*

Αποστολέας Θέμα: Π60-Πως πανε τα "κουραγια σας"  (Αναγνώστηκε 18339 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: Π60-Πως πανε τα "κουραγια σας"
« Απάντηση #28 στις: Οκτώβριος 10, 2008, 04:49:28 μμ »
τελείωσε κάποις θεσσαλονίκη για να προτείνει βιβλία από τη σχολή;
Στη Θεσσαλονικη δεν κανει μαθημα η Ντολιοπουλου;; Πολυ ωραια τα βιβλια της, απλα, περιεκτικα και με πολλα παραδειγματα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Π60-Πως πανε τα "κουραγια σας"
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:02:29 »

Αποσυνδεδεμένος leta

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Θα έρθουν καλύτερες μέρες πε 60
    • Προφίλ
Απ: Π60-Πως πανε τα "κουραγια σας"
« Απάντηση #29 στις: Οκτώβριος 10, 2008, 05:40:30 μμ »
καλησπέρα σας!εμένα η σχολική συμβούλος της περιφερείας μου,είμαι πρώτη φορά αναπληρώτρια,μου πρότεινε πολύ την ντολιοπουλου να την διαβασω,για τον κιτσάρα δεν είπε τα καλύτερα λόγια,σε σχεση με τα βιβλία του.κ στον προηγούμενο την διάβασα ασεπ,είναι πιο κατανοήτη από την κιτσαρά πιστεύω και από κάτι άλλους.κάλο κριτικό διαβασμά χρείαζεται κι όχι αγχος,ουτε παπαγαλλία.σψστή μέθοδος χρείαζεται,όπως κ στην δουλεία μας!

Αποσυνδεδεμένος RETA.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Π60-Πως πανε τα "κουραγια σας"
« Απάντηση #30 στις: Οκτώβριος 10, 2008, 06:18:51 μμ »
Κορίτσια μην χάνεται την πίστη σας και μην σας πιάνει το άγχος..Τουλάχιστον από τώρα.. ::)να το βάλετε πείσμα ότι θα τα καταφέρετε..Τόσοι άλλοι τα κατάφεραν..Εσείς δεν θα μπορέσετε?
Κι εγώ το έβαλα πείσμα μετά από 15 χρόνια σε παιδικούς σταθμούς, με 2 παιδιά..Διάβαζα όταν τα έβαζα για ύπνο,( το βράδυ) μέχρι το πρωί.Τους ζήλευα που κοιμόντουσαν αλλά εκεί εγώ..πείσμωνα κι έλεγα ότι κάποια στιγμή θα κοιμηθώ..Δεν είχα άλλη ώρα ησυχίας μέσα στο σπίτι..Και τελικά πέρασα με την πρώτη μέσα στους πρώτους 15..Απρόσμενο..αλλά έγραψα ό,τι ήξερα και πάντα το τεκμηρίωνα επιστημονικά με πολλές παραπομπές..Πρέπει να τους δείξεις ότι το κατέχεις.. 8)Έκανα και αυτό που είχε πει η Κουτσουβάνου..Την οποία συμπαθώ ιδιαίτερα..:"Να έχετε μαζί σας μία σοκολάτα..Λίγο πριν ξεκινήσετε, να κόψετε ένα κομματάκι..Βοηθάει στη σκέψη"  Και όχι μόνο..
1)Σπάει τον πάγο αφού μοιράζεις και λίγη σε όλους, εξεταστές και συνυποψήφιους
2)διώχνει το άγχος και τρίτο και βασικότερο
3)Νιώθεις ότι είναι μαζί σου η Κουτσουβάνου, βρε αδερφέ...ε και κάτι θα κάνεις!! ;D
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος kathyk

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 934
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Π60-Πως πανε τα "κουραγια σας"
« Απάντηση #31 στις: Οκτώβριος 10, 2008, 10:12:23 μμ »
αυτη η κουτσουβανου!μορφη! μου ερεσε κ εμενα,αν κ θα θελα να μιλαει περισσοτερο για το μαθημα κ λιγοτερο για τη ζωη της! ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Π60-Πως πανε τα "κουραγια σας"
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:02:29 »

Αποσυνδεδεμένος RETA.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Π60-Πως πανε τα "κουραγια σας"
« Απάντηση #32 στις: Οκτώβριος 10, 2008, 10:45:13 μμ »
αυτη η κουτσουβανου!μορφη! μου ερεσε κ εμενα,αν κ θα θελα να μιλαει περισσοτερο για το μαθημα κ λιγοτερο για τη ζωη της! ;D ;D
Εντάξει..Συμφωνώ..Αλλά μακάρι να γύρναγα τα χρόνια πίσω και να την άκουγα να μιλάει, έστω και για τη ζωή της..Γι' αυτό δεν χάνω τα σεμινάριά της..
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: Π60-Πως πανε τα "κουραγια σας"
« Απάντηση #33 στις: Οκτώβριος 10, 2008, 11:46:32 μμ »
Και εγω θα παω σε σεμιναριο της! Την Κυριακη στον Ιανο...Ελπιζω να αξιζει..Εχω ακουσει πολυ καλα λογια αλλιως δεν θα εδινα τοσα χρηματα :-\

