*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης  (Αναγνώστηκε 78502 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mari1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« στις: Οκτώβριος 02, 2008, 07:25:33 μμ »
Μήπως γνωρίζει κάποιος πότε θα συνεδριάσει το ΚΥΣΔΕ για επανεξετάσεις αποσπάσεων Β/θμιας; (Περιμένουμε εδώ και καιρό με αγωνία ,απόσπαση λόγω συνυπηρέτησης με στρατιωτικό)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 02, 2008, 11:46:12 μμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:36:13 »

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ03

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 02, 2008, 09:20:29 μμ »
Ειμαι νεοδιοριστη και πηρα αποσπαση απο 9/9 γιατι ο αντρα μου ειναι λιμενικος.
Σιγουρα θα την παρεις την αποσπαση....ακουσα οτι θα συνεδριασει την Παρασκευη το ΚΥΣΔΕ οποτε περιμενε απο δευτερα( λογικα )...ο νομος σε καλυπτει οποτε ειναι σιγουρο.Μην αγχωνεσαι καθολου...

Αποσυνδεδεμένος pamast

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 02, 2008, 11:41:41 μμ »


   ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΙΜΑΙ ΠΕ 11,ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΠΑΝΕΞΕΤΑΣΗ ΑΠΟΣΠΑΣΗΣ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ! ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΘΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΕΙ ΤΟ ΚΥΣΔΕ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ 7/10 Η ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 8/10! ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΛΕΟΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΑΠΟΣΠΑΣΗ ΓΙΑ ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ ΜΟΥ-ΚΑΙ ΜΕ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΚΑΙ ΜΗ ΑΠΟΣΠΑΣΗ! ΕΜΕΙΝΑ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΙΣΣΑ ΜΕ ΚΑΡΚΙΝΟ!! ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΤΕΘΕΣΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΚΥΣΔΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΤΑ ΕΣΤΕΙΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΓΚΡΙΝΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΝΕ ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΚΡΙΤΙΡΙΑ!! ΔΗΛ.ΤΙ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΟ ΜΕΣΟΝ ΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ? ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ! ΑΝ ΜΑΘΕΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΜΕ! ΑΝΤΕ ΑΚΟΜΗ ΛΙΓΟ ΑΝΟΧΗ  ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΑΝΟΗΣΙΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΠΛΟΚΕΣ!

Αποσυνδεδεμένος Lenazagor

  • Συλλέκτης Παραστάσεων
  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 858
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Lenazagor
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 02, 2008, 11:48:08 μμ »
μαργα καλωσήρθες στο PDE.
Θα σε παρακαλέσω να μην γράφεις με κεφαλαία. Tα πεζά διαβάζονται ευκολότερα. Άλλωστε τα κεφαλαία σημαίνουν ότι φωνάζεις και δεν νομίζω από τα γραφόμενα σου ότι έχεις τέτοια πρόθεση   ;)

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:36:13 »

Αποσυνδεδεμένος pamast

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 03, 2008, 12:12:47 πμ »
             
  ευχαριστώ για τη συμβουλή και συγνώμη δεν τό ξερα! Αλλά ίσως μου βγήκε κιόλας γιατί αυτά που γράφω ήταν να τα φωνάζω!!

Αποσυνδεδεμένος mari1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 03, 2008, 03:36:41 μμ »
Στις 9/9 όταν ανακοινώθηκαν οι αποσπασεις μας είπαν απο το Υπουργείο οτι έγινε κάποιο λάθος και θα διορθωνόταν σε μία εβδομάδα.Μετά ότα θα συνεδρίζε το ΚΥΣΔΕ 22/9.Μετά θα συνεδρίαζε σίγουρα στις 29/9 ή 30/9.Στο τέλος μας έιπανε οτι οριστικά θα συνεδριάσει στις 7/10...Τί και ποιόν να πιστέψει κανείς ,οταν αδιαφορούν προκλητικά για τις οικογένειες και τις καριέρες του κάθε εκπαιδευτικού; Και εμείς απλά περιμένουμε χωρίς να μπορούμε να προασπiσουμε τα συμφέροντά μας.Να δούμε, πότε θα συνεδριάσει το ΚΥΣΔΕ τελικά;
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 03, 2008, 03:38:51 μμ από mari1 »

Αποσυνδεδεμένος pamast

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 03, 2008, 08:43:21 μμ »
                 


   Aνεπισημα βγήκαν οι αποσπασεις της β/θμιας σήμερα.Αύριο στο ιντερνετ!Συνεδρίασε το ΚΥΣΔΕ σ ήμερα Καλή επιτυχία σε ολους!

