοί θα πρέπει να μερημνήσουν και γι'αυτές τις ειδικότητες (όπως φυσικά και για όλες τις άλλες)!!! καλό κουράγιο σε όλους και καλή υπομονή!! ξέρει κάποιος αν παρασκευή και δευτέρα απαγορεύεται η κανονική άδεια?  :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #160 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 06:13:07 μμ »
ξέρει κάποιος αν παρασκευή και δευτέρα απαγορεύεται η κανονική άδεια?  :) :) :) :) :)

Δεν απαγορευεται η κανονικη αδεια Παρασκευη και Δευτερα.
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος blethalassa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
  • ...κύριε Κλεό, θα μας κάνεις τον ρέφερι ?
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #161 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 06:20:20 μμ »
πέρισυ και στο δικό μου σχολείο είχα ακούσει ότι δεν δίνουν άδεια για τισ μέρες αυτές. προσωπικά δεν ζήτησα για να ξέρω την δικαιολογία τησ διεύθυνσης.

Αποσυνδεδεμένος fviki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #162 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 08:08:04 μμ »
πέρισυ και στο δικό μου σχολείο είχα ακούσει ότι δεν δίνουν άδεια για τισ μέρες αυτές. προσωπικά δεν ζήτησα για να ξέρω την δικαιολογία τησ διεύθυνσης.

προσπαθουν να μας αποτρεψουν να κανουμε χρηση των αδειων αυτων(αν και τις διακιούμαστε) για να μη δημιουργηθει προβλημα στη λειτουργια του σχολειου και καλο ειναι να γινεται με μετρο

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #163 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 08:13:33 μμ »
πάντως, έχει γίνει χαμός με την πέμπτη 1/9 - ξαφνικά όλοι ήταν άρρωστοι ή δεν μπορούσαν να έρθουν και πλάκωσαν τις άδειες...έλεος ρε παιδιά....ενάμιση μήνα διακοπές .....δηλαδή μόνο αν η 1/9 πέφτει Δευτέρα έρχεστε αλλιώς απ΄τη σημαία; Η άλλη χτύπησε δεκαήμερη κανονική - ως τον αγιασμό - με το σκεπτικό ότι ...."μπορεί να βγει ως τότε η απόσπασή μου,να μην έρχομαι και τσάμπα...." εντάξει - τέτοιες συμπεριφορές είναι κατ' εμέ (και να με συμπαθάτε ) απαράδεκτες....
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος ΡΙΤΑ3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • ούτε ένας μαθητής χαμένος
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #164 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 08:27:35 μμ »
αλήθεια υπάρχει κάποιος λόγος να μας αρνηθεί κάποιος την κανονική άδεια; δηλαδή αν τη ζητήσεις σου τη δίνουν σίγουρα;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #165 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 08:30:54 μμ »
όχι ΡΙΤΑ3 - μπορεί και να μη σου τη χορηγήσουν όταν
α. δεν υποβληθεί εντός του χρονικού ορίου που προβλέπει ο νόμος
β. αν υποβάλλεται με τρόπο καταχρηστικό ( πχ κάθε Δευτέρα ή κάθε Παρασκευή)
γ. αν προκύπτουν στοιχεία που αποδεικνύουν πως η άδεια δεν χρησιμοποιήθηκε για τους λόγους τους οποίους επικαλέστηκε ο αιτών ( οπότε και ανακαλείται και φυσικά ο εκπ/κός ελέγχεται πειθαρχικά και επιστρέφει το ημερομίσθιό του ως αχρεωστήτως καταβληθέν).
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος ΡΙΤΑ3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • ούτε ένας μαθητής χαμένος
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #166 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 08:36:15 μμ »
ποιο είναι το χρονικό όριο μήπως ξέρεις;
θα ήθελα επίσης να μου πει κάποιος/α αν ξέρει (off topic αλλά απασχολεί ίσως τους οn-Line) τι γίνεται με την άδεια άνευ αποδοχών; πρέπει να πληρώνεις τίποτα; δικαιούσαι ιατρική ασφάλεια;  σου τη δίνουν άμεσα; μπορείς να τη διακόψεις ;

Αποσυνδεδεμένος antgiov

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν ξεχνώ
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #167 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 10:17:46 μμ »
πάντως, έχει γίνει χαμός με την πέμπτη 1/9 - ξαφνικά όλοι ήταν άρρωστοι ή δεν μπορούσαν να έρθουν και πλάκωσαν τις άδειες...έλεος ρε παιδιά....ενάμιση μήνα διακοπές .....δηλαδή μόνο αν η 1/9 πέφτει Δευτέρα έρχεστε αλλιώς απ΄τη σημαία; Η άλλη χτύπησε δεκαήμερη κανονική - ως τον αγιασμό - με το σκεπτικό ότι ...."μπορεί να βγει ως τότε η απόσπασή μου,να μην έρχομαι και τσάμπα...." εντάξει - τέτοιες συμπεριφορές είναι κατ' εμέ (και να με συμπαθάτε ) απαράδεκτες....
Για τη συμπεριφορά του υπουργείου και για την ταλαιπωρία στην οποία μας υποβάλει κάθε χρόνο αυτό είναι το λιγότερο που κάνουν οι συνάδερφοι μας. Εγώ προσωπικά θα χτυπήσω ένα χρόνο αναρρωτική (με τρελόχαρτο-κατάθληψη) αν δεν πάρω απόσπαση εγώ ή η γυναίκα μου. Δεν μπορούμε και τρίτη  χρονιά χώρια. Παντρευτήκαμε καναμε δυο παιδιά, οικογένεια, δεν θα μας χωρίσει το υπουργείο! ΞΕΣΚΙΣΤΕ ΤΟΥΣ ΣΤΙΣ ΑΔΕΙΕΣ …..ΜΗ ΜΑΣΑΤΕ ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΤΙ ΣΑΣ ΦΤΑΙΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΝ ΑΛΛΑ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΣ ΦΑΝΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΑΔΕΡΦΟΥΣ ΝΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΝΟΥΝ. ΑΣ ΑΝΑΛΟΓΙΣΤΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΩΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΜΕΙΣ ΔΕΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΤΡΕΛΟ. ΦΤΑΝΕΙ.
δεν με φάγαν τα λιοντάρια!!!....
θα με φάνε τα σκουλίκια;;;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159772
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 529
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 501
Σύνολο: 511

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.