*

Αποστολέας Θέμα: Επιτηρητές στο ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 4590 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος billst

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
    • Προφίλ
Επιτηρητές στο ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
« στις: Οκτώβριος 25, 2008, 11:14:34 πμ »
Συνάδελφοι πως γίνεται να δηλώσουμε επιτηρητές στο διαγωνισμότου ΑΣΕΠ για κανένα χαρτζιλίκι;μιλάω για αυτούς που είναι αποσπασμένοι σε φορέα και δεν υπηρετούν σε σχολείο, ώστε να δηλώσουν μέσω του σχολείου τους.


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιτηρητές στο ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:35:11 »

Αποσυνδεδεμένος AlexandeR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές στο ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 25, 2008, 08:27:14 μμ »
Αν είναι τα χρήματα ίδια με αυτά που παίρνουμε στις επιτηρήσεις πανελλαδικών, άστο καλύτερα!
Another Brick In The Wall

Αποσυνδεδεμένος ananias

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές στο ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 25, 2008, 09:11:21 μμ »
Συνάδελφοι πως γίνεται να δηλώσουμε επιτηρητές στο διαγωνισμότου ΑΣΕΠ για κανένα χαρτζιλίκι;μιλάω για αυτούς που είναι αποσπασμένοι σε φορέα και δεν υπηρετούν σε σχολείο, ώστε να δηλώσουν μέσω του σχολείου τους.



ερχεται πάντα στο σχολείο κάποιο ενημερωτικό χαρτί που καλεί τους ενδιαφερόμενους να κάνουν αίτηση

Αποσυνδεδεμένος GEMINI 3

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Γυναίκα
  • WE ARE THE CHAMPIONS!
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές στο ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 26, 2008, 12:13:27 πμ »
Εγώ πάντως, αν και δεν ήταν και τόσο τραυμματική η εμπειρία του ΑΣΕΠ για μένα, αδυνατώ ψυχολογικά να ξαναζήσω το σκηνικό. Κάπως μου 'ρχεται!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιτηρητές στο ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:35:11 »

Αποσυνδεδεμένος billst

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές στο ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 26, 2008, 09:03:06 πμ »
Αν είναι τα χρήματα ίδια με αυτά που παίρνουμε στις επιτηρήσεις πανελλαδικών, άστο καλύτερα!
Ένα 50άρικο την ημέρα είναι από ό,τι ξέρω. Άρα καλύτερα είναι.

Αποσυνδεδεμένος nastia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές στο ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 26, 2008, 10:14:03 πμ »
Ειδες  αμα  εισαι  μονιμος  ψαχνεις  και  ενα  χαρτζηλικι  σε  βαρος  αυτων  που   ταλαιπωρουνται ξανα  και ξανα ,κωπηλατουν  στη γαλερα  της   ωρομισθιας,φτανουν  στην  πηγη  και δεν  πινουν  νερο.Μπραβο,μπραβο  αξιοι!Μνημη  χρυσοψαρου  διαθετουν  οι  κυριοι  επιδοξοι  ΕΠΙΤΗΡΙΤΕΣ.

Αποσυνδεδεμένος AlexandeR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές στο ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 26, 2008, 10:18:52 πμ »
Ναι, ναι... Ενώ εσύ όταν διοριστείς, θα αρκείσαι μόνο στα 1.000 ευρώ του υπουργείου και θα λες και ευχαριστώ! Γεμίσαμε επαναστάτες του... καναπέ.
Another Brick In The Wall