Αποσυνδεδεμένος Ritalamp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1480
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Π60-Πως πανε τα "κουραγια σας"
« Απάντηση #34 στις: Οκτώβριος 11, 2008, 01:43:11 πμ »
Για μένα  η Κουτσουβάνου είναι εμπειρία. Είναι ο πιο γλυκός και δοτικός άνθρωπος που έχω γνωρίσει στη ζωή μου. Και μην ξεχνιόμαστε είναι από τους πολύ λίγους ανθρώπους στην Ελλάδα που ξέρει τι θα πει προσχολική. Ξέρει τι θα πει να είσαι μέσα στην τάξη με τα νήπια και δε λέει μπαρούφες. Και στην θέση που είναι αντί να αράζει και να αναπροσαρμόζει τι παλιές της εργασίες διαβάζει συνέχεια νέα πράγματα και νιώθςι την ευθύνη απέναντι στις νηπιαγωγούς για το τι θα τους πει και πώς θα τις στηρίξει. Πήγα στο τελευταίο της μάθημα (μετά από χρόνια που είχα πάρει το πτυχίο) κι ακόμα κλαίω....
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος kathyk

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 934
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Π60-Πως πανε τα "κουραγια σας"
« Απάντηση #35 στις: Οκτώβριος 11, 2008, 12:54:42 μμ »
αυτο που μου εκανε εντυπωση στην κουτσουβανου ειναι οτι δεν δισταζε να πει κ τα λαθη της μεσα στην ταξη,σπανιο να το κανει αλλος!

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: Π60-Πως πανε τα "κουραγια σας"
« Απάντηση #36 στις: Οκτώβριος 11, 2008, 01:42:02 μμ »
Εχω μεγαλη περιεργεια να παρακολυθησω διαλεξη της! Με τοσα που ακουω πρεπει να ειναι καταπληκτικη..

Αποσυνδεδεμένος kathyk

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 934
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Π60-Πως πανε τα "κουραγια σας"
« Απάντηση #37 στις: Οκτώβριος 11, 2008, 02:07:44 μμ »
επειδη διαφερει θα σου φανει κα παραξενη!εχει χιουμορ κ η ιδια και η φυσιογνωμια της :)

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: Π60-Πως πανε τα "κουραγια σας"
« Απάντηση #38 στις: Οκτώβριος 11, 2008, 02:25:10 μμ »
αυριο που θα παω στο σεμιναριο, θα εχω και προσωπικη αποψη :) αλλα λογικα θα μ αρεσει..

Αποσυνδεδεμένος blondie_82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "χαμογελω και προχωραω..."
    • Προφίλ
Απ: Π60-Πως πανε τα "κουραγια σας"
« Απάντηση #39 στις: Οκτώβριος 13, 2008, 02:05:43 μμ »
παιδια διαβαζω και ξαναδιαβαζω τη συζητηση αυτη,οπως και καποιες αλλες που αναφερονται στο τι προτεινει ο καθενας για διαβασμα,αλλα δεν λεω να καταληξω σε μια αποφαση... :( :( :-\ θα διαβασω σιγουρα το βιβλιο της νηπιαγωγου και το δεππς,αυτα ειναι τα στανταρ...τωρα απο κει και μετα με εχετε βαλει σε απορια...ντολιοπουλου??κουτσουβανου??κιτσαρας??τι απο ολα? :-\ :-\ και αντε μου λετε εναν απο αυτους...ποια βιβλια τους ομως?(γιατι ολα τα βιβλια τους αποκλειται να τα διαβασω!δε νομιζω οτι εχει νοημα...)την κουτσουβανου δεν ετυχε να την εχω καθηγητρια(τελειωσα στο βολο),αλλα θα εχω την ευκαιρια να τη δω στο συνεδριο που κανει το νοεμβριο το περιοδικο συγχρονο νηπιαγωγειο.γενικα ομως με βαση αυτα που σας εγραψα και πιο πανω τι εχετα να μου προτεινετε?ειμαι πολυ μπερδεμενη να πω την αληθεια.να μην πω πελαγωμενη!! :-\ :-[ :-[
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος vasouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Life is wooondeeerfuuul..
    • Προφίλ
Απ: Π60-Πως πανε τα "κουραγια σας"
« Απάντηση #40 στις: Οκτώβριος 13, 2008, 05:50:28 μμ »
 Πραγματικά εμπειρία να ακούς την Κουτσουβάνου να σου μιλάει..ήταν απτους λίγους καθηγητές-για να μη πω η μόνη-που μπορούσα να παρακολουθήσω ενεργά χωρίς να φεύγει το μυαλό μου..Παρεπιπτόντως το σεμινάριο ήταν αντάξιο των προσδοκιών, νοστάλγησα την εποχή που ήμουνα φοιτήτρια..:'( Αυτή η γυναίκα ξέρει  να σε ενθαρρύνει, να σου δίνει κουράγιο και πίστη πως κι εσύ αξίζεις και μπορείς να κερδίσεις μια θέση στο πολυπόθητο πίνακα των διοριστέων!Και το σημαντικότερο να σου υπενθυμίζει γιατί και πόσο αγαπάς το επάγγελμα που σπούδασες... :)
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος kathyk

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 934
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Π60-Πως πανε τα "κουραγια σας"
« Απάντηση #41 στις: Οκτώβριος 13, 2008, 06:37:17 μμ »
Και το σημαντικότερο να σου υπενθυμίζει γιατί και πόσο αγαπάς το επάγγελμα που σπούδασες... :)

σωστα..να αισθανεσαι σημαντικη που εισαι νηπιαγωγος..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160940
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 552
Σύνολο: 575

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.