*

Αποστολέας Θέμα: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 224016 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1792 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 12:45:25 μμ »
παιδιά δευτλερα πρωί θα κάνουμε σχόλια για τα θέματα που μπήκαν και ο διαγωνισμός του 2009 θα αποτελεί παρελθον..

όλα αυτό δείχνουν.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:09:34 »

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1793 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 12:50:17 μμ »
Να πω ότι από τον Εβρο που λένε μερικοί έρχεται τρένο κανονικά. Ήρθε συγγενής μου χθες χωρίς πρόβλημα. Το πρόβλημα ειναι τα νησιά αυτή τη στιγμή. Γιατί και πχ Καβάλα που δεν έχει τρένο πας Δράμα και το παίρνεις από κει. Καβάλα Δράμα δεν μιλάει πλέον για μπλόκο. Τα τρένα ήδη έχουν φουλ πληρότητα. Η απεργία για δεν μπορεί να θεωρηθεί ως ανωτέρα βία γιατί και να το αναβάλλουν πάλι μπορεί να έχει απεργία.Οπότε αφού μειώνεται ουσιαστικά το ποσοστό αυτών που έχουν συνολικό πρόβλημα πρόσβασης δεν το βλέπω να αλλάζει


Αυτά από το in.gr

- Ανοιξε ο Ισθμός της Κορίνθου, καθώς μετά τη συνάντηση που είχαν με τον υπουργό Αγροτικής Ανάπτυξης Σ.Χατζηγάκη, οι αγρότες της Πελοποννήσου ανέστειλαν τις κινητοποιήσεις τους.

- Περιφερειακά της Θεσσαλονίκης, οι αγρότες αποχώρησαν από τη θέση «Πράσινα Φανάρια» στο δρόμο Θεσσαλονίκης - Μηχανιώνας. Ανοιχτός και ο Εύηνος.

- Τα τρακτέρ των αγροτών παραμένουν στα Μάλγαρα και τη Χαλκηδόνα ανοιγοκλείνοντας τα μπλόκα. Κλειστά θα είναι τα μπλόκα από τις 13:30 έως τις 14:30 και από τις 19:30 έως τις 20:30.

- Η εθνική οδός Θεσσαλονίκης - Αθηνών παραμένει αποκλεισμένη στα Τέμπη και στη Νίκαια της Λάρισας.

- Το πρωί της Πέμπτης ανοίγει το μπλόκο στην Εγνατία Οδό στο ύψος της Χρυσούπολης.

- Τα μπλόκα παραμένουν στην Εγνατία Οδό στην Κουλούρα Ημαθίας, στο Στρυμόνα και στο ύψος της Κομοτηνής.

- Αγρότες παραμένουν στην παλαιά εθνική οδό Καβάλας - Ξάνθης, στο ύψος του Πετροχωρίου.

- Τα τρακτέρ των αγροτών παραμένουν στην είσοδο της πόλης του Κιλκίς και των Γιαννιτσών, χωρίς να προκαλούν προβλήματα στην κίνηση των οχημάτων.

- Στο νομό της Χαλκιδικής, τα τρακτέρ παραμένουν χωρίς προβλήματα, στον κόμβο της Τρίγλιας, στη Γαλάτιστα και στην Ορμήλια.

- Τα τελωνεία των Ευζώνων και της Δοϊράνης στο νομό Κιλκίς λειτουργούν κανονικά, ενώ τα τρακτέρ των αγροτών παραμένουν στην περιοχή. Από χθες το απόγευμα, άνοιξε και το τελωνείο της Νίκης στη Φλώρινα. Κλειστό έως τις 14:30 θα παραμείνει το τελωνείο των Κήπων στον Έβρο, το οποίο είχε μείνει ανοιχτό στη διάρκεια της νύχτας έως το πρωί της Τετάρτης.

- Κλειστές παραμένουν οι συνοριακές προσβάσεις στον Προμαχώνα Σερρών και στην Εξοχή της Δράμας.