Αποσυνδεδεμένος mari1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 03, 2008, 08:59:54 μμ »
Είναι σίγουρο αυτό; Να περιμένουμε  όλη μέρα στο internet αύριο μπας και δούμε άσπρη μέρα ;
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 03, 2008, 09:02:22 μμ από mari1 »

Αποσυνδεδεμένος pamast

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 03, 2008, 09:39:19 μμ »
   


  Σιγουρότατο,το μάθαν κι άλλοι συναδελφοι! καλη επιτυχία mari 1!

Αποσυνδεδεμένος mari1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 04, 2008, 08:13:18 μμ »
Πάντως για σήμερα και αύριο δεν αναμένεται κάποια ανακοίνωση για τις αποσπάσεις από όσα είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε.

Αποσυνδεδεμένος pamast

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 05, 2008, 09:50:56 πμ »
     

            Δεν ξέρω γιατί δεν τα ανακοινώνουν ακόμα στο internet(ίσωςλόγω Σαββατοκύριακου?) Πάντως έχουν βγεί ,εγω έμαθα οτι πήρα καθώς και άλλοι συνάδελφοι και επιτέλους ανακουφιστήκαμε! Φαντάζομαι τη Δευτέρα να τα ανακοινώσουν!

Αποσυνδεδεμένος annna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 581
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 05, 2008, 02:36:08 μμ »
alfavita.gr: Τη Δευτέρα 6/10 αναμένεται η ανακοίνωση των αποσπάσεων Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης

 Τη Δευτέρα 6/10 αναμένεται η ανακοίνωση των αποσπάσεων Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης.


Αποσυνδεδεμένος margavare

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 25, 2009, 03:37:03 μμ »
Αντιγράφω από http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank25_7_9_821.php

Ονομάζομαι Ασκληπιάδα Κυριάκου, είμαι φιλόλογος με οργανική θέση στο 10 Γυμνάσιο Καλαμαριάς Θεσσαλονίκης και 27 χρόνια υπηρεσίας. Είχα υποβάλλει αίτηση απόσπασης για το νομό Αργολίδας για σοβαρούς οικογενειακούς λόγους, τους εξής: Σοβαρή ασθένεια της μητέρας μου, διαζευκτήριο, επιμέλεια παιδιών και εντοπιότητα. Το αίτημά μου δεν ικανοποιήθηκε από το ΚΥΣΔΕ, ενώ για το νομό Αργολίδας έγιναν 9 αποσπάσεις φιλολόγων. Αναρωτιέμαι αν πράγματι τα δικαιολογητικά που υποβάλλονται με τις αιτήσεις για απόσπαση εξετάζονται και αν υπάρχει πραγματικό αξιολογικό κριτήριο, ή είναι προαποφασισμένη η επιλογή των συγκεκριμένων ατόμων που αιτούνται απόσπασης.



Πόσο αξιοκρατικές είναι οι αποσπάσεις; Εξετάζει κάποιος τους λόγους απόσπασης;
Η συγκεκριμένη κυρία προφανώς δεν ήξερε ότι εκτός από τα δικαιολογητικά ΠΡΕΠΕΙ  να κάνει και ένα τηλέφωνο....

Αποσυνδεδεμένος lasard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 603
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 28, 2009, 02:20:23 μμ »
Ρίτα τα ίδια σχεδόν δικαιολογητικά κατέθεσα κι εγώ, αν και ζητώ απόσπαση εντός ΠΥΣΔΕ!Είμαι φιλόλογος και ανήκω σε μονογονεϊκή οικογένεια με μια μητέρα με πολλαπλα προβλήματα υγείας!Όταν κατέθεσα τις σχετικές γνωματεύσεις στη δευτεροβάθμια η υπάλληλος ξέρεις τι μου είπε; Γιατί δεν έρχεστε να μείνετε στο δικό μας νομό; Της εξήγησα ότι υπάρχουν σοβαρά οικογενειακά προβλήματα και αυτή το χαβά της! Μάλιστα δε δεχόταν τις ιατρικές γνωματεύσεις επειδή ήταν από ιδιώτη γιατρό! Τότε της έδειξα το νόμο ότι είναι ισότιμες οι γνωματευσεις από ιδιωτες ιατρούς με εκείνες από Ν.Π.Π.Δ.!Αυτή επ'ουδενί δεχόταν το νόμο με αποτέλεσμα να της πω ότι όλοι υποκείμεθα στο νόμο οπότε κανείς δε μπορεί να τον παραβιάζει! Προφανώς θέλουν να βολέψουν δικά τους άτομα και γι'αυτό φέρνουν προσκόμματα σε όλους τους άλλους!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158559
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 390
Σύνολο: 399

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.123 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.