*

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 192494 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος garfield-maria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Τιμές για ιδιαίτερα Αγγλικών
« στις: Οκτώβριος 23, 2008, 11:28:01 μμ »
Καλησπέρα!!!!

Ήθελα να ρωτήσω πόσο χρεώνετε την ώρα για παιδιά b kai c senior , για ECCE και για Profic. Επίσης πόσες ώρες την εβδομάδα κάνετε με ένα μαθητή ECCE που θα το δώσει σε ένα χρόνο μετρίου επιπεδου και το ίδιο για το Prof!!

Θα με σώσετε!!! Χίλια ευχαριστώωω!!! 8)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 20, 2013, 11:03:39 πμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:30:17 »

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 24, 2008, 09:21:41 πμ »
Καλημερα garfield-maria!

Για επαρχια μιλαω, b-c senior 12 ευρω την ωρα με 3 ωρες την εβδομαδα, ECCE 15-18 ευρω και Prof 18-20. Αθηνα απ'οσο ξερω παιζουν και μεχρι τα 25. Για Prof δεν ξερω να σου πω για ωρες, αλλα για ECCE, αν ειναι να δωσει του χρονου το Δεκεμβρη, βαλε δυο διωρα τωρα και απο το καλοκαιρι μεχρι το Δεκεμβρη κανε 3 διωρα. Εγω επιασα παιδι με το που τελειωσε την e σε φροντιστηριο και ξεκινησαμε ιουνιο, δινει τωρα το Δεκεμβρη και κανουμε 3 διωρα. Καλα βγαινει, αλλα εχει αρκετο διαβασμα. Ειναι εφικτο ομως.

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 24, 2008, 09:55:15 πμ »
η ταξη Ε ειναι η ιδια με το επιπεδο intermediate?
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 24, 2008, 10:20:29 πμ »
Η τάξη Ε είναι pre-lower και στα ιδιαίτερα συνήθως την παραλείπουμε (εκτός αν το παιδί έχει τόσα πολλά κενά που δεν μπορεί από την D να πάει στην Lower χωρίς ενδιάμεσο στάδιο). Στο ECCE και ECPE κάνω 2x1.5 και βγαίνουν μια χαρά. Βέβαια ο μαθητής πρέπει να δουλέψει αρκετά στο σπίτι. Στο μάθημα λύνουμε απορίες από τα Practice Tests, κάνουμε Listening/Speaking και συμπληρώνουμε κενά. Δεν κάνουμε όλα τα τεστς μέσα στο μάθημα! Στο FCE/CPE θέλει 2x2ωρα τη βδομάδα. Η ύλη που πρέπει να καλυφτεί είναι μεγάλη. Γενικά, δε συμφωνώ με την ιδέα των πολλών ωρών την εβδομάδα στις τάξεις πτυχίων. Δεν βρίσκω τον λόγο. Ασχολούμαι 10 χρόνια με ιδιαίτερα (ειδικά με πτυχία) και η αλήθεια είναι ότι στην αρχή έκανα κι εγώ πολλές ώρες. Στην πορεία οργάνωσα πολύ καλά την ύλη μου και μείωσα τις ώρες. Έτσι, ούτε ο μαθητής κουράζεται πολύ αλλά και οι γονείς μένουν ευχαριστημένοι μιας και πληρώνουν λιγότερα! ;) Στις Aj-C κάνω 2x1ωρα. Τιμές για Θεσσαλονίκη: Aj-C 15-20, D/FCE/ECCE 20-25, ECPE/CPE 25-30.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:30:17 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 24, 2008, 11:02:09 πμ »
τσουχτερες οι τιμες στην θεσ/νικη
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 24, 2008, 11:53:00 πμ »
Αυτό είναι σχετικό, catwoman2. Υπάρχουν και με 8-10 ευρώ. Όπως μια παλιά μου μαθήτρια (φοιτήτρια Ελληνικής Φιλολογίας) κάνει ιδιαίτερα (με το CPE) με 10 ευρώ. Ξέρω και άλλη καθηγήτρια με περισσότερα χρόνια στη δουλειά, φυσικά, που παίρνει 40! :o Εξαρτάται τι ζητάει ο καθένας από τον καθηγητή.  ;)

