*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ  (Αναγνώστηκε 378550 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tempo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #1232 στις: Μάρτιος 14, 2021, 05:25:54 μμ »
καλησπέρα σας,

γνωρίζει κανείς τι γίνεται σε περίπτωση που κάνει κάποιος αίτηση σε ένα απο τα μεταπτυχιακά του ΕΑΠ και δεν καταβάλει το κόστος των θεματικών ενοτήτων που έχει επιλέξει μέσα στο χρονικό διάστημα των εγγραφών;
Φαντάζομαι το αυτονόητο (δηλαδή η αίτηση του δεν ισχύει και δεν προχωρά σε εγγραφή) απλά θέλω κάποιον να το επιβεβαιώσει.
Αυτόν τον καιρό υπάρχουν αιτήσεις σε αρκετά μεταπτυχιακά (με κριτήρια κλπ) στα οποία δεν είναι σίγουρο ότι θα σε δεχθούν, επομένως εξετάζω την δυνατότητα κάποιος να κάνει την αίτηση στο ΕΑΠ και αν τον δεχθούν σε κάποιο απο τα άλλα μεταπτυχιακά απλά να μην πληρώσει το κόστος των θεματικών ενοτήτων στο ΕΑΠ και να αποδεσμευτεί.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:33:53 »

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3647
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #1233 στις: Μάρτιος 14, 2021, 05:33:23 μμ »
Εγω που ειχα ξεκινησει ενα μεταπτυχιακο στο εαπ και το παρατησα (λογω ελλιψης χρονου), απλα δεν πληρωσα τη δευτερη ενοτητα και με διεγραψαν (την πρωτη την ειχα πληρωμενη αν και παρακολουθησα το μισο μαθημα).

Δεν ξερω αν σε βοηθαει
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος tempo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #1234 στις: Μάρτιος 14, 2021, 06:19:51 μμ »
Εγω που ειχα ξεκινησει ενα μεταπτυχιακο στο εαπ και το παρατησα (λογω ελλιψης χρονου), απλα δεν πληρωσα τη δευτερη ενοτητα και με διεγραψαν (την πρωτη την ειχα πληρωμενη αν και παρακολουθησα το μισο μαθημα).

Δεν ξερω αν σε βοηθαει

ευχαριστώ για την απάντηση αλλά είναι διαφορετική περίπτωση.
Εγώ θα ήθελα να ξέρω τι γίνεται αν δεν πληρώσει κάποιος καθόλου εντός των χρονικών ορίων που θέτει το ΕΑΠ. Απλά ακυρώνεται η αίτηση ή υπάρχουν και άλλες κυρώσεις;

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3647
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #1235 στις: Μάρτιος 14, 2021, 06:24:06 μμ »
ευχαριστώ για την απάντηση αλλά είναι διαφορετική περίπτωση.
Εγώ θα ήθελα να ξέρω τι γίνεται αν δεν πληρώσει κάποιος καθόλου εντός των χρονικών ορίων που θέτει το ΕΑΠ. Απλά ακυρώνεται η αίτηση ή υπάρχουν και άλλες κυρώσεις;

Το δευτερο εξαμηνο δεν πληρωσα, οποτε απλα με διεγραψαν
Τι αλλες κυρωσεις να εχεις;
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:33:53 »

Φαίη

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #1236 στις: Μάρτιος 14, 2021, 06:58:18 μμ »
καλησπέρα σας,

γνωρίζει κανείς τι γίνεται σε περίπτωση που κάνει κάποιος αίτηση σε ένα απο τα μεταπτυχιακά του ΕΑΠ και δεν καταβάλει το κόστος των θεματικών ενοτήτων που έχει επιλέξει μέσα στο χρονικό διάστημα των εγγραφών;
Φαντάζομαι το αυτονόητο (δηλαδή η αίτηση του δεν ισχύει και δεν προχωρά σε εγγραφή) απλά θέλω κάποιον να το επιβεβαιώσει.
Αυτόν τον καιρό υπάρχουν αιτήσεις σε αρκετά μεταπτυχιακά (με κριτήρια κλπ) στα οποία δεν είναι σίγουρο ότι θα σε δεχθούν, επομένως εξετάζω την δυνατότητα κάποιος να κάνει την αίτηση στο ΕΑΠ και αν τον δεχθούν σε κάποιο απο τα άλλα μεταπτυχιακά απλά να μην πληρώσει το κόστος των θεματικών ενοτήτων στο ΕΑΠ και να αποδεσμευτεί.

