*

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 194660 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #56 στις: Νοέμβριος 06, 2008, 08:17:23 πμ »
ΜΠΡΑΒΟ!!!!!! WELL DONE!!!!
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:49:32 »

Αποσυνδεδεμένος HELENQ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #57 στις: Νοέμβριος 06, 2008, 09:23:40 πμ »
καλά, τί εννοεί όταν λέει 'να δω τί μπορώ να μαζεψω για να σε ξεχρεώσω;' υπιτίθεται ότι τους είχες πει να σε ξεχρεώσουν στο χθεσινό μάθημα!!!! δηλαδή να σε κάνουν κι από πάνω να αισθανθείς ενοχές!!! καλά, αν έχουν οι άνθρωποι οικονομικό πρόβλημα γιατί δεν έστελναν το παιδί τουσ φροντιστηριο όπου μπορύν να πληρώνουν και με δόσεις και ήθελαν ιδιαίτερο, δεν είμαστε καλα μου φαίνεται!αντε να σε ξεχρεώσουν και να βρεις κι εσύ την ηρεμία σου ευχομαι!

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #58 στις: Νοέμβριος 06, 2008, 10:00:03 πμ »
Μπραβο σου! Και τωρα απολαυσε την ηρεμια σου. Μην τυχον πας την Παρασκευη και σου πουν "αυτα εχουμε, αν τα θες παρτα", παρτα εννοειται, αλλα δεν μπορει, αρχη του μηνα ειναι, εχουν! Αλλιως οπως ειπε σωστα κι η HELENQ θα το'στελναν το παιδι σε φροντιστηριο.

Αποσυνδεδεμένος pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • "Η διδασκαλία σπάνια ταυτίζεται με τη μάθηση..."
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #59 στις: Νοέμβριος 06, 2008, 02:37:15 μμ »
Απίστευτο θράσσος! Πόσα τους χρεώνεις βρε Χ.Κ. την ώρα? Μου δίνουν την εντύπωση πως για να σε ξεπληρώσουν θα πρέπει να πουλήσουν το αυτοκίνητο, το εξοχικό και να βάλουν το σπίτι τους υποθήκη! ;D ;D Πλάκα-πλάκα φαντάζεσαι να πας να εισπράξεις τα δεδουλευμένα και να σου πουν: "Πόσα ήταν? 100Ε? Πάρε 40Ε και 3 ζευγάρια σκουλαρίκια!"
(Είπα να το διακωμωδήσω λίγο γιατί αλλιώς είναι για κλάματα η απάντηση που σου έδωσαν..)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:49:32 »

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #60 στις: Νοέμβριος 06, 2008, 03:41:09 μμ »
Κοιτα, αν τα σκουλαρικια ειναι χρυσα συμφερει!!

Αποσυνδεδεμένος X.K.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I love English ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #61 στις: Νοέμβριος 06, 2008, 11:41:02 μμ »
Εχετε δικιο,αυτο το ''θα δω τι μπορω να μαζεψω να σε ξεχρεωσω'' δειχνει οτι οντως δεν εχουν την ανεση οι ανθρωποι να κανουν ιδιαιτερο,και θα τραβουσε ετσι η κατασταση μεχρι το καλοκαιρι,οπου θα μου εβαζαν ενα τεραστιο..φεσι ! Καλα,αν δεν μπορουν,ας το στειλουν το παιδι φροντιστηριο,γιατι τα τελευταια χρονια ολοι,κουτσοι,στραβοι,στον Αγιο Παντελεημονα τρεχουν με τα ιδιαιτερα;
Για την κοπελα που με ρωτησε,τους χρεωνα 15 ευρω την ωρα ,επι 4 ωρες την εβδομαδα= 60 ευρω..Τοσο τεραστιο ποσο ειναι,που με βγαλανε το λαδι; Και το καλο ποιο ειναι :στο τελος της συζητησης,ηρθε η γιαγια του κοριτσιου και με ρωτησε ποσα χρηματα βγαζω απο τα σχολεια και θελω να νοικιασω τοσο μακρια.Οταν της ειπα 400 ευρω,μου ειπε:και δεν πας καλυτερα να γινεις καθαριστρια (οπως η νυφη της) να βγαζεις εναν αξιοπρεπη μισθο; :o :o :o  Παραπατουσα οταν εφυγα,σκεφτομουν:τωρα μας την ειπανε κιολας δηλαδη; >:(
Take me to the magic of the moment
on a glory night
where the children of tomorrow dream away
in the wind of change...

