*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ  (Αναγνώστηκε 384241 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος STELLIOPH

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #658 στις: Ιανουάριος 10, 2011, 09:28:07 πμ »
Γεια χαρα σε ολους και χρονια σας πολλα.

Κληρωθηκα κι εγω στα Πληροφοριακα Συστηματα. Ειμαι φυσικος. Παντα ηθελα ν' ασχοληθω με την πληροφορικη. Δεν εχω αποφασισει ακομη τι θα κανω. Δεν ξερω C και αλλα πραγματα που ισως χρειαζονται. Οπως κι ο φιλος ο vsk, ετσι κι εγω με gwbasic παιδευομουν πολυ παλια.
Επισης δουλευω σε ιδιωτικο κεντρο εκπαιδευσης. Δουλευω πολλες ωρες την εβδομαδα. Αλλα κανω κι αρκετη δουλεια στο σπιτι. Ειμαι παντρεμενος κι εχω δυο παιδια.

Δυσκολα τα πραγματα. Κατα βαθος θελω πολυ να το παρω αυτο το μεταπτυχιακο. Για προσωπικη μου ικανοποιηση. Γιατι θελω να μαθω. Φοβαμαι ομως οτι θα ειναι πολυ δυσκολο για μενα κι απο θεμα γνωσεων αλλα περισσοτερο απο θεμα χρονου. Βλεπετε.....ετυχε να κληρωθω τωρα που, δουλεια και οικογενεια, καταναλωνουν ολο μου το χρονο. Και ειχα κανει πολλες φορες αιτηση στο παρελθον. Και ειναι κριμα να ξεκινησω και στη συνεχεια να σταματησω. Πρωτον θα χασω τα 850€, πολλα λεφτα για να τα στερησω απο την οικογενεια μου και στο τελος να μην πιασουν τοπο και δευτερον θα λυπηθω πολυ.
Τελος παντων.... να μην σας ζαλιζω αλλο με τα δικα μου. Απλα ηθελα να μοιραστω τις σκεψεις μου μαζι σας. Ισως ειναι και καποιοι αλλοι εδω μεσα που ειναι σε παρομοια κατασταση με μενα.

Αληθεια φιλε μου vsk, απο που εισαι; Εγω ειμαι απο τη Λευκαδα.
[/quote

Καλή αρχή. Αν έχεις μεράκι θα τα καταφέρεις. Είμαι πληροφορικός και κάνω αίτηση εδώ και 6 χρόνια αλλά πάντα είμαι στη C κατηγορία.Φαντάζομαι ότι με δυο παιδιά θα δυσκολευτείς αφού το βλέπω κι εγώ που έχω ένα παιδί μου τρώει όλο το χρόνο. Αλλά προσπάθησε...αξίζει

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:50:44 »

Αποσυνδεδεμένος Lakisof

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #659 στις: Ιανουάριος 10, 2011, 01:07:14 μμ »
Γεια χαρα σε ολους και χρονια σας πολλα.

Κληρωθηκα κι εγω στα Πληροφοριακα Συστηματα. Ειμαι φυσικος. Παντα ηθελα ν' ασχοληθω με την πληροφορικη. Δεν εχω αποφασισει ακομη τι θα κανω. Δεν ξερω C και αλλα πραγματα που ισως χρειαζονται. Οπως κι ο φιλος ο vsk, ετσι κι εγω με gwbasic παιδευομουν πολυ παλια.
Επισης δουλευω σε ιδιωτικο κεντρο εκπαιδευσης. Δουλευω πολλες ωρες την εβδομαδα. Αλλα κανω κι αρκετη δουλεια στο σπιτι. Ειμαι παντρεμενος κι εχω δυο παιδια.