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές στο ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 26, 2008, 11:20:24 πμ »
παιδια ο καθενας απο τον καναπε του εχει τα δικαια του...  ;D ;D ;D
δεν εχω συναδελφε απαντηση στην ερωτση σου, παντως αν ημουν διορισμενη θα προτιιμουσα να βγαλω το χαρτζηλικι μου αλλιως. ειναι ψυχοφθορα η διαδικασια...και για τους μεν και για τους δε.
ασε που παντα τους κοιταζαμ με μισο ματι τους επιτηρητες διοτι για σκεψου, να επιτηρεις καποιον που ειναι ατυχος αλλα εχεις ακριβως τα ιδια προσοντα με σενα ή και περισσοτερα...
ενας επιτηρητης μαλιστα μιας φορα μας ειχε πει, δεν ειστε πια παιδια πρεπει να φέρεστε αναλογα.. για σκεψου τους 40 και 50δες που υπήρχαν στην αιθουσα πως θα ενιωσαν εκεινη την στιγμη...
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος nastia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές στο ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 26, 2008, 02:44:41 μμ »
Ο  δικος  μου  καναπες  κυριε/α  Αλεξαντερ  πρεπει  να σας πω οτι  ειναι  σχεδον  αθικτος  διοτι  ελαχιστες  ωρες  εχω  την  πολυτελεια  να  ξαπλωσω  πανω του.Να  μου  πεις  για  την καρεκλα του  γραφειου  μου μαλιστα!Εχει υποστει  μεγαλη  φθορα απο  τις  αμετρητες  ανθρωποωρες  που περναω πανω  της.Δεν  παραπονιεμαι   για  το  διαβασμα,η αληθεια   ειναι  οτι  μεσα  απο την  διαδικασια  του  ΑΣΕΠ  ξεκαθαρησα  αρκετα   πραγματα,εχει και μια  χρηστικη πλευρα  ο διαγωνισμος.Αυτο  που  με  εξοργιζει  ειναι  η  λεξη  χαρτζιλικι μεσα  απο  μια διαδικασια  που  ταλανιζει  τους   εκπαιδευτικους  εδω  και  10  ετη.Δεν  ξερω αν  περασατε   απο αυτη  τη διαδικασια αλλα  αν  συμβαινει  αυτο δεν  θα ελεγα  οτι  ειστε   χρυσοψαρο  αλλα  πιρανχας!Στην  τελικη  βρειτε  αλλο  τροπο  να  βγαλετε  καποια  εξτρα  χρηματα.Οσο   για  το  τι  θα εκανα  εγω  αν  ημουν  διορισμενη,  σας  λεω  οτι  θα  απλωνα  τα  ποδαρακια   οσο  θα  εφτανε  το  παπλωματακι  μου.Αλλωστε  οταν   προσληφθηκατε  γνωριζατε  ποσος  θα  ηταν  ο μισθος  σας.

Αποσυνδεδεμένος GEMINI 3

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Γυναίκα
  • WE ARE THE CHAMPIONS!
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές στο ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 27, 2008, 12:56:27 πμ »
Ειδες  αμα  εισαι  μονιμος  ψαχνεις  και  ενα  χαρτζηλικι  σε  βαρος  αυτων  που   ταλαιπωρουνται ξανα  και ξανα ,κωπηλατουν  στη γαλερα  της   ωρομισθιας,φτανουν  στην  πηγη  και δεν  πινουν  νερο.Μπραβο,μπραβο  αξιοι!Μνημη  χρυσοψαρου  διαθετουν  οι  κυριοι  επιδοξοι  ΕΠΙΤΗΡΙΤΕΣ.

Γι' αυτό  ακριβώς δεν θέλω να πάω (και  δεν έχω πάει ως τώρα). Δεν αντέχεται ψυχολογικά όλο αυτό. Πάντως όταν έδινα εγώ ΑΣΕΠ οι επιτηρητές ήταν πολύ μεγάλοι στην ηλικία.

