*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ  (Αναγνώστηκε 384269 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #574 στις: Νοέμβριος 04, 2010, 12:28:38 μμ »
για σπουδές στην εκπαίδευση είναι 5 χρόνια για το μεταπτυχιακό της αγγλικής; 3;   ψάχνω να το βρω εάν το λέει κάπου αλλά δε το βρίσκω  ::)

αχ ναι, εχεις δικιο! δεν το λεει! ξερει καποιος ή το εχει βρει καπου να μας πει;; μηπως να παιρνω θαρρος!!

@planety,μ'εκανες και έψαξα όλη την ιστοσελίδα του ΕΑΠ ... :D :D
Δεν βρήκα κάποιο περιορισμό για εσας...

 ;D ;D ;D χιχιχι!!  :-[ :-[ :-[  ευχαριστω που εψαξες κι εσυ!! αρα μπορω να κανω αιτηση!!!! γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!! :) :) :) :)
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:05:54 »

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #575 στις: Νοέμβριος 04, 2010, 02:30:45 μμ »
για σπουδές στην εκπαίδευση είναι 5 χρόνια για το μεταπτυχιακό της αγγλικής; 3;   ψάχνω να το βρω εάν το λέει κάπου αλλά δε το βρίσκω  ::)

αχ ναι, εχεις δικιο! δεν το λεει! ξερει καποιος ή το εχει βρει καπου να μας πει;; μηπως να παιρνω θαρρος!!

@planety,μ'εκανες και έψαξα όλη την ιστοσελίδα του ΕΑΠ ... :D :D
Δεν βρήκα κάποιο περιορισμό για εσας...

 ;D ;D ;D χιχιχι!!  :-[ :-[ :-[  ευχαριστω που εψαξες κι εσυ!! αρα μπορω να κανω αιτηση!!!! γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!! :) :) :) :)

Για το χαμόγελο σου και μόνο,άξιζε το ψάξιμο  :D
Εύχομαι ολόψυχα να κάνεις αυτό που αγαπάς ..
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #576 στις: Νοέμβριος 04, 2010, 08:13:00 μμ »
για σπουδές στην εκπαίδευση είναι 5 χρόνια για το μεταπτυχιακό της αγγλικής; 3;   ψάχνω να το βρω εάν το λέει κάπου αλλά δε το βρίσκω  ::)

αχ ναι, εχεις δικιο! δεν το λεει! ξερει καποιος ή το εχει βρει καπου να μας πει;; μηπως να παιρνω θαρρος!!

@planety,μ'εκανες και έψαξα όλη την ιστοσελίδα του ΕΑΠ ... :D :D
Δεν βρήκα κάποιο περιορισμό για εσας...

 ;D ;D ;D χιχιχι!!  :-[ :-[ :-[  ευχαριστω που εψαξες κι εσυ!! αρα μπορω να κανω αιτηση!!!! γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!! :) :) :) :)

Για το χαμόγελο σου και μόνο,άξιζε το ψάξιμο  :D
Εύχομαι ολόψυχα να κάνεις αυτό που αγαπάς ..

 :-[ :-[ :-[ you make me blush... :-[

δηλαδη το κλεισαμε, ετσι; σε μας στο αγγλικο μεταπτυχιακο, δεν υπαρχει περιορισμος χρονων;;;  να ρωτησω και κατι αλλο, γιατι οπως καταλαβατε δεν τα παω καλα με το να διαβαζω ανακοινωσεις, αποφασεις κτλ... αν με παρουν, δεν εχω να κανω κατι εκει φετος, γιατι νομιζω οτι αρχιζουμε το φθινοπωρο του 2011, αρα ειναι για του  χρονου ακαδημαικα... σωστα; το καλο παντως ειναι οτι και καπου να σε παρουν και να θες να φυγεις, το μεταπτυχιακο μπορεις να το κανεις, γιατι ειναι εξ αποστασεως!
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #577 στις: Νοέμβριος 04, 2010, 08:24:56 μμ »
για σπουδές στην εκπαίδευση είναι 5 χρόνια για το μεταπτυχιακό της αγγλικής; 3;   ψάχνω να το βρω εάν το λέει κάπου αλλά δε το βρίσκω  ::)

αχ ναι, εχεις δικιο! δεν το λεει! ξερει καποιος ή το εχει βρει καπου να μας πει;; μηπως να παιρνω θαρρος!!

@planety,μ'εκανες και έψαξα όλη την ιστοσελίδα του ΕΑΠ ... :D :D
Δεν βρήκα κάποιο περιορισμό για εσας...

 ;D ;D ;D χιχιχι!!  :-[ :-[ :-[  ευχαριστω που εψαξες κι εσυ!! αρα μπορω να κανω αιτηση!!!! γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!! :) :) :) :)

Για το χαμόγελο σου και μόνο,άξιζε το ψάξιμο  :D
Εύχομαι ολόψυχα να κάνεις αυτό που αγαπάς ..