Το επιβεβαιώνω...δεν γίνεται δεκτή η αίτησή σου

Αποσυνδεδεμένος Goat

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 376
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #1237 στις: Μάρτιος 16, 2021, 10:36:59 πμ »
Χρειαζεται καταβολη καποιου χρηματικου ποσου με την αιτηση; Προπληρωνουμε καποια θεματικη ενοτητα; Δεν ειναι απολυτα κατανοητο απο την προκηρυξη της αιτησης...

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #1238 στις: Μάρτιος 16, 2021, 03:29:16 μμ »
Ναι. Κάνεις την αίτηση στο πρόγραμμα που επιθυμείς και για να έχει ισχύ (η αίτηση) πρέπει να καταβάλεις και το ανάλογο ποσό με βάση τον αριθμό των θεματικών που δήλωσες. Τώρα, αν, τελικά, δεν εγκριθεί, θα σου επιστρέψουν μέσα σε ένα μήνα το ποσό που είχες καταθέσει.
*Προσοχή, αλλαγή εκ των υστέρων στον αριθμό των θεματικών που δηλώθηκαν ΔΕΝ γίνεται, γι' αυτό προσοχή- χρήματα δεν επιστρέφονται.
 
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος paraskaevi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #1239 στις: Μάρτιος 16, 2021, 09:17:33 μμ »
Ναι. Κάνεις την αίτηση στο πρόγραμμα που επιθυμείς και για να έχει ισχύ (η αίτηση) πρέπει να καταβάλεις και το ανάλογο ποσό με βάση τον αριθμό των θεματικών που δήλωσες. Τώρα, αν, τελικά, δεν εγκριθεί, θα σου επιστρέψουν μέσα σε ένα μήνα το ποσό που είχες καταθέσει.
*Προσοχή, αλλαγή εκ των υστέρων στον αριθμό των θεματικών που δηλώθηκαν ΔΕΝ γίνεται, γι' αυτό προσοχή- χρήματα δεν επιστρέφονται.


   Γειά σας παιδιά. Είμαι φιλόλογος και σκέφτομαι τον Σεπτέβρη να ξεκινήσω μεταπτυχιακό εξ αποστάσεως στην Κύπρο στην εξειδίκευση: Διδασκαλία της Ελληνικής σαν 2η ξένη γλώσσα, έχω ενημερωθεί πως αναγνωρίζεται απο τον ΔΟΑΤΑΠ οκ μέχρι εδώ, απλά βλέπω οτι μετα την ολοκλήρωση του προγράμματος οι απόφοιτοι μπορούν να απασχοληθούν σε εστίες διδασκαλίας σε Ελλάδα και εξωτερικό.  Μιάς και με ενδιαφέρει το εξωτερικό έψαξα και στις χώρες τις ευρωπαικής ένωσης που έχουν εστίες διδασκαλίας πως μπορώ να έρθω σε επαφή με αυτούς τους  φορείς-ιδρύματα? τι θα πρέπει να κάνω να βρω δουλειά και στις ελληνικές κοινότητες του εξωτερικού, μίλησα με δυο-τρεις και μου είπαν πως δέχονται μόνιμους εκπαιδευτικούς αποσπασμένους απο το Υπουργείο Παιδείας οπότε δύσκολο μίας και δεν έχω προυπηρεσία ή είμαι μόνιμη. Επίσης είδα και για τα αντίστοιχα προξενεία της κάθε χώρας.  Τι άλλο μπορώ να κάνω με το θέμα που να κοιτάξω εξτρά ? ευχαριστώ περιμένω τα σχόλιά σας.  ενημερώστε με που να κινηθώ...
   