- Παραμένουν στα μπλόκα οι αγρότες της Κρήτης. Οι αγρότες των Χανίων απέκλεισαν τη δημόσια οικονομική υπηρεσία Κισάμου, καθώς και το δρόμο μπροστά από αυτή που οδηγεί στα Μεσόγεια και την Δυτική Κίσαμο. Παράλληλα, αποκλεισμένες παραμένουν οι δύο δημόσιες υπηρεσίες της πόλης των Χανίων, όπως και η εθνική οδός Χανίων - Ηρακλείου στη θέση «Πλατάνι

Και το Πλατάνι στην Κρήτη δεν θυμάμαι αν παρακάμπτεται μέσα απο τα χωριά.Νομίζω γίνεται (είχα χαθεί το καλοκαίρι σε εκείνους τους παράδρομους αλλά αν θυμάμαι καλά βγαίνει Χανιά)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 28, 2009, 12:54:59 μμ από nmavro73 »

Αποσυνδεδεμένος green ice

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1794 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 12:59:40 μμ »
Εντάξει παιδιά,θα γίνει,το εμπεδώσαμε...........................έλεος.Άλλη ζωή δεν έχουμε μόνο ο ΑΣΕΠ είναι?Κ φτου ξελευθερία όπως το βλέπουν κάποιοι ,τι να πω πια...Μα είναι δυνατόν να λέμε ,ας γίνει να φύγει από πάνω μας κ διεκδικούμε κ θέση σοβαρά?Να γίνει με τις καλύτερες προυποθέσεις!!!Γιατί πρέπει όλα να τα κάνουμε περνώντας  τα μαρτύρια  του Ταντάλου ρε παιδιά σαυτό το κράτος?Κ να το καλοδεχόμαστε κ να λέμε κ ευχαριστώ που μας κάνετε τη χάρη να δώσουμε?Τόσο απελπισία για δουλειά υπάρχει?Ένας διαγωνισμός είναι κ θα περάσουν ελάχιστοι,ας ηρεμήσουμε....Ας δείξουμε συμπαράσταση σαυτούς που έχουν πρόβλημα....΄Εχει ο άλλος το πρόβλημα του κ δείχνω εγώ ότι θα γίνει κ καταχαίρομαι....Ο θάνατος σου ,η ζωή μου...Αυτό παίζει τις τελευταίες μέρες που σας παρακολουθώ....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 28, 2009, 01:02:21 μμ από green ice »

Αποσυνδεδεμένος mariav

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1795 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 01:04:54 μμ »
Και εγώ να πώ ότι το Πετροχώρι στην Ξάνθη έκλεισε. Μάλλον οι δημοσιογράφοι δεν τα λένε καλά. Επίσης είναι κλειστή και η Εγνατία στο ύψος της Κομοτηνής (απλά σήμερα λόγο βροχής δεν την άφησαν κλειστή) Εγώ πολύ θέλω να γίνει ο διαγωνισμός και μετά να ακυρωθεί γιατί κάποιοι δεν θα μπορέσουν να πάνε από τα μπλόκα και την κακοκαιρία - γιατί σίγουερα κάποιοι θα κάνουν ένσταση. Γιατί αν κάποιοι θα τρελλαθούν όπως λένε αν γίνει αναβολή του διαγωνισμού, να δείτε τι θα πάθουν αυτοί που δεν θα μπορέσουν να πάνε να δώσουν. Μετά να δώ κάτι κοκοράκια εδώ μέσα τι θα λένε και θα κλαίνε γιατί τώρα όλο ιδέες είναι και μαγκιά είναι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:09:34 »

Αποσυνδεδεμένος aziuol

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VENCEREMOS !!!
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1796 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 01:06:05 μμ »
Τα Τέμπη πήραν απόφαση να ανοιξουν τελικά αλλά σε άλλα σημεια κλιμακώνουν...Απο τον ΑΝΤΕΝΑ αυτα.Στο Κάστρο Βοιωτιας κλιμακώνουν τον αγώνα και θα κλεισουν και παράδρομους.Και στον Προμαχώνα ενισχύονται λεέι τα μπλόκα.Ένα αλαλούμ δηλαδή..
The revolution will not be televised, the revolution will be live...