 :-[ :-[ :-[ you make me blush... :-[

δηλαδη το κλεισαμε, ετσι; σε μας στο αγγλικο μεταπτυχιακο, δεν υπαρχει περιορισμος χρονων;;;  να ρωτησω και κατι αλλο, γιατι οπως καταλαβατε δεν τα παω καλα με το να διαβαζω ανακοινωσεις, αποφασεις κτλ... αν με παρουν, δεν εχω να κανω κατι εκει φετος, γιατι νομιζω οτι αρχιζουμε το φθινοπωρο του 2011, αρα ειναι για του  χρονου ακαδημαικα... σωστα; το καλο παντως ειναι οτι και καπου να σε παρουν και να θες να φυγεις, το μεταπτυχιακο μπορεις να το κανεις, γιατι ειναι εξ αποστασεως!

Εγω θα έκανα ένα τηλ στο ΕΑΠ στα συγκεκριμένα τηλ που έχουν δοθεί για τέτοιου είδους ερωτήσεις  ;)

Τα υπόλοιπα τα έχεις καταλάβει πολύ σωστά  :)
Φιλική συμβουλή:να διαβάζεις προσεκτικα νόμους ,εγκυκλίους ,προκηρύξεις ...μη στηρίζεσαι σε "φήμες" ή "λόγια τρίτων" ,κάποιοι συνειδητά ,άλλοι ασυνείδητα δίνουν ελλειπή πληροφόρηση και μπορείς να καταλάβεις τι συνέπειες έχει αυτό.
Για τον ίδιο λόγο άλλωστε σου πρότεινα να τηλ στο ΕΑΠ ,ίσως η γνώμη μου να μην είναι ακριβής ,τηλεφώνησε ώστε να επιβεβαιώσεις (ή όχι) την πληροφορία.

Καλή δύναμη σε ότι κάνεις  :)

" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:05:54 »

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #578 στις: Νοέμβριος 04, 2010, 08:30:25 μμ »
εχεις πολυ δικιο σε οσα λες, σε ευχαριστω! οντως θα πρεπει να τα διαβαζω προσεκτικα, αλλα παντα θελω να φτανω στο ζουμι των πραγματων, δεν μπορω το μπλα μπλα! να φανταστεις παντα εβαζα την αδελφη μου να το κανει αυτο για να μην λεει το ζουμι και το συμπερασμα!! ;D ;D αλλα τωρα μεγαλωσαμε και δεν μπορω να το κανω αυτο..

ευχαριστω πολυ παντως, θα παρω τηλεφωνο να δω τι θα μου πουν! να εισαι κι εσυ καλα, και καλη συνεχειαααααα!

update!!! λοιπον πηρα τωρα τηλεφωνο στο εαπ! μου ειπαν οτι αφου δεν γραφει κατι στις προυποθεσεις για χρονια κτησης πτυχιου, τοτε δεν ισχυει κατι. αρα μπορω να κανω αιτηση! επισης μου ειπαν οτι για την εκπαιδευση ενηλικων η προυπηρεσια σε ιεκ δεν μετραει, το ρωτησα για μενα, γιατι το σκεφτομουν, αλλα τελικα δν μπορω να συμμετασχω...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 05, 2010, 12:11:49 μμ από planety »
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος domenica2

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 34
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #579 στις: Νοέμβριος 05, 2010, 02:19:17 μμ »
Συμφωνώ κι εγώ οτι δεν υπάρχει περιορισμός. Είναι η καλύτερη λύση για σένα (καλύτερη και από το Εκπαίδευση Ενηλίκων).
Μας έφτιαξες τη διάθεση με τον ενθουσιασμό σου( μέσα στη γενικότερη μαυρίλα).
Καλή επιτυχία στην αίτησή σου!
... and justice for all...

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #580 στις: Νοέμβριος 05, 2010, 08:25:47 μμ »
Συμφωνώ κι εγώ οτι δεν υπάρχει περιορισμός. Είναι η καλύτερη λύση για σένα (καλύτερη και από το Εκπαίδευση Ενηλίκων).
Μας έφτιαξες τη διάθεση με τον ενθουσιασμό σου( μέσα στη γενικότερη μαυρίλα).
Καλή επιτυχία στην αίτησή σου!