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #62 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 07:48:06 πμ »
Μην ασχολεισαι γιατι μονο κακο κανεις στον εαυτο σου, δεν προκειται αφου τους παρατησες να σου φερθουν και γλυκα, ασε δε που εχεις το θρασος και ζητας να σε πληρωσουν!  ;)
οποτε κανε υπομονη να σου δωσουν τα χρηματα και βρες την ηρεμια σου. Μην τους απαντας, γιατι αν ημουν στη θεση σου θα ανοιγα το στομα μου κι οποιον παρει η μπαλα!
Παντως, αληθεια εχει παραγινει να κανουν ολοι ιδιαιτερα, εχουν δεν εχουν. Γι'αυτο μετα δημιουργειται ολη αυτη η κατασταση.

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #63 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 08:29:04 πμ »
Εχετε δικιο,αυτο το ''θα δω τι μπορω να μαζεψω να σε ξεχρεωσω'' δειχνει οτι οντως δεν εχουν την ανεση οι ανθρωποι να κανουν ιδιαιτερο,και θα τραβουσε ετσι η κατασταση μεχρι το καλοκαιρι,οπου θα μου εβαζαν ενα τεραστιο..φεσι ! Καλα,αν δεν μπορουν,ας το στειλουν το παιδι φροντιστηριο,γιατι τα τελευταια χρονια ολοι,κουτσοι,στραβοι,στον Αγιο Παντελεημονα τρεχουν με τα ιδιαιτερα;
Για την κοπελα που με ρωτησε,τους χρεωνα 15 ευρω την ωρα ,επι 4 ωρες την εβδομαδα= 60 ευρω..Τοσο τεραστιο ποσο ειναι,που με βγαλανε το λαδι; Και το καλο ποιο ειναι :στο τελος της συζητησης,ηρθε η γιαγια του κοριτσιου και με ρωτησε ποσα χρηματα βγαζω απο τα σχολεια και θελω να νοικιασω τοσο μακρια.Οταν της ειπα 400 ευρω,μου ειπε:και δεν πας καλυτερα να γινεις καθαριστρια (οπως η νυφη της) να βγαζεις εναν αξιοπρεπη μισθο; :o :o :o  Παραπατουσα οταν εφυγα,σκεφτομουν:τωρα μας την ειπανε κιολας δηλαδη; >:(
παιδια με συγχωρειτε αν εχω χασει επισοδια αλλα τι επιπεδο ηταν το παιδι που λες και γιατιι 4 φορες την εβδομαδα?
μου ακουγονται πολλα λεφτα... σκεψου οτι το μηνα τους πήγαινε περιπου 240 ευρω..δεν ειναι και λίγα. εγω σε επαρχια ειμαι βεβαια αλλα παραπανω απο 180 ευρω δεν παει σε κανενα απο τα παιδια που κανω και μαλιστα 180 πηγαινει περιπου σε ενα παιδι που εχω για ECCE.
βεβαια απο την αλλη ηξεραν απο την αρχη ποσα θα πληρωσουν και επρεπε να κανονισουν την πορεια τους..
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 07, 2008, 08:31:43 πμ από catwoman2 »
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #64 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 09:01:13 πμ »
Αυτό ακριβώς! την τιμή την ξέραν από την αρχή αν λοιπόν είδαν οτι δεν τους βγαίνει οικονομικά θα μπορούσαν να επιλέξουν το φροντιστήριο. Οι γονείς θα πρέπει να μάθουν να απλώνουν τα πόδια τους μέχρι εκεί που φτάνει το παπλωμά τους για να μη ταλαιπωρούν κι εμάς.
Όσο για την τιμή μια χαρά την θεωρώ. Θα πάρεις λιγότερα από 15? Αν είναι για λιγότερα πας και φροντιστήριο που θα έχεις και ΙΚΑ.

Αποσυνδεδεμένος X.K.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I love English ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #65 στις: Νοέμβριος 08, 2008, 09:41:27 μμ »
 Catwoman 2,Το παιδι ειναι pre-lower, στο φροντιστηριο θα ειχε ενα 6ωρο την εβδομαδα,στο ιδιαιτερο δεν χρειαζονται  4 ωρες την εβδομαδα για να βγει η υλη; Και τα 15 ευρω ειναι λογικη τιμη για Θεσ/νικη,μην πω και λιγα.
 Εσεις σε αυτο το επιπεδο ποσες ωρες κανετε ιδιαιτερο την εβδομαδα;Βεβαια εξαρταται και απο το μαθητη,ποσο ευκολα ''τα πιανει'' ,αλλα βγαινει και με λιγοτερες ωρες; Αυτα συμφωνουνται απο την αρχη,οι γονεις ξερουν τι θα δωσουν και αν θελουν συμφωνουν..
Παντως οι γονεις που εχουν να πληρωσουν φαινονται απο την αρχη.Περισυ ειχα ενα αλλο ιδιαιτερο με πιο μικρο παιδακι,ο πατερας πολιτικος μηχανικος,η μητερα αναμεσα σε κομμωτηρια και μανικιουρ,καθε τελος του μηνα με ρωτουσε:ποσα ειναι; της απαντουσα:τοσα, παρτα! Παραδεισος! Ετσι ουτε κουραση καταλαβαινεις,και πηγαινεις..πετωντας! Αντε,μακαρι τετοια να μας τυχαινουν ολες απο'δω και εμπρος!
Take me to the magic of the moment
on a glory night
where the children of tomorrow dream away
in the wind of change...