Αποσυνδεδεμένος agh

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1797 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 01:06:58 μμ »
Και εγώ να πώ ότι το Πετροχώρι στην Ξάνθη έκλεισε. Μάλλον οι δημοσιογράφοι δεν τα λένε καλά. Επίσης είναι κλειστή και η Εγνατία στο ύψος της Κομοτηνής (απλά σήμερα λόγο βροχής δεν την άφησαν κλειστή) Εγώ πολύ θέλω να γίνει ο διαγωνισμός και μετά να ακυρωθεί γιατί κάποιοι δεν θα μπορέσουν να πάνε από τα μπλόκα και την κακοκαιρία - γιατί σίγουερα κάποιοι θα κάνουν ένσταση. Γιατί αν κάποιοι θα τρελλαθούν όπως λένε αν γίνει αναβολή του διαγωνισμού, να δείτε τι θα πάθουν αυτοί που δεν θα μπορέσουν να πάνε να δώσουν. Μετά να δώ κάτι κοκοράκια εδώ μέσα τι θα λένε και θα κλαίνε γιατί τώρα όλο ιδέες είναι και μαγκιά είναι.
++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος aziuol

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VENCEREMOS !!!
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1798 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 01:09:12 μμ »
Επισης να πω ότι στα Τέμπη πάρθηκε η απόφαση να ανοιξουν αλλά τα τρακέρ λέει ακομα δεν άρχισαν να φεύγουν και η τελικη απόφαση θα ληφθεί αύριο..ότι καταλάβατε κατάλαβα κι εγώ!!
The revolution will not be televised, the revolution will be live...

Αποσυνδεδεμένος aziuol

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VENCEREMOS !!!
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1799 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 01:10:18 μμ »
Εντάξει παιδιά,θα γίνει,το εμπεδώσαμε...........................έλεος.Άλλη ζωή δεν έχουμε μόνο ο ΑΣΕΠ είναι?Κ φτου ξελευθερία όπως το βλέπουν κάποιοι ,τι να πω πια...Μα είναι δυνατόν να λέμε ,ας γίνει να φύγει από πάνω μας κ διεκδικούμε κ θέση σοβαρά?Να γίνει με τις καλύτερες προυποθέσεις!!!Γιατί πρέπει όλα να τα κάνουμε περνώντας  τα μαρτύρια  του Ταντάλου ρε παιδιά σαυτό το κράτος?Κ να το καλοδεχόμαστε κ να λέμε κ ευχαριστώ που μας κάνετε τη χάρη να δώσουμε?Τόσο απελπισία για δουλειά υπάρχει?Ένας διαγωνισμός είναι κ θα περάσουν ελάχιστοι,ας ηρεμήσουμε....Ας δείξουμε συμπαράσταση σαυτούς που έχουν πρόβλημα....΄Εχει ο άλλος το πρόβλημα του κ δείχνω εγώ ότι θα γίνει κ καταχαίρομαι....Ο θάνατος σου ,η ζωή μου...Αυτό παίζει τις τελευταίες μέρες που σας παρακολουθώ....
++++++++++++++++
The revolution will not be televised, the revolution will be live...

Αποσυνδεδεμένος moagniko

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 474
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1800 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 01:10:31 μμ »
Εγώ πήρα το πρωί τηλέφωνο στο ΑΣΕΠ και μου είπαν ότι, αν ακυρωθεί, θα βγει αύριο ανακοίνωση. Ρώτησα: Υπάρχει τέτοια περίπτωση. Απάντησε: Ναι, υπάρχει. Αυτά.