Δυσκολα τα πραγματα. Κατα βαθος θελω πολυ να το παρω αυτο το μεταπτυχιακο. Για προσωπικη μου ικανοποιηση. Γιατι θελω να μαθω. Φοβαμαι ομως οτι θα ειναι πολυ δυσκολο για μενα κι απο θεμα γνωσεων αλλα περισσοτερο απο θεμα χρονου. Βλεπετε.....ετυχε να κληρωθω τωρα που, δουλεια και οικογενεια, καταναλωνουν ολο μου το χρονο. Και ειχα κανει πολλες φορες αιτηση στο παρελθον. Και ειναι κριμα να ξεκινησω και στη συνεχεια να σταματησω. Πρωτον θα χασω τα 850€, πολλα λεφτα για να τα στερησω απο την οικογενεια μου και στο τελος να μην πιασουν τοπο και δευτερον θα λυπηθω πολυ.
Τελος παντων.... να μην σας ζαλιζω αλλο με τα δικα μου. Απλα ηθελα να μοιραστω τις σκεψεις μου μαζι σας. Ισως ειναι και καποιοι αλλοι εδω μεσα που ειναι σε παρομοια κατασταση με μενα.

Αληθεια φιλε μου vsk, απο που εισαι; Εγω ειμαι απο τη Λευκαδα.
[/quote

Καλή αρχή. Αν έχεις μεράκι θα τα καταφέρεις. Είμαι πληροφορικός και κάνω αίτηση εδώ και 6 χρόνια αλλά πάντα είμαι στη C κατηγορία.Φαντάζομαι ότι με δυο παιδιά θα δυσκολευτείς αφού το βλέπω κι εγώ που έχω ένα παιδί μου τρώει όλο το χρόνο. Αλλά προσπάθησε...αξίζει

Σ' ευχαριστώ πολύ που με ενθαρρύνεις. Ναι......έχω κάνει κι εγώ πολλές φορές αίτηση......... αν θυμάμαι καλά αυτή ήταν η όγδοη φορά.
Καλή Χρονιά να έχεις.

Αποσυνδεδεμένος Lakisof

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #660 στις: Ιανουάριος 23, 2011, 12:20:22 πμ »
Εκτός από το φίλο μου το vsk ...................... δεν υπάρχει κανένας άλλος που να κληρώθηκε στο μεταπτυχιακό για τα Πληροφοριακά Συστήματα του ΕΑΠ;

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #661 στις: Ιανουάριος 23, 2011, 10:36:55 πμ »
Εκτός από το φίλο μου το vsk ...................... δεν υπάρχει κανένας άλλος που να κληρώθηκε στο μεταπτυχιακό για τα Πληροφοριακά Συστήματα του ΕΑΠ;

Καλημέρα Lakisof,
μήπως οι υπόλοιποι θα μπορούσαμε να βοηθήσουμε;
Καταλαβαίνω πως ίσως υπάρχει κάτι που σε απασχολεί σχετικά με το μεταπτυχιακό..
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:50:44 »

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #662 στις: Ιανουάριος 23, 2011, 10:38:49 πμ »
Για  την  πρωτοβάθμια  εκπαίδευση  το  μεταπτυχιακό που  φέτος  τελειώνω  ''Σπουδές  στην  εκπαίδευση '' αναγνωρίζεται  μισθολογικά  .

άκουσα ότι είναι 850€ η κάθε θεματική ενότητα στα μεταπτυχιακά - πόσες ενότητες είναι ;
4

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #663 στις: Ιανουάριος 23, 2011, 10:49:46 πμ »
Για  την  πρωτοβάθμια  εκπαίδευση  το  μεταπτυχιακό που  φέτος  τελειώνω  ''Σπουδές  στην  εκπαίδευση '' αναγνωρίζεται  μισθολογικά  .

άκουσα ότι είναι 850€ η κάθε θεματική ενότητα στα μεταπτυχιακά - πόσες ενότητες είναι ;
4

και μία διπλωματική ..  ;)
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #664 στις: Ιανουάριος 23, 2011, 11:58:28 πμ »
Ναι ακριβώς έτσι είναι. Ουσιαστικά δηλαδή θα πληρώσεις για 5 ενότητες 5x850€= 4250€

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #665 στις: Ιανουάριος 23, 2011, 12:46:21 μμ »
Nα ρωτήσω κι εγώ κάτι άλλο:αν δώσεις ασεπ και είσαι στο μεταπτυχιακό ατο α εξάμηνο,το δηλώνεις,πιάνεται κάπου ή τίποτα;Δεν θυμάμαι βέβαια να λέει κάτι στο νομοσχέδιο,αλλά μήπως μου ξέφυγε κάτι...
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος Lakisof