Αποσυνδεδεμένος namigard

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές στο ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 28, 2008, 06:22:23 πμ »
Εγώ, πάντως, αν μου γίνει σχετική πρόταση από το σχολείο, θα πάω επιτηρήτρια στο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ και όχι για το χαρτζιλίκι (αν και δε θα μου κακόπεφτε βέβαια). Επειδή διορίστηκα μόνιμη έχοντας περάσει την ίδια διαδικασία όχι μία αλλά τέσσερις φορές, πιστεύω πως τόσο η εμπειρία μου αλλά και το ότι εύκολα μπορώ να καταλάβω το "συναίσθημα" του υποψηφίου, θα φανούν χρήσιμα σ' εκείνους που ενδέχεται να επιτηρήσω... ιδιαίτερα εκείνο το "κρίσιμο" διάστημα της αναμονής των θεμάτων που οι περισότεροι από μας χρειάζονται "κάτι" για να τους "αναβάσει" προκειμένου να ξεπεράσουν την αγωνία της αναμονής. Πιστεύω δε ότι όλοι όσοι διοριστήκαμε άμεσα ή έμμεσα μέσω του διαγωνισμού οφείλουμε να πάμε ως επιτηρητές περισσότερο από κάθε άλλον "παλιό" που δεν έχει ιδέα για το συγκεκριμένο "σπορ". Όσο κι αν σας φαίνεται περίεργο ειναι πράξη συναδελφικής αλληλεγγύης, το να προσπαθήσεις να διευκολύνεις κάποιους ανθρώπους εξηγώντας τους, για περάδειγμα, μια τυπική λεπτομέρεια ή να διασκεδάσεις την αγωνία και το άγχος όλων εκείνων που βρίσκονται σήμερα στην ίδια θέση που χθες βρισκόσουν εσύ. Για σκεφτείτε το κι έτσι ...

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές στο ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 28, 2008, 03:02:11 μμ »
καλά βρε παιδιά κ κακό είναι να πάει επιτηρητής στον ασεπ? κάνει κάτι παράνομο? so what?? δλδ τι μας είναι οι διορισμένοι,  οι κακοί? κ ναι κ εγώ αν ήμουν διορισμένη θα το έψαχνα κ θα πήγαινα  γιατί όχι κ για το "χαρτζιλίκι" αν άξιζε!

Αποσυνδεδεμένος nastia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές στο ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 28, 2008, 03:14:14 μμ »
Κυριε   Αλεξαντερ,  ετσι ειναι  εαν  ετσι  νομιζετε!

Αποσυνδεδεμένος tsilib

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές στο ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 28, 2008, 07:23:00 μμ »
Ψυχραιμια παιδιά. Αντιλαμβάνομαι και την ψυχολογια της συναδελφου, αδιοριστης, με το αγχος κααι το..."γαμω το", για ολη αυτη την ψυχοφθορα διαδικασία που περναει μιας και προσφατα το περασα. Φανταζομαι πως θα αισθανεται οπως και πολλοι απο εμας οταν ημαστε αδιοριστοι, που ειχαμε την αντιληψη, "ας διοριστω, κι ας παω οπου να΄ναι, ας παιρνω οσα να΄ναι κτλ.". Δεκτο και δικαιολογημενο. Απο την αλλη μερια, ειναι στη φυση του ανθρωπου να θελει διαρκως να βελτιωνει τη ζωη του, την καθημερινοτητα του και ο,τι αυτο συνεπαγεται. Για εναν εκπαιδευτικο ενα extra χαρτζιλικι, αν μπορεσει να το βγαλει μεσω της ιδιας και νομιμης ιδιοτητας του ειναι κατι θεμιτο. Δηλαδη, τι σημαινει αν θελουμε χαρτζιλικι να το βγαλουμε απο αλλου? Απο ιδιαίτερα μήπως? Αυτο είναι περισσοτερο ηθικο? Χωρις να θελω να θιξω κανεναν απο αυτους που κανουν ιδιαιτερα, μιας και φανταζομαι οτι η αναγκη τους εχει ωθησει εκει. Με τη ιδια παραπανω λογικη της συναδελφου nastia, απο τη στιγμη που διοριζομαστε δε θα πρεπει να κανουμε και αιτηση για μεταθεση, μιας και ειμαστε μια χαρα στο δημοσιο, τι αλλο θελουμε? Να παμε και στα σπίτια μας? Ο εκνευρισμος παρ' ολα αυτα ειναι δικαιολογημενος, λιγο καιρο πριν τον επομενο ΑΣΕΠ. Καλο θα ήταν ολο αυτο το θυμο, να μην τον βγαζουμε ο ενας στον αλλο, αλλά στους πραγματικους υπευθυνους. Σου ευχομαι ειλικρινα nastia, καλο κουραγιο για τη συνεχεια, καλη επιτυχια στο διαγωνισμο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159849
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 588
Σύνολο: 605

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.