*

Αποστολέας Θέμα: Μισθός  (Αναγνώστηκε 1653 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lolafly

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μηχανολόγος (ΠΕ 17.06)
    • Προφίλ
Μισθός
« στις: Νοέμβριος 01, 2006, 05:26:08 μμ »
Γεια σας! Η ερωτησή μου είναι λιγάκι άσχετη με το περιεχόμενο του φόρουμ, αλλά σας παρακαλώ δείξτε λιγη κατανόηση :-\
Λοιπόν αυτή την περίοδο ψάχνω για εργασία - στον ιδιωτικό τομέα. Σε μια συνέντευξη που πήγα, με ρώτησαν με τι μισθό θα ήμουν ικανοποιημένη και δεν ήξερα τι να απαντήσω.. Πώς μπορώ να μάθω ποιός είναι ο βασικός μισθός για έναν Μηχανολόγο Μηχανικό ΤΕ με μοναδική προϋπηρεσία 1 μήνα και 12 ημέρες από Τεχνικό Λύκειο? Έχω "φάει" το internet μπας και βρω τίποτα, αλλά τζίφος! Σας παρακαλώ βρε παιδιά απαντήστε μου αν γνωρίζετε, γιατί αύριο θα πάω πάλι σε μια συνέντευξη και αν με ρωτήσουν ξανά κάτι τέτοιο, θα ξεφτιλιστώ! :-[ :-[
Ό,τι αξίζει, πονάει.. Και είναι δύσκολο..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μισθός
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:03:37 »

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Απ: Μισθός
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 01, 2006, 05:47:04 μμ »
Αυτή η ερώτηση είναι παγίδα. Εσύ να πεις με πόσα πιστεύεις ότι η εργασία που θα προσφέρεις καλύπτεται οικονομικά. Βέβαια, χωρίς υπερβολές. Το βέβαιο είναι ότι αν τους πεις πολλά, θα σου πουν αυτά που μπορούν να διαθέσουν, αν τους πεις λίγα τότε θα σου πουν σχεδόν 10% λιγότερο από αυτά που τους είπες και αν τους πεις πολύ λίγα θα συμφωνήσουν με την προσφορά σου. Τα πολύ λίγα όμως που θα ζητήσει κάποιος δεν αναγνωρίζονται ως καλό.
Μην έχεις ντροπές όταν μιλάς για χρήματα. Οι εργοδότες συνήθως και ειδικά όταν πρόκειται για χρήματα, δεν έχουν. Υπολόγισε το χρόνο που θα χαλάς, κάποια άλλη εργασία που θα μπορούσε να σου παρέχει περισσόερα οφέλη, την εφορία και τις κρατήσεις που θα πληρώνεις και αποφάσισε.

Καλή Τύχη. ;D
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

Αποσυνδεδεμένος lolafly

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μηχανολόγος (ΠΕ 17.06)
    • Προφίλ
Απ: Μισθός
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 02, 2006, 02:28:29 πμ »
ty mike!!
Το θέμα είναι ότι δεν έχω εργαστεί ξανά στον ιδιωτικό τομέα και δεν έχω καν ενα μέτρο σύγκρισης για να υπολογίσω τι θα ζητήσω.. :-[ 800 ευρώ? 900?? Πόσα? Δεν έχω τρελλές απαιτήσεις, δεδομένου ότι είμαι με μηδενική προϋπηρεσία ως Μηχανολόγος, αλλά δε θέλω ούτε να με κλέψουν, όυτε να φανώ υπερβολική στις απαιτήσεις μου.. Τα όρια είναι πολύ λεπτά όπως αντιλαμβάνεστε
! :-\
Ό,τι αξίζει, πονάει.. Και είναι δύσκολο..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159655
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 317
Σύνολο: 336

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.