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #666 στις: Ιανουάριος 23, 2011, 01:43:06 μμ »
Εκτός από το φίλο μου το vsk ...................... δεν υπάρχει κανένας άλλος που να κληρώθηκε στο μεταπτυχιακό για τα Πληροφοριακά Συστήματα του ΕΑΠ;

Καλημέρα Lakisof,
μήπως οι υπόλοιποι θα μπορούσαμε να βοηθήσουμε;
Καταλαβαίνω πως ίσως υπάρχει κάτι που σε απασχολεί σχετικά με το μεταπτυχιακό..

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ domenica.
Απλά προσπαθώ να γνωρίσω κι άλλους στο ίδιο μεταπτυχιακό.
Φυσικά και θα ρωτήσω, εσένα και τους υπόλοιπους εδώ στο φόρουμ, αν με απασχολεί κάτι.
Ευχαριστώ και πάλι.

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #667 στις: Ιανουάριος 26, 2011, 09:35:09 μμ »
Nα ρωτήσω κι εγώ κάτι άλλο:αν δώσεις ασεπ και είσαι στο μεταπτυχιακό ατο α εξάμηνο,το δηλώνεις,πιάνεται κάπου ή τίποτα;Δεν θυμάμαι βέβαια να λέει κάτι στο νομοσχέδιο,αλλά μήπως μου ξέφυγε κάτι...

Αν δεν έχεις ολοκληρώσει το μεταπτυχιακό δε μπορείς να το κατοχυρώσεις ως προσόν στον ΑΣΕΠ.
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος Juana

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #668 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 05:55:47 μμ »
Καλησπερα σας!! Ειμαι τελειοφοιτος ΙΕΚ Προσχολικης Αγωγης ΑΜΕΑ και σκεφτομαι να δηλωσω συμμετοχη στο ΕΑΠ - Ελληνικο Ανοιχτο Πανεπιστήμιο.Ειμαι 22 ετών.. ποσες πιθανοτητες εχω για να μπω;;Ειδα οτι προηγουνται αυτοι που εχουν κλεισει το 23ο ετος της ηλικιας τους αλλα δεν καταλλαβα πως ακριβως προκυπτει αυτο, αφου η ολη διαδικασια γινεται με κληρωση.Οποιος μπορει να βοηθησει...  :) Ευχαριστω!!

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #669 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 06:21:19 μμ »
Καλησπερα σας!! Ειμαι τελειοφοιτος ΙΕΚ Προσχολικης Αγωγης ΑΜΕΑ και σκεφτομαι να δηλωσω συμμετοχη στο ΕΑΠ - Ελληνικο Ανοιχτο Πανεπιστήμιο.Ειμαι 22 ετών.. ποσες πιθανοτητες εχω για να μπω;;Ειδα οτι προηγουνται αυτοι που εχουν κλεισει το 23ο ετος της ηλικιας τους αλλα δεν καταλλαβα πως ακριβως προκυπτει αυτο, αφου η ολη διαδικασια γινεται με κληρωση.Οποιος μπορει να βοηθησει...  :) Ευχαριστω!!
με την οικονομικη κριση που υπαρχει δεν θα ειναι τοσοι πολλοι οι υποψηφιοι για τα προγραμματα και δεν ειναι μονο το οικονομικο αρκετοι θα απαξιωσουν το εκπαιδευτικο συστημα αφου δεν υπαρχουν δουλειες και το εαπ εχει ειδικοτητες που στην επαγγελματικη αρενα ειναι κορεσμενες.Κανε αιτηση και εαν εχεις μερακι και τυχη..........καλη επιτυχια ;) ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Juana

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #670 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 06:32:01 μμ »
καλη επιτυχια ;) ;) ;) ;)
[/quote] Να σαι καλα σευχαριστω :)

Αποσυνδεδεμένος Juana

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #671 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 06:34:36 μμ »
μιας και το εφερε το θεμα.. ξερεις ποσο κοστιζει μια ενοτητα;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 619
Σύνολο: 621

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.