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2849
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #1240 στις: Μάρτιος 16, 2021, 10:38:54 μμ »
Ναι. Κάνεις την αίτηση στο πρόγραμμα που επιθυμείς και για να έχει ισχύ (η αίτηση) πρέπει να καταβάλεις και το ανάλογο ποσό με βάση τον αριθμό των θεματικών που δήλωσες. Τώρα, αν, τελικά, δεν εγκριθεί, θα σου επιστρέψουν μέσα σε ένα μήνα το ποσό που είχες καταθέσει.
*Προσοχή, αλλαγή εκ των υστέρων στον αριθμό των θεματικών που δηλώθηκαν ΔΕΝ γίνεται, γι' αυτό προσοχή- χρήματα δεν επιστρέφονται.

το ποσό πρέπει να καταβληθεί τη στιγμή της αίτησης ή μπορεί πχ να γίνει η πληρωμή την επόμενη μέρα;

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3370
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #1241 στις: Μάρτιος 17, 2021, 09:45:46 πμ »
Εγώ που έκανα αίτηση πέρυσι, τα κατέθεσα αμέσως για να θεωρηθεί η αίτηση έγκυρη, αν θυμάμαι καλά.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #1242 στις: Μάρτιος 17, 2021, 07:54:13 μμ »
Εγώ που έκανα αίτηση πέρυσι, τα κατέθεσα αμέσως για να θεωρηθεί η αίτηση έγκυρη, αν θυμάμαι καλά.

το καλύτερο είναι αυτό που έκανε η erietta, γιατί παίρνεις σειρά και "εξασφαλίζεις" τη θέση. Εγώ, θυμάμαι, δεν έκανα αμέσως την πληρωμή και κινδύνευα να χάσω τη θέση. Δεν γνώριζα πως πληρώνεις αμέσως, περίμενα πρωτα την έγκριση!). Ευτυχώς όμως με πήραν. Άρα, κάνε την πληρωμή όσο μπορείς πιο γρήγορα.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος AnnaKaterina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 170
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #1243 στις: Δεκέμβριος 11, 2021, 11:11:36 πμ »
Καλημέρα σας, θα ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με τα μεταπτυχιακά προγράμματα του ΕΑΠ. Ενδιαφέρομαι να κάνω εγγραφή σε ένα από αυτά αλλά οι αιτήσεις έχουν ήδη ένα μήνα που έχουν ξεκινήσει! Πιστεύετε αξίζει τον κόπο να κάνω αίτηση καθώς υπάρχει σειρά προτεραιότητας ή να περιμένω μέχρι το επόμενο εξάμηνο; Επίσης, θα ήθελα πληροφορίες σχετικά με τον τρόπο επιλογής των θεματικών ενοτήτων!

Αποσυνδεδεμένος pa.liatsos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 788
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1&client=firefox-b&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyh8n4zpvQAhVLWRQKHQnoDgsQ_AUICCg
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #1244 στις: Δεκέμβριος 11, 2021, 01:58:16 μμ »
Αν μπορείς να το στηρίξεις οικονομικά, τότε σίγουρα προχώρα! διάλεξε ό,τι σ' αρέσει περισσότερο, για να αντέξεις τις δυσκολίες.
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
Αριστοτέλης

Αποσυνδεδεμένος Daidalos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 772
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02 Επιστήμη ποιητική ευδαιμονίας
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #1245 στις: Δεκέμβριος 11, 2021, 03:00:59 μμ »
Καλημέρα σας, θα ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με τα μεταπτυχιακά προγράμματα του ΕΑΠ. Ενδιαφέρομαι να κάνω εγγραφή σε ένα από αυτά αλλά οι αιτήσεις έχουν ήδη ένα μήνα που έχουν ξεκινήσει! Πιστεύετε αξίζει τον κόπο να κάνω αίτηση καθώς υπάρχει σειρά προτεραιότητας ή να περιμένω μέχρι το επόμενο εξάμηνο; Επίσης, θα ήθελα πληροφορίες σχετικά με τον τρόπο επιλογής των θεματικών ενοτήτων!

Καλημέρα. Να κάνεις. Δεν νομίζω να γίνεται και χαμός με τις αιτήσεις. Πάνε αυτά τα χρόνια...😎

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159733
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 384
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 341
Σύνολο: 361

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.