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 24, 2008, 01:08:05 μμ »
Η τάξη Ε είναι pre-lower και στα ιδιαίτερα συνήθως την παραλείπουμε (εκτός αν το παιδί έχει τόσα πολλά κενά που δεν μπορεί από την D να πάει στην Lower χωρίς ενδιάμεσο στάδιο). Στο ECCE και ECPE κάνω 2x1.5 και βγαίνουν μια χαρά. Βέβαια ο μαθητής πρέπει να δουλέψει αρκετά στο σπίτι. Στο μάθημα λύνουμε απορίες από τα Practice Tests, κάνουμε Listening/Speaking και συμπληρώνουμε κενά. Δεν κάνουμε όλα τα τεστς μέσα στο μάθημα! Στο FCE/CPE θέλει 2x2ωρα τη βδομάδα. Η ύλη που πρέπει να καλυφτεί είναι μεγάλη. Γενικά, δε συμφωνώ με την ιδέα των πολλών ωρών την εβδομάδα στις τάξεις πτυχίων. Δεν βρίσκω τον λόγο. Ασχολούμαι 10 χρόνια με ιδιαίτερα (ειδικά με πτυχία) και η αλήθεια είναι ότι στην αρχή έκανα κι εγώ πολλές ώρες. Στην πορεία οργάνωσα πολύ καλά την ύλη μου και μείωσα τις ώρες. Έτσι, ούτε ο μαθητής κουράζεται πολύ αλλά και οι γονείς μένουν ευχαριστημένοι μιας και πληρώνουν λιγότερα! ;) Στις Aj-C κάνω 2x1ωρα. Τιμές για Θεσσαλονίκη: Aj-C 15-20, D/FCE/ECCE 20-25, ECPE/CPE 25-30.

Εχεις δικιο οτι δε χρειαζονται πολλες ωρες, αλλα οταν πρεπει σε τεσσερις μηνες ουσιαστικα να πας απο μια μετρια e, κι ουτε καν, στο ecce ειναι αναγκη να κανεις παραπανω.

Ουφ. Τι να κανω που οι μαθητες μου δεν ειναι και τοσο του διαβασματος...! ;D

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 24, 2008, 01:26:18 μμ »
Και ποιοι είναι; ;) Ελάχιστοι. Εμένα στα τόσα χρόνια 4-5 να ήταν ... αστέρια! Οι υπόλοιποι με το στανιό. Κουράγιο!

Αποσυνδεδεμένος garfield-maria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 24, 2008, 11:22:54 μμ »
Ευχαριστώ πολύ! Αν και τα 20-25 μου φαίνονται πολλά για το ecce. Εγώ τους κάνω ένα διώρο την εβδομάδα για ενα έτος και δίνουν τον Μάιο και ζητάω 15 ευρώ την ώρα.....λίγα είναι/?? Με βάλατε σε σκέψεις!

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 25, 2008, 12:23:44 πμ »
Εξαρτάται. Πόσα χρόνια δουλεύεις; Και πόσο μακριά είναι τα ιδιαίτερα από το σπίτι σου; Αν μένεις, πχ, ανατολικά και το μάθημα είναι Ασβεστοχώρι και το επόμενο Ιωνία...είναι λίγα! Μόνο τις βενζίνες να βάλεις...

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 25, 2008, 07:44:41 πμ »
panickos εχεις πολυ μεγαλο δικιο.

garfield-maria να σου πω την αληθεια, για πρωτη χρονια μετα το πτυχιο μου ξεκινησα με 15 αλλα ηδη σκεφτομαι το επομενο παιδι να του ζητησω 18... Ειδικα οταν ειναι τοσο γρηγορη και απαιτητικη προετοιμασια. Αν κατσεις να τα υπολογισεις, συνολικα βγαινει και πιο οικονομικα στους γονεις απ'οτι να πηγαινε φροντιστηριο. Συν ολα τα αλλα πλεονεκτηματα. Οποτε μη δισταζεις να ζητησεις οσα πιστευεις οτι αξιζεις.

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 25, 2008, 09:27:42 πμ »
irene τι κανεις ορθια Σαββατιατικα 7.45???? κοιμησου λιγο παραπανω βρε τωρα που μπορεις. ;D ;D ;D ;D
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 25, 2008, 08:52:30 μμ »
irene τι κανεις ορθια Σαββατιατικα 7.45???? κοιμησου λιγο παραπανω βρε τωρα που μπορεις. ;D ;D ;D ;D

Αστα να πανε, εχω μαθημα 8.30 πρωι πρωι το Σαββατο, ειναι βλεπεις και τα ιδιαιτερα που δεν μπορουσα να αφησω με το που πηγα στο σχολειο... Υπομονη κανω. Αποψε θα πεσω στο κρεβατακι μου κι αυριο ουτε ξυπνητηρια ουτε τιποτα!!!  Τις λατρευω τις Κυριακες!! ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 25, 2008, 09:44:35 μμ »
καλα θα κανεις  το Σαββατο ειναι μερα δουλειας για τους αδιοριστους.Καλη ξεκουραση
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159610
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 367
Σύνολο: 369

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.145 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.