*

Αποστολέας Θέμα: Πτυχίο μέσα στη προθεσμία  (Αναγνώστηκε 978 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ15

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Πτυχίο μέσα στη προθεσμία
« στις: Οκτώβριος 09, 2008, 08:58:32 μμ »
 ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ θα ήθελα να ρωτήσω ένα θέμα οχι τόσο επικαιρο αλλα με προβληματιζει γιατι και χάνω τον ασεπ 2009 και πιθανα να χάσω και την αίτηση στον αναπληρωτών μηδενικής προυπηρεσίας. βλέπετε θα χάσω 1-2 χρόνια τσάμπα.βασικά είμαι στο 4ο έτος σπουδών(τελειωνω τον ιουνιο) στον κλάδο οικιακής οικονομίας και με αφορά το ζήτημα εισαγωγής.Φέτος έγιναν οι αιτήσεις μέχρι τις 30μαιου,κ αν ξαναγίνει του χρόνου τετοια ημερομηνία το χάνω εφόσον λήγει η εξεταστική τέλη ιουνίου ή αρχές ιουλιου.Τι λύσεις υπάρχουν? Υπάρχει η δυνατοτητα να προσκομίσω μια υπευθυνη δήλωση οτι θα προσκομίσω το ταχύτερον δυνατόν  το πτυχίο μου μέσα π.χ. σε 1 μήνα.θα μου την δεκτούν από την δ/θμια?  Καποιο αμφιλεγόμενο ζήτημα που έχω ακούσει πολλά είναι αν διδάξεις ως αναπληρώτρια εκτός αττικής, ώς μόνιμη πρέπει να ξαναβγείς επαρχία για 1 χρόνο?ευχαριστώ εκ των προτέρων.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 25, 2008, 11:12:33 μμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΤΥΧΙΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:57:39 »

Αποσυνδεδεμένος Ritalamp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1480
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΤΥΧΙΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 09, 2008, 11:11:17 μμ »
Αν έχεις τελειώσε ΟΛΑ τα μαθήματα και διπλωματικές κλπ και απλά εκκρεμεί η ορκωμοσία σου τότε μπορείς να προσκομίσεις βεβαίωση της Γραμματείας της Σχολής σου ότι δικαιούσαι το πτυχίο και αναλυτική βαθμολογία και υπεύθυνη δήλωση ότι θα προσκομίσεις το πτυχίο. (Καλού κακού βέβαια πάρε ένα τηλέφωνο στη ΔΔΕ της περιοχής σου να ρωτήσεις).
όσο για την επαρχία, θα κάνεις "βόλτες" μέχρι να μαζέψεις τα μόρια που χρειάζεσαι για να μπεις στην περιοχή που θέλεις. Το πώς μαζεύονται τα μόρια είναι άλλη ιστορία (κάπου εδώ υπάρχει σχετικό θέμα κάνε μια αναζήτηση).
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 10, 2008, 10:23:43 πμ από Ritalamp »
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ15

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: ΠΤΥΧΙΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 10, 2008, 12:49:41 μμ »
οκ κατάλαβα,σ'ευχαριστώ... πρεπει να έχω τελειώσει -να έχω βαθμό πτυχίου..αυτό ήξερα κ εγώ απλά έλεγα μήπως σου δίνουν παράταση προσκόμισης πτυχίου..οσο αφορά το άλλο θέμα, αν και όταν με διορίσουν μόνιμη από τον ενιαίο πίνακα, πρεπει να έχω τα απαραίτητα μόρια- για να κάτσω αθήνα, αλλιώς με ξαναστέλνουν έξω. Δηλαδή θέμα μορίων είναι και οχι θέμα 'ΠΡΕΠΕΙ' -1 χρονο να κάτσω επαρχία ως μόνιμη-.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 10, 2008, 12:59:04 μμ από ΠΕ15 »

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ15

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: ΠΤΥΧΙΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 10:11:20 μμ »
ξέρει κανείς μήπως κάθε χρόνο δίνουν προθεσμία για συμπληρωματικές αιτήσεις τον ιούλιο, για όλες τις ειδικότητες;;;...ευχαριστώ!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 30, 2008, 06:42:21 μμ από ΠΕ15 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 512
Σύνολο: 514

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.