Αποσυνδεδεμένος aziuol

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VENCEREMOS !!!
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1801 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 01:11:32 μμ »
Και εγώ να πώ ότι το Πετροχώρι στην Ξάνθη έκλεισε. Μάλλον οι δημοσιογράφοι δεν τα λένε καλά. Επίσης είναι κλειστή και η Εγνατία στο ύψος της Κομοτηνής (απλά σήμερα λόγο βροχής δεν την άφησαν κλειστή) Εγώ πολύ θέλω να γίνει ο διαγωνισμός και μετά να ακυρωθεί γιατί κάποιοι δεν θα μπορέσουν να πάνε από τα μπλόκα και την κακοκαιρία - γιατί σίγουερα κάποιοι θα κάνουν ένσταση. Γιατί αν κάποιοι θα τρελλαθούν όπως λένε αν γίνει αναβολή του διαγωνισμού, να δείτε τι θα πάθουν αυτοί που δεν θα μπορέσουν να πάνε να δώσουν. Μετά να δώ κάτι κοκοράκια εδώ μέσα τι θα λένε και θα κλαίνε γιατί τώρα όλο ιδέες είναι και μαγκιά είναι.
+++++++++++++++++++++++
The revolution will not be televised, the revolution will be live...

Αποσυνδεδεμένος Fringer Pint

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1802 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 01:14:58 μμ »
για οσους μένουν Χανιά κ δίνουν Ηράκλειο: μάλλον :-\ ετοιμάζονται να κλείσουν τον παράδρομο απο Μαλάξα >:(
ο θεος βοηθός
"I find television very educating. Every time somebody turns on the set, I go into the other room and read a book."
Groucho Marx

Αποσυνδεδεμένος katerinasp

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1803 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 01:17:37 μμ »
καταρχήν καλή επιτυχία σε όλους...εφόσον ο διαγωνισμός γίνει...
θέλω να γίνει ο διαγωνισμός να τελειώσει η αγωνία και το άγχος...από την άλλη όμως έρχομαι στην θέση των αγροτών και λέω ότι έστω εμείς οι εκπαιδευτικοί κλείναμε τους δρόμους για να ικανοποιήσουμε δικά μας αιτήματα (περισσότερους διορισμούς, αυξήσεις, να μην υπάρχουν παραθυρακια κτλ...) και καθώς είχαμε κλείσει κάποιους δρόμους να ερχόντουσαν οι αγρότες και να έλεγαν έχουμε πχ ευπαθή προιόντα πρέπει να περάσουμε οπωσδήποτε εμείς τι θα καναμε?δεν θα μας άρεσε να έλεγαν παιδιά είμαστε μαζί σας συνεχίστε να διεκδικείτε τα δικαιώματά σας...?και κάτι τελευταίο μήπως δεν φταίνε οι αγρότες για την κατάσταση τους...?

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1804 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 01:18:12 μμ »
Εγώ πήρα το πρωί τηλέφωνο στο ΑΣΕΠ και μου είπαν ότι, αν ακυρωθεί, θα βγει αύριο ανακοίνωση. Ρώτησα: Υπάρχει τέτοια περίπτωση. Απάντησε: Ναι, υπάρχει. Αυτά.

Πήρα σε ασέπ στο 210-8706100 και μου είπε ένας κύριος ότι κατά 99,9% θα γίνει ο διαγωνισμός!
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

Αποσυνδεδεμένος palaipso

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1805 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 01:19:42 μμ »
για οσους μένουν Χανιά κ δίνουν Ηράκλειο: μάλλον :-\ ετοιμάζονται να κλείσουν τον παράδρομο απο Μαλάξα >:(
ο θεος βοηθός

με καίκι με καίκι όποιος θέλει μπορεί έτσι δεν είναι το μοτο ;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162169
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 774
Σύνολο: 792

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.