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #66 στις: Νοέμβριος 09, 2008, 08:44:50 πμ »
παιδια εγω δεν κανω τοσες ωρες την εβδομαδα ακομα και για pre-lower θεωρω ότι 2-3 ωρες ειναι αρκετες. Αλλα εχω groups των 2 παιδιων το πολυ 3. Στο lower βαζω 3 ωρες την εβδομαδα και το τελευταιο διμηνο πριν δωσουν 4 ωρες Θεωρω ότι όλα τα υπολοιπα εκτος απο το speaking μπορουν να το κανουν προετοιμασια και στο σπιτι. Ασε που ερχοται μαθητες απο φροντηστηριο και τους ρωταω για την προετοιμσαι τους . Μου λενε ότι κανανε 6 ωρα στο φροντηστηριο με αλλα 6-7 παιδια  και speaking κ tetst δεν προλαβαιναν να κανουν παρα μονο λίγο πριν δωσουν εξετασεις...
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #67 στις: Νοέμβριος 09, 2008, 09:33:25 πμ »
Listenings τους δινεις και τα κανουν στο σπιτι; Εμενα τις τελευταιες εβδομαδες που κανουμε τεστ, μου φευγει πολλη ωρα σ'αυτα, αλλα ξερω τις μαθητριες μου και ειμαι σιγουρη οτι αν τους τα δωσω να τα κανουν, θα εφαρμοσουν δικο τους συστημα!

Pre-lower κανω 3-4 ωρες, και τωρα στο lower κανω 6 μονο κ μονο γιατι η προετοιμασια ηταν εξπρες, σε τρεις μηνες ολα. Παλι, μια μαμα το΄φερε απεξω-απεξω και καταλαβα οτι δεν ηθελε, οποτε οι ωρες εγιναν 4, με περισσοτερο homework ομως.

Στο διωρο μαθημα που εχουμε, μια ωρα φευγει για 2 listenings, μετα βλεπουμε τα λαθη στα 2 τεστ της προηγουμενης φορας, και κανουμε και speaking 1-2 καθε φορα.

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #68 στις: Νοέμβριος 09, 2008, 11:18:21 πμ »
ναι, listenings πολλες φορες τους δίνω σπιτι. επισης ειχα παιδια που μονα τους αγορασαν βιβλία και εκαναν tests σπιτι και μου τα έφερναν να τρα διορθωσω
ξερω βεβαια δεν ειναι ολα τα παιδια ετσι αλλα πιτευω ότι με τοσα μαθαηματα που εχουν τα παιδια , δεν πρεπει να τα φορτωνουμε και μεις. Μπορουμε να τους προτεινουμε να κανουν μονα τους πραγματα, οπως το αν βλεπυν τανιες χωρις υποτιτιλους, να ακουν αγγλικα τραγουδια (μαθητρια με μεγαλη αγαπη σε ενα συγκροτημα μου εφερνε στιχους να τους της μεταφρασω καιο τελικα τα καταφερνε μονη σπιτι) Τους βγαζω τα αποτελεσματα των τεστ καθε τριμηνο σε πινακες στο excel και τους αρεσει να βλεπουν τις καμπυλες να ανεβαινουν...διαφορα τετοια ...
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #69 στις: Νοέμβριος 09, 2008, 11:26:30 πμ »
Συμφωνώ με την Catwoman2 όχι όμως στα listenings. Αν τους τα βάλω σπίτι θα τα ακούνε 10 φορές με παύσεις για να συμπληρώσουν τα κενά! Είναι πολύ πονηρά τα άτιμα (σάμπως εμείς δεν ήμασταν; :-[). Practice tests τους βάζω στο σπίτι φυσικά αλλά βαριούνται να ψάξουν τις απαντήσεις στη γραμματική ή στο λεξικό κι έτσι ο τελικός βαθμός είναι ρεαλιστικός. Για τις ώρες, pre-lower και lower 3 ώρες για ECCE και 3-4 για FCE. Βγαίνει μια χαρά.
Ωραία ιδέα αυτή με τον πίνακα στο excel! ;) 8)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32328
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162262
  • Σύνολο θεμάτων: 19245
  • Σε σύνδεση σήμερα: 620
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 551
Σύνολο: 568

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.