καλα κι εγω το παλευω μην νομιζεις, αλλα για καποιο ανεξηγητο λογο, εχω μια αισιοδοξια ξαφνικα οτι θα πανε καλα τα πραγματα! και πιστευω οτι θα γινουν κι αλλες προσληψεις (για οσους μας παρακολουθουν κι απο το αντιστοιχο θεμα! κι ελπιζω να ειμαι μεσα σε αυτες!!!)
βασικα η εκπαιδευση ενηλικων με ενδιεφερε περισσοτερο, αλλα τι να κανω.. θα κανω την αιτηση μου για τα αγγλικα και βλεπουμε... ηθελα να ξερα αφου τα μαθηματα ειναι να ξεκινησουν απο φθινοπωρο, γιατι γινονται τωρα οι αιτησεις;; 
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος Carmencita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #581 στις: Νοέμβριος 08, 2010, 11:46:38 μμ »
Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση... Για το Μεταπτυχιακο Αγγλικής λέει οτι το να διδάσκεις παραλληλα σε ταξη δεν είναι απαραιτητη προυπόθεση, απλά βοηθάει. Κι εδώ διάβασα ότι για τις εργασιες και τις εξετάσεις πρέπει να μαγνητοφωνήσεις μαθητές, μαθήματα κλπ. Ισχύει; Ειναι απαραιτητο; Ενδιαφέρομαι για το μεταπτυχιακό αλλά δε διδάσκω κι ούτε προκειται μάλλον να διδαξω του χρονου. Προβλεπεται κατι ή σε περιπτωση που κληρωθώ θα βάλω όποιον βρω και θα στησω ενα μαθημα?

Αποσυνδεδεμένος cp06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #582 στις: Νοέμβριος 09, 2010, 08:29:17 πμ »
Σε περίπτωση που κάποιος κληρωθεί, αλλα δεν θελήσει του χρόνου να το παρακολουθήσει τελικά, τί γίνεται; Μπορεί να το αφησει; 

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #583 στις: Νοέμβριος 09, 2010, 09:48:57 πμ »
Σε περίπτωση που κάποιος κληρωθεί, αλλα δεν θελήσει του χρόνου να το παρακολουθήσει τελικά, τί γίνεται; Μπορεί να το αφησει; 

Αν κάποιος κληρωθεί και επιθυμεί να παρακολουθήσει το πρόγραμμα σπουδών του ΕΑΠ ,θα ακολουθήσει τη διαδικασία που ορίζει το Πανεπιστήμιο.Αυτό σημαίνει πως θα καταθέσει τα χρήματα που αντιστοιχούν στις Θ.Ε. που τον ενδιαφέρουν μέσα σε λίγες ημέρες μετά την κλήρωση.Νομίζω πως επιστροφή χρημάτων δε γίνεται,αν αλλάξει γνώμη ...
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #584 στις: Νοέμβριος 09, 2010, 10:57:04 πμ »
αν κληρωθω αλλά αλλαξω γνωμη και δεν θελω να κανω το μεταπτυχιακο, τι γινεται?
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος kafi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 200
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #585 στις: Νοέμβριος 09, 2010, 11:02:11 πμ »
αν κληρωθω αλλά αλλαξω γνωμη και δεν θελω να κανω το μεταπτυχιακο, τι γινεται?
Αν κληρωθείς και δεν κάνεις τις διαδικασίες που χρειάζονται για να κατοχυρώσεις τη θέση σου, καλείται ο πρώτος αναπληρωματικός κοκ...

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #586 στις: Νοέμβριος 09, 2010, 11:21:58 πμ »
Ευχαριστώ Kafi για την άμεση απάντηση σου  :)
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 614
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #587 στις: Νοέμβριος 10, 2010, 12:22:54 πμ »
Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση... Για το Μεταπτυχιακο Αγγλικής λέει οτι το να διδάσκεις παραλληλα σε ταξη δεν είναι απαραιτητη προυπόθεση, απλά βοηθάει. Κι εδώ διάβασα ότι για τις εργασιες και τις εξετάσεις πρέπει να μαγνητοφωνήσεις μαθητές, μαθήματα κλπ. Ισχύει; Ειναι απαραιτητο; Ενδιαφέρομαι για το μεταπτυχιακό αλλά δε διδάσκω κι ούτε προκειται μάλλον να διδαξω του χρονου. Προβλεπεται κατι ή σε περιπτωση που κληρωθώ θα βάλω όποιον βρω και θα στησω ενα μαθημα?
επειδή ακόμη κι αν διδάσκεις τη μία χρονιά μα όχι την επόμενη, π.χ. άδεια μητρότητας, παίζει να κάνεις εσύ όλο το σχεδιασμό και να διδάξει το μάθημα κάποιος άλλος. επίσης μπορείς να ''δανειστείς'' μία τάξη για τη διδακτική ώρα που θέλεις να καλύψεις. γενικότερα, λύσεις υπάρχουν. κάντε τις αιτήσεις σας οι ενδιαφερόμενοι, -ες και τα 'προβλήματα' αντιμετωπίζονται στην πορεία. εγώ κάνω πτυχιακή που αφορά CAE ενώ διδάσκω σε εσπερινό γυμνάσιο. ας είναι καλά οι φίλες-συνάδελφοι που βοηθούν σε ότι χρειάζεται data gathering.
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162165
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 737
Σύνολο